Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Praziquantel - derivát účinný proti ploským červom

monikaaaaa
30. apr 2015

Ahojte, užívate niekto praziquantel? Daváte aj detom? A kde kupujete?

bosoriak
30. apr 2015

@monikaaaaa Vzhladom na to, ze je to veterinarne liecivo, nie, neuzivam a ani detom nedavam 🙂 Kupujem v lekarni.

womankc
30. apr 2015

@bosoriak a čo to vlastne je ??

monikaaaaa
autor
30. apr 2015

@womankc antiparazitikum

womankc
30. apr 2015

@monikaaaaa pochopila som , že dávaš?????? zaberá to, dalo by sa to dať aj tak preventívne?????

monikaaaaa
autor
30. apr 2015

@womankc zatial nedavam, ale chcela by som...preto sa aj pytam ci s tym ma niekto skusenost...

womankc
30. apr 2015

@monikaaaaa ja som to pôvodne písala
@bosoriak

bosoriak
30. apr 2015

@monikaaaaa
@womankc
Je to veterinarne antiparazitikum. Naco ho chcete davat detom? Ak maju mrle, treba zbehnut za lekarom a dat si predpisat Vermox, to je antiparazitikum pre ludi. Zvieracie lieky ucinkuju v inom traviacom systeme, na ine parazity.
Priklad: pes dokaze stravit aj niekolko dni az tyzdnov stare maso, pretoze ma ine zaludocne stavy, ktore dokazu stravit aj rozne jedy, ktore takato strava obsahuje. Ak by to spravil clovek, tak sa otravi. Lebo ma ine zlozenie stiav v traviacom systeme. A ano, clovek tiez moze dostat parazity, ale ine, nez zvierata.

Davat veterinarne lieky sebe alebo dietatu je riskovanie poskodenia zdravia.

monikaaaaa
autor
30. apr 2015

@bosoriak Vyuziva sa v humannej i veterinarnej praxi. V Rakusku a Nemecku sa predava v tabletach 150mg pod nazvom Cesol. Praziquantel je ucinna latka lieciva

womankc
30. apr 2015

@bosoriak však preto sa pýtam, lebo to tu pár krát som zachytila , ja som nič také nikdy nepoužívala, vždy len u lekára , ale tak zvedavosť

kiki68
30. apr 2015

najprv treba dat spravit koprologiu, teda z 3 dni zbierane vzorky stolice na rozbor, potom by som cpala lieky. Pretoze ak nie su ziadne parazity ( co je dost mozne,ze nie su, nas pes ich nemal ani raz pri rozboroch a to je zviera,co cmucha), tak nevidim dovod,ze by to mali aj deti. Samozrejme ak sa chodia hravat na detske ihriska,tak davat koprologiu robit aj kazde 3 mesiace je na mieste. Pretoze tam su prave vajicka vsetkeho mozneho od napr. tulavych maciek. Tie oblubuju verejne pieskoviska, ihriska. Akurat netusim ci to prejde iba tak u lekara,ale tak nie je nad ochotneho veterinara,co tie vzorky pozrie. A mate to bez hanby.

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
12. máj 2015

@mpravda Vy si myslite, ze Vam tu niekto bude vazne kupovat lieky z cierneho trhu a davat to detom?????!!!!!
Takze kvalifikovany parazitolog mi iba tak bez rozboru stolice, krvi nasadi silne antiparazitika....
Este by ma zaujimalo s cim chcete preventivne tento liek striedat.... pretoze vo vet. medicine pri kazdom odcerveni musime ucinnu latku v antiparazitiku striedat, cize sa nikdy neodcervuje v dalsom intervale tou istou ucinnou latkou.

sardinka333
12. máj 2015

Ludom už hrabe z tej ,,alternatívnej mediciny,,. Ak máš znamenho veterinara tak ti to predpíše...len som nemala odvahu si to dať a dieťaťu už vobec len tak bez lekarskeho dohladu. Nemám nič proti očiste tela, očista a hladovka telu pomože - šťavy, zelený jačmeň...alebo len jeden den čistá voda urobí zázraky ale odčervovať sa chemicky ...ok, ved každý ako myslí. Inak je dostupný aj Vermofyt - prirodné antiparazitikum. A okrem toho...budem ja kupovať drahe lieky ako 37 eur dakujem...v lekarni si kupim ,,psačí,, Pratel s učinnou latkou za cca 10 eur a šmitec...kamoška to skušala na sebe a nič sa jej objektívne nestalo...Ale deťom by som to určite nedavala. Tak im dajte Pirvynium to je take tiež proti parazitom bezne sa to dava.

