Skúsenosti s detským liečebným domom v Smokovci?

kasami
10. mar 2008

Ahoj maminky,
chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenosti s detskym liecebnym domom v Smokovci
Mala by som tam ist so svojim 3,5 rocnym synom na 3 tyzdne, tak ma zaujima vsetko vseticko co viete
Dakujem 🙂

cairka
24. apr 2011

@eji , no neviem, ale poisťovňa predsa nemôže donútiť rodiča dať dieťa na 3 týždne mimo dom samé 😨 úprimne ma ani nenapadlo, že by mohli doprovod zamietnúť a dieťa prijať, ale to by som im radšej zaplatila za pár hodín práce, čo mali s návrhom, pobyt by som isto neplatila, veď dávajú vedieť dostatočne dopredu na to, aby som vedela im hneď odpovedať, že dieťa samé nenastúpi a teda môžu na jej miesto prijať iné dieťa bez doprovodu 😕 ale teda fakt ma to šoklo, že to tak vôbec spravili. A ešte sa ťa spýtam, posielala si návrh na poisťovňu, alebo do Smokovca?

kvakynka
14. máj 2011

ahojte, chysta sa niekto do horneho smokovca v septembri ? ja idem s oboma detmi od 5.9. do 3.10. a teraz si samozrejme nepamatam do kt. kupelneho domu, lebo papiere od nich mi dojdu az mesiac pred, zatial to mam telefonicky dohodnute s lekarkou a uz mame aj zadelenu izbu, ja som chcela samostatnu tak neviem sosna ci smrek, bolo to to drahsie ... uvidime sa s niekym ?

eji
14. máj 2011

jakubovi sa konci liecenie v utorok, katdy den sme v kontakte a uvidime , ci vobec bude chciet ist domov...sestricky su strasne moc zlateeee a kazdy den aktivity rozneho druhu...keby som sa mala este raz rozhodovat ci doprovod, alebo bez doprovodu, znova by som si vybrala bez doprovodu, ani nevieme ake su nase deti samostatne uz aj v tomto veku ...aj ked mi samozrejme strasne moc chyba, to popriet nemozem

kvakynka
26. aug 2011

obnovujem trosku temu 🙂
Nechysta sa teda niekto v septembri do Horneho Smokovca ? my za tyzden ideme 🙂)))))

ada11
28. aug 2011

@kvakynka ale to idete na liečnie do Lučivnej nie do Smokovca, nie ? 😉

kvakynka
28. aug 2011

@ada11 nie ideme do Horneho Smokovca, nie do Lucivnej, preco ?

ada11
28. aug 2011

@kvakynka ja len, že som nevedela, že je tých liečebných domov viac v H. Smokovci 😕 To tiež patrí medzi 3robárov ústav alebo nie?

kvakynka
29. aug 2011

@ada11 nie, to su zvlast kupele pre deti a 2 domy su tam specialne pre deticky s maminami 🙂

ada11
30. aug 2011

@kvakynka a aké tam majú procedúry, tam asi nerobia diagnostiku, či áno? a ceno to je tam ako? ďakujem

kvakynka
30. aug 2011

@ada11 na ich stranke su vypisane procesury www.kupelehs.sk a ci robia diagnostiku neviem - zistim, ked tam pridem 🙂 a popisem ako sa mi pacilo ... cenovo za Vandu 1,66 eur na den a pre mna 13,3 eur na den x 28 (to preto ze som chcela vlastne soc. zariadenie) inak by to bolo pre mna 11,6 na den

adulina
6. aug 2012

@kvakynka a teba poistovna normalne schvalila ako doprovod, lebo nam robia problem, neviem co mam robit, sice ste tam boli uz minuly rok, mozno sa to zmenilo

kvakynka
18. sep 2012

@adulina ahoj, neviem, ci to je este pre teba aktualne .... ale ano, poistovna ma schvalila ako doprovod uplne bez problemov a tento rok - teda zajtra 🙂 nastupujem s detmi opat 🙂

adulina
18. sep 2012

@kvakynka tak to je sranda, a mas Vseobecku? no ale teba schvalili asi na mladsieho ze? lebo zevraj deti do 3 rokov su zo sprievodcom, ale paradox je ze zase v poistovni deti do troch rokov neschvalujú takze kocurkovo 😒 😠
no my ideme az v maji lebo uz mali do konca roka obsadene, tak som si dala potom az jar lebo ja nemusim zimu brrr a este az v tatrach brrr 😀 no uvidime

katecameron
23. sep 2012

ahoj baby chcela by som ist s detmi do kupelov no potrebujem radu boli ste niektora? teraz cerstve info.hladam

katecameron
23. sep 2012

@kvakynka ahoj ty si uz bola ci ides s detmi do kupelov? potrebujem poradit 😉

lendka007
5. dec 2012

V hornom smokovci www.kupelehs.sk , ale určite aj vo všetkých liečebnách sa dá isť ako samoplatca. Ale keď je dieťa samostatné, nie je problém aby šlo samé. Len menšie deti by mali isť mimo letných mesiacoch. Predsa, keď je viac detí, môžu vzniknúť rôzne problémy. A keď jeproblém zo sestričkami, tak to treba nahlásiť vedeniu. Veď oni sú zamestnanci, čo sa boja taktiež o prácu. 😒

ludka140281
8. jan 2013

tanto rok idem aj ja ako samoplatca s dvoma dcerkami 🙂 už zajtra posielam žiadost,chcem ist ešte pred nastupom do školy 🙂

adulina
10. jan 2013

My ideme v maji, najde sa niekto, kto ide tiez?

kvakynka
22. jan 2013

Ja mam opat podanu ziadost, takze uvidim kedy pride odpoved z dovery a potom uvidime aky dostaneme termin

ela13
23. jan 2013

@kvakynka Ahojcek,
pl citam, ze ste boli v hornom smokovci, my sa tam chystame teraz v Marci. Mam pppdanu ziadost na poistovnu tak dufam, ze mi schvalia aj doprovod. Idem s oboma synmi tak som zvedava, co ma caka. Mozes mi prosim napisat nejake info o kupeloch? Ako je to s procedurami, ubytko bolo ok? Tv je na každej izbe? Je tam nejaké WiFi pripojenie? Čo sa týka kuchynky bola dostatočne vybavená, či si si aj brala niečo so sebou. Ja som chcela ísť ešte počas zimy tak nám to vyšlo na ten marec. Dvojky izby so spoločník kuchynkou už nemali voľne, akurát iba take dvojky, kde je aj spoločná kupelna. Tak budeme ubytovany v izbe s vlastnou kupelnou a kuchyňa bude spoločná pre 4 iizby. Funguje tam aj nejaká skolka? Mohla by si hodiť aj nejaké photo? Vy by ste kedy chceli ísť? Vrela vďaka za info-🙂

kvakynka
24. jan 2013

@ela13 ahoj, a to mas rezervovane dopredu, ked mas este len podanu ziadost na poistovnu a vies, ze pojdes v marci ? ci ti schvalia doproved zavisi aj od poistovne a od veku deti ...
Asi teda budes ubytovana v smreku, tam je k izbam vlastne soc. zariadenie. Ta izba je uplne v pohode, akurat ak tam pojdes s dvoma detmi tak to bude tak, ze jeden bude spat normalne na valende a druhy v takej vytahovacej casti ... my sme takto spavali oba dva razy, ale v pohode to bolo ... na izbe je televizor, stolik so stolickami, policky, komoda a skrina, niektore izby maju aj balkon. V tejto budove je na prvom poschodi aj velka herna - akurat moc vela hraciek tam nemaju, takze urcite odporucam zobrat nejake oblubene, s kt. sa deti zabavia v pripade nepriazne pocasia ... celkovo musis pocitat s tym, ze program budes zabezpecovat ty, nie je tam ziadny animacny program ... ale ano, skolka tam pre deti funguje doobeda. Da sa tam dat oprat si veci, pre deti zdarma, pre dospelych 1 eur + prasok - nezabudni si pribalit stipce 🙂 tie tam nie su ...wifi tam je, ale v sosne je ovela lepsi signal na smreku to bolo len tak tak ... No a co sa tyka kuchynky, tak to je dost bieda - malo tanierov, poharov .... je na konci chodby - je tam chladnicka, varna konvica a mikrovlnka ... ja som si brala salku na kavu, pribor aj pohariky pre deti a male plastove taniere pre deti, resp. aj misky ... ozaj urcite si zober nejake plastove misky alebo obedariky, ked nebudete stihat obed alebo veceru, alebo deti nebudu chciet jest - budes si to mat kam zabalit - s tym bol problem, nemali dost velky pocet pre vsetkych ...
co sa tyka procedur, je tam inhalovanie, biolampa, diatermia - jeden den je lampa jeden diatermia ... odporucam doniest knizky na citanie, aby to detom rychlejsie uslo ..., plus cvicenie a sauna. Na bazen sa chodi do Tatr. Lomnice do hotela Titris, kde je zvyhodnene vstupne .... alebo do Grand Bellevedere ale tam je to podstatne drahsie ... no a my sme si vzdy kupili mesacny listok na vlak, resp. je deti do 6 rokov su zdarma - takze neviem ci budes autom alebo nie ... ja som dvakrat nebola, teraz zvazujem, ze si ho mozno zoberiem, chceli by sme pozriet beliansku jaskynu tam sme este neboli a to sa inak zvladnut neda ...Ja uvidim, ako mi schvalia kupele, najradsej by som april/maj, lebo dcerka v sept. nastpuje do skoly, tak uvidim ... ak ta este nieco napadne, kludne napis 🙂

ela13
24. jan 2013

@kvakynka ahojki, no zarezervovala som si, lêbo chcem ist s dwtmi cim skor. Starsi mi je chory od septembra ao isiel do novej skolky, 6x angina za sebou, 6 x atbca nakoniec sme skoncili na silvestra v nemocnici, pobudli sme si tam tyzden a vraveli, ze by sme mali ist cim skor na lieceñie. Druhy mi ma zapaly priedusiek. Dufam teda, ze mi ßchvalia doprovod.starsieho mam v unione a maleho v dovere. Robia problemy?.na prijme mi dala pani na vyber este aj izbu, kde niê je kupelna, ale je spolocna s jednou izbou a aj kuchynkà. To je v sosne? Takze moznost opratia iba cez nich, to nie je bohvieco. To potom peru spolocne aj s vecami druhych mamin? Tie veci potom susis u seba v izbê? No s tou postelou tiez nic moc. Ja spavam spolu s detmi inak je neskutocny rev. To je tak na vsetkych izbach s tymi postelami? Daju sa tie dve aspon nejako pojit aby bola z toho manzelska postel? S tou kuchÿnou som aj myslela, ze bude problem. Sporak tam dufam, ze je🙂.:je tam moznost, ze ked p4ide za mnou mànzel, ze by tam na 1 noc s nami preßpal?. So stravou ste spokojni boli? A to najhlavnejsie, zdravotne u vas je to lepsie o kupeloch?

ela13
24. jan 2013

@kvakynka tak skoda, ze sa nesrretneme-:(. Ja tam pøjdem urcite autom, z ba ma caka riadna streka a chcem si ho nechat tam pre pripad.... ale vlaçik ci elektricku urcite odskusame. Inak na ako dlho ste tam boli? Dal sa ten pobyt skratit? Mñe totizto ta pani vravela ze musime ist na 1 mesiàc. Dover ak nam to schvali, tak by mala preplatit 5 eur na denvratili ti to? Tusim som niekde zaregistrovala, ze ste dovera. Ozaj a s tou stravou, kam sa chodi jest? Je dost casu na jedenie? Lêbo ten moj starsi nakolko nechodime teraz do skolky tak si lubi pøspat🙂. Kde vsade ste boli?. A ako to je ked si tam s dvoma détmi? Stihaju sa procedury? Mam z toho strach, ci to vobec zvladnem☹. Dakjem za info, si zlata🙂🙂🙂

kvakynka
24. jan 2013

@ela13 dovera by nemal byt problem so schvalenim dopravodu a ked mas oboch skolkarov, tak v pohode ... tam kde nie je kupelna samostatne je sosna .., iba cez nich oprat, donesies do pracovne v taske - ale peru len tvoje veci, ja som davala prat spolocne aj s detmi a davala som len euro ..., a veci susis bud vonku pri dome, alebo v izbe alebo na balkone ci chodbe, myslim, ze sa da spojit na manzelsku postel, videla som ze niektore maminy to tak mali. Sporak tam nie je !, no a s tym prespanim manzela je problem ... na izbe nemoze a vacsinou nemavaju volne izby, v okoli su penziony, kde sa da prespat ... my sme so stravou boli spokojni - niekt. maminy frflali, ked mali nejaku dietu - nemohli mlieko a pod ...
no ano, stale byvame casto chori, ale priebeh chorob je podstatne lepsi a uz hodne dlho sme nemali ATB ...
my sme boli 28 dni a kratit sa to moc neda - max 1 den a potom ti urcite peniaze nevracaju ... a neviem ako si to myslela s tymi 5 eurami - ty platis uz tu znizenu sumu, t.j 13,3 eur na den ...
chodi sa jedst do Lucu - zober si dvoje prezuvnky, na izbe a do Lucu - treba sa tam prezuvat a neni to moc komfortne nosit si ich zakazdym so sebou - lebo ked ides z vyletu nebude sa ti chciet s oboma detmi chodit po prezuvky na izbu ... podla mojej skusenosti 😎 . No na kazde jedlo je tak pol hodiny, o 7,30 ranajky, o 12 obed, 17,30 vecera a ked niekedy moji nechceli, tak som im to zabalila a zjedli neskor ... plus pridavaju na ranajky desiatu - vacsinou ovocie a k obedu olovrant - takze s tym pospatim nic - moc 🙂, jedine ze by si skocila sama pre ranajky a potom si ich zjete na izbe, ak zatial ostanu sami na izbe ... procedury budete mat nastavene tak, ze sa budu odvijat podla inhalacii, kt. su kazdy den inak, napr. : pond 7,45 ut 8,15 hod, stre. 8,45, stv. 9,15, piat 9,45 - a moc neskor na ranajky sa neda chodit, lebo sa tam prechadza cez miestnost, kt. neskor sluzi k vyucovaniu starsich deti
No ist tam s dvoma detmi je narocne, ked som bola prvykrat som si povedala, ze posledny 🙂 ale potom ma to preslo a isla som opat a uz to bolo lepsie, lebo boli o rok starsi, prvykrat mali 4,5 a 2,5 roka. a ano procedury sa stihaju v pohode su v tej budove Luc - kde je aj skolka, takze deti tam mozu byt v skolke a ked budu mat termin procedury, tak ich tak dovedies, alebo ucitelka - toto neviem presne, lebo nasi odmietali chodit do skolky, takze som ich mala nonstop 😀
a ty mas ako stare deti ?
neboj zvladnes, ale hovorim, treba si zobrat aj cosi na zabavu a hlavne my sme mali so sebou aj prenosne male telky, kt. mavame v aute, lebo na izbe bola len stv, joj, markiza a tam moc rozpravky nedavaju, resp. nie vtedy ked deti chcu 🙂
my sme boli vzdy v terminy sept/okt - takze ako sa dalo sme max casu travili vonku, len ked velmi prsalo to bolo horsie. A co sa tyka marca, tak to bude pocasie iste velmi chladne a skoro sa stmieva, takze budes musiet vymyslat podvecerny program pre deti, aby sa nenudili a neskalali v malej izbe po hlave 😎

kvakynka
24. jan 2013

@ela13 to som sa ale opat rozpisala 🙂 no ale ked ta este cosi napadne, kludne 🙂

ela13
24. jan 2013

@kvakynka
ani dvojplatnička tam nie je? Ja mam totižto veľký problém s jedením pri staršom. My nechce vôbec mäso a vo váčšine zje iba zemiaky, cestoviny, polievky zeleninove domace a to je všetko. Ja som myslela, že mu tam aspoň čo to navarim. A varia jedlo napr, aj pre male deti_ Samko bude mať totižto v marci 16 mesiacov?... Lukáško má 4,5 roka.
A v tej Sosne to vyzerá inakšie?
Fúú ,tak to si mala to mladšie o dosť staršie ako ja, no tak sa mám na čo tešiť. Si asi budem musieť dať tie ružové okuliare dole😉
A ešte jedna otázka, keďže tam nie sú programy na telke pre deti. Mám možnosť si požičať takú srandu na tv, ktorú keď zapojím káblom a mám tam wifi pripojenie, tak sa dá pozerať tv cez tú skrinku a teda aj programy cez youtube čo sú na internete. Náhodou nevieš, či v izbách sú televizory s možnosťou pripojenia hdmi kabla, resp. sú tam staršie typy, do ktorých žiadny iný kábel ako od antény nejde?.
To znaméná, že v Sosne sú tie typy, kde je kupelka a kuchynka pre dve izby?
S tými 5 € som myslela, že ešte z tých 13,30 mi vrátia... tak som mala veľké oči, hold čo by som chcela od tohoto štátu...
A ešte čo ma napadlo ohľadom parkovania auta, je tam možnosť parkovať priamo pri ubytku? Písala si, že si tam nebola v zime, tak asi nebudeš vedieť zodpovedať moju otázku, ale možno také niečo tam funguje ako požičovňa sánok či niečoho podobného?

S tou dietou bude problém aj u mňa, ja nemôžem nič mliečne....

Prepáč, že skáčem s otázkami a odpoveďami, odbieham od PC☹ k deckám

K tvojim deťúrencom ,tak aspoň, že sa priebeh zlepšil🙂, postupne to bude určite ok. A to, že ste nemali dlho ATB tak to je úplne super!!!!🙂

ela13
24. jan 2013

@kvakynka
a ak môžem tak potom toto ubytko je odkiaľ? Fototgrafia je z ich stránky...

geegee
24. jan 2013

Co sa tyka schvalovania sprievodcu...ja som prave druhy tyzden v Lucivnej a sestricky mi vraveli, ze VSZP vobec neschvaluje sprievodcu a pobyt trva len 21 dni, ale Dovera v pohode schvaluje sprievdocu a uhradza pobyt v trvani 28 dni. Tos tak. Aj ja som si musela cvaknut 😠

kvakynka
24. jan 2013

@ela13 ano to je taka izba akurat ja som vzdy videla tie postele za sebou pri stene - tam ako je ten nocny stolik - takto usposobena izba je pre dvoch a bez tych kvetiniek 🙂

kvakynka
24. jan 2013

@geegee no to ano presne tak, aj v smokovci maminy co mali vszp sa hnevali, ze oni si museli platit nieco cez 18 eur, myslim 18,3 eur (dovera, union preplaca tych 5 eur) ...