S dieťaťom k liečiteľke kvôli spánku

lucia006
19. okt 2013

Ahojte,chcem sa len opytat ci nahodou niekto nebol so svojim dietatkom u liecitelky kvoli zlemu nocnemu spanku pretrvavajucemu bez zjavnej priciny?mi uz nevieme co stym spankom,a viac ludi mi vravi ,ze mam skocit kliecitelke co pomohla aj im ,lebo ze ona moze dost vtomto pomoct!co si myslite o tom? 😒

kuwait
19. okt 2013

@bibisk a vies co je v tej ochrane????Ak by to bolo ucinne tak to cary-mary su

zuzanockamt
19. okt 2013

@kuwait bed bugs su plostice, tie v slovenskych domacnostiach bezne nie su, a ak by ich doma mali, tak ich urcite neprehliadnu, lebo dieta by bolo dostipane a skriabalo by sa

zrka
19. okt 2013

Moja dcera, prve dieta spavala veeelmi kratko a stale sa budievala s placom, co s placom, revom ako nepricetna. Trvalo to asi 2 roky. Nikdy mi nenapdlo, ze by som s dietatom isla k liecitelovi. Viete kto su ti ludia? Mozu zdanlivo detom pomoct ale v konecnom dosledku im ublizit. Pre pana jana su take deti, ktore prespia od babatka a su take, ktore vrestia neviem ako dlho. Treba to prijat ako fakt a mat stale nadej, ze jedneho dna sa to upravi. Ved tvoje babo je este fakt male, kolko je takych deti, co sa v noci budia a placu. Aj moje su take. Sice na dceru nema ani jeden zo synov - mam ich dvoch, ale tiez sa ten najmladsi v nejakych casovych odstupoch budi pravidelne o urcitej hodine s neskutocnym placom. a potom to zas prejde. a po obednom spanku je to kazdy den, nad tym sa uz ani nezastavujem, lebo viem, ze proste teraz je to tak, ale nebude to tak navzdy...
viem ake to je mat take dieta, vzhladom k tomu ze som to zazila, sice je to uz davno, ale dobre si nato pamatam. ale nikdy, nikdy by som ho nedavala k nejakemu liecitelovi. Oni mozno maju nejaky dar, ale ak ich nepoznas skutocne dobre, co su to za ludia, tak tak ako mozu pomoct, mozu aj ublizit a zneuzit svoje schopnosti. ak vobec take maju.
mooja rada: ty sa ukludni, kedy mozes vtedy si oddychni a vydrz este nejaky ten cas, ono to prejde, dieta rastie a vyvyja sa. A ak bola vylucena nejaka neurologicka alebo ina porucha, tak potom cas je najlepsi lekar aj v takomto pripade si myslim

kuwait
19. okt 2013

@zuzanockamt mozu byt aj take male priesvitne chrobaciky ktore sa v knihach a novinach drzia,ak mas postel vedla knihovnicky tak sa ti moze sat ze prelezu a niesu viditelne ani stipance len take malicke bodky ako pichnutie spendlikom ,treba zistit preco v tej posteli nechce spat,musi tam byt nejaky dovod.

