Rehabilitačné stredisko v Dunajskej Lužnej

tamia
1. júl 2007

Ahojte mamicky,
mate niektora skusenosti s cvicenim babatiek v tomto stredisku?

vevericka23
22. júl 2012

@myya ano my, tak sa snad stretneme 🙂

vevericka23
22. júl 2012

@myya
@jajka28 baby pridajte si ma na FB tam sa mozme dohodnut a stretnut v Luznej 🙂 ak chcete ovsem. Katarina Berilova Ďurnekova

myya
22. júl 2012

@vevericka23 ano ideme prvý krát. som rada že aspom takto niekoho spoznám ešte pred pobytom. budeme mať ešte dosť času pokecať na pobyte

myya
22. júl 2012

@vevericka23 pridám no teraz nemám času až ked zaspia deti. tak zatial pa

myya
25. júl 2012

ahoj mamičky tie ktoré nastupujete v nedelu do lužnej. Už chystáte veci? Ja už niečo mám pripravené no ešte nemáme výsledky z výteru. A hlavne už začínam stresovať ako to tam bude. či si malí zvykne na nové prostredie a tak.

jajka28
27. júl 2012

@myya , @vevericka23 no tak my nejdeme...prišli vysledky z vyterov /my sme mali ist 2 dospeli a 3 deti/ a kadečo tam mame aj ked sa citime dobre, žiadne hnačky, ani sopliky ani kašel a predsa...mame si zopakovat vytery a potom nas hned zaradia...tak nevim som smutna som sa tešila ☹

vevericka23
27. júl 2012

@jajka28
@myya ani my nejdeme dnes som Luznu rusila, tiez vyter Miskov zly ma sople kicha a zacina aj kasel, tak som zvedava kedy to bude OK a hned mam zavolat aby nas zaradili. Pa, a som sa tesila.

myya
28. júl 2012

@vevericka23
@jajka28 No tých výterom som sa aj ja bála no včetko bolo ok. To ma mrzí. Tak dúfam že vám to čo najskúr výde.

jajka28
28. júl 2012

@myya prosim ta ked nastupiš a bude net hned podaj hlasenie ako to tam funguje / či je nejaka možnost si oprat, zavesit, ablabla 🙂

myya
28. júl 2012

@jajka28 jasné dám vedieť všetko.

myya
30. júl 2012

@jajka28
@vevericka23 No baby moje hlásenie. Net akko wifi tu nieje, v jedálni sú dva počítače a tam sa dá ísť na net. Práčka tu nieje no sušiak áno. je to tu pekné a útulné aspom v budove kde som ja. personál je velmi milí, na strave sa dá dohodnúť a vyhovejú. Určite si vezmite misky na jedlo ak nebudete stíhať jesť lebo to neodložia. Ak máte otázky pýtajte sa.

vevericka23
30. júl 2012

@myya a ake su izby a kupelna je v izbe alebo zvlast? A ako to tam funguje denne, aky je plan?

jajka28
30. júl 2012

no @vevericka23 , @myya niekde som čitala že socialne zariadenia su spoločne 😕 , mna skor ta pračka teda zaujimala, tri decka mi tam toho našpinia, ale ešte som niekde v komentoch čitala že škoda že nieje spoločenska miestnost že deti behaju len po chodbe teda tie čo vedia behať plus dvor a psik ? a tiež ma zaujima kedy si prišla včera o kolkej, či si mala obed, kedy ste mali vstupnu kontrolu od Dr. nejaku a ako mate plan ...a ako mysliš sa da dohodnut zo stravou že aj niečo vynechaš??? kolko je tam asi deti naraz na jeden turnus? dobre zatial stači - držte sa!!!

myya
30. júl 2012

@jajka28 ja mám izbu malú no tý čo sú tu s rodinou majú vetčšie, záleží od počtu ludí na izbe. socialne zariadenia sú na chodbe spoločné. No v jedálni je televízor a počítače a na dvore také dva záhradné domčeky a šmykalka. No dá sa ísť von do dediny a tam je aj detské ihrisko. Psa tu nemajú. Nástup je do tretej no niektoré pryšli až večer a v den nástupu nieje strava tak si niečo zoberte začína sa ranajkami v pondelok. V nedelu dostanete od sestričiek termíny cvičenia výrivku, masáž a v pondelok ráno je prehliadka a doktorka potom ešte pridá laser a magnet ale nie všetkým. Po obede ked skončíte s procedúrami môžete ísť mimo areál no o ôsmej zatvárajú bránu. Strava sa dá dohodnúť že kolko krát za den budú deti jesť či im treba mixovať či je dieta no vynechať môžete ale musí sa to aj tak zaplatiť. Streva je celkom dobrá a pestrá. deti majú desiatu aj olovrant. Je tu cca 20izieb no na niektorých sú dvaja

myya
30. júl 2012

@vevericka23 Ráno cvičenie plus ešte masáž voda alebo čo vám dajú potom sa cvičí ešte raz za no iba do tretej a večer cvičíš sama. Je tu jedna miestnosť kde je stôl. Ranajky sú od 7:30 do 8:00 obed 12:00 - 13:00 večera 17:00 - 18:00. v jedálni je chladnička mikrovlnka a varná konvica. Je tu taký domček na kočíky tam ich dáte na noc zamyká sa a izby sa dajú tiež zamknút no každý den chodí upratovačka a tá má klúče od všetkých izieb

jajka28
30. júl 2012

@myya dakujem za skvelú "špionáž" 😅 myslím že viacerým maminkam to pomôže vediet čo a ako môžu čakať. No ešte ak sa ti dá zistit cena za stravu priplácaneho dieťaťa lebo aj @vevericka23 myslim planuje brat surodenca no aj my keďže ho benane s kým nechať tak dlho. Jaj a ta strava ma zaujimala najmä kôli alergii syna, či sa da preberať si, alebo vynechať /on ma konkretne na mlieko a pšen.muku 😖 / A ešte ma napadlo ako vyzerá jedaleň??? myslim či su tam detské stoličky na krmenie, alebo budeme s dvojičkami nahanať všetko po stole 😝

myya
30. júl 2012

cenu za stravu pozriem a zajtra dám vedieť. A detských stoličiek je tam dost a aj špeciálne pre deti čo nesedia. Pri nástupe sa budú pýtať na stravu a tam im treba povedať čo môže a čo nie. No jedlo je vždy len jedno nedá sa vybrať z viacerých.

jajka28
31. júl 2012

superko! isto sa to da vydržať-ved hlavne potrebujeme všetci aby to pomohlo deťom čo najviac...a daj pocity ešte či sa ti páči cvičenie, či pekne vysvetlia atď. 😵

vevericka23
5. aug 2012

@myya A TO KOCIK NEMOZEM MAT NA IZBE? MISKO ZASPAVA LEN V KOCIKU AKO HO USPIM 🙂 A TIE KUPELNE SU SPOLOCNE? DAKUJEM KRASNE, AKO SA PACI?

myya
6. aug 2012

@vevericka23 niektoré mamičky si berú kočík na izbu. No niektoré izby sú na poschodí a na dolné izby dávajú velké deti ktoré sú ležiace. kúpelka je spoločná len nadštandart má vchod do kúpelky z izby ale jedna kúpelka je pre dve nadštandartné izby. A je tu fajn vela som sa naučila o cvičení a podozvedala od druhých mamičiek. A malí sa zasa o niečo zlepšil. A na výkend som bola doma a aj na noc.

vevericka23
7. aug 2012

@myya no super potom ked malemu pomohlo trosicka, to som chcela pocut ze to aj k niecomu vedie 🙂 a ked si bola doma to za tie dni si neplatila a to sa cez víkend necvici?

myya
7. aug 2012

@vevericka23 cvičí sa iba v sobotu ráno a potom cvičíš sama. no nám rehabilitačná povedala že máme nedelu vynechať úplne a necvičiť. A neplatila som cez výkend za stravu no treba ju odhlásiť už vo štvrtok. Celý pobyt sa platí v stredu a vo štvrtok pred koncom a najlepšie v hotovosti. No na to že sme tu tak krátko sme spravili pekný pokrok

myya
7. aug 2012

@vevericka23 malí sa mi pretočí na bruško a predtým to nevedel

silvia.t
15. aug 2012

Ahojte my nastupujeme 9.9 ide este niekto???

