Poznáte dákeho osteopata v Bratislave?

cibulkas
11. jan 2009

Ahojte mamicky!!! Potrebovala by som zistit ci sa v BA popripade niekde na Slovensku nenachadza osteopat. Znama z Francuzska mi odporuca ist za nim s babom (8 mesacnym), ktore velmi malo spi cez den a v noci sa budi kazdu hodinu 😖 Dakujem vopred

jarka007
11. jan 2009

Byvam v Nemecku a tu je to celkom popularne, ale zatial som nebola. Chystam sa ale aj ja, nas maly sikmo dava hlavicku. Vacsinou to vykonavaju fyzioterapeuti alebo rehabilitacne sestry. Tak skus pod tym.

cibulkas
autor
11. jan 2009

Dakujem za radu Jarka ale neviem ci to bude to isté. Skusim sa este poradit a uvidime... Aj vo Francuzsku je to popularne, len sa mi tam nechce teraz za tym behat... skoda, lebo sme tam boli cez sviatky 2 tyzdne a ma to nenapadlo ☹

jarka007
11. jan 2009

To iste to nie je . Ale vacsina dnesnych osteopatov su prave rehabilitacne sestry, ktore osteopatiu studovali. V podstate ti malu vysetria jemnymi dotykami celeho tela a povedia, co nie je v poriadku. Moze mat nieco s travenim, moze mat nejaku blokadu v kostiach atd. Ostéon je gr. slova kosti, takze ide doslova o vysetrenie kosti.
Neviem, ci sa tym na SR vobec niekto zaobera ☹ , preto som hovorila, ze mozno nejake studovane reh. sestry.

erikasadek
11. jan 2009

jarka ahoj, potvrdim Ti to, naozaj osteopat, je super vec tu vo francuzsku, niektori , ktory su zaroven aj liecitelia, presne podla dotyku vie, co kde mas zle

erikasadek
11. jan 2009

tak neviem nezobralo mi viac ako polovicu mojho prispevku...
prepacte.. je necely... 😒

jarka007
12. jan 2009

Bola si u neho ? Ja sa prave chystam si ho dat predpisat na recept. Maly drzi krivo hlavu, tak chcem vediet, ci nema nejake deformacie .

erikasadek
12. jan 2009

jarka tu nie je na predpis, len sa objednas... kedy chces, ahlavne ked ma volne miesto, j eich tu vela, ale ti najlespi cakas aj tyzden.. na objednanie;;; ale stoji zato...... 😉
urcite mu to da do poriadku....

cibulkas
autor
12. jan 2009

Baby, pocula som ze vraj su nejaki osteopati aj v BA (az dvaja). Uz len zohnat na nich cislo. A ak nie tak su aj v Rakusku ale tam sa caka nejaké 3 mesiace 😢 tak neviem Skusim este aj tie rehab. sestry sudujuce osteopatiu

zukab
12. jan 2009

ja s malou chodim k osteopatovi kvoli kolike a mozem povedat, ze zmenu vidim. ale to rozpravam o anglicku.
prave zajtra mame tretie sedenie 🙂
pokial viem, v BA je osteopat na mytnej. ale neviem nic konkretne.

cibulkas
autor
12. jan 2009

Skusim to nejak vygooglit a co sa tyka bruska, tiez sme mali problemy a tiez mi odporucali osteopata... ja takym veciam celkom verim 😵

dudinka21
13. jan 2009

Ahoj tak ja to mám overené.. Náš syn nám nonstop plakal od rána do večera a poradili nám práve osteopata kámoška, ktorá je v Rakúsku na Slovensku to robí jedna v Ba ale berie len deti od 6 rokov už to máme zistene možno to robia aj iný ale majú len kurzy v Rakúsku to robia pediatri alebo ludia ktorí to študujú. Synovi urobili ešte raz porod a odvety je úplne iný stále plakal lebo mal zaseknutú celú pravú časť chrbta z porodu. Na Slovensku nám len povedali, že to je kolika, chlapci sú taký zdravotne je všetko ok a vraj z toho vyrastie, ale osteopatka nám povedala, že z toho nevyrastie akurát rezignuje s plačom ale prejaví sa to napr. že sa mu bude ťažšie dýchať, alebo bude mať problémy s chrbtom a pod... Len je smutné, že na Slovensku sa o tom nehovorí, keby som to vedela skôr išli by sme hned lebo sme už boli s manželom na pokraji zúfalstva. Inak rakúska stránka, kde je zoznam osteopatov je.. Musím to pozrieť mám to na papieri a napíšem ale fakt odporučám.. Stálo nás to 40 euro a koncom januára ideme na kontrólu chodí sa tam tak dva krát..idem to pozrieť...

dudinka21
13. jan 2009

Opravujem nie tažšie dýchať, ale čítať.. A inak náš syn naspaval vôbec cez den ani v noci a odvtedy ráno hodinku poobede 2 až 3 hodinky a v noci sa budí často, ale predtým ani nespal a deti to majú z porodu ked vychádzajú otvor je menší ako bábo a im sa nevrátia svaly a pod. do normálu a bolí ich to a osteopat im to vlastne narovná.. My sme čakali asi týžden, ale volala tam kámoška tak možno preto neviem.... 🙂

dudinka21
13. jan 2009

tu je ten zoznam www.wso.at tam je zoznam aj kontakty a pod..

erikasadek
13. jan 2009

dudinka, ano su super, to mas stastie, su este lacni, tu v FR stoja od 55 euro a viac, ale aj tak nedam dopustit...

mas pravdu, skoda ze na slovensku sa nepropaguje viac a vsetko sa hadze na koliku... 😖

dudinka21
13. jan 2009

ved to ja som bola ako hysterka chodila som po všetkých možných doktoroch, lebo podla mna dieťa neplače len tak som sa cítila ako neschopná matka a pritom som robila viac ako ostatné celé dni som ho hojdala vtedy bol ako tak kludny nespala som 6 mesiacov lebo nespal ani cez den. dokt. pozerala na mna asi, že čo s ním chcem stále behať po dokt. ved je zdravý, ale stále budem tvrdiť dieťa neplače len tak... a nechát ho vyplakať ako iný hovoria nedokazala som to a som šťastná ešte by nejakú traumu mohol dostať ona si vypytala 40 a povedala nám, že vie čo sme prežili vraj také zablokované dieťa ešte nevidela asi sa zlutovala a vypýtala len tolko nenormálne perfektná žena... no ja by som za to dala aj omnoho viac to je na nezaplatenie dali sme si s manželom vianočný darček... 🙂

erikasadek
13. jan 2009

mas p^ravdu aj vsetky peniaze sveta, len nech to pomoze... 😉

hlavne ze ste uz v poriadku...

zukab
13. jan 2009

ja chodim v UK za 45 libier za sedenie. je to klinika, ktora sa specializuje na osteopatiu malych deti a babetiek.
prave sme sa vratili a mala spinka ako babatko 🙂
aj moja je/bola velmi zablokovana, rodila som cisarom, lebo bola cely cas v bruchu vzpriecena, este aj nozicky mala v uplne blbej polohe a to cele sa odrazilo na jej nervovej sustave. ma chuda zablokovanu krcnu chrbticu, panvovu cast a zle travi. preto neustale place a zle je. tiez sa narodila, ako skoro kazde vzpriecene babo s inym tvarom hlavicky, ktory jej tiez sposobuje nepohodlie.
po par sedeniach vidim na malej zmenu, je pokojnejsia, kludnejsia.
tiez si myslim, ze je skoda, ze na slovensku sa alternativna medicina vobec nepropaguje. chystam sa domov na mesiac a pol, dufam, ze dovtedy bude vsetko v poriadku. lebo inac mi neostava nic ine, len to rakusko.

jarka007
13. jan 2009

uuf, tak to ste dobree. U nas je prve sedenie 80 Euro, potom kazda hodina 60. A samozrejme kasa (zdr. poistovna) nic nepreplaca. Preto som si to chcela dat na recept, vtedy neplatis pri detoch nic. No ale neda sa, az tak zle na tom maly nie je. Tak si to pekne zacvakame z vlastneho.
Super, ze aspon v Rakusku maju osteopatov. Inak som si to pozerala, ta, kde chcem ist je "heilpraktikerin" a 20 rokov robila Krankengymnastik. Preto som si myslela, ze je to ekivalent reh. sestry. Ale na SR to asi znamena nieco ine ☹ .

dudinka21
13. jan 2009

Keby aspon poradia, že niečo také je a človek by si usúdil, či to chce alebo nie mne keby o tom nepovie kamoška tak ja ani nemám šajnu, a ked bude druhé bábo pojdem hned asi preventívne.... 🙂

cibulkas
autor
13. jan 2009

Babenky ja som volala tej osteoptke v BA a ta mi povedala ze robi s detmi az od 10 rokov. Tak teraz neviem, a tiez mi odporucila Rakusko a stranku wso.at a kedze neviem ani ceknut p nemecky budeme to riesit cez kamosky 😀 este ze ich mame...
Inac je to dost drahé... ale co neurobime pre zdravie nasich ratolesti, vsak?

cibulkas
autor
13. jan 2009

Dudinka21 myslela som presne na to iste... to by mala detska odporucat hned ako je nejaky problem. Aj ja to mam od kamosky. Mna mala strasne malo spi a detska mi povedala ze jej mam na noc dat ryzovu kasu a ze vsetky kojene deti su take... no neporazi ta?

dudinka21
14. jan 2009

cibulkas problem je asi v tom, že o tom nevedia. ja som to potom povedala jeho dokt. a ona sa s ironiou v hlase spýtala kolko nás to vyšlo... podla mna každý rodič sa pri zdraví svojích detí nepozerá na peniaze. my sme boli s manželom fakt na prášky. tiež nám hovorili, že neboj začne jesť kašu a ja som im akosi nevedela vysvetliť, že on sa nebudí na hlad...on sa zobudí a nechce papať ani za nič. kamošky mi hovorili, že aj im deti zle spia, že sú aj 5 krát hore a ja som nevedela vysvetliť, že to by bola pre mna krásna noc, a najhoršie bolo, že ani cez den nespal ja som fakt nespala 6 mesiacov a čop nespala nič som nerobila, lebo stále plakal a to nepochopí človek, čo nezažil... a ozi nášmu synovi dlho nechcela zmiznuť žltačka a to vraj kvoli tomu bloku...a ešte on sa budil na to, že robil stále mostíky, akoby si chcel niečo napraviť... my sme fakt hotoví, ked malý poobede zaspí a my nevieme, čo robiť, lebo predtým, ked som chcela aby trošku spal musela som ísť von aj to som sa vracala s nenormálnym plačom...jeho samozrejme 🙂

evitamarko
28. máj 2010

ahojte,

o jednom osteopatovi na Slovensku viem 🙂
pozriet stranku
http://quantum-zdravia.sk/index.php

eva

zuzka_w
28. máj 2010

Tak ja som do minuleho tyzdna nemala ani potuchy co to osteopatia je ... Ale boli sme u svokry v Nemecku na dovolenke a ona chodi pravidelne k jednej velmi uznavanej osteopatke, tak nam vybavila, ze sa prisla pozriet na nasho maleho. Maximko ma 7 mesiacov a mali sme s nim strasny problem co sa tyka zaspavania, plakaval aj cele hodiny, strasne bol unaveny, ale sam od seba zaspat nevedel, museli sme si s nim sadnut na fitloptu a vdaka nej potom konecne zaspal. Tak to islo az do nasej dovolenky. Osteopatka mu odblokovala pri kostrci nejaky stavec, povedala, ze je to bezne pri porodoch, ked sa babo tlaci von, ze sa mu to prave tam nejako stlaci a to potom sposobuje, ze nemoze zaspat. Nebudete mi verit, ale nas maly okamzite po jej navsteve sam zaspal !!! a spal 3 hodiny a odvtedy zaspava sam uplne bez problemov, dokonca celu noc prespi bez jedineho zobudenia .....
Este teraz to nechapem a odmietam tomu uverit, ale bola som toho ocitym svedkom a funguje to ..... Teraz hladam nejaky kontakt na osteopata v okoli BA, lebo nam bolo povedane, ze by bolo dobre prist s malym este parkrat na take napravenie, lebo sa to moze vratit spat, ale tym, ze babatka su este take tvarne a nemaju este tvrde kosti, staci len par masazi.
Takze z vlastnej skusenosti dobreho osteopata vrele doporucujem. Len keby ta nasa nebola 800 km daleko

evitamarko
31. máj 2010

zuzka, tak skus toho v Piestanoch - tusim chodi aj do BA...
ja som u neho bola s malym, a bola som spokojna...
mali sme problemy s bruskom...ukazal mi par dobrych masazi...a lepsi sa nam to... 🙂

mariola77
9. júl 2014

Dobrý deň, chcem sa opýtať či má niekto kontakt na osteopata na Slovensku. Mám 3 mesačného chlapčeka, od narodenia je nekľudný, cez deň spí veľmi málo, aj to len na rukách, v noci prespí trošku viac. Ale nechce nijako inak zaspať ako na rukách. Máva aj koliky od narodenia. Už som z toho na nervy. Tak by som chcela vyskúšať túto cestu - osteopata. Ďakujem.

burgercat
17. apr 2015
erdody
17. dec 2015

osteopatka v BA, aktualne som na MD, ale planujem skory navrat do prace. som vystudovana fyzioterapeutka s 5timi rocnikmi osteopatie na uz spominanej WSO cize Viedenskej osteopatickej skole. www.studioisis.sk

erdody
17. dec 2015

ak by ste sa chceli o osteopatii dozvediet viac, pripadne sa ma nieco spytat, mozete aj na mojej stranke na fb https://www.facebook.com/osteopatianaslovensku

karolinka1991
2. máj 2018

Ahojte,obnovujem tuto temu - prosim prosim mate niekto osobnu pozitivnu skusenost s osteopatom v Bratislave,ktory vysetruje aj babatka? Ak ano, prosim kontakt. Dakujem krasne!!!