Prírodné železo - celiatička

bublinka127
21. aug 2013

Ahojte, už 5 rokov držím bezlepkovú diétu, užívam Sorbifer počas menzesu, lebo dosť krvácam, napriek tomu mám stále nízky hemoglobín a aj železo a chcela by som prejsť na niečo prírodné, viete mi niečo poradiť? Čítala som dosť o Eisenblute ...
http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnky-vyzivy...

Posledného pol roka mám opakované zápaly ďasien, afty na ďasnách, imunitu som si dala vyšetriť, nie je to až také strašné, momentálne užívam IMUNOR na podporu. Už som skúsila aj koloidné striebro a tkanivové soli Ferr Phos...

Dakujem.

lubina
21. aug 2013

@bublinka127 aj ja mam malo zeleza a tiez uzivam aj Sorbifer.Ale okrem toho sa snazim aj upravovat stravu. CO mne napr. chuti je cviklovy dzus, u nas dostat aj s jablkami ale aj taky akoby s korenim, obidva mi chutia a je to super zdroj zeleza, kazdy den si dam pohar a aj moj Dr. mi povedal ze to robim dobre. Tiez zelezo je aj v tmavej, horkej cokolade a v kokosovej mucke........ale treba mrknut net, vybrat to co ti chuti, je takych potravin bohatych na zelezo dost vela. Ale cvikla je vseobecne dobra na krv, tak aj saltik z toho sa teraz v lete da, cerstvy mnam,,,,

bublinka127
autor
21. aug 2013

Kde kupuješ ten cviklový džús ?

slavka034
21. aug 2013

@bublinka127 v Tescu kúpiš

xsunx
21. aug 2013

@bublinka127 ja si davam kazdy den melasu, a u teba mozno nebude problem len v tom ze mas malo zeleza ale aj ze sa ti zle vstrebava (ako mne), tak vitamin C podporuje vstrebavanie zeleza a aj vit.B6-Pyridoxin

bublinka127
autor
26. aug 2013

a čo tkanivové soli, konkrétne FERRUM PHOSPHORICUM od Biomineral...mám niekto skúsenosti?
Ja som ich užívala asi 3 mesiace ale brala som aj ATB a mala som zlé železo....
Možno práve to bol ten problém....
Konzultantka mi hovorila že mala aj tehuľky čo brali len tento minerál a žiadne chemické železo a mali super výsledky.
tu je link

http://biomineral.sk/

gabikkas
26. aug 2013

Ahoj,
ja som mala tiez teraz zle vysledky zo zeleza, uprednostnujem trstinovu melasu + citron, cucoriedky, halavkovy salat.
Gynekolog mi pocas teho odporucil vitaminy - ferro folgamma, je to aj s beckom a ze sa lepsie vsrebavaju, lebo sa rozpustaju az v crevach, tak nezatazuju zaludok....niekedy mozno nie je zle doplnit aj umelo, aby sa clovek dostal na nejaku tu lepsiu hranicu a potom "udrziavat" prirodne...

gabikkas
26. aug 2013

🙂 este som zabudla, pšeno ma vela zeleza a hovadzie a telacie maso a sosovica 🙂

andasla
26. aug 2013

@bublinka127 užívala som eisenblut po pôrode, poradila mi to spolubyvajuca v porodnici...mala som malo železa lebo som veľmi krvacala po sekcii...výborne sa mi to upravilo a mohla som aj kojit, takze ja odporúčam

bambo308
10. sep 2013

Výborný je čučoriedkovy narosan od švajčiarskej firmy just, viac informácií poskytneme na požiadanie 🙂

centrumvitalita
7. nov 2013

@bublinka127 urcite by som to riesil hlavne vyvazenim stravy a potom by som este pridal nejake bylinne preparaty co pracuju s krvou ..podpora sleziny.. urcite vela vyvarov a kedze mas bezlepkovu dietu nemala by si sa vyhybat inym potravinam, dobre ranajkovat, nejest surovu zeleninu, a dobry pitny rezim

luxuryfashion
30. jún 2014

Odporúčam babány.Vysoký obsah železa v banánoch má pozitívny vplyv pre produkciu hemoglobínu! 🙂

bublinka127
autor
1. júl 2014

@luxuryfashion kazdy den zjem 1 banan

julia225
22. sep 2014

Viete mi poradit nieco na doplnenie zeleza, co nezapeka a neboli z toho zaludok? Dakujem. Najlepsie nieco prirodne.

nutrimas
27. sep 2014

@julia225
@bublinka127
Pri nedostatku zeleza je z prirodnych zdrojov velmi ucinna spirulina s prirodne viazanym zelezom - ferospirina. Zelezo je pridavane do substratu, kde sa pestuje spirulina, cize prirodzenym sposobom sa dostava dovnutra. Neosahuje ziadne umele latky, ani farbiva, nezatazuje travenie, je bezpecna pre tehotne aj dojciace mamicky.
Odporucame taktiez makovy alebo mandlovy olej, ktr. ma vysoky obsah nielen zeleza, ale aj vapnika, horcika, selenu, zinku a inych stopovych prvkov. Najlepsie oleje su 100% prirodne lisovane za studena, v tmavej sklene flasi. Odporuca sa ich dlhodobe uzivanie, 1KL rano a vecer.
Ich pestru ponuku ako aj spominanu ferospirinu a ine alternativne prirodne prostriedky najdete na nasej stranke, radi Vam poradime.

maca283
13. okt 2014

@julia225 Pozrite si www.just.sk cucoriedkovy narosan ja som ho uivala pocas celeho tehotenstva Je to všetko prirodne

susu29
13. okt 2014

@maca283 Prosím Vás, ako objednávate, kupujete ten Narosan? Je tam, že len priamy predaj a ešte poprosím cca. cenu.

maca283
13. okt 2014

Ja som zaregistrovana a objednavam minimalne raz za mesiac ale mavam aj v zasobe Je to 500ml cena je 42,6 obsahuje napriklad A,B1,B2, C, D E H samozrejme zelezo

kascakova
14. okt 2014

@julia225 ahojte, sama také železo jem, je prírodné, a naozaj pomáha, až by si mala záujem, viem ti ho aj zabezpečiť. Železo je ale potrebné jesť aj s vitamíno C, kvôli lepšiemu vstrebávaniu. 🙂 Napíš mi do správy.
Predtým som užívala to z lekárne, mala som viac problémov, zapekalo ma, tak som hľadala niečo iné, toto už užívam 5 rokov, výsledky v krvi mám v poriadku čo sa železa týka.Mám aj veľmi dobrú skúsenosť, ak má niekto bolestivý menzes. 🙂

terapiabachovky
17. okt 2014

@bublinka127 afty v ďasnách, zapálené ďasná sú oslabená slezina, ktorá je zodpovedná za imunitu, takže vaša imunita nie je na tom až tak dobre...najlepšie je spraviť takú komplexnú analýzu tela a potom sa už vie lepšie postupovať, ak by ste to chceli riešiť alternatívne, tak mi kľudne napíšte do IP