Rehabilitačné stredisko v Dunajskej Lužnej

tamia
1. júl 2007

Ahojte mamicky,
mate niektora skusenosti s cvicenim babatiek v tomto stredisku?

zdenkaamarosko
2. júl 2007

tamia, my sme tam chodili cvičiť. Malému to veľmi pomohlo. Dnes by nikto nepovedal, že niekedy cvičil. Mamičky, ktoré som tam stretala boli z celého Slovenska a veľmi si pochvaľovali. Dokonca radili toto rehabilitačné centrum medzi najlepšie na Slovensku.
Sú tam skúsené lekárky a rehabilitačné sestry, ktoré fakt vykonávajú svoju prácu zodpovedne.
Prečo sa vlastne pýtaš?

sisidl
2. júl 2007

ahoj.Ja som chodila s prvou dcerou skoro rok cvicit koli nozickam,dnes ma 6 rokov a jej chodza nema chybu.Takze spokojna. 😉

tamia
autor
2. júl 2007

zdenka a marosko,

mam predcasne narodenu dcerku 26. tt a toto stredisko nam odporucila nasa neurologicka. Uz sme sa objednali, objednali nas az na oktober, do vtedy je vsetko plne.
vy ste preco chodili cvicit?

sisidl
2. júl 2007

tamia.ja byvam kusok od toho centra.Je to tam pekne a sestricky su mile.Mam tam aj kamaratky sestricky. 🙂 Kolko ma tvoja dcerka mesiacou a aka je velka?

zdenkaamarosko
3. júl 2007

tamia, Maroško bol hypotonik - dieťa so zníženým svalovým tonusom. V treťom mesiaci sa pohybovo prejavoval ako šesť týždňový. V Tetise nám primárka naordinovala Vojtovu metódu. Dochádzala som tam s ním 2x týždenne. Sestrička s ním vždy odcvičila a učila tieto cviky aj mňa. Aj keď malý pri nich plakal, vedela som, že mu neubližujem, ale ho dávam len do polohy, ktorá mu nieje pohodlná. Doma sme poctivo cvičili a dnes chvalabohu ani náznak hypotonie. Skôr je z neho taký šinter až, až .. 😀 😉

mima22
1. okt 2009

ahojte,mi tam ideme tiez na liecenie na dva tyzdne ako to tam prebieha napisete mi?
je kazda mamicka ubytovana sama s babtkom na izbe ci vacsinou po dve?pytam sa lebo ja mam radsej spolocnost.
a este neviete ci sa tam da pripojit na internet ked si donesiiem svoj notbuk,viete po veceroch ked uz bude mala spat a nebudem mat co robit.

mravcica
2. okt 2009

ahoj mima22, kedy idete? my ideme od 11.10.-23.10. Ideme tam prvy krat, takze presne neviem ako to tam funguje. Ale zevraj na izbach su mamicky s detickami sami, co je zas podla mna lepsie, aby mali svoj klud. Pri nasom nocnom vstavani (aj 5-6x za noc by sme spolubyvajucich len budili), ak zistis ten notebook, daj mi prosim vediet, tiez by som to poriesila podobne, teda ak tam budeme mat nejaky cas a zvysnu energiu 🙂

mima22
2. okt 2009

AHOJ.SKODA RADA BY SOM TAM STRETLA STAKYMI CO SI TU AJ PISEME .MI IDEME OD 25HO DO 6 NOVEMBRA
NEPOZNAS UZ NIKOHO KTO TAM ESTE IDE?

mravcica
2. okt 2009

vobec nikoho. ja si tu pisem v jednej teme s jednou mamickou, ktorej mala ma rovnaku diagnozu ako moj maly, a ti boli teraz, ale v Cilistove. Zatial sa neozvala, tak neviem, ako sa mali tam.

danu
23. okt 2009

mima22 • 1d • Dnes o 18:59
je tu niekto kto nastupuje teraz v nedelu na liecenie do dunajskej luznej 25ho oktobra?
ja idem s malou.alebo nepoznate niekoho kto tam ide?
dakujem

monnaa
25. mar 2010

danu, ďakujem ti za link na túto tému. Predpokladám, že si už pobyt absolvovala. Ako ste sa mali ? Nevieš, či by mohol ísť s nami aj manžel , boli by sme celkovo 4 aj so staršou dcérkou. A osttné mamičky, aké máte skúsenosti s 2- týždňovým pobytom ?
My sme tam boli zatiaľ len odporučený pre CTP- hypotonický syndróm, tak zisťujem info. ďakujem za každú odpoveď 🙂

monnaa
25. mar 2010

Danu, no až teraz som si všimla, že si písala príspevok dnes ...takže nastupujete až v októbri 2010 ? A kedy ste sa objednávali, to až tak dlho trvá ?

