Skúsenosti s detským liečebným domom v Smokovci?

kasami
10. mar 2008

Ahoj maminky,
chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenosti s detskym liecebnym domom v Smokovci
Mala by som tam ist so svojim 3,5 rocnym synom na 3 tyzdne, tak ma zaujima vsetko vseticko co viete
Dakujem 🙂

kvakynka
13. feb 2013

@barborka0212 s ubytovanim druhej osoby byva problem, skus tam este teraz zavolat, ze ako su na to. Kapacitne a ci sa neda doplatit dalsia osoba, len neviem na ako dlho to chces, lebo ubytko tusim stoji 11 eur plus strava je tiez okolo 10az12 eur na den- toto si uz nepamatam....
No rano bude musiet princeznicka vstat....to inak nepojde....celu súu treba vyplatit do troch dni od prichodu v hotovosti.... Lepsie si je tam hotovost zobrat, lebo bankomat je len v starom smokovci a aj to len sporitelna....a asi urcite je aj v lomnici....

kasami
autor
13. feb 2013

@lenka1993 dakujem 🙂 ale otazka je z roku 2008 😀
od vtedy som tam bola so synom 3 X 😀

lenka1993
13. feb 2013

@kasami aha 😀 , nevšimla som si to 😀

janna_1
18. feb 2013

... po ani nie tyzdnoom pobyte v kupeloch Horny Smokovec, napisem svoje skusenosti. Vstupna prehliadka bola len zosumarizovanie zdravotneho stavu a popocuvanie,. Inac nic via co sa tyka vysetreni. Ako mi bolo povedane od poni dr. su cisto zamerani na liecenie, nie na diagnostiku. To ma tak dost sklamalo. Ubytovanie je OK, nie je co negativne napisat, ale sme tu pre nieco ine, na co by sa mal brat ten najvacsi doraz, a to regeneracia detskeho organizmu. Celkovo som zostala sklamana s benevolentným pristupom procedur (po ranajkach mame vsetko vybavene do 9.00) , napr. cvicenie trva len 10 minut, inhalacia (ak by som nesedela pri malom a nebuzerovala ako ma dychat) tak sa minie ucinku, nakolko zdravotna sestra to tam sama nestiha obsluhovat naraz aj 8 az 10 deti (dezinfikovat masky , dolievat vody, preplachovat nosy a este aj davat pozor aby dieta spravne dychalo).. Saunovanie detto, ste tam s dietatom same a robite si tak ako viete... Plavanie, nie je v objekte kupelov, musite sa s tietatom trepat do hotela asi 1 km. Najviac ma ale hneva strava, ktora je ale uplne nevhodna pre deti ktore trpia bronchitidami, astmami a inymi problemami. Strava je este horsia ako za predchadzajuceho rezimu na ZS. Neskutocne presladzane ranne caje, kakao, na obed hnusne malinovky a vecera detto. Plus bolo ze sme sa ozvali a vypýtali si nesladene, vyhoveli. Slane polievky, jedla take same mucne, sladene. napr. vecera dukatove buchty a dnes na obed parene buchty s pudingom ...ranajky, same naslahane neidentifikovatelne pomazanky plne umeleho margarinu, bez akejkolvek zeleniny ☹(((. alebo vianocka s margarinom. Olovranty a desiate, buď kolač, šiška, alebo čokoladova pena, alebo jogurt s eckami. alebo býva aj namiesto toho ovocie. Mamicky, ktore navstivili kupele uz opakovanie, hovoria ze strava sa velmi zmenila k horsiemu oprosti predchadzajucim rokom.
Nepaci sa mi, ze je to liecebna pre deti a vela je tu takych rodin, ze 1 dieta sa lieci a ma ako doprovod 3 dospelych (nevyhoda v saunach, nemali by tam co robit, viac dospelych sa saunuje a zabera miesto (aj na cviceni) ako je saunujucich deti)
Odporucam ako to tu uz niekto pisal, ak nebudete ubytovani v Luci, dosniest si este jedny prezuvky navyse, aby ste si ich nemuseli nosit hore dole z izby do hlavnej budovy 3-4 X za den.
Kuchynka na izbe ... nie je v priamom slova zmysle kuchynkou. jedna skrynka, konvica, mikrovlka a chladnicka. neda sa varit.Nie je tam ani dres. Takze je zbytocne dohadovat si izbu aj s kuchynkou (uplne staci ta spolocna na chodbe)
Momentalne je tu nejaka teplotova viroza... ale s tym asi treba ratat, kedze je tu velke mnozstvo deti .... dufam ze nas to obide.
Platby za ubytovanie len v hotovosti.
Ak Vas mile maminy nieco zaujima, pytajte sa ....som priamo v centre diania.

adulina
18. feb 2013

@janna_1 no schladila si ma dostatocne, zase som znechutena, a opat sa tam netesim, pretoze taketo jedla vobec nelubime a neznasame ich, takze budeme cele tri tyzdne hladni, no co aspon ja schudnem, miniem dalsich xy ečiek na jedo pre deti, ale som myslela, ze kedze cvakame take prachy, ze nebudem musiet aspon na jedlo mysliet. A sladke malinovky tiez nepijeme. 😠 😠

hameeda
18. feb 2013

@janna_1
@adulina : ja vam prihodim aspon jedno pozitivo, ze mna tam pred 25timi rokmi vyliecili z astmy a to verte tomu ze to tam bolo na horsiej urovni ako je teraz pretoze tam neboli pritomny rodicia, ktorych ani dovnutra nepustili, navstevy len na chodbe, takze si robili co chceli, pripadne nerobili, ale vyliecili..... 🙂

ela13
22. feb 2013

@janna_1
Ahojcek, my tam ideme 06/03, prosim ako to tam vyzera u Vas s dennym rezimom? Ja idem s dvoma, tak to budem mat asi perne... Da sa tam dat dieta do skolky, ci radsej kvoli moznej chorobnosti nedavat? Dufam, ze virozu ste nedostali. Smiem sa opytat, v ktorej budove si ubbytovana?
Ta strava ma teda riadne sokla☹. Starsi je na sladke, mucne a cestoviny, vobec mi nezje maso, mladsi, ten iba maso a ja nemozem vobec mlieko tak si to vobec neviem predstavit ako to bude so stravou☹. Ved pre 15 mesacne dieta predsa nemozu navarit slane jedlo s mnozstvom margarinu, ci jogurty s eckami, no zbohom☹... Na ranajky je okrem pomazanok aj nieco ine, ci ti daju na stol iba pomazanku ,chleba a jedz. Lebo teda my nie sme vobec pomazankovy. Akurat tak avokadova, ci domaca vajickova a to je vsetko..to tam budeme asi hladovat. Da sa tam niekde kupit strava, ze by sme si nieco ine doniesli na ranajky ci je tam moznost sa snimi dohodnut na inej strave?
Nevies ako to je s procedurami pre deti okolo 1,5 roku? Do kedy tam budete?🙂
Co sa tyka lyzovania ci sankovania, daju sa tam pozicat sanky?
Vopred dakujem za odpoved🙂))))

janna_1
23. feb 2013

@ela13 denný režim je taký, že dooeda sú procedúry, ktoré absolvujes v konkrétnom čase čo ti napíšu na kartičku Lekársky predpis-liečebný plána to od pondelka do piatka. časy sú rozne. My máme napr. v pondelok čas na 7.45, utorok 9:45, str. 9:15 atd. týchto časov sa treba držať, ptísť do "inhalovne" , 10 minút si odinhalujete každý pracovný deň, každý druhý je aj ďlších 10 minút diatermia (teple nahrievanie). Potom ideme do telocvicne, cviky na dýchanie, 10 min. a to je všetko, ak chces, môžeš abslvovať aj saunovanie (aj denne) ale nenútia. Boli sme zatial ren raz. Skôr využívame plávanie v Tatranskej Lomnici,v hoteli Titris (deti do 100 cm maju vstup zadara), malému sa tam veľmi páči, je tam aj vnútorný tobogáň (vstupne sa ale hradi v plej výške, kupele nic neprispevajú). No a to je tak z liečebných procedúr všetko. Takže keď máme inhaláciu na 7:45 a plus cvičenie tak sme do 8:30 vybavení a máme deň taký, aký si ho spravíme.
😀
Sme ubytovaní v Smreku, dvojposteľovej s wc a sprchou. Kuchynka (rozumej dres, chladnicka, mikrovnka, konvica a par riadov) je na chodbe pre 6 izieb. Je tu aj herňa pre deti, ale vybavenie nic moc.
Co sa tyka stravy, tak su tu aj decka s dietami, napr bola kysla tekvicova polievka, tak ti co nemohli mlieko, tak mali len taku vodu s tekvocou ...na tie ranajky boli aj parky, blatove, maly to vyplul a boli fakt zle... inac len tie pomazanyk, alebo platok tvrdeo syra na zemli , alebo vianocka... mozu varit a varia, vcera napr. bolo sote, stiplave presolene plne hribov a 4 male kusky maska. a na obed ze noky s vajcom .... naozaj je ta strava viac nez zla, asi taka nemocnicna. Treba ratat aj so suchou vecerou, tak 2 - 3 do tyzdna ... S nimi sa nedohodnes na inej strave, ani priplatit sa neda ze za lepsiu stravu. Ale svoje si mozes doniest do jedalne alebo sa najest na izbe.Teprva sa stravujeme mimo, co vide dost, ked aj obed a veceru si dame. Strava sa da kupit az v Starom Smokovci alebo Tatranskej Lomnici.
ci sa daju pozicat sane neviem, kazdy ma svoje aj my sme si doniesli. Lyze sa daju pozicatv klasickej pozicovni na svahu . budď jakubkova lucka v novom smokovci alebo ist do tatranskej lomnice. ceny su od 8 do 15E na deň.
A este ta skolka. ano, je tu, daju sa tam dat deti, ale ja by som to nespravila ani keby som bola v neviem akej nudzi ... bola som upozornena, hlavnekvoli tym teplotam co su stale, aby sme sa co najmenej zdrziavali v hlavnej budove a co najmenej s detmi. Ja ho neberiem ani na ranajky ani na vecere, pekne ma na tých 5 minútpocka v izbe a v klude sa naje, bez toho aby ti tam kychali a kaslali do jedla. Treba si doniest aj nejake platove nadoby, ak by si si dala jedlo balit, alebo nedajboze deti ochoreli, aby si im to nosila na izbu.
Ochod máme 6.3. 😀 a nenormalne sa tesim domov

ela13
24. feb 2013

@janna_1
dakujem za vycerpavajucu odpoved🙂
fu, tak to si ma riadne sokovala☹. Dam za to tolko prachov a este sa mame chodit aj inde stravovat no super. Idem tam s dvoma detmi, tak asi po navrate budem ja potrebovat liecenie ☹ 😉 .
Varia tam sustavne tak zle, ci aspon jedno jedlo za den je jeditelne aj pre dieta vo veku 15 mesiacov?
Nahodou nevies, ci sa da skratit pobyt?. No 28 dni tam rozhodne neostanem...
A s pranim je to tam stale tak, ze za 1 € ti to operu? Susit pradlo sa da kde?
Ja som zazila nemocnicnu stravu teraz v januari, ked som bola s malym tyzden v nemocnici kvoli angine na Kramaroch, ale ze by zle varili sa neda povedat, dalo sa. Tiez pomazanky na ranajky, takze to sme ani nebrali ale obedy boli chutne... No nic budem sa musiet inak zariadit.
Kam chodievate, ked sa Vam skoncia procedury? Iba na prechadzku do okolia ci idete autom ci elektrickou odtial prec?
tak sa tam drzte🙂 my Vas vystriedame... mame inak izbu c2.

petka121
25. feb 2013

@janna_1 moja,ja tu chodim s detmi už piaty rok a nič take tam nepoznam.....zelenina je stale na stoliku vpredu,len si musiš sama nabrat,kolko chceš.pomazanky su super,ak ti nechutia,možeš si dat čok.guličky s mliekom.Strava je pestra,ani doma nemavam 2 rozdielne teple jedla-obed a večere.....inak-ja sem chodim kvoli detom,a pokial im chuti a su spokojne,som spokojna aj ja.Jetam super kolektiv-lekarky,sestričky aj chyžne a kuchyna.Skus byt menej naročna.pa.

janna_1
25. feb 2013

@petka121 myslim si, ze nie som narocna. Zelenina, ak, neprides presne na pol osmu, neujde sa. Nedokladaju. Nemam nic negativne, okrem tej stravy. Nie som jedinna ktorej nechuti, zatial som nestretla mamicku, ktora by bola spokojna so stravou. My doma nejeme margariny, sladke ranajky ako cerealie plne cukru a same mucne sladke, cestovinove. strava plna sacharidov, co pre chore decka nie je vobec vhodna.

janna_1
25. feb 2013

@ela13 da sa prat za 1 € uplne bez problemov. Po procedurach kazdy den lyzovanie, alebo plavanie, prechadzky, bobovanie. Na plane mame este beliansku jaskynu, skalnate pleso, ale hlavne podla pocasia. mam auto, dost vyuzivam, ale boli sme aj elektrickou. Hodila by som sem foto jedalneho listka ale nejako mi to cez tekefon nefunguje.mozem poslat na mail

lendka007
26. feb 2013

@janna_1 ja som bola v kúpeľoch opakovane. A píšeš strašné hlúposti o strave. Prave že je tam strava úplne domáca. Nemá nič spoločné s nemocničnou. A asi zabúdaš na ovocné desiaty, ktoré sa dostávajú každý deň. A ja držím bezlepkovú dietu, a nebol najmenší problém si ju nahlásiť. Sú veľmi flexibilný. A vedia sa prispôsobiť. A malinovky sú vlastne minerálky, že? Lebo za x rokov mi v jedálni nedali nič iné ako čaj alebo neperlivú minerálku.

janna_1
26. feb 2013

@lendka007 cistu mineralku sme na stole nemali ani jeden x na stole. Su to zarabane sirupove vody, sladene caje a kakao. Uz som pisala, ze mi vyhoveli,aby nam nesladili napoje😉 . Kazdemu vyhovuje ina strava. Takto ja nevarim, nestravujeme sa tymto stylom. Ak sa tak stravujes ty a tvoja rodina, a vyhovuje ti to, je to len tvoja vec a neodsudzujem. Ja som napisala svoj nazor, tot vsjo. A ano je desiata ovocie, tiez som pisala vyssie, ale pre nas je po 1banane alebo jablku na den malo.

adulina
7. mar 2013

kočky, čo ste boli v HS, idem tam prvy krat, je lepsie tam mat auto alebo nie? urcite nejake celodenne vylety nebudeme podnikat, kedze idem aj s 2 rocnou dcerkou, a bude spavat cez obed a dokonca aj syn este spava, 🙂
@lendka007
@petka121
@lenka1993
@kvakynka

lenka1993
8. mar 2013

@adulina podla mna je tam auto zbytocnost 🙂

kvakynka
8. mar 2013

@adulina ja som bola dvakrat a nemala som auto .... Kupila som si mesacny listok na elektricku a zvykli sme si chodit podla toho ako premavali... A deti sa vozia vela autom, takze toto bola pre nich skvela zmena 😉 aj ja som myslela ze nebudeme chodit na celodenne vylety, ale dcerka tam spat nechcela a maleho som dala do kocika a chodili sme a "dychali" 😉 okrem toho si treba uvedomit ze kamkolvek by si s autom isla, musela by si hladat a hlavne platit parkovne, kt je tam teda dost drahe :( a bezplatne prakticky nikde nie je...

zuzankaak
8. mar 2013

ahojte baby sestrina 15 rocna dcera ma ist na liecenie ..asi pojde sama ako to tam je z pripojenim na internet alebo z TV a ci moze ist sama niekam sa prejst a tak ? :D dakujeem

zuzankaak
8. mar 2013

@kvakynka
@lendka007
@janna_1
prosim odpoved na to co som sa vyssie pytala :.. :D 🙂

kvakynka
8. mar 2013

@zuzankaak internet v pohode, pripojenie v hlavnej budove kde bude je dobre, akurat neviem ako to je s pocitacmi, ci je lepsie si doniest vlastny notebook alebo ? Tv je len v spolocenskej miestnosti, myslim ze na izbe nemaju...no a sama sa asi moct prechadzat nebude moct, iba s dozorom....

zuzankaak
8. mar 2013

@kvakynka len toto ze notebook by si vzala svoj ale ona by sa chcela ist aj kupat co ste pisali ze v nejakom hoteli je aj bazen a tak ze ci by sa to dalo ze sa k nejakej mamicke z dietatom pichnut alebo tak .. 😀

kvakynka
8. mar 2013

@zuzankaak jaj tak to nech sa neboji aj ona bude chodit plavat, budu chodit po skupinkach 😉 s dospelym dozorom 🙂

zuzankaak
8. mar 2013

no dobre leo je u mna ta kzistujeme lebo uz ma tahala ze mam ist s nou lebo maju oni doma malinke takze mamka jej nemoze ist ale ani ja ja mam tiez deticky aaj sa plati za ten bazen ? a ak tak kolko ?

kvakynka
8. mar 2013

@kvakynka inak kocke odporucam pozriet si aj stranku kpelov, tam je tiez diskusia a mozno sa tam dozvie viac resp na facebooku je pod kupele horny smokovec fanpage tak aj tam si moze co-to precitat 😉 a su tam aj fotky ako to tam real vyzera 😉

kvakynka
8. mar 2013

@kvakynka jaj ved to je uz velka slecna 😉 sa viac zabavi s rovesnikmi ako s mamou ci tetou 😉 aj ja som chodila na liecenia v jej veku a mam len tie naj spomienky 😉

kvakynka
8. mar 2013

@zuzankaak ano plati sa, cca 4,5 eur/1vstup myslim ....

zuzankaak
8. mar 2013

@kvakynka no len sa boji ci tam budu daky rovesnici alebo tam chodia skor male deticky

kvakynka
8. mar 2013

@zuzankaak a budu 🙂 a kedy ide ?

zuzankaak
8. mar 2013

@kvakynka no to sa este nevie to le ndoktorka odporucila a v pondelok b to mali ist vypisat

kvakynka
8. mar 2013

@zuzankaak aha 😉 tak ked jej to schvalia nech si zavola do kupelov a zisti si predbezny termin, pripadne tak aby jej vyhovoval, najviac deti bez rodicov skolakov je cez prazdniny 😉