Rehabilitačné stredisko v Dunajskej Lužnej

tamia
1. júl 2007

Ahojte mamicky,
mate niektora skusenosti s cvicenim babatiek v tomto stredisku?

matat
21. okt 2011

@adrianaza , ahoj my sme boli v Luznej 2x v lete, v auguste ako samoplatcovia...so stravovanim problem nebude, nemusis sa bat, moja ma problem s papanim, a tak ked som ich poprosila aby nam radsej napr: nedali kolacik na olovrant ale puding, tak nam spravili,,ale mala som so sebou instatne kasicky aby som jej kedykolvek mohla spravit,,,Rezim mas podla rozpisu cviceni, masazi a kupel...cize sa musis s malym prisposobit,,,mne ked mala spala, musela som ju zobudit a isli sme cvicit,,,ale tie dva tyzdne jej nesmierne pomohli,,,aj ked tam spavala rozne, lebo bola unavena,,,doma sa to dalo do starych kolaji...a co sa tyka kocika, vonku je jedna ako garaz na kociky,,,ale ja som mala maly golfac,,,a v nom som malu aj krmila a stale som si ho nosila na izbu,,,a nic mi nepovedali,,,len tam nie je vytah,,,tak je to dost nosit dieta a aj kocik,,,a maly obchod mas hned cez cestu,,,to je fajn,,,aj my tam este raz pojdeme asi v decembri...len mi vadi, to chodenie z budovi do budovi na cvicenie a kupanie a vyzliekanie a obliekanie...my sme boli v lete ale ja som ochorela,,,a v zime si to neviem predstavit,,,...a dokt, a sestricky su velmi zlate...dufam, ze som zodpovedala tvoje otazky 😵

adrianaza
21. okt 2011

Dakujem velmi pekne, hej pomohla. Rohodla som sa neist po tom, ako sme boli u rehabilitacnej.Pobyt nam odporucila neurologicka, ale rehab povedala, ze nevidi teraz dovod. A presne povedala, ze co ked tam maly ochorie? okrem toho kupat by som ho tam neriskla, musim davat pozor aby nedostal zapal, ma problem s oblickou. Takze len cvicenie by nam ostalo...a v com jej to tak velmi pomohlo? tiez cvicite vojtovku doma? my 3x denne. (inak citam, ze tvojej malej idu 4 zubky naraz, tak to poznam, nam slo este viac ☹(( neskusila si taky gel na masirovanie pri prerezavani? viem, ze su vseliake, co to umrtvia a je lepsie....)

tinuskaha
22. okt 2011

ahojte tiez by som chcela s malym do D.L.chcem sa opytat kolko by to stalo??maly bude mat v januari 3 roky tak uz asi budeme platit aj zanho aj zamna.Kolko stoji strava??da sa objednat strava pre mna len napr.obed???ci musim stravu obj.na cely den??Na izbe som sama s dietatom??Plati sa nieco(ak ano kolko)ak by som chcela byt na izbe sama s malym??Kolko tyzdnov trva pobyt??Kedy sa nastupuje?Ake su tam procedury okrem vojtovky??Ako ste dlho cakali kym vam to poistovna schvalila??Ja by som papiere chcela poslat do konca roka aby sme na bud.rok mohli ist.Viem ze je to vela otazok naraz urcite som na vela veci zabudla.Asi najdolezitejsie pre mna je kolko by to stalo kedze mame hypoteku a zvladame to financne ltt☹(Mozte pisat aj do IP.dakujem vam

rebeka24
29. okt 2011

Ahojte maminky, nejde niektorá z vás do Dunajskej Lužnej od 6. novembra? My ideme, teda ak dovtedy neochorieme...

matat
21. nov 2011

Uz mame termin na reh. pobyt do Dunajskej Luznej od 4.12.....Ma niekto tento termin tiez?

lubinka20
28. dec 2011

@rebeka24 ahoj mi sme tiez boli od 6 novembra v luznej ... :D

kerynka87
22. máj 2012

nastupujeme do D.L. v auguste. nemá niekto náhodou tiež nástup v auguste?

rendula66
2. jún 2012

Ahojte ja idem do Dunajskej 17.6 a uz teraz stresujem ako to tam prebieha a ci to aj pomaha. Velmi by ma potesili nejake informacie o pobyte a podobne.

kerynka87
3. jún 2012

@rendula66 ja som na tom tak isto. my ideme v auguste, ale nočné mory mám už teraz. a pochybnosti tiež. aby to neboli len dva týždne veľkého plaču, lebo ma porazí.
a nevieš či sa dá ísť na víkend domov?

ajkuska
4. jún 2012

@kerynka87 ahoj na víkend sa dá ísť domov. my sme sa v piatok vrátili, boli sme teraz prvykrát, takže ešte neviem posúdiť či mu to pomohlo ešte je to krátky čas, inak tam bolo v pohode, ale porovnávať neviem lebo nikde inde sme neboli, mne nevyhovovala strava, ale každému chutí niečo iné a iné aj dáva papať svojmu dieťatku.

kerynka87
4. jún 2012

@ajkuska a čo sa tam robí s detičkami okrem cvičenia? a koľkokrát sa cvičí denne?

lehotka
5. jún 2012

caute kocky, viete mi poradit ako dlho sa caka na posudenie? mne dnes odporucili ist na liecenie, len potrebujem vediet ako dlho sa to asi vybavuje, dakujem za info 🙂

ajkuska
5. jún 2012

@kerynka87 cvičí sa 2x denne s fyzioterapeutkou, zvyšok odcvičíš sama, potom masáž 2x do týždňa a vírivy kúpeľ 3x a laser denne - ale presne čo budete mať vy vám určia na začiatku pobytu.

kerynka87
5. jún 2012

@lehotka vybavené to máš hneď. potrebuješ odporučenie neurológa. toto odporučenie zašleš do strediska a už si len dohodneš termín kedy majú voľno.

kerynka87
5. jún 2012

@ajkuska aha. a mali ste veľa voľného času? dalo sa niekam vybehnúť do obchodu, alebo na zmrzlinu?

ajkuska
7. jún 2012

@kerynka87 v podstate od tej 3 tej sme mali voľno ale niekto aj skôr, lebo my sme mali posledné cvičenie o pol tretej - potom sa dalo zájsť do obchodu, na zmrzku a tak, ale ja som ešte s malým aj potom raz odcvičila.

kerynka87
7. jún 2012

@ajkuska Tak to znie celkom fajn, keď od tretej voľno.
A s kočíkom je to ako? môžem si ho vziať na izbu? nejaká maminka tu písala že je tam jedna garáž a tam sa odkladajú kočíky.
A čo sa týka izby? je to niečo na nemocničný štýl? či skôr niečo domáce? a detské postieľky? treba si brať vlastné prádlo?
a na každej izbe je kanvica a mikrovlnka? alebo to je na chodbe. je možné si rýchlovarnú kanvicu doniesť vlastnú a zapojiť v izbe?

Uff. toľko otázok...

ajkuska
8. jún 2012

@kerynka87 izby sú v pohode vyzerajú celkom dobre, nie ako v nemocnici, na izbe nie sú ani mikrovlnky ani kanvice tie sú v jedálni, ja som si do detskej postielky zobrala vlastné prádlo ale to je na tebe prádlo tam je. to či si môžeš vziať kočík na izbu sa musíš spýtať a ak ti dovolia tak áno (ja som mala - ale môj bol malý golfáč).

kerynka87
8. jún 2012

@ajkuska prepáč že ťa takto spovedám, už mi je to blbé. Len keď neviem do čoho idem 🙂
a tie pobyty tam sú turnusové? všetci prídu v jeden deň a potom sa naraz aj odchádza domov? ak hej, tak nastupuje sa tuším v sobotu a odchod je potom tiež v sobotu?

ajkuska
9. jún 2012

@kerynka87 ahoj nástup je v nedeľu a odchod je v piatok, áno je to turnusové (2 týždne), ale môže sa stať, že niekto ochorie a prídu iný len na týždeň.

kerynka87
9. jún 2012

@ajkuska ďakujem veľmi pekne za infošky 🙂

ajkuska
11. jún 2012

@kerynka87 v poho kedykoľvek

schnuffik
25. jún 2012

Nastupuje niekto do Dunajskej Lužnej teraz v nedeľu 1.7.? Vie mi niekto prosím povedať kto tam už bol, či je potrebná nejaká pozvánka od nich alebo niečo také, lebo keď mi p.sestrička volala, že nám to poisťovňa schválila, tak mi vravela,že mi pošle nejaký papier, len nám doteraz nič neprišlo, tak neviem či mám tam volať alebo nie?? ďakujem za akékoľvek info

jajka28
25. jún 2012

zdravim aj my sme dlho čakali od aprila na termin a ked nam povedali koniec jula a zač. augusta tak som čakal pozvanku nakoniec nechodila tak som poslala maila a pozvanka s detailami prišla mailom-su tam pokyny ako napr. potrebny vyter z hrdla a konečnika stary najviac 14 dni aj od dietata aj od sprievodcu, dalej poplatky atd. tak myslim že to ponahánajte ešte!!! držim palce

jajka28
25. jún 2012

@lehotka my sme čakali od aprila a dostali sme až koniec jula termin-zavisi od poistovne vraj zo všeob. je vela deti...

pink_lady
16. júl 2012

@lehotka ahoj, uz ste dostali termin? ja som posielala cca v polke juna navrh, pisali mi ze do tyzdna mi daju vedet presny termin, nic nepisali, az v stvrtok volali ze ci nechcem od pondelka ze majumiesto pre vseobecnu 😕 no zrovna sme nemohli tak sme sa dohodli na oktobri predbezne...
@jajka28 to vazne az takto taketo vysetrenia? 😕 aku mate poistovnu?
@schnuffik uz to mate zrejme za sebou, ako ste dopadli, pomohlo to? 😉

myya
17. júl 2012

ahoj mamičky mi nastupujeme do lužnej od 29.7. je tu niekto taký čo ide tiež tento termín?

jajka28
19. júl 2012

@myya tady tady konečne niekto ...my ak bude všetko ok tak 29.7. nedeľa...ak si na FB tak si ma prosim pridaj a popišeme viac, mam dost otazok 😅 Janka Veselá

myya
19. júl 2012

@jajka28 večer budem na nete dlhšie tak môžeme popísať. Ozvem sa na facebooku

vevericka23
22. júl 2012

@jajka28 Ahoj aj my ideme 29.7 na pobyt bude to po prvy krat, tak som zmetena ako to tam funguje. Vy idete tiez prvy krat?