mravcica
26. mar 2010

ahoj monnaa,
ja nastupujem od 6.4. druhy krat, prvy krat sme tam boli v oktobri. chodi sa tam na 2 tyzdne, nastupuje sa v nedelu poobede, odchadza sa v piatok. byvas s babatkom na izbe sama, takze nie viacere mamicky, co je dost velka vyhoda, personal mily, ustretovy. Stravu pre babo ti zabezpecia oni, tusim aj s mliekom, ak nekojis, pre teba samozrejme tiez, akurat, ze tu si doplacas 6,65 EUR/den. na prvy pobyt potrebujes odporucenie od neurologa a obvodnej, a podla toho, aka si poistovna, aj od revizneho lekara. vsetko si najdes na www.tetis.sk. Ja som ten prvy krat cakala na pobyt okolo 2 mesiacov.
ak nieco este chces vediet, napis.

monnaa
27. mar 2010

Mravcica, ďakujem ti moc za odpoveď. Myslíš, že by sme sa tam na izbu zmestili aj štyria ako celá rodinka ? Manžel a staršia dcérka by si eventuálne doplatili pobyt. Len neviem, či by sa tam nejako nenudili, keďže som sa dopočula, že v stredisku nie je bazén. Je tam nejaké detské ihrisko, resp. detský kútik ?
A ešte k tej strave- malý je kojený + teraz zavádzame príkrmy, keďže má alergickú predispozíciu, snažím jednotlivé potraviny zavádzať veľmi opatrne , takže si to neviem celkom predstaviť ako nebudem variť ja sama .
Ozaj, a to tlačivo ti dal praktický lekár a potom vypísal neurológ ?
Jéj, to je otázok....vopred som ti vďačná za odpoveď. 🙂

titania1
5. nov 2010

Ahojte mamicky, dnes nas doktorka odporucila na rehabilitacie (konkretne do Dunajskej Luznej). Kedze sme zo Slovenskeho Grobu, neviete mi poradit nejake rehabilitacne centrum v okoli Pezinka? Resp, oplati sa navstevovat to v Dunajskej Luznej? Ake s tym mate skusenosti? Vopred dakujem za odpovede.

mirka282
16. feb 2011

Ahoj mamičky, my sme absolvovali už rehab.pobyt v Čilistove-inak tiež odporúčam. Zaujala ma aj tá Dunajska Lužná, pretože pobyt trvá o týžden menej- dva týždne a cvičí sa tam dosť intenzívne. Hlavne ma zaujíma či tento pobyt pomohol vášmu dieťatku. My máme 11mes.Tomáška a ešte sám nelozí. (pôrod bol komlikovaný). Tomáško má sval.hypotóniu. Vopred ďakujem za odpovede.

mravcica
20. feb 2011

@mirka282 my sme tam boli 2x a myslim, ze mu to vzdy pomohlo. Cvici sa tam 2x denne pod dohladom a potom si cvicis sama kolko potrebujes. Ak by si nieco chcela vediet, pytaj sa.

mirka282
13. máj 2011

Ďakujem mravcica za odpoveď. Naša situácia sa žial zmenila. Tomáško je momentálne po operácii očka - mal zvýšený očný tlak-glaukóm. Operácia chvalabohu prebehla dobre a teraz je to v poriadku. Pýtala som sa na cvičenie vojtovkou. Bolo mi povedané, že každý zvýšená aktivita môže tlak opäť zvýšiť a on pri cvičení neskutočne plače. Takže teraz som ako medzi dvoma mlynmi, vôbec neviem čo robiť. Plánovala som aj ďalšie rehab.pobyty ale teraz váham, aby som mu nepoškodila opäť zrak. Ale aj tak ďakujem. Ináč počula som, že je tam aj hypoterapia s koníkmi. Môžeš potvrdiť?

zahrika
14. júl 2011

@mravcica ahoj mozem sa spytat... ja som sa este len do dun.luznej prihlasila, ty si tam vlastne bola toho roku, ako dlho ste cakali kym vam dali termin? My mame tiez sval.hypotoniu, maly ma 7mes a bojim sa ze ak budeme cakat pridlho zbytocne stracame cas.. Dakujem

matat
14. júl 2011

Ahojte baby ...neviete o niekom, kto ide do D.Luznej v termine 17.7. najlepsie z okresu Levice?? Bojim sa toho placu...cvicim s nou doma a aj reh. mame 2 x tyzdenne,,,ale kazdy ma strasi, ze tam to bude ovela horsie...je to pravda??

evicka6
15. júl 2011

ahoj,my sme teraz 13.7.prisli s D.L. a mozem ti povedat,ze je tam naozaj fajn,nemusis sa nicoho bat,su tam vynikajuce sestričky a tak isto aj lekari.ja mam dcerku ktora ma 2,5 roka boli sme tam uz po druhy krat a este tam vela krat chceme ist ak sa nam zadari,maju to tam totiz stale plne.naozaj tam detickam pomozu,je to jedno z naj.rhb centier na slovensku.

zahrika
3. okt 2011

@mravcica citam ze ste boli v Luznej uz 2x.. chcem sa spytat, nevies ci by som mohla synovi priniest vlastne mlieko? Ine ako Bebu HA nevypije... dakujem

mravcica
5. okt 2011

@zahrika robili tam vsetky mozne mliecka pre deti, pri nastupe sa pytali, ake mliecko pije a kazde dostalo to svoje. Pre istotu si ho tam zober, ale myslim, ze ho budu mat. Ved si tam brnkni a uvidis.

zahrika
6. okt 2011

@mravcica hej? no tak to je super... ved vlastne oni su financovani poistovnou a z toho mozu detom kupit podla toho co potrebuju..... Zajtra mi maju volat, ci sa uvolnilo miesto, chceli ma supnut na nastup tuto nedelu... ak nie tak dalsi turnus..o 2 tyzdne..neviem co od toho cakat, bojim sa cvicenia, lebo my necvicime doma vobec..ale budeme uz.. a maly ma uz 10mes a je silny.. a tiez sa bojim toho ci sa mi tam nezmeni, krasne sa naucil sam zaspavat, prehra sa, je uzasny.. aby sa tam neotocil uplne 😒

zahrika
6. okt 2011

@mravcica este otazocka, kolko ta to vyslo penazi? myslim vydavky spojene s doprovodom dietata..strava a pod..

zahrika
6. okt 2011

@evicka6 ahoj iba by som sa rada spytala, aj vy ste sa vratili nedavno..mna to teraz caka. ako to vypada po tej stranke stravy pre deti.. varili im tam? som pocula ze davaju pre najmensich polotovary... alebo nie? a co sa tyka nejakej varnej kanvice.. je na chodbe alebo na izbach? ako mozems malemu v noci spravit mliecko, je taka mznost? Dakujem pekne

mravcica
7. okt 2011

@zahrika ja som tam bola naposledy pred rokom a pol, a vtedy stala tusim strava okolo 6.60 na deň, ak si teda dobre spomínam a cesta. Nadstandartka to si uz ani nespominam, kolko stala, ale myslim, ze to mali na stranke uvedene. Za babo sa neplati nic. Kanvicu mas aj na izbe, pokial si na nadstandarte (tam je aj mirkrovlnka a jedna kupelka pre 2 izby). Inak je kanvica na chodbe a tiez aj mikrovlnka - jedna pre vsetky izby. Varit tam varia pre malickych - za nich sa neplatilo nic, davaju tam na olovrant alebo desiatu presnidavky, jogurt, ale obed a vecera je normalne varena. Ja som si tam zobrala aj pre maleho instantu kasu, keby nechcel nieco z toho jest, a sme ju tam aj par krat pouzili. Ale inak tam varili dobre, takze ziadny strach 🙂 Prajem prijemny pobyt a na to cvicenie sa priprav

zahrika
7. okt 2011

@mravcica dakujem moc, si zlata, to pomoze tieto infosky..

zahrika
7. okt 2011

Tak uz mi volali, nastupujem tuto nedelu, cize pozajtra a mam z toho eelku hlavu co vsetko zbalit na 2 tyzdne pre babo aj seba, zda sa byt toho moc..

adrianaza
18. okt 2011

Dobry den, prosim mohol by tu niekto napisat trosku viac info o tom pobyte, kto sa vratil nedavno? my tam asi tiez pojdeme a maly ma 6 mesiacov, len sme zacali s prikrmami, tak ako to tam je so stravou? presnedavky? varene este nemoze vsetko samozrejme, len par zelenin som zaradila...a kocik sa tam da vziat? je tam nejaky pevny rezim? obchod blizko?...velmi by mi pomohli akekolvek info...pojdeme mozno koncom novembra, zaciatkom decembra, tak to bude asi riadna zimiska....