selena263
19. okt 2013

@lucia006 ahoj, my sme mali s malou nedavno podobny problem, z nicoho nic zrazu jednu noc sa strhla cca o polnoci a strasne zacala plakat, nedala sa vobec nejako utisit, ani pri zapnutom svetle, ani chytit na ruky, len rev taky, ze nam s muzom naskakovali zimomriavky....zistila som, ze spi, ako keby bola namesacna, az ked sa mi ju horko-tazko podarilo zobudit, tak prestala, ale vyzerala, ze si nic nepamata. toto sa opakovalo niekolko krat za noc. muz chcel dokonca volat sanitku, ci nema nejaky zachvat alebo co ☹ takto to slo niekolko noci, volala som aj detskej, ale ze ci jej nejdu zuby, alebo ci nemala cez den nejaky zazitok stresujuci, ze to prejde. ked som si zistovala vysetrenie na neurologii, kam treba chodit a co to obnasa...no chut ma presla okamzite behat s nou kade tade. tak sme sa objednali k liecitelke, a odvtedy mala nadherne spi, tak ako predtym. ta pani u ktorej sme boli mi vysvetlila krasne pricinu, dala liecbu, ktora pre nas pripad trvala 2 tyzdne a super. naozaj mozem len odporucat. co tu aj ine baby radili, ze nie kazdy, kto sa vydava za liecitela, naozaj pomaha, je pravda, mnohi (vedome ci nevedome) skor ublizia, a ich pomoc je len docasna, a clovek musi prist znova a znova platit. Tato pani pracuje zadarmo, ak sa jej niekto chce odmenit, je to na nom, ale ona sama peniaze nepyta. neviem, ci mozem sem dat kontakt do fora, ak mas zaujem, napis mi IP, poslem kontakt. v kazdom pripade drzim palce, aby ste sa z toho dostali

lucia006
autor
19. okt 2013

@zrka ako tiez sa kusok obavam aby mu nebolo horsie ale to by ich ludia tolko nevychvalovali ,ze ako im pomohla a pradila dana liecitelka,ja uz fakt s bojim ,ze mali je urieknuty ,alebo neviem co ,ale takto nespavat kazdu noc odnarodenia ,strane nekludne sa mi zda uz nenormalne,snad sa to coskoro zmeni 😒 lebo uz som hotova !

centrumvitalita
5. nov 2013

@lucia006 takze pricinu by sme uz cca mali .. nie?

lucia006
autor
5. nov 2013
centrumvitalita
5. nov 2013

@lucia006 pardon ked som necital cele ale vyrozumel som ze dietatko nebolo kojene?.. aj to by mohol byt jeden z dovodov... ked je zaujem mozem napisat vyklad cinskej mediciny.. ale asi vseobecne nakolko nepoznam dalsie udaje

lucia006
autor
5. nov 2013

@centrumvitalita bol kojeny mesiac ,no uz nam asi nepomoze nic ohadom kojenia kedze je rok na um

katka1981
5. nov 2013

prosim ta spanok sa vyvija, v tomto veku je separacna uzkost, budi sa aby zistil ci si pri nom. Nepomoze ti nikto. My sme skusali medovku, homeoptika, vsetko mozne. Ked ma mala zle sny budi sa mi aj 4x za noc a to ma vyse 4 roky. Teraz prespala celu noc. Obdobia su rozne. Tiez v tom veku co pises mavaju deti aj nocne mory, idu im zubky. Nejdem ta strasit, ani kazit naladu, nechaj tomu volny priebeh, su veci, ktore nezmenis. Nam pomohlo dat ju do velkej postele ked mala 3, v postielke sa asi tlacila, odvtedy sa budila menej.

bobi3
5. nov 2013

moja dcérka má takmer 15 mesiacov a tiež spáva katastrofálne, do tej polnoci ešte spí, no potom sa budí aj každú hodinu... je kojená, tak asi aj preto... no mojej sestry synček takto spával do 2 rokov, kojený nebol, potom to prestalo, keď ho dali už do vlastnej izbičky... aj som to chcela nejako riešiť, no pevne verím, že vekom sa to bude zlepšovať, až prespí celú noc. Ked to už fakt nebudem zvládať, skúsim ju odstaviť. Aj keď neviem, či pomôže... no za liečiteľkou zatiaľ ísť neplánujeme

centrumvitalita
5. nov 2013

@lucia006 Takze z hladiska cinskej mediciny - dieta ked sa narodi je cisto jangove - ako zive striebro, zacina si budovat jin - ovu zlozku - sucastou je imunita a krv... na ich dalsom vyvoji sa vyznamne podiela prenatalna - vrodena a postnatalna energia, prenatalna je dedena od rodicov a je rozhodujuca v prvych 6 rokoch zivota dietata . je ovplyvnena stravou, vekom, stavom, psychikou oboch rodicov - a tam hladajme zaciatok problemu.. v cine sa kazda rodina vyznamne pripravuje na pocatie..tehotenstvo, porod a potom na dobu poporodnej rekonvalescencie a kojenia a dostanie sa matky zas do normalu - u nas je toto nezname, riesi sa len - jeje uz sa mi podarilo otehotniet konecne?.. supeer .. ale nito to dalej neriesi a preto je tolko spontannych potratov v prvom trimestri - asi mi date za pravdu.
Cize ked je dietatko nejak hyperaktivne - ma to zaklad v tomto a z hladiska tcm sa jedna o nedostatocnost v drahe ladvin - nie ale chore ladviny!!!!! to je techicky termin, ide proste o nerovnovahu - a riesi sa to bylinnymi preparatmi .
Su teda preparaty co sa beru na podporu otehotnenia ke dtreba, potom bylinky co sa beru v tehotenstve co zabranuju napriklad krvacaniu a nevolnosti... a potom zas bylinky co podporuju kojenie a pomahaju navratit krv mamicke po porode.. a zaroven sa kojenim dostavaju aj do babatka - ktore potom nieje hyperaktivne a aj dobre spinka .. po pripade sa bylinky potom davaju hyperaktivnym a bronchitickym detickam samotnym pokial sa uz nekoja
Bylinky rozumej tabletkove bylinne extrakty - preparaty na to urcene a u nas schvalene a testovane

lucia006
autor
6. nov 2013

@katka1981 no ja myslim ze to nieje len tymto obdobim kedze spi katastrofalne od narodenia vzivote nevstal asi pod 10krat budi sa shisterickym placom nepomaha ani spat snami na velke posteli ani nic ine.tiez sme skusali kadeco kamoskinej dcerke pomohla liecitelka-vestica odvtedy jej spi ako dudek ,niekto takym veciam veri niekto nie,

lucia006
autor
6. nov 2013

@bobi3 no moj tiez nieje kojeny ,vasa sa budi urcite preto , ja som ho skusala dat dovlastnej izbicky no behal by som tam azde 15minut cize zbytocne

lucia006
autor
6. nov 2013

@centrumvitalita a kde sa to da zohnat?

mimikas
6. nov 2013

@lucia006 neskusala si cisty levandulovy olej? Pred spanim vmasirovat 1kv do kazdeho chodidla, ukludnuje dieta, mam vyskusane u nas funguje. Ja sice nie som na alternativnu medicinu ale zatial mam s cistymi olejmi dobru skusenost, aj na sopliky pouzivame zase iny a zabera.

nae
6. nov 2013

ahoj, z osobnej skúsenosti doporučujem najprv poriešiť stravu... vylúčiť na čas mlieko, lepok, obyčajný cukor. Moj starší mal problémy so spánkom 1,5 roka, bolo to veľmi náročné pre všetkých. Odkedy som mu zo stravy vylúčila kravské mlieko, spí ako drevo celú noc. Lepok a cukor nemá v strave príliš často, s tým problém nebol. Niekedy sa zlým spaním prejavujú rozne potravinové intolerancie. Držím palce.

lucia006
autor
6. nov 2013

@mimikas neskusala , kazdemu ine zabera ale skusit mozem aj to ,kde sa to da kupit?

mimikas
6. nov 2013

@lucia006 ja som kupila v Bio obchode: Ja mam tieto:
http://potraviny-motylik.webnode.sk/produkty/te...
ale zase netreba to prehanat, aj uz skusas nieco ine tak to nemiesaj, aby si drobcovy neublizila

dankariska
6. nov 2013

Aj ked sa zda, ze liecitel lieci, tak ti v podstate pekne dodrbe zivot. Su to veci, do ktorych my nevidime, ale prinasaju v zivote prekliatie. Mohla by som o tom popisat viac, ale ....

kuwait
6. nov 2013

@lucia006 moja mama davala do latkoveho vrecuska susenu levandulu,vraj je to dobre na spanok a vo Francuzsku som videla ze take vrecuska predavaju v obchodoch a bolo tam napisane ze je to proti nespavosti.Ci by si neskusila toto

centrumvitalita
6. nov 2013

@nae velmi presne si to povedala!! lepok a mliecna intolerancia a aj ostatnych potravin je big problem.. protpotraviny su z modifikovanych obilnin a dnesne maju o 40 - 60 % viac glutenu - lepku, aby sa dali lepsie priemyselne spracovavat.. ja radim kazdemu radsej bezlepkovu stravu.. ked uz aj na STV v programe o zdravi povedia ze sa odhaduje dnesna intolerancia ludi na lepok a kravske mlieko az na cca 80 % ..tak to je ine cislo!! ...ale len vysadit to nestaci casto ..treba aj nejako napravit to co s napachalo.. jedna vec je zaplatat dieru kade tecie voda ale treba tu vodu aj vyliat, ked sa lod potapa

lucia006
autor
6. nov 2013

@mimikas momentalne nic neskusam ,

lucia006
autor
6. nov 2013

@kuwait ja som uz take vselijake veci poskusala xo mi radili mamicky na mk ,ze uz fakt neviem ci mam dalej skusat bo to nechat tak,ale lahko sa povie treba vydrzat ked clovek potrebuje spanok a ja ho bohuzial nemam 😒

stanislavao
6. nov 2013

@lucia006 dolezitejsie je mozno zmenit izbu. jedna znama sa venuje feng shui {neviem, ako sa to spravne pise a ja osobne som neni zastanca tychto alternativ}, ale ona mi hovorila, ze ked vidi niektore izby detske, ze ani sa necuduje, ze tak deti nechcu spat, zle spia, su nervozne, hyperaktivne. ziadne vyrazne farby aby neboli v izbicke, postielka nech je spravne orientovana. viem, ze hlava ma byt na sever a ked som nahodou dala postielku synovi inak, tak sam sa pretocil vzdy tak, aby mal hlavu na sever. a druhy syn taktiez chce mat hlavu na sever. pred spanim treba mat pokoj, ziadna telka, pocitac, nic. ticho, rozpravka precitana, mozno pokojna hudba pomoze.

bobi3
6. nov 2013

@stanislavao moja dcérka spáva zle doma, u mojich rodičov, u svokry, u krstnej... u nás v izbe asi problém nie je, všade spí rovnako zle :(

mamjka
6. nov 2013

ja by som v živote nezobrala dieťa ani mm ani sama by som nešla k ličiteľovi....viac ti uškodí ako pomôže.....aj keď zo začiatku sa ti bude zdať že pomohol....

barrilla
6. nov 2013

Ženy, v žiadnom prípade nechoďte za liečiteľmi a už vôbec nie s takými krehkými stvoreniami ako sú vaše detičky. Liečitelia iba zneužívajú Vašu tieseň. Vašim deťom môžu iba uškodiť aj keď sa to nebude hneď tak javiť a dokonca dieťa možno bude aj nejaký čas akože dobre spať. Ale to len nejaký čas. Potom sa to vráti, prípadne sa pridružia aj iné problémy. A ešte navyše im za to zaplatíte.

janinah
6. nov 2013

vôbec si nemyslím,že liečiteľ môže len uškodiť,myslím,že môže aj pomôcť,lebovie viac o veciach medzi nebom a zemou,ale zverila by som mu dieťa,len ak by na mňa ten dotyčný človek pôsobil pozitívne a sympaticky,ale to sa dá zistiť len pri osobnom stretnutí..ak by sa mi niečo nepáčilo,tak hneď odchádzam..a týka sa to aj lekárov a iných pomáhajúcich profesiií....sú tu rady od čistca cez homeopatika až po pasivitu,lucia nech si vyberie čo vyskúša,napr. ja by som nikdy nedala dieťaťu homeopatikum,to skôr ten čistec 😉