@myya mna by zaujimalo este,ci si mam doniest mlieko pre malu (ma specialne allergy care) alebo to uz oni zabezpeia a ako je to teda s pitim..moja pije dost nepravidelne niekedy po hodine a pol niekedy po 4hod. niekedy aj o druhej nadranom...ako to teda bude?
beriem aj starsieho syna,je tam nejaky kutik kde by mohol byt pocas rehabilitacii alebo bude chodit vsade so mnou? dakujem

myya
15. aug 2012

@silvia.t ak máš špeciálne mlieko tak ho zober. Mne malí pije sunar a nemali ho tak som mu zarábala svoje. Na chodbe je mikrovlnka na ohrievanie. No ja som to riešila s termoskou kam som si vždy dala teplú vodu na mlieko a nalievala odtial aby som nemusela stále behať k mikrovlnke. čo sa týka toho staršieho, v jedálni je televízia a dva počítače s internetom tak tam by sa mohol ako tak zabavyť no a vonku sú domčeky a šmyklauka pre deti. No kludne ho môžeš brať aj zo sebou. ak chceš ešte niečo vedieť tak kludne sa pýtaj

jajka28
22. aug 2012

Takže hlásim sa priamo z pobytu v Dunajskej Lužnej. Po zopakovaných výteroch sme nastúpili na pobyt a som rada že sa nám ho celý podarilo absolvovať. Tiež tu mám staršieho syna /4roky/ a jemu sa veľmi páči, nakoľko počasie nam vyšlo tak je celý deň na dvore a v parku s detmi sa hraju a nahanaju. Ale o týždeň už otvoria aj školku tak v pripade nepriazniveho počasia sa tam deti zabavia. Strava veľmi dobrá, v jedalni su aj detské stoličky, cvičenie hodnotim veľmi dobre, deťom dalo zabrať a z povodneho jedneho cviku sme sa naučili ešte 3 nové, najviac sa páčil perličkový kupeľ 3x do týždňa, masaže, lampa, laser, pani primárka každemu podľa potreby predpisuje v prvý deň čo bude absolvovať /magnet, kyslik...../ všetkým prajem len pozitívne zážitky a nech sa detičkám polepší 😉

vevericka23
24. aug 2012

@jajka28 takze ste boli tisko zavidim, my to mame o nervy Miso zasa chori ja to nechapem. A 3.9 nas budu ockovat Hexa a synflorix tak zasa nemozme ist ma uz poraza. A kolko si platila eur? A izby su ake?

jajka28
24. aug 2012

@vevericka23 ano boli sme som rada, naučili sme sa nove cviky aj ja niektore zvladam nakolko mali maju silu tak ostatne manžel, nas hned ked sme mali dobre výtery po hnačke zaradili tak sme omeškali len 2 týždne, som rada že sme to absolvovali teraz, bolo super počasie a dalo sa byt celý den vonku. Ceny pošlu v pozvanke vždy, nebudem to tu pisat napišem do IP a izby velmi fain, my sme mali velku nakolko sme boli 5 ale mamina ma vždy s dietatom svoju izbičku-čiže sukromie 🙂 Toto je foto z dvora, nemaš pocit že si v nemocnici 😉

schnuffik
7. sep 2012

@pink_lady ahoj, už to máme dávno za sebou, cvičili sme tak ako doma, len to bolo viac intenzívnejšie, či to pomohlo neviem, žiaľ sme aj predčasne museli pobyt prerušiť kvôli chorobe

pink_lady
16. sep 2012

Niekto kto nastupuje 23.9.?