Skúsenosti s detským liečebným domom v Smokovci?

kasami
10. mar 2008

Ahoj maminky,
chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenosti s detskym liecebnym domom v Smokovci
Mala by som tam ist so svojim 3,5 rocnym synom na 3 tyzdne, tak ma zaujima vsetko vseticko co viete
Dakujem 🙂

maznacik007
24. jan 2013

kocky ale ten mensi predsa este nema tri roky.... a dovera neschvaluje kupele pre deti do troch rokov a teda ani sprievodcu k nemu, moze ist len s vami ako dalsie dieta k vam a k starsiemu syncekovi....

teda ja viem takto ze to je po novom....

kvakynka
24. jan 2013

@ela13 no fakt tam nie je nic na varenie v tom smreku - teraz neviem ako to je v sosne ... tam som nebola ubytovana a ked som tam aj bola u kamosky tak si teraz neviem spomenut - skus tam zavolat ... ta sosna ma trosku starsie zariadenie aj kupelky - smrek je novsi 😉
Varia tak, ze sa najedia aj drobci - boli tam mamicky, co mali aj takychto malych a jedli im ... tak neviem - ale urcite im nerobili specialnu stravu pre dojcata ...
urcite si ber kocik, maju tam sice na pozicanie, ale su take starsie ...
no ja som si tam tiez cez hdmi kabel chcela cosi pripojit ale nic take tam nebolo - bol to taky jednoduchy tv - sencor alebo orava ... ale napr. v sosne kamoska mala taky modernejsi - treba si vsak uvedomit, ze nie vsetky izby taky mali, nebola som v kazdej izbe, tak neviem kt. izba ma kt. - len v smreku viem iste, ze su vsade rovnake ... a ako som uz pisala s tou wifinou to bola dost bieda - takze neviem ci by sa ti aj tak podarilo stahovat cez youtube ☹
nie z tych 13,3 eur co budes platit hned na zaciatku - vyber si hotovost (do troch dni to treba zaplatit a bankomat je v starom smokovci len sporitelna a jt banka)
parkovat sa da priamo pri dome, v pohode. Co sa tyka pozicovne sanok netusim - ale v lete tam nepoziciavali pre deti s matkami ani lopty (ja som si druhy krat doniesla aj lopty, lietajuci tanier ...., niektori si doniesli aj bicykle) - zavolaj a opytaj sa, alebo napis do diskusie na ich stranke - ten spravca, tusim p. Klempa tam odpoveda pravidelne ...

no a s tou tvojou dietou - vari sa tam dietne, ale maminy co tam boli a mali takuto dietu, hovorili ze nedodrziavaju vsetko tak ako sa ma - neviem, toto neviem posudit, lebo nastastie my tento problem nemame ...

kvakynka
24. jan 2013

@maznacik007 no to je pravda to som si neuvedomila, mas pravdu - tam treba platit za dieta celu sumu asi - lebo poistovna tam nic nepreplaca a teda viem, ze procedury vyjdu dost draho. Lebo my ked sme boli prvykrat toto este neplatilo a nas Misko nemal este tri roky no a minuly rok uz sa nas toto netykalo - ela toto mas prezistene, ci ti maleho vobec schvalia ?!

ela13
24. jan 2013

@kvakynka
takže to je izba v Sosne a tam môžu byť ubytovaný na izbe iba dvaja? Či som to zle pochopila? Lebo mi to nejde dokopy, vidim tam vo vnútri dvere, tak to vyzerá ako keby tam bola kúpelka🙂 a to je ubytko pre Smrek...
dik🙂

kvakynka
24. jan 2013

@ela13 nie nie toto je Smrek 🙂 a neviem ci toto su take tie valendy, z kt. nie je ta vytahovacia cast - ak tam nie je ta vytahovacia cast tak to je pre dvoch ... ale velkost izieb je rovnaka v celom Smreku a ano vnutri je kupelka

ela13
24. jan 2013

@kvakynka
@maznacik007

no až teraz som si to uvedomila, keď ste mi to napísali☹. Samko ten mladší je v dôvere, takže tým pádom som to zbytočne podávala. Lukáška mám v unione a tam mi lekárka tiež napísala doprovod. Tak dúfam teda, že mi doprovod schvália tam a budem platiť menej. Tým pádom za Samka budem podľa ich stránky platiť 4€ na deň a asi aj tie procedúry...no super☹ Vďaka baby za upozornenie🙂)))

ela13
24. jan 2013

@kvakynka
skúsim tam teda zajtra zavolať a opýtať sa ich, pre mňa je dosť dôležitá aspoň tá dvojplatnička🙂 keď tam už nebude tá wifina tak to oželiem, budem musieť teda pobrať hračky z domu aby som odtial neprišla šedivá😉 ešte raz ďakujem za info, ak by ma ešte niečo napadlo tak napíšem🙂)))))))

kvakynka
24. jan 2013

@ela13 nech by bol Samko v akejkolvej poistovni, tak by ho nepreplatili nikde, kupele preplacaju az od deti od 3 rokov. a za Samka tie 4 eura su co - ubytko aj strava ?, a este k tomu ja som za obe deti platila este aj kupelny poplatok 1,66 eur/den, teraz neviem ci aj za seba, hm 😅 minuly rok ma stali kupele na 28 dni v smreku a to som mala schvaleny doprovod takmer 470 eur ... procedury by si si mohhla doplatit - pozri aj cennik na ich webe, jedna kocka doplacala malemu aspon cosi - ale to ho tam mala len 1,5 tyzdna a samozrejme nie vsetky, to by sa nedoplatila ...

kvakynka
24. jan 2013

@ela13 no to ti poviem na istotu, v smreku dvojplatnicka nie je ...

ela13
24. jan 2013

@kvakynka
na stránke je napísané, že deti do troch 3 na samostatnom lôžku so stravou 4 €, tak snáď sa okrem procedúr už nič viac nedopláca...

kvakynka
24. jan 2013

tak potom ok ...

adulina
24. jan 2013

@kvakynka
@ela13
tak dakujem za nejake info, som sa az zacala obavat, ze ako to bude, dufam, ze bude aspon dobre pocko aby sme mohli byt vonku 😕

kvakynka
25. jan 2013

No takze my mame predbezny termin 23.4. 😉 na 28 dni, uz teraz sa tesim....

adulina
25. jan 2013

@kvakynka takze to tam budeme asi spolu, ja som nahlasovala od zaciatku maja, a ideme na 21dni, uvidim ako mi pridu papiere, potom napisem 😉

kvakynka
25. jan 2013

@adulina super a budes v sosne ci v smreku ?

adulina
26. jan 2013

@kvakynka neviem este vôbec, tým že to nepoznám, ja som len volala, že chcem niekedy v máji a budem mat aj malé dieťa s kočíkom tak ťa pani bola ochotná a dala mi izbu niekde na prízemí s väčším priestorom, takze neviem nič, bude to prekvapko 😕

kvakynka
26. jan 2013

No tak to budes iste v sosne a mozno aj so mnou 😉 tak sa potom vidime🙂

adulina
26. jan 2013

@kvakynka super tak potom napisem presny termin, tesim sa

janna_1
28. jan 2013

ahojte. akurat som dostala predvolanie na liečenie do Horného Smokovca so synom na 13.2. , ubytko Smrek. Mate prosim niekto nejake aktualne info ako to tam funguje? Hlavne sa bojim aby mi tam neochorel nejakym bonusom resp. byvaju tam nejake kolektivne teplotovania, virozy, hnačky a pod? tymto ma strasila nasa imunologicka ... privitam skusenosti mamiciek ktore absolvovali liecenie, ake absolvovali vysetrenia a pod ..

este by ma zaujímalo aky je rozdiel medzi Liečebna Horný Smokovec a šrobárov ústav v Dolnom Smokovci? som si myslela ze je to to iste, prepojené mezi sebou vysetreniami, lekarmi a pod ale vraj nie. V čom sa tieto liecebne lisia?
Dakujem.

kvakynka
29. jan 2013

@janna_1 ahoj, pozri si vyssie diskusiu, som popisala ako to tam funguje 🙂 ... co sa tyka srobarovho a horny smokovec, to su uplne ine zariadenia ... dolny smokovec je viac "nemocensky" - ale to som len pocula, neboli sme tam, mali aj zariadenie pre deti s matkami - matersky pavilon, kt. je pod cestou, ako Kupele Horny Smokovec, ale v sept. ked sme boli naposledy na lieceni - bol zavrety ...

no a co sa tyka kolektivneho chytania virusov - tomu nezabranis - minule boli hnacky - ale chytila som to len ja a deti nie a mne to trvalo tak dva dni - ale lieky som dostala od sestriciek nastastie ... no a sople chyti asi kazdy, tomu nezabranis ... ale podla mna tam je vzdy nejak lahsi priebeh, vdaka vzduchu a dlhsiemu pobytu vonku a plus procedury ....
vysetrenia neboli ziadne specialne - iba vypocutie si priebehu ochoreni od matky a plus pocuvanie, pozretie do ust ...

kvakynka
5. feb 2013

tak uz mam schvalene liecenie od poistovne 🙂, takze s kym sa uvidim koncom aprila (23.4.) v Hornom Smokovci ? 😎

adulina
8. feb 2013

@kvakynka tak dnes som volala do kúpeľov či majú už pre nás termín a ideme od 25.4 do 16.5, takze budeme tam spolu 🙂 😀

barborka0212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvakynka
12. feb 2013

@barborka0212 ahoj, ked mas schvalene kupele pre dieta a ty ides ako sprievodca tam uz nemusis doplacat za procedury, procedury si doplacali bud maminy ked chceli lampu alebo inhalovat... A deticky do troch rokov, kedze po novom sa schvaluju kupele pre deti starsie ako tri roky.... Doplacas akurat za bazen, to sa chodi do tatr lomnice, do hotela titris a teraz si maminy si doplacali saunu ked isli s detmi..., co si budes platit navyse je ubytko pre teba podla toho kde budes ubytovana a 1,66 eur kupelny poplatok na den

barborka0212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvakynka
12. feb 2013

@barborka0212 urcite sosnu, ta s tym stresný oknom je podla mna nanic, bez okna pozeras do steny, taka klaustrofobia mi to pripada :(, wifi je v oboch a v sosne lepsia 😉, o lyzovani nic neiviem-viem ze sa tam lyzuje ale kde konkretne, neviem, my sme boli zatial vzdy na jesen a teraz ideme na jar....

lenka1993
12. feb 2013

@kasami ja som tam bola keď som mala asi 6 rokov, bez maminky, bola som tam z dôvodu častých chorôb, ale čo si pamätám tam bolo super, vybavenie ešte nebolo také moderné a na takej úrovni ako teraz ale aj tak si pamätám že tam bol super kolektív a aj strava bola celkom normálna. Jediná vec ktorú som nemala rada bolo že ma v noci nepúšťali na WC. Nechali ma každú noc na izbe z malými deťmi a na posteľ mi dali takú fóliu a radšej ma nechali pocikať. Až po prvom týždni keď som to povedala mame tak im vynadala, že chodím v noci na WC aj doma, a bolo dobre 🙂. A výsledky super, od vtedy keď beriem jedne antibiotiká za rok tak veľa 🙂

barborka0212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvakynka
12. feb 2013

@barborka0212 myslim ze to bolo okolo 4 eur 1x pre jedneho....

barborka0212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz