Rehabilitačné stredisko v Dunajskej Lužnej

tamia
1. júl 2007

Ahojte mamicky,
mate niektora skusenosti s cvicenim babatiek v tomto stredisku?

katuska_za
19. sep 2012

Ahojte, stranka na rehabilitacne centrum je tetis. sk ? neviem ci som nasla spravne, pripadne nejaky kontak by ste mi mohli poslat? kolko dopredu sa treba objednat na pobyt a kto nas musi odporucit? Dakujem za info

lusynda63
19. sep 2012

@jajka28 chcem sa opytat moze tam byt s nami aj manzel ubytovany?

lusynda63
19. sep 2012

@jajka28 a este som sa chcela opytat kolko si platila za tie dva tyzdne?

jajka28
19. sep 2012

@lusynda63 My sme mali odporučenie od neurologa v aprili a ked som to poslala mailom na pobyt sme sa dostali 12.8 , nakolko zrušili rehab.centrum v čilistove tak toto okrem nemocnice martin /deti do 3 rokov/ je myslim jedine na slovensku. Kupele kovačovu mi povedal dr. že až od troch rokov. ano ta stranka je www.tetis.sk 2x do roka rehab.hradi poistovna, bola som tam s manželom aj s 4 ročnym synom, nemali sme ho kde nechat, priplacali sme si svoju stravu, a maleho pobyt a stravu. stravu sa da dohodnut čo konkretne chcete...

jajka28
19. sep 2012

@lusynda63 no my tu stravu 2 dospele osoby a jedno dieta /ran.obed.večere/ a plus pobyt maleho spolu cca 200 E

lusynda63
19. sep 2012

@jajka28 a boli ste na nadstandardnej izbe s manzelom a s dietatom? a maly rehabilitoval vas 4 rocny?

katuska_za
20. sep 2012

@jajka28 2x do roka hradi poistovna, cize jeden martina 1x dunajsku luznu napriklad?

katuska_za
20. sep 2012

@jajka28 este by som sa chcela spytat ako dlho trva pobyt?

jajka28
20. sep 2012

pobyt 2 týždne, neboli sme na nadštandarde, to je velmi drahe pre nas ale mali sme asi najvačšiu izbu lebo sme boli 5, maly 4 ročny bol len ako doprovod ten nerehabilitoval...ale pre vačšie deti je fain lebo teraz už je otvorena školka vtedy cez prazdniny nebola...

katuska_za
21. sep 2012

takze nastup mame 7.10. ide este niekto ?
@jajka28 prosim ta ake stery treba malemu porobit? nikto nam nic nepovedal ze to treba...

jajka28
21. sep 2012

no nam prišlo mailom nastup a tam bol aj cennik čo sa teda plati kolko /strava,parkovne,nadštandard/ a že treba vyter z hrdla a z konečnika dietata aj doprovodu my sme museli teda všetci piati mat nie staršie ako 2 týždne a mali sme po hnačke v lete tak to nebolo dobre, tak sme nastupovali o turns neskor, ked sme mali opakovane vytery v poriadku 😕

katuska_za
22. sep 2012

@jajka28 mne nic take zatial neprislo.. tak neviem ci si mam ist robit aj ja, ale asi zbehnem za lekarkou radsej.

jajka28
22. sep 2012

@katuska_za len chod aspon 2 týždne teda pred nastupom, lebo ked su vysledky ok pridu aj o tri dni ak nie tak aj 6 dni to trva...alebo zavolaj do Lužnej či je to treba, že ti to niekto spomenul ale že ty si o tom nevedela...

bambina1009
23. sep 2012

ahojte, ja som s dcérkou bola na pobyte v Lužnej iba raz, ale bola som spokojná. A keďže sme nastupovali narýchlo, niekto ochorel a vypadol, ponúkli miesto nám. Vyšetrenia sme nemali porobené, naša detská lekárka nám iba vystavila poptvrdenie o bezinfekčnosti. a to nám stačilo. Prajem pekný pobyt.

pink_lady
18. okt 2012

ahojte, my sme boli teraz, poslali nas domov ale skor, lebo maly ochorel, obstrukcna bronchitida. Inak spokojnost aj ked sme zial nedokoncili aspon mame nove cviky. 🙂 maly este teraz blaboce o fyzioterapeutke ze chce ist za Aniko aj ked tam reval pri cviceni az steny praskali 😀

pink_lady
18. okt 2012

@katuska_za my sme sa tam stretli 🙂 Dufam ze ste vydrzali v zdravi dokonca - teda este drzite 🙂

katuska_za
19. okt 2012

@pink_lady ano stretli, a spoznala som podla ciapky v albume kto ste co ste...:D

pink_lady
19. okt 2012

@katuska_za :D a ste zdravi?

katuska_za
19. okt 2012

@pink_lady ano zatial sme 🙂 len nam vysli dalsie zuby :D takze sme mali vcera teplotu a sli sme uz vcera domov

hula
13. nov 2012

ahojte mozem sa pridat?aj mi cakame ne termin na nastup na toto sterdisko moj Samko sa narodil predcasne v 29 t.teraz ma polroka ale normalne by mal mat 4 mesiace,nedrzi hlavicku stale mu pada do stran,tak sand nam tam pomozu...

saxana123
22. apr 2013

@hula ahoj, boli ste tam? aké to bolo? nás to čaká v máji, moc sa mi tam nechce ale tak čo už narobíme. Len ma zaujíma ako bolo a či pomohli

angelika1988
23. apr 2013

@saxana123 ahoj ja tam chodim s dcerkou od narodenia, pri porode sa jej poskodila nervova sustava na pravej ruke, mala mi do 4 mesiacov vobec nehybala rukou, po prvej dvoj tyzdnovej rehabilitácii mi mala spravila take pokroky ze sme nechceli verit vlastnym ociam, malinka mi zacala dvíhat rucku az nad hlavicku..boli sme nesmierne stastný, kolko krat tam idem tolko krat sa volaco zlepsi, teraz idem uz asi posledny krat, nastupujeme 12.5 mozno sa tam stretneme a vy idete kedy a koli comu ?

saxana123
23. apr 2013

@angelika1988 Ahoj náš Miško má diagnostikovanú centrálnu tonusovú poruchu - je hypotonik a kvôli tomu tam ideme ale myslím že kým tam pôjdeme aj chodiť začne lebo už sa tak šikovno stavia na nôžky že len oči otvárame čo všetko už vie. A kedy zatiaľ nevieme, žiadosť sme dali, čakáme na odpoveď z poisťovne a potom nám majú dať termín. Ale je možné že sa stretneme. Povedz mi prosím ťa také skôr praktické rady, dá sa tam vziať golfáč? Budem brať aj staršieho syna, zabaví sa tam/zvládne ten pobyt? Keď menší bude cvičiť, je tam nejaká možnosť kam ho dať postrážiť alebo tam bude aj on? Neviem si to dosť dobre predstaviť 😖

maria1610
23. apr 2013

@saxana123 ahoj, my máme akurát po pobyte v Lužnej - boli sme tam 1x - náš Filipko má DMO, spastickú diparézu, za sebou máme množstvo rehabilitačných pobytov (Martin, Čilistov, Harmony - Bratislava, Kováčová) - v Lužnej bolo fajn, ale na liečebné procedúry podľa mňa jedno z tých slabších zariadení 😒 - mali sme 2x denne cvičenie s rehabilitačnou, 4x za pobyt vodoliečbu a 4x masáž, motomed a lavaterm...
V zariadení nefunguje škôlka, na cvičenia budeš musieť brávať so sebou aj staršieho synčeka - je tam síce celkom slušne vybavená herňa, kde sa dajú tráviť popoludnia s deťmi v prípade nepriaznivého počasia, keď je krásne, je sa kde poprechádzať, ubytovanie je podľa mňa také slušné, penziónové, nevýhodou je, že rehabilitácie sú v inej samostatnej budove, v prípade nepriaznivého počasia hrozia infekty u menších detí (prechladnutia, keď ich prenášaš napr. po vodoliečbe), takisto, niektoré maminky museli takisto dochádzať na stravu do inej budovy - zbytočné obliekanie, vyzliekanie detí pri príchode do jedálne...

saxana123
23. apr 2013

@maria1610 Ajajajaj no to si ma moc nepotešila 😀 ale ďakujem za info, každé sa cení nad zlato. A čo ste tam robili po večeroch? deti zaspia a ja čo? toto ma napadlo, a tiež ma napadlo že ako je to s praním? no moji šmudlovia zašpinia každý deň tonu prádla, to tam povlečiem dve skrine? a čo kočík? môžem si tam vziať golfáč?

angelika1988
23. apr 2013

@saxana123 jasne mozes si zobrat golfac pripadne si mozes zobrat aj mali bicyklik , motorku alebo neake hracky pre chlapcov je tam kocikaren ktora sa zatvara a tam si mozes dat tieto veci...je tam aj skolka ako som citala tak asi nefunguje ked som chodila tak bola vzdy otvorena ale vtedy este moja mala nemala tri tak nechodila.. veci si mozes preprat je tam vesiak na chodbe tam si mozes veci kludne povesat,,, alebo sa da aj von ak je pekne raz dva sa presusia 🙂 a ked deticky zaspia tak my maminky sme zvikly troska klebetit na chodbe, pripadne von na cigu 🙂 ja som vzdy vyberala take terminy ked je uz teplejsie a netreba tolko obliekat lebo to je pravda je aj rehabilitácia aj jedalen je inej budove tak ja som mala vzdy stastie ze uz nebola zima chodila som bud maj jun a potom september alebo oktober...tak moja drzte sa tam, a hlavne nech vam to pomoze 🙂

hula
28. apr 2013

@saxana123 ahoj hrozne uz nikdy by som tam nesla spina a hnus s malym dietatom musisi chodit cez dve strme schodiska do izby no hruza a aj jest ked pojdes musis s nim a nemas ho tam ani poriadne kde posdit no hruza ja som bola vrcholne nespokojna nie zyb som bola fajnova ale toto bola sila ako to ti poviem..............

modra
28. apr 2013

@saxana123 Ked si z okolia Trnavy tak to nemas daleko na vikend mozes ist domov si to vsetko poprat 🙂 aspon si myslim..

saxana123
29. apr 2013

@hula Ježiši nestraš ma!!! Dnes mi volali že či od stredy (tejto) môžem nastúpiť! Je pondelok 😕 tak som ich aj zrušila nech mi nájdu iný termín lebo toto by som nestihla ani keby chcem 😀 Vraj mi ešte zavolajú, tak uvidíme kedy bude iný dátum nástupu. Ty ale dobre si ma vyplašila, ja špinu po penzionoch a izbách teda fakt že nemusím, priznám sa bez mučenia, som posadnutá čistotou 😀 😀 😀

mirkaove
30. apr 2013

Ahojte, ja nastupujem s dcérkou prvýkrát od 12.5., tak som teda tiež zvedavá...