Prechladnuté bábätko. Aké domáce recepty pomôžu?

funilieta
3. mar 2008

ahojte. Moja malicka ma 5 tyznou a je prechladnuta a kasle. Neviem ako jej mam pomoct, doktorka mi povedala, kupit sirup od kaslu. Nemate niekto s tym skusenosti, prip. ake domace recepty pomozu? A este jedna otazka. Malicku mam obcas bez perniky, len tak ju davam lezat do postielky a kojim ju tiez len tak ze ju mam na ruke. Napadlo ma ci jej tym nemozem nejako ublizit, nepr. pokrivit chrbticu alebo tak. Dakujem za rady.

denisocka
7. mar 2008

už jej sunar nedávaj-mohla vracať z toho,nebij,mkieka máš dosť,to že sa to tebe zdá je nič.len malu prikladaj k prsníku aj každuz hodinu,a hlavne žiaden sunar preboha 😢 ,neboj nič - to by inak neprospievala keby si nemala mlieko,a tiež by to nebolo hned 🙂

my máme vš.oki,ale hlieny tiež furt.doktorka vravela že dýchnie čisté a sestričke som sa priznala že som mu atb nedala a sama vravela že som urobila dobre. takže snad hlieny prejdu 🙂 a ked nie,pojdem otravovať že chcem výter 🙂

petrulla
7. mar 2008

Ahojte, ked bol nas maly prechladnuty cca v 3 mesiacoch, tak nam doktorka poradila odsavat hlieny. Ze ked sa neodsavaju, tak mus stekaju a sposobuju kasel a tak.
A naozaj maly prestal pokasliavat a neprerastlo to na nejaku silnejsiu chorobu. Ale neviem u tak malinkeho babatka .... tam sa nostek len vytiera - radsej sa treba popradit s Dokinou.
Ale to blvkanie bolo urcite zo sunaru.
Myslim, ze keby mala potrebovala antibiotika, by si to na nej videla, ze je nekludna nesvoja a tak ....
Len tolko moj nazor. Drzim palce.

denisocka
8. mar 2008

no my sme už 10 den od nádchy-orechladnutia,nádchu už nemáme, všetko ne oki,dýchanie čisté len stále chrapčíme - po ležiačky,takže odsávame-teraz su už šušlíky biele a ked odsvam tak ich ťahám snad z päty 😀 , a dnes sme odstranili všetky lapače prachu zo spalne a hlavne baldachým,takže uvidíme 😉

funilieta
autor
10. mar 2008

no a si predstavte ze mi povedala sestricka u doktorky ze odsvaanie sa nejnovsie neodporuca, vraj sa tie bacily dostavaju naspet do nosa, no uznajte, ja to uz nechapem, to je na hlavu postavene

viera78
10. mar 2008

funilieta my mame tiez prve babetko a pred tyzdnom som aj ja spanikarila maly mi vstal s takym placom a ked sa na chvilu utisil dotkla som sa mu uska znova spustil plac tak som ho poobliekala a sli sme k lekarke predpisala mi fenistil a davam mu hedelix a odsavam rano a vecer cez den mu nostek vytieram kvapkami do nosa nastastie nemal zapalene usko vraj nos a usi su prepojene a ze sa mudo uska mohol dostat hlien ale tym ze tak plakal sa to uvolnilo.dala som mu nazad ciapocku len ked ho krmim mu ju dam dole.vraj mamicky ktore maju prve su casto u lekara je to normalne ale to musi mat dobru doktorku ktora to pochopi ze je to nase prve a este nevieme co robit ked ochoreju.

ivet100
10. mar 2008

funilieta, aj mne povedala doktorka, ze malemu nemam sopliky odsavat,lebo som mu zbytocne drazdim sliznicu v nose a ze to nie je vobec treba, ze mam len na noc a ked sa malemu zle dycha, tak mu streknut morsku vodu - MAR plus alebo Physiomer a ani velmi nemam cistit nostek vatovymi tycinkami, len pouzivat tu morsku vodu. Tak mozno nieco na tom bude pravdy.

nevesta
10. mar 2008

Baby bacha na prechladnutie, my sme skoncili v nemocnici so zapalom pluc 😔 . Dostala virusovu infekciu a zliezlo jej to az na pluca. Ked sa vam cokolvek nezda, hned k lekarovi...

gilotek
15. mar 2008

a za jak dlouho se vám u miminka vyléčila rýma? My jí máme týden, kapeme libenar a odsáváme odsávačkou na vysavač před každým kojením....

pajinka23
17. sep 2009

Ahojte baby moj mali od vcera kycha kazdu chvilu a kasle,taplotku nema,existuje nejaky sirupcek na prechladnutie???alebo od kaslu??nemam s tym ziadne skusenosti,tak neviem co robit..musim hnet utekat k doki?? ☹ ☹

mimi198
17. sep 2009

ahojte ja mam tiez teraz problem co sa tyka nadchy, neviem ci ma nadchu alebo mu zacina. ale zacal mi vcera v noci chrcat v nosiku skusala som aj odsavat hned rano ako sa zobudil a nic nevyliezlo cez den ked sa hra a je hore tak to ani nepocujem ale ak ide spat tak mu to tam chrapci dost. a mame ist teraz v sobotu na svadbu a obavam sa ze ci nebude chory pokial by mal len nadchu da sa chodit von? alebo by som mala radsej zajst k lekarke? teplotu nema zatial...dufam ze ani nebude a inak mi pripada ok. tak neviem je to len prvy den ono sa to moze este rozbehnut

iinuska
17. sep 2009

pajinka, proti kaslu je dobry Tussin/Stoptusin kvapky, do nosteka Sterimar. Ale aj tak by som radsej doki zavolala.Mozno by bolo dobre ho popocuvat.

andyalukasek2008
17. sep 2009

Doporučila bych do nosíka Libenar nebo Vincentku, ale prošplíchnout nosík hned jakmile máte podezření, že na mimi leze rýma... Několikrát se nám to tak podařilo vykapat a vyšplíchat a rýma nepřišla... Sterimar je prý také výborný. Odsávat a odsávat a na kašlík pokud je vlhký vykašlávací tak Hedelix, silnější je Mucosolvan, pokud je suchý, tak je výborný Tussin. Se Stodal mám také dobré zkušenosti ve spojení ještě se sirupem Aerius, ale to až když byl Luky větší. Fenistil kapičky jsou také dobré na kašlík...
Mokré pleny kolem postýlky...
Držím palce!

pajinka23
19. sep 2009

tak mali je stale chorkavi,vcera sme volali doktorke a ta nam predpisala stoptusin a este nieco do nosteka,inak ten libenar my davame malemu uz dlhsie na cistenie nosteka lebo nema rad tie vatove tycinky v nosteku,strasne sa pritom vzdy zlostil ☹ ☹ ☹kupili sme aj odsavacku na vysavac a poviem vam ze by som neverila kolko ma stvor mesacne babo soplikou v takom malom nosteku 😝 😝 😝ale je to naozaj super vec ta odsavacka na vysavac,malemu sa vzdy velmi ulavy a hnet sa mu lehsie dycha a este ktomu sa natom aj smeje ked mu odsavame sopliky,lebo jeho vysavac ukludnuje od narodenia..hihi,vzdy ked neviem uz ako ho ukludnit tak vysavac do ruky a je klud a ja si pritom este aj v klude poriadim... 😀 😀