Skúsenosti s detským liečebným domom v Smokovci?

kasami
10. mar 2008

Ahoj maminky,
chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenosti s detskym liecebnym domom v Smokovci
Mala by som tam ist so svojim 3,5 rocnym synom na 3 tyzdne, tak ma zaujima vsetko vseticko co viete
Dakujem 🙂

maca_p
17. mar 2016

@tatiana1985 ako sorry, bola som s deckami uz 2x v pohode. ide o to, co ocakavas, ak chces kupele, treba ist do lucivnej. ak chces diagnostiku, tak potom srobarov. mne srobarov vyhovoval, ze sme chodili na tury, kedy sa dalo a kam sa dalo a necakali sme na zazrak. my sme z dolniakov a isli sme za tatranskym vysokohorskym vzduchom. hodina cesty na strbske vlakom a uz su to vyssie klimaticke podmienky.
ako dalo sa tomu vela vytknut, len treba chapat, ze srobarov je kategorizovany ako ústav/ nemocnica, nie ako detske kupele.

tatiana1985
17. mar 2016

@maca_p ja som ocakavala zlepsenie stavu mojho dietata, stanovenie presnejsej liecby nez aky mi poskytla moja alergologicka, liecby ktora by nebola zalozena na inhalacnych sprejoch,ocakavala som ze mi ju perfektne vysetria a zdiagnostikuju a zistia preco ma problem aky ma a poskytnu mi riesenie....namiesto toho to bol pobyt plny odberov/vyterov, nic ABSOLUTNE NIC nove som sa nedozvedela, decko mi nechali dalej na sprejoch.... nehovoriac o tom programe za0 bodov.... doobeda 15minut dychacie cvicenia, preplach nosa a ? nic viac..co viac ti ponukli?

maca_p
17. mar 2016

@tatiana1985 co myslis, ze robili z odberov?
eozinofily, hodnoty, alergie. dalej vysetrenie na CF, reflux.
ak ma dieta inhalatory, tak mu ho nbemozu vysadit zo dna na den a prave z hodnot v krvi, spirometrie zistia, ci nadalej inhalovat.
mojmu napr. toto vsetko zistili, nabehol tam na inhalator, ktory nezaberal tym spravnym smerom, tak dali iny. jeden z mojich mal aj inhalcie, lebo bol zahlieneny. ked je dieta nezahlienene, inhalovat nepotrebujem nie je dovod.
my sme boli stale vonku. aj ked prsalo, povinne. to bola pre nas vsetkych liecba. minulu sezonu mali obaja raz ATB a tuto sezonu su zatial bez ATBm coz je velky uspech.
ako my sme to tam 2x 3 tyzdne vydrzali, prezili a tuto sezonu v maji ideme opät.
pre mna nie su dolezite procedury, ale vzduch. takze cim skor mozeme vypadnut von, tak ideme. strbske, skalnate, hrebienok - to su tie prave destinacie.

tatiana1985
17. mar 2016

@maca_p chodili sme k nim do ambulancie rok a pol.
rok a pol bola moja na inhalacnych sprejoch,,, sla som na pobyt s tym ze sa niekam pohneme, ze tomu urobime konecne nejaky zaver, ze zistime co ako dalej... myslela som ze ake perfektne vysetrenia a procedury tam dostaneme... a namiesto toho ,fakt, cela ta institucia ...
ich gro je preplach nosa a ta mladucka baba co denne chvilku cvicila s malou.
a ze mame vyuzivat volny cas a chodit von,,,, velmi som bola sklamana z toho, uplne, fakt keby som toto vedela,ako to tam funguje nikdy by sme tam nesli...ja som to zle znasala aj kvoli dcere, ta sa bala kazdy den co ju caka,aj preto pisem takto negativne.

sestricky a primar boli zlati ludia, myslim ludsky pristup,prijemne vystupovanie, trpezlivi pocas odberov, boli super.
ale inac nemam co pochvalit.

mobilka
18. mar 2016

@tatiana1985 no veď ale ja idem do Tatier s tým, že budem s tými deckami stále chodiť von, veď je tam toľko možností, Štrbské, Popradské pleso, Hrebienok, z Hrebienka je veľa cestičiek ... Nechodí sa do Tatier preto, aby sa tam hlavne nadýchali toho vzduchu?

