Pomáhajú jantárové korálky na zúbky?

viktoriakoliova
9. apr 2017

Ahoj! Počuli ste už niekedy o jantárových korálkach, ktoré sú proti bolesti pri prerezávaní zubov u detí? Myslíte si, že to môže byť účinné? Pomáha to aj proti bolesti pri raste trvalého chrupu alebo pri raste zubov múdrosti? Aké máte skúsenosti a načo sa jantár ešte hodí? Neberte ma za blázna... Len už nevieme ako ďalej, keď nič nezaberá.

mina59
9. apr 2017

Treba vyskúšať. Záleží či tomu veríš či nie. Ja som malému kúpila jantároví náhrdelník ale podľa mňa to nezabralo :( ale sú ženy čo si to chvália tak neviem. Ja som dala nurofen keď mu išli stoličky prvé a bol pokoj. 🙂

katkayry
9. apr 2017

Ako sa tu píše. Záleží či tomu veríš 🙂 . V podstate ide o placebo efekt. Fungovať to nefunguje 🙂 . Dieťatku sa zúbky prerežú, zlepší sa mu stav a to už či má náhrdelník alebo nie. A navyše načo riskovať, že sa nejakou guličkou udusí či nedaj bože priškrtí náhrdelníkom? Čo ak sa roztrhne? Rizík je veľa. Určite by som nič také neskúšala. A navyše, ak sa aj uvoľňuje nejaká látka, ako pôsobí, koľko sa jej uvoľňuje? Treba sa zamyslieť čomu vystavíš dieťa. Chápem, že mu chceš uľaviť ale treba si to zvážiť. 🙂

norika30
9. apr 2017

@viktoriakoliova ahoj ja tomu verim. Jantarovu retiazku dostal moj maly uz v porodnici. Odvtety ju ma na sebe a bude mat 3r v sept. Proste si nato zvykol ze to ma na krku, nekuse to, nehra sa s tym proste nic. Zuby nam vysli vsetky (az na posledne stolicky tie este nemame) bez teploty, mrncania a podobne. Jedine co mal redsiu stolicu.
To iste som praktizovala aj pri starsej dcere a nemali sme problem s prerezavanim zubkov. Ako pisu vyssie zalezi aj od toho, ci tomu veris, a samozrejme najlepsie su vlastne skusenosti...