Opakované bronchitídy u 2,5 ročného syna

mata919
1. mar 2019

Ahojte.Moj syncek (2.5 roka) mava opakovane bronchitidy.Minulu zimu "len"kaslal,ziadne atb a tuto uz od januara 3.atb na zapal priedusiek.Romyslam mu podporit imunitu s gelom aloe vera al.colostrum od firmy LR.Ktore je lepsie?Mate skusenosti.Dakujem pekne

simatko2
1. mar 2019

Ja dávam na podporu imunitu čučoriedkovy narosan, sme oveľa menej chorý aký minulý rok, keď sme to neuzivali..

mata919
autor
1. mar 2019

@simatko2 dakujem,precitam si o tom

jumama
3. mar 2019

Nasa mala jeden taky rok v skolke, ze mala stale zapal priedusiek, pluc.... doktor povedal, ze to je oslabenou sliznicou plucok. Ako su drasavym kaslom ponicene, tak sice sa dieta javi zdrave, nekasle, ale tie sliznice su lahsie napadnutelne virusmi znovu a zase... cize pomoze naozaj dobre doliecit, s nasou osm bola odma vzdy aj tri tyzdne, mesiac aj tak znova ochorela.... aj ked je to niekedy luxus, byt tak dlho s dietakom doma. Nasa vzzdy aj nechutenstvom trpela a pochudla, tak som ju vzdy potrebovala aj trosku dostat do kondicie a vykrmit. Alergologicka je dala na imunitu isoprinosin, ale teda to nepomohlo moc...

mkado
9. mar 2019

Dobry vecer, ja Vam z vlastnej skúsenosti vrelo odporucam produkty na baze aloe vera od firmy forever. Syn do troch rokov uplne zdrave dieta. Po nastupe do skolky, jedna katastrofa. Ma oslabene pluca a priedusky. Dr mi kazala mat ho doma, kedze je nachylny na choroby a este k tomu alergik. Do toho mu prepukli zachvaty kasla neznameho povodu. Uz mu hrozili astmaticke spreje. Produkty sme zacali uzivat koncom novembra. Odvtedy syn bol doma dva dni. Raz sa mi nepozdaval, avsak nevypuklo unho nic. A druhykrat vcera, lebo vo stvrtok naobed v skolke zacal teplotovat. Teplota vystúpila az na 39.2, avsak vdaka tymto produktom sme to zvládli bez liekov a cipkov od teploty. Vcera uz bol fit. Dokonca aj zachvaty kasla pominuli a imunita je perfektne posilnena. Ak Vas zaujimaju blizsie info, rada napisem 🙂

mata919
autor
9. mar 2019

@mkado velmi pekne dakujem za info.Uz sme zacali uzivat gel aloe od januara,ale zatial nevidim vysledky.K tomu davam este kids.Ale verim,ze sa vysledky dostavia

melinocka
10. mar 2019

@mata919 no presne nas to trapilo furt... syncek ma 3,5 roka a nam sa stale opakovalo to - ze v skolke daco chytil, v piatok kychal a cez vikend sa to zhorsilo tak, ze sa mu zabednili dutiny a stieklo mu to vzdy na priedusky - nemohla som tie hlieny z neho dostat von, kasel, piskanie priedusiek, zly priebeh, ani odsavat nos mu niekedy vobec neslo, len mu to stale zatekalo... nepomahal ani mucosolvan, ani colmucol ani sinupret a a pod ani fenistil, ani trifed, atb tiez nepomohli... poskusali sme toho teda dost, vzdy musel byt 2 tyzdne doma a potom zas skolka a dookola otrasny kolotoc :( ja vkuse prec z prace. Zlty husty sopel, nic mu to nedokazalo rozriedit. Tak som uz aj ja zacala hocco skusat - takze ja ti poviem co zabralo nam - z LR - a ako som davala:
Pondelok: kazde 2 hodiny tekute Colostrum 5ml, 2 tablety cistus incanus - rozlozene na 4 davky
Utorok: to iste - SOPLIKY MU ZACALI VYTEKAT, bola som fakt v uzase ja, lebo dovtedy nikdy :(
Streda: to iste - SOPLE SA ZMENILI NA BIELE, ALE ESTE BOLI, ODSAVALA SOM
Stvrtok: rano Colostrum a cistus, poobede Colostrum a cistus, vecer Colostrum a cistus
Piatok: tak isto
Sobota: uz iba rano a vecer Colostrum a cistus - SOPLIKOV MALICKO
Nedela: rano a vecer Colostrum a cistus - SOPLIKY NEMAL
Pocas vsetkych dni som podavala za kazdym odsatim soplikov LR Sprej prvej pomoci do hrdla 3 streky a do nosnych dierok 1 strek.
Priebeh choroby bol taky, ze vyzeral zdravy :D len tie sople, cize ziadne horucky trapenia nic.
Takze za mna LR Colostrum a Cistus je uplne uzasne, lebo colostrum mas "imunita" a cistus mas "prirodne antibiotika" - kombinacia dokonala a k tomu sprej, co je tiez protizapalovy a antibakterialny na tie paskudy v nose, ktore su pricinou toho vsetkeho.
LR 98% broskynovy aloe gel - ten zas pomaha dcerke - ona mi na neho hned reaguje, ze neochorie, za 2 dni to ma za sebou... ale na toho maleho mi gel nezaberal.
Takze ako pises, ze uzivate od forever gel a vitaminy a nepomahaju, tak to bolo podobne u mojho synceka.
Ked sa ma chces este daco opytat, tak sa kludne pytaj.

mata919
autor
10. mar 2019

@melinocka dakujem Ti velmi pekne za vycerpavajucu odpoved.Fakt som rada za tieto realne skusenosti.

melinocka
10. mar 2019

@mata919 ono vies... dobre je mat aj dobreho poradcu - nie kazdy ti vie dobre nakombinovat produkty, ja som ti pisala to, co odporucili nam 🙂 z mojho pohladu mame tym padom skvelu poradkynu :D drzkajte sa... keby nieco kludne pis, ak budem vediet, poradim

mata919
autor
10. mar 2019

@melinocka jasne,keby nieco,ozvem sa Ti.Moc dakujem este raz

mkado
10. mar 2019

@mata919 ano, urcite sa dostavia. Z vlastnej skusenosti uz viem povedat. Len treba byt trpezlivy. Ja som uz bola z tych zachvatov kasla taka zufala, ze som cakala vysledky uz po tyzdni a bombardovala som moju poradkynu, ze nic sa nedeje. Kazala mi vytrvat a naozaj mala pravdu. My sme vybrali aj probiotika a prave skoncil 3 mesacnu kuru garlic thyme - velmi dobry na celkove odhlienenie a tiez velmi ucinny proti virusom, bacilom a parazitom. Takze myslim si, ze vdaka tejto kombinacii sme bez ujmy preckali toto zurive chripkove obdobie 🙂

mkado
10. mar 2019

@jumama u nas presne rovnaky problem. A odhovaranie lekarov, ze ho nemam davat do skolky, lebo ho budem mat viac doma, nez v skolke a pravidelne na atb. Chvalabohu ich prognozy sa zatial nepotvrdili 🙂

mata919
autor
10. mar 2019

@mkado @jumana budem trpezliva urcite.Zatial od januara 3.gel aloe+probio+kids.Potom Vam urcite podam info

mkado
10. mar 2019

@mata919 drzim prsty. Nam velmi pomohla aj taka trojmesacna kura s garlic thyme.

mata919
autor
11. mar 2019

@mkado aj by som skusila,ale on mi este neprehltne tabletky

mkado
11. mar 2019

@mata919 ani nas. My sme mu to vytlacali do vody. To jadro nie je moc chutne, ale zvykol si.

mata919
autor
11. mar 2019

@mkado nooo to nie je zly napad.Mozno do sirupovej vody

mkado
11. mar 2019

@mata919 ano, tak sme to presne robili

14lenka80
9. dec 2019

@mata919 colostrum od lr je naozaj skvelý. Len ľudia sa boja zvýšiť dávky. V akútnych prípadoch sa colostrum dáva každé 2 hodiny vo zvýšených dávkach.
Preventívna dávka je veľmi malá.
Ak vám pretrváva alebo sa často opakuje, odporučila by som vám pre dieťa určite pro12, to sú patentované probiotika a víta active, sú to všetky potrebné vitamíny a minerály v jednej lyžicke.
Je to zmes 21 druhov ovocia a zeleniny. Ideálne pre všetkých, no hlavne pre tie deti, ktoré ovocie a zeleninu nekonzumuju