Skúsenosti s detským liečebným domom v Smokovci?

kasami
10. mar 2008

Ahoj maminky,
chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenosti s detskym liecebnym domom v Smokovci
Mala by som tam ist so svojim 3,5 rocnym synom na 3 tyzdne, tak ma zaujima vsetko vseticko co viete
Dakujem 🙂

zuzankaak
8. mar 2013

@kvakynka no asi to tak aj urobia ...len proste ona mala v novembri zapal pluc a hrozzny kasel potom jej to po mesiaci preslo a vracia sa jej to ale ked sat o vrati tak aspon na tyzdne no tak to treba asi dako vystihnut aby prave vtedy kaslala alebo co ... :D

zuzankaak
8. mar 2013

@kvakynka jej nevedia zistit z coho to ma totiz

zuzankaak
10. mar 2013

@kvakynka a nevies ako dlho trva aby to schvalili a aby sa tam vlastne dostala ?

kvakynka
10. mar 2013

@zuzankaak podla zakona ma na to poistovna mesiac, tento rok prekvapili do 2 tyzdnov som ma schvalenie doma.... No a potom je to na dohode kedy to neterke vyhovuje...

zuzankaak
10. mar 2013

@kvakynka cize ona keby povedala po schvaleni ze chce ist hned na druhy den tak sa to da ?

maznacik007
10. mar 2013

@zuzankaak nie to isto nie... v prvom rade navhuje termin liecebny dom podla ich kapacit ... a mozu jej vyjst v ustreti ze povie napr. ze chce ist v aprili a ak maju volne miesto tak pojde....

zuzankaak
10. mar 2013

@maznacik007 aha tak .. no uvidime ale to asi fakt musimevystihnut nejak ked bude mat ten kasel lebo inokedy moc nenavysetruju

zuzankaak
11. mar 2013

@maznacik007 a nevies take zakladne veci co by si mala vziat ?

zuzankaak
12. mar 2013

@kvakynka a co take by si mala vziat zo sebou ?

kvakynka
12. mar 2013

@zuzankaak ked bude mat schvalene liecenie, pridu jej papiere so zakladnym rozpisom 😉 no a plus veci do skoly, na sport ....

zuzankaak
13. mar 2013

@kvakynka aha o dobre dakujem ale oni to dnes vsetko telefonicky vybavovali

salonka9
15. mar 2013

Chcely ba som prispiesť svojím názorom na kúpele.
My sme vrátili minulý piatok. Boli sme tam do 08.02.-08.03.
Mám 3 deti, bola som tam bez mm. 2 deti cez poisťovňu a najmladšie bolo so mnou. Nebola som tam jediná s 3 deťmi, setričky aj ostatný personál boli úplne ústretoví. Bola som ubytovaná v Sosne. Auto som tam mala, ale bolo celý čas odstavené na parkovisku vedľa nášho ubytovania. Chodili sme električkou. Električky nadvezujú jedna na druhú (čakajú sa), takže akýmkoľvek smerom sme sa dali v pohode sme sa dostali naspäť a nemuseli sme nikde čakať + dá sa chodiť aj skibusmy (tie idú poredšie) - sú zadarmo.
Mne aj deťom sa tam veľmi páčilo, ak to pôjde určite sa tam ešte vrátime.
Kto nepije čaje ani kakao, tak bola tam k dispozícii aj minerálka - stačilo sa poobzerať po jedálni alebo sa opýtať personálu.

adulina
16. mar 2013

@salonka9 dakujem za prispevok, som kludnejsia 🙂 a este ked si to zvladla s 3 detickami 😉

salonka9
16. mar 2013

@adulina aj ja som mala obavy ako to zvláneme - hlavne keď ma všetci strašili a hovorili, či som normálna, že tam idem sama s 3 deťmi. Inak je tam aj 2 škôlky , fungujú doobeda.V jednej sú deti od 2 rokov do 5 rokov a v druhej od 5 a predškoláci.
Inak v jedálni sú aj stoličky pre maličké deti (tie, čo tam môžete dávať deti od 6 mes.) aj s pultíkom aj bez neho.

salonka9
16. mar 2013

Ako tu už bolo spomínané - zelenina bola len ráno - nedopĺňali ju. Trošku zeleniny dali aj priamo na stôl na tanier, ale kto chcel viac, tak si bral z takého pultíka.,
Treba si uvedomiť, že tieto kúpele nie sú hotel a že nie je tu interval na jedenie. Proste raňajky sú o 07:30 hod, obed o 12:00 hod, večera o 17:45 hod. Kto prišiel na raňajky trebárs o 15 min. neskôr - zeleniny mal dosť, horšie to bolo, keď človek prišiel trebárs o 07:55 hod., tak to už fakt zostali zo zeleniny iba zbytky. A dali sa deň dopredu objednať aj balíčky (kto išiel na celodenný výlet)

adulina
16. mar 2013

@salonka9 No do skolky asi nedam, staci ze je teraz v kuse chory, momentalne od janurara asi s dvoma tyzdnami co bol zdravy ☹
Fajn, ze su tam aj stolicky, lebo krpata je zdrhadlo a toci sa stale, aspon bude sediet chvilu na zadku 😉
A potraviny tam boli niekde?

kvakynka
17. mar 2013

@adulina potraviny su v starom smokovci alebo v tatranskej lomnici, do smokovca sa v pohode da aj peso vramci vychazdky 🙂, my sme tak bezne chodili aj doobeda a do lomnice vlacikom....

hellenkap
19. mar 2013

Tu je stránka kde majú všetko pekne rozpísané 🙂
http://www.kupelehs.sk/pre-rodicov.htm

anna1981
21. mar 2013

@salonka9 ahoj mam tam ist s 2r6mes dcerou a v poistovni mi nic nevedeli povedat....chcem sa ta opytat ci sa tam plati za sprievodcu a ak ano tak konkretne zaco a kolko...cize strava ,ubytovanie a pod..... 🙂 dakujem

salonka9
22. mar 2013

@anna1981 áno platí sa - podľa typu ubytovania. Ako už napísala hellenkap - kúpele majú web stránku - sú tam aktuálne cenníky.
V cene za sprievodcu je zahrnuté ubytovanie a strava

petra122
22. mar 2013

Dobry mamicky..neviem ci ste to tu uz riesili ale my sme boli dnes na controle v smokovci pri mudr.fabrym a nabuduci tyzden sa nam ma ozvat ze nam daju na vyber terminy kedy by sme mohli prist vravel ze tak o mesiac by sme tam mali byt uz..Dcerka ma 3;5pol roka a ja chcem ist s nou plati sa u nej ten poplatok 3,32 na den?A chcem sa opytat ked nam oni daju termin uz musi my to schvalit aj poistovna?za stravu viem ze si budem platit tych 7eur a aj za izbu aku si vyberiem...a ja som.tam bola na lieceni pred 7rokmi a bola som len na 2tyzdne ma niekto skusenost aj z tym ze tam nebol tych 21dni...

kvakynka
12. apr 2013

Ahojte, tak sa nam este upravil termin a uz na 100 % ideme 29.4., pojde niekto v podobnom termine?

adulina
13. apr 2013

@kvakynka ja uz som pisala, že my odchádzame do HS 25.4., tak sa tam vidíme, kde budete bývať?

kvakynka
14. apr 2013

@adulina ahoj, my budeme nakoniec v smreku na druhom poschodi....

adulina
16. apr 2013

@lendka007
@petka121
@lenka1993
@kvakynka

Dievcence je na izbach zima? Ako tam kuria alebo nekuria? Tuším budeme v sosne.

ela13
16. apr 2013

@adulina
Kuria tam po celý deň. Ako si nastavíš radiator tak bude v izbe teplo🙂. My sme boli v smreku a v pohode sa dalo regulovat cez den a v noci som stiahla teplotu. Ked prisiel manzel bola som v sosne v podkrovi a tam mi bolo dost zima napriek tomu, ze bol radiator pusteny naplno☹

kvakynka
16. apr 2013

@adulina ja som bola zakazdym v smreku a praveze som mala takmer stale vypnuty radiator, co nam bolo teplo 🙂

adulina
16. apr 2013

@ela13 @kvakynka ďakujem no uvidime 🙂

hellenkap
3. máj 2013

Ahojte 🙂 tak dnes došiel papier doprovod mi neschválili tak synček musí ísť sám... :( lebo za cenu 13,70 E na deň je veľmi veľa pre mňa to čo tam nechám je môj mesačný príjem ...
Ale kedže čítam samé dobré príspevky tak viem že sa tam bude mať dobre!!!

hellenkap
6. máj 2013

Tak a termín máme na 6- teho septembra 🙂