meluela
12. máj 2015

@monikaaaaa ked niekoho mrzi ze ma zdrave dieta, zacne ho napchavat somarinami .... http://www.lovcisarlatanov.sk/parazity-pani-bla...

samozrejme ze dieta/dospely moze mat parazity, ale spravidla sa to prejavi typickymi priznakmi a to ze vsetci maju parazity je total nezmysel sireny sarlatanmi

alebo naozaj akceptujete cely tento myslienkovy balicek a myslite si, ze sa parazity daju odhalit podivnym zapper pristrojom?

uz len mms kvapky k tomu trosku do sava ponamacat, mozno aj nejaku tu breathariansku dietu pre dieta (to by som obcas aj prijala ked sa mi nechce varit 😀 )

kiki68
12. máj 2015

ziadny veterinar vam decku len tak nepredpise nejaky liek. Ako oni maju tiez dost velku zodpovednost. Moze spravit decku koprologiu (rozbor stolice) kde sa uvidi ci dieta nejake parazity ma, tam nema co riskovat.
Ja som sa pred tyzdnom bavila o tomto s vet. neurochirurgom, co je chlapek fakt kapacita a ten len krutil hlavou co sa okolo psov, deti, ludi rozmohlo za sarlatanstvo.
Ved ani nas pes nemal za celu dobu co ho mame parazity. Nechavam mu pravidelne robit rozbory stolice a beztak sa odcervuje pipetami, ktore su proti kliestom, tak v tych su uz aj antiparazitika na oble a ploske cervy.
Proste je to cele na hlavu postavene. O tom diacom co sa tu spomina som citala zaujimavy clanok, ako ludi klamu a cpu ich potom roznymi liecivami, ktore u nas nie su vobec schvalene. Dali by ste si niekto antibiotika, paralen,ci antikoncepcne tabletky z cierneho trhu z liekmi? ja teda nikdy...

meluela
12. máj 2015

@kiki68 tak tak .. strasna tupota sa rozmohla na slovensku ... len lutujem tie deti, ktore nemozu za to, ze ich rodicia nemaju kapacitu samostatne mysliet a nechaju sa oklamat hocakym sarlatanom ...

kiki68
12. máj 2015

@meluela keby to aspon nebolo nebezpecne,ale vet. antiparazitika co ti sarlatani tak predavaju casto obsahuju dost agresivne latky a tie nie su povolene na pouzitie u ludi. Nemame totiz rovnako fungujuci traviaci trakt (myslim tie kyseliny, enzymy). Kamoska bola na tom pristroji a vysli tam take neskutocne bludy,ze neviem kde by take parazity vobec v ramci Europy drapla :D

sardinka333
12. máj 2015

@kiki68 niektoré lieky su volne dostupné nie? Psačie a ,,kočacie,, antiparazitika bezne kupime v lekarni..ved nepoviem lekarničke na čo to chcem - ako ja som 100% laik to len pre info že čo ludia robia, ked uveria že im to pomože - aj ja som hladala a skušala, ale na sebe....nie na decku...lebo som mala rok pretrvavajuci problém s dutinami - non stop upchaté....potom som sa dostala cez net k pani hane Bláhovej, (vyzerala velmi doveryhodne, venuje sa problematike parazitov a vraj je uznávaná)ktorá mi ,,diagnostikovala,, vlasovca!!!! Cez net!!! Ja ako ,,správna,,neurotička som tomu uverila a študovala na internete...ona na každý zdravotný problém nakazovala antiparazitika...No ako ano ako nie....riešenie bolo ovela jednoduchšie a lacnejšie ...,,zbaviť,, sa morského prasiatka. 🙂 🙂 (išiel do dobrých ruk) ale kolko penazíby som vyhodila....a moja doktorka sice z iného odboru čo som jej to rozprávala pozerala ko puk že ako niekto može bez osobného vyšetrenia stanoviť diagnozu len na zaklade maiu a ešte vlasovca! ....nonsens.

kiki68
12. máj 2015

@sardinka333 nastastie vet. antiparazitika su dostupne iba tie najslabsie, ktorymi sa uz ani neodporuca odcervovat. Tie co su invazivnejsie tie mozu vydat iba na vet. recept. Ale vacsinou ich ma veterinar. Myslim napriklad Panacur.

To,ze diagnostikovala pani vlasovca iba tak na fleku,tak to svedci o cistej stupidite. A este ma zaujima co na toho vlasovca odporucila.
Pretoze na vlasovca, pri ktorom je liecba velmi narocna sa pouziva tak tvrda chemia,ze zviera je pod vet. dozorom a liecba je velmi riskantna (je tam riziko,ze po usmrteni vlasovca sa kusky tych casti dostanu do obehu a nastane embolia). Lieci sa u nas ivermectinom (tabletky a injekcie) , plus pipety advocate (to je dost silna chemia, neviem kto by sa tym oblieval) a tiez jednym liekom,ktory sa da objednat iba zo zahranicia. Nam ho dorucovali z USA oficialne cez medzinarodny register liekov za spoluprace veterinarov pre jedneho psa, ktory vlasovca mal. Tiez neviem kde by sa tym nakazilo morske prasa ak si ho zrovna nevlacila na dovcu do Chorvatska ci inych krajin kde je teplucko. U nas sa vlasovec v podobe dirofilarie (cize srdcovej formy cervivosti) vyskytuje iba na zahori a potom uplnom juhu SK, kde momentalne prebieha vyskum u psov a povinne sa psom aplikuje advocate pipeta, aby boli chraneni pocas letnej sezony.

sardinka333
12. máj 2015

@kiki68 odporučila mi Ivermectin a Praziquantel,....a pekne vysoliť cca 50 eur a kontakt na nejakého pana že on mi tie lieky pošle....
Jasne že cely vlasovec bol blbosť! Bola to obyčajná alergia na morské prasiatko ktorá sa ale na alergo testoch voobec neukazala!! Všetko negatívne!! Ako nahle sme ho dali preč tak 100 a 1 - zmena, všetko ok. Okrem toho malo prasiatko v sebe nejakeho parazita ...niečo na encefalo (čosi) cuniculi.....malo biely fliačik na očku, na tom čiernom. Veretinárka pozerala ako puk, že to ešte u morčaťa nevidela...že či nemá zašklby tela, nervové poruchy a pod...No tak uprimne ti poviem, že take zvieratko som doma nechcela aj ked ma ubezpečovala, že to nemožeme dostať, ale dcera mala styfylokoka v oku to sme liečili skoro rok....ja tu akože alergiu...a ešte tato diagnoza k tomu....Proste dali sme ho preč aj ked mi trhalo srdce, strašne sme ho mali radi a pekne sa o neho starali a strach o zdravie bol väčší.

kiki68
12. máj 2015

@sardinka333 ta alergia suvisela s tym epitelom,co morske prasa aj clovek ma a proste sa to rozptyli do vzduchu. Nie hentym by vas nenakazilo, iba blbe diagnozy.

A ten ivermectin, to kto preboha moze predavat...vies ake je to svinstvo. Predtym nez sa aplikuje u zvierata sa musia robit specialne testy, pretoze inak by ten liek mohol kludne uplne zlikvidovat organizmus.
Kde ti ludia tie lieky preboha zhanaju....lebo v ramci veteriny je to naozaj iba v nevyhnutnych pripadoch pouzite. Myslim,ze keby tomu naletis tak dostanes zasklby akurat Ty..... 😖 Videla som psov,co mali po ivomecu (ivermectine) zachvaty, zasklby aj napriek dokladnym vysetreniam pred podanim lieku.

meluela
12. máj 2015

@kiki68 ja hlavne nechapem ako mozu ti sarlatani volne behat po svete a skodit ludom ... lebo to co robia naplna niekolko skutkovych podstat ... ale nikto to neriesi ... tuto by uz fakt mal stat razne zasiahnut, lebo cast populacie nema kapacitu posudit nebezpecenstvo ktore im a ich rodinam hrozi ak pocuvnu take strestene rady.
Hlavne ze na sucharoch nemoze byt napisane (kvoli smernici EU) ze su dobre ako dieta pri hnacke a vracani (lebo neexistuje k tomu vedecka studia), ale ked niekto radi ludom sprostosti a este na tom zaraba, to je uz OK 😖

kiki68
12. máj 2015

@meluela nechapem odkial ti sarlatani kupuju tie lieky v takych mnozstvach a predavaju to...proste kde to kupia? jedine,ze by poznali niekoho co s nimi pecie v jednom biznise a ten bol veterinar. Ale aj tak by bolo divne,ze by mal jeden veterinar tolko pacientov s potrebou napr. ivermectinu. Na toto stat akosi zabudol, pritom obchodovat s liecivami, co nie su registrovane a pochadzaju z cierneho trhu je myslim trestne.
proste co ak niekomu poradia vypit napr. tactic (silne toxicky pripravok urceny na liecbu demodikozy) alebo to niekto zle pochopi tu liecbu, ved ten clovek moze umriet...

sardinka333
12. máj 2015

@kiki68 počuj kiki ako je to dosť rozmohnuté....ti vravím ja som rok nevedela čo mi je...vyšetrenia ORL negatívne, alergo negativne, stery z dutín negativne....proste des bes a furt upchaté dutiny. Tak človek vieš ako hladá. No a normalne si ti ludia na nete davali take rady ako kupuju nejaku pastu Ivermectin pre kone!!!! a z toho nejaky dielik podla vahy si davaju...a nepisali že im niečo bolo...Normálne som to pozerala na nete v obchode pre potreby pre kone a mali tam taku pastu....normalne v tom e shope si človek mohol obejdnať...Ako šťastie že ,,,zbytky,, zdraveho rozumu zvíťazili a vyprdla som sa na to. Proste taketo hokusy pokusy robiť na sebe....

meluela
12. máj 2015

@kiki68 smutne je ze asi az ked to fakt niekoho zabije zacne niekto nieco riesit 😒
najhorsie je ze ked aj nieco v dobrom poviem v okoli (rodina, znami) ked sa niekto zacne pohybovat v takychto sarlatanskych myslienkovych svetoch, tak sa este aj urazia ...

martinocka1
16. aug 2017

A tak prosim poraďte ako zničiť,prípadne zredukovať demodex,ktorý vraj spôsobuje akné a rosaceu v dospelosti.
Keď každá liečba zlihava,na zahraničných weboch sa často dočítate,že akné spôsobuje práve demodex,naši dermatologovia to nevedia?
Prečo sa pravidelne odcervuju zvieratá a nie deti v kolektíve.
A čo ak je naozaj pravda,že máme V tele kopec parazitov a z toho rôzne problémy.
Sme extrémne unavení, spaví,problémy s pleťou,návaly zravosti,slabá imunita atď.Prečo nám doktory nepomôžu.ešte budú tvrdit že parazity ani nemáme.
Preto toto sarlatanstvo. ..chapete,pretože doktori nám nevedia pomôcť alebo nemôzu

zuzanagarelova
26. okt 2019

@kiki68 antiparazitika kúpiš všade okrem Slovenska tu sa tvária, že žiadne neexistujú a nedaj bože si chronický chorá a nič nezaberá hlavne, že ľudia majú doma zvery a myslia ze tie nemajú parazity moja sesternica je taka pomýlilena spy z hnudnou mačkou co žerie vonku zdochliny a potom sa čuduje keď jej na krku začne rast hrča ako jablko. Maloco vie školská medicína diagnostikovať a nie každý nádor je nádor. A mmsko nie je sa o chemický to ma podobný zápach pri kontakte s kyselinami mms 2 sa inak používa ako bezpečná dezimfekcia na cumlíky pre deti kúpite v dm aqua niečo sa to volá. Keď cestujem tak vďaka mms viem predísť malárii aj hnačkam.

maruhana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peter_555
13. jan 2020

@martinocka1 tak ako píšeš, zvieratá sa odcervuju, a ľudia nič, prísiel som k všeobecnému lekárovi, že som vykakal skrkavku dlhú 25cm a ona sa má opýta, že či nevyšla zo splachovacej nádržky. Ľudkovia keby ste vedeli, čo všetko vo vás je, stačí ak si urobíte cesnskovy klystír alebo začnete piť svoju urinu a uvidíte čo z vás vylezie...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli