Skúsenosti s detským liečebným domom v Smokovci?

kasami
10. mar 2008

Ahoj maminky,
chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenosti s detskym liecebnym domom v Smokovci
Mala by som tam ist so svojim 3,5 rocnym synom na 3 tyzdne, tak ma zaujima vsetko vseticko co viete
Dakujem 🙂

yvoneta
5. máj 2014

@adulina Ahoj, tak Vy uz ste tam? Nas presunuli na 26.5.

adulina
5. máj 2014

@yvoneta ano dnes sme dorazili a odchádzame 26.5 tak sa vystriedame

yvoneta
5. máj 2014

@adulina super,ze uz ste tam, na uz mam cestovnu horucku 🙂. Tak daj prve dojmy, ubytko... Tak tatino s nami nejde, tym ze nam presunuli termin, aj ubytko nam dali v sosne. Tak prijemne liecenie prajem a pekne zazitky.

suzzi_
6. máj 2014

ahojte, tak my sme sa minuly tyzden vratili z Horneho Smokovca, za mna spokojnost. Jedine co by som vytkla bolo parkrat presolene jedlo a krupicova kasa na veceru pre dospelych - to bola fakt slaba vecera. Inak sme sa vystravovali obe v pohode, a to moja mala nie je dobry jedak, vobec sme nepotrebovali mat plnu chladnicku jedla ako poniektori, ale tak zavisi od dietatka, ako "spolupracuje". porcie boli podla mna dostatocne, pre drobcov velke (teda aspon pre moju 3rocnu urcite). z mojho pohladu bola strava dobra, kto tam ide po prvy raz, nech sa nelaka niektorych komentarov, tiez som tam sla nabalena a napokon to nemal kto pojest... inak v Starom Smokovci su dvoje potraviny a v Tatranskej Lomnici dalsie hned cez kolajnice, takze lahko dostupne. no, ale kvoli jedlu sme tam nesli, ze? 🙂 vysokohorsky vzduch robi zazraky, dcerka prestala kaslat uz prvy tyzden pobytu (na liecenie sla ale s kaslom na ustupe). urcite sa oplati zakupit mesacny listok na TEZ, na vylety sme sa vozili takmer kazdy den. treba stravit min. 4hod denne na cerstvom vzduchu, idealne je postupne zatazovat organizmus turami - predlzovat vzdialenosti. procedury zvladala dcerka bez problemov, pri inhalacii a diatermii som jej citala knizky na zabavenie (su k pozicaniu v miestnosti, takze nemusite nosit). tieto procedury trvaju 10min kazda. najviac sa jej pacilo rehabilitacne cvicenie, to trvalo dlhsie. cvicili s palickami, loptami, aj na nafukovacich loptach. raz tyzdenne je infrasauna a solna sauna, ak chcete ist 2x v tyzdni, treba sa objednat. ubytovanie pekne, ciste, su tam izby s vlastnou kupelnou, alebo take kde je 1 kupelna pre dve izby. kuchynka spolocna na chodbe, s rychlovar.kanvicou, mikrovlnkou, a chladnickou, je tam zopar priborov a tanierov. na izbe su pohare. odporucam priniest si nepremokavu plachtu ak mava dietatko obcasne nehody a zaslepky do zasuviek ak je prilis zvedave. personal ochotny, mily. pocasie sme mali premenlive, ked sme prisli snezilo 🙂, 3 dni fucalo ako besne, aj nam prsalo, aj svietilo slniecko. celkovo sme si ten pobyt velmi uzili. odporuca sa kupelnu liecbu zopakovat 2-3krat, takze buduci rok poziadame znova, opat Hor.Smokovec.

adulina
9. máj 2014

@yvoneta my sme tu už druhý rok, takze dojmi su opäť super 🙂 aj ubytko je super, a nevieš kde v sosne budete? A ináč je všetko tak ako suzzi pise

yvoneta
9. máj 2014

@adulina v sosne kde su na izbe samostatne wc a kupelka, inak presne neviem a ideme prvy krat.

adulina
10. máj 2014

@yvoneta sosna je cela fajn, my me teraz s kamoskou na b3,b4 každá mame svoju kupelku a spoločnú kuchynku, kde po večeroch vykecavame 🙂, je to fajn deti majú väčší vybeh hahaha

yvoneta
10. máj 2014

@adulina uz sa zacinam tesit 🙂 ...ako travite den, ked napr.prsi ? Som otravna, prepaaac. 😉

adulina
11. máj 2014

@yvoneta no prsiplaste, gumáky, dazdniky a dnes sme boli sami v tatranskej lomnici, este pár uprsanych dni a scvokneme sa 😀

janulka204
12. máj 2014

Ahojte maminky, nastupujem 15. mája so 4- ročným synom Filipkom do Sosny na liecenie... Nechystá sa niektorá z Vás v takomto termíne? Tiež sa chcem spýtať či sú v Sosne chladničky na izbe, alebo len jedna spoločná ??? A čítala som , že tam funguje aj škôlka pre takéto menšie deti... ak áno, viete niečo o tom napísať? Vďaka 🙂

adulina
12. máj 2014

@janulka204 no my sme tu do 26.5, tiež v sosne a závisí, ze kde budes, lebo niekde je na izbe, niekde na chodbe, áno skolka tu je, ale deti sme tam zatiaľ nedali, ťaháme ich radšej po vonku, ale funguje do 12,tej hodiny, do obeda

janulka204
13. máj 2014

@adulina vdaka za odpoved 🙂 a este sa chcem opytat či je v sosne aj práčka, alebo kde je možnosť si oprať veci....

jarka34
14. máj 2014

Ahojte, ja idem do sosny izba A4, má niekto skúsenosť s týmto ubytkom? Ďakujem za info.

adulina
14. máj 2014

@janulka204 v sosne nie je práčka je tam centrálna pracovna a teta "práčka" (nas erarny názov pre tetu z pracovne) nosí sa tam prádlo, teta vyperie a dá do košíka a už si to len zoberieš, deti majú pranie zadarmo a ty za 1,-+prášok ak máš mix aj deti aj ty tak buď len prášok alebo 1,- ale su veľmi zlati 🙂

adulina
14. máj 2014

@jarka34 ideš s jedným? Lebo som si nie celkom istá ktorá to je izba

zuzanavazanova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarka34
15. máj 2014

@adulina Ahoj, ano idem len ja a dcérka.

adulina
15. máj 2014

@jarka34 tak to bude asi ta dvojpostelka, je to na prvom poschodí, spoločne wc a kuchynka este s jednou izbou kde môžu ísť až tri deti. Taká dosť malinka izba, hneď vedľa je taká mala herna, zober si počítač a ked mala zaspinka môžeš ísť do herne si večer posedkat 🙂

pikacu22
20. máj 2014

Ahojte, otázka - ak mi schvália návrh a nenastúpim - sú nejaké sankcie? Sú sankcie pri skrátení pobytu (ak by to deti nezvládali). Ako to prebieha? Schvália návrh a kúpele mi určia kedy mám nastúpiť + kde budem bývať, alebo ako? Môže sa manžel ubytovať cez víkendy s nami na izbe? Dííík

yvoneta
31. máj 2014

@adulina
@janulka204 tak toto sa moze stat len nam...na 5-ty den pobytu sa mojej 5rocnej vysypu kiahne, samozrejme piatok poobede, ked uz je len lekarka, poslala nas domov, pobyt som mala uz zaplateny, nemala som to s kym uz pred vikendom riesit, tak som zvedava, ako skoncia peniazky za pobyt, ci nam budu schopni poskytnut skory nahradny termin, ze by sme si pobyt dokoncili. Stalo sa tu niekomu nieco podobne? Hold, smola... ☹

adulina
31. máj 2014

@yvoneta no tak to je naozaj smola, ale určite vam dajú náhradu, pripadne treba si zavolať, majte rýchli a bezproblémový priebeh a kde ste boli ubytovane ?

yvoneta
31. máj 2014

@adulina byvali sme na B7 a Ty ? A dakujem.

adulina
31. máj 2014

@yvoneta my sme boli na B4, to je pod B7. A ako? mate vela bodiek? Dobre to znasa? My sme to nastastie u oboch stihli este vo februari, presne toho som sa bala, ze v najnevhodnesiu dobu to pride, ale chvalabohu to takto u nas prislo a mame to zasebou a este stihol aj korculiarsky kurz 😉

yvoneta
31. máj 2014

@adulina ked sa dari, tak sa dari, ma to uuuuplne vsade a vela, je z toho nervozna, jeden lekar povie natierat, druhy len sprchovat, neviem, hlavne, aby jazvy nezostali. Mozes napisat, ako vyzera ubytko na b4, je tam vlastne soc.zariadenie a balkon? Som si vsimla len, ze daka predsien bola a dalej neviem. Dakujem.

adulina
31. máj 2014

@yvoneta ano bol tam dlhy balkón pre dve izby, každá izba vlastne wc+sprcha, a spoločná kuchynka, taká bunka s dvoma izbami

adulina
31. máj 2014

@adulina a fenistil kvapky dávaš? Nám to pomohlo, oni nechceli natierat, tak sme dávali kvapky. Držte sa

adulina
31. máj 2014

@yvoneta sebe odpovedám, som truba 😀

yvoneta
1. jún 2014

@adulina aha,tak lepsie ako hore, mne tam vadilo podkrovie, ked bolo teplo. Davam aj Fenistil, dik.

yvoneta
3. jún 2014

@jarka34 ahoj, kedy v juny idete?

yvoneta
3. jún 2014

Je tu niekto, komu nevyhovuje termín nastupu jún, júl a chcel by mi ho prenechať ? Dik.