Rehabilitačné stredisko v Dunajskej Lužnej

tamia
1. júl 2007

Ahojte mamicky,
mate niektora skusenosti s cvicenim babatiek v tomto stredisku?

dadkav
9. aug 2013

@kytykenka
@saxana123 super, dakujem tak volim standard teda nebudeme fajnove

saxana123
9. aug 2013

@dadkav ja som bola celkom prekvapená že aké fajn tie izby , naozaj sa nemusíš fajnovčiť, nie je treba,, sú čisté a pekné. tie záchody a sprchy sú na tom už horšie ale tak čo už, to vydržíme ;)

dadkav
9. aug 2013

@saxana123 uplne postaci, do sprchy vezmeme slapky a bude dobre 🙂

saxana123
14. aug 2013

Juuuj kočky mne sa tam tak nechce, už sa to kráti ☹ Staršieho musím tento krát nechať doma a 12 dní bez neho bude ťažkých. Je mi z toho smutno.

mirkaove
15. aug 2013

@saxana123 ja zase asi staršieho na týždeň zoberiem... uvidíme...

saxana123
15. aug 2013

@mirkaove Tomáš tam už nechce ísť ani za nič. Pamätá si jak mu tam bolo špatne, jak odpadol a strašne vracal a myslí si že sa to stane znova ☹

mirkaove
15. aug 2013

@saxana123 chúďatko ☹

ewka0012
30. aug 2013

ahojte baby,pridavam sa do klubu,v stredu sme boli s malym na vysetreni v luznej,mame ist na pobyt,ma 19mesiacov,co najskor,ma mi volat vrchna sestra ze kedy,ale ste nevolala,ze sa nastupuje vzdy od nedele do nedele,takze urcite to bude september oktober,pytala som sa na ubytovanie,povedali mi ze maminky su v spolocnych izbach,ze ak chcem byt sama na izbe doplaca sa 2,50e na den,alebo potom nadstandard,ze ja si platim len stravu,teraz sa cudujem co tu citam ze maminky su vzdy same na izbach,tak ako to je?ako zo stravou?maly este nezje hocico,pije stale mlieko Bebu,neviem co s oblecenim,ci brat na dva tyzdne ci prat tam,treba si brat aj prasok atd?bojim sa toho velmi lebo maly je navyknuty na tatinka,place len ked ide do prace,aj od rodiny a domova,este sme takto nikde sami neboli,da sa ist von aj mimo arealu kocikom?lebo my chodime na dlhe prechadzky aj dva x za den po dve hodky,ked nejdeme von je nervozny,ako sa tam deticky kupu?su tam nejake vanicky ci len sprchy?lebo maly sa sprchy boji,vresti ako pavian,aj serblik si treba brat?maju tam detske stolicky na papanie?viem ze mam vela otazok ale hadam niekto odpovie diki

mirkaove
30. aug 2013

@ewka0012 ahoj, tak je to tak, maminky sú samé na izbách,ale pripláca sa 2,50,- na deň. Na poschodí sú dve kúpeľne, jedna s jednou veľkou vaňou, druhá s malou pre detičky a sprchový kút. V jedálni sú detské stoličky, nočník som nevidela. Strava-detičky majú 5x denne stravu, mliečko ti myslím dajú, ja ešte kojím, tak som nemala,ale videla som že nechávali v chladničke. Inak dalo sa dohodnúť s pani kuchárkami, niečo vymenili, napr my sme chceli výživku namiesto rožka s maslom a šunkou, lebo mi to malá nechcela,tak nám dali. Pre maminky sa strava platí, vyše sedem EUR na deň, neviem teraz presne, ale bola som spokojná, varili dobre.Ja som si veci prepierala na izbe,ale videla som tam sušiaky, tak sa tam dá oprať, len neviem ako je to teda s práškom.Mimo areál možeš ísť,aj do obchodíka, je tam jednota aj také malé potraviny blízko. My sme sa dostali vo až tak po pol štvrtej, dovtedy sme to mali vždy nabité.Vonku sú aj plastové domčeky pre detičky, šmýkačka, dá sa to 🙂

ewka0012
1. sep 2013

diki moc sa info

hana_hh
1. sep 2013

Ahojte, pobyt je tu dost dobre popisany, ale aj tak sa chcem pre istotu spytat, ako je to s chodenim domov na vikend. Dcerka ma poslednu proceduru v piatok o 11:30 a potom uz nic. Ani cez vikend. Citala som tu, ze na vikend sa da ist v pohode domov, ale ked som sem volala, tak mi povedali, z len cez den a na noc sa musime vratit. Nie sme zdaleka a ja by som strasne chcela ist na vikend domov. Ake mate skusenosti?

ewka0012
3. sep 2013

tak my ideme 15septembra,ide este niekto v tento termin?bojim sa

dadkav
6. sep 2013

@mirkaove
@hana_hh ahojte, baby prave mi prisli papiere z DL a ze vytery požadujú aj u sprievodcu pomoooc, absolvovali ste? I ked logiku to ma

mirkaove
7. sep 2013

@dadkav ja som tu druhýkrát a doniesla som papiere aj odo mňa aj dcérky

ewka0012
12. sep 2013

baby tak pobyt sa nam blizi,v nedelu odchadzame a mna stale napada viac a viac veci ze co si zobrat,napr.toaletny papier,osuska,uterak?vsetko treba doniest?je na izbe zachod a umyvadlo ci aj to len na chodbe?musime si vziat aj maleho lyzicky,flasky,aj vsetko ostatne na krmenie,cajik daju ci aj ten si mam doniest?lyzicky kovove nechce,len umele.obavam sa toho balenia co vsetko vziat,ak niekto poradi dakujem vopred

acsanya
10. okt 2013

mi ideme 13.10.som zvedava či to tam bude,ide niekto v tomto termine?

zoloe
11. okt 2013

@acsanya ahoj, my ideme v pondelok 🙂

acsanya
11. okt 2013

@zoloe ahoj prvykrat tam idete, lebo mi ano?

zoloe
11. okt 2013

@acsanya ano, prvý krát aj my, tak som zvedavá

adka8888
11. okt 2013

Ahojte ja som sa dnes vratla po 2 tyzdnoch a bolo tam naozaj super,od pani primarky az po upratovacky,velmi mili a ochotni ludia ,kebyze su v kazdej nemocnici taky tak by to bolo super.!!! 🙂 🙂 🙂

danielami
23. okt 2013

@adka8888 Ahoj. My ideme tiež na pobyt 10.11. a chcela som sa opýtať či sa tam len cvičí, alebo chodia deti aj do bazéna.

dadkav
23. okt 2013

@danielami ahoj, okrem cvicenia maju deticky masaze, virivku, laseroterapiu, bioptron...budes dost vytazena 😉

acsanya
27. okt 2013

aj mi sme sa teraz vo štvrtok vratili z lužnej lebo mi ochorela a aj ja trošku,takže moje skusenosti a nazor na izbe bola zima velmi maličko sa tam kurilo v noci skoro vobec,moja strava ok ,ale malej ta mixovana srtava pokazila bruško malisme sme tam koliku a aj teraz sem tam ma,ked sme mali virivu vodu v tej miestnosti nie je bohvie jak teplo,na izbe sme mali špinavu stenu,čo sa tika rehabilitačnej cvičitelky bola super!

danielami
6. nov 2013

Ahojte. Ako som už písala vyššie, my máme ísť na pobyt 10.11. ale mám zlé výsledky výteru z hrdla je tam nejaký bacil 😝. Tak som z toho znechutená. Dva mesiace čakáme na termín a keď ho už máme tak teraz toto. Vôbec by ma nenapadlo že bude zvýsledok zlý, nemám nejaké zdravotné problémy, a vlastne keby nebolo tých výterov tak o tom ani neviem. Z Dunajskej nám už raz volali že môžme prísť, keď im niekto vypadol ale odmietla som lebo som chcela ísť na celý pobyt a vtedy im nebolo treba výtery. Brala som antibiotiká tak som zvedavá na výsledok v piatok, ale veľmi neverím že bude lepší keďže som čítala že sa to lieči väčšinou dlhšie. Je ešte nejaká šanca že pôjdeme? Boli ste niekto na pobyt aj napriek tomu že výsledok nebol dobrý ? 😖

adrianaolasakova
7. nov 2013

@danielami ahojky aj my ideme 10,11 teraz v nedelu .. ty si chora? to preto nejdete? hm

danielami
7. nov 2013

@adrianaolasakova Ahoj. Ja ešte neviem či pôjdeme alebo nie. Výtery som mala robené minulý pondelok a mala som nejaký bacil tak mi dala lekárka antibiotiká. Zajtra mám mať druhý výsledok tak uvidíme. Snáď bude dobrý. Ináč mi nič nie je. Nemám nádchu, nekašlem... Vy máte výtery dobré? Ideš na liečenie prvý krát či ste už boli?

adrianaolasakova
7. nov 2013

@danielami ahojky , ja som žiadne výtery nerobila, kamarátka čo tam chodí, tak nikdy nič také nedávala, preto to nerobím ani ja.. ideme tam prvýkrát, syn má DMO ale uplne lahky stupen, teda ja si to mylsim, pretože mi chodí, snazi sa rozpravať a je velmi sikovný a rozumny..🙂 potrebujeme rozcvicit rucicku a nozicku , preto tam ideme... syn je momentalne celkom zdravy, tak preto idem a ešte mu priebežne davam nejake sirupčeky a probiotika aby to bolo všetko v poriadku nakolko bol needavno chory.... a ty tam ideš prvýkrát? či si tam už bola viac krát?

danielami
7. nov 2013

@adrianaolasakova tak ja neviem nám kázali urobiť si výtery. A nepošlú Ťa domov keď ich nebudeš mať urobené? Ale na druhej strane nám už raz volali že máme prísť keď im niekto vypadol a vtedy im netrebalo ani výtery. My tiež ideme prvýkrát, poslal nás neurológ pretože sa mu vidí ľavá časť tela slabšia. Tiež má ľahší stupeň DMO. Chodiť začal neskoro, ale chodí i keď tá chôdza nieje 100%-ná. Naopak rozprávať začal dosť skoro a tiež je veľmi rozumný.Čiže podobne ako vy 🙂

adrianaolasakova
7. nov 2013

@danielami my ideme tiež tak narychlo.. v pondelok som poslala papiere a v utorok mi poslali maila ze to a to... lenze neda sa všetko.. vari ma nepošlu, teda dúfam no🙂 nič mi nieje, tak vari bude všetko v poriadku🙂 a nebojiš sa?... ideš s niekym koho poznáš či sama? .. ja idem s kamarátkou, ona tam ide tiež so synom, tak je to o to lepšie🙂 ale na škodu nieje ani vedieť to, že tam bude tiež niekto "znamy" i ked len virtálne🙂 tam sa mozno spoznáme, ak budeme mať to šťastie🙂my máme skôr pravu stranu ale ako hovoríš, sme natom podobne🙂 nas ide PMVývojom normálne, sediet zacal tak ako mal, chodit zacal v roku a blaboce furt:D🙂 len tu ručičku a nožičku... 🙂

danielami
7. nov 2013

@adrianaolasakova No tak to je fakt rýchlovka 🙂 No trošku obavy mám, idem sama no ale tam sama nebudem 😉 , skôr sa bojím cesty. My to máme dosť ďaleko, budeme cestovať 5-6 hodín 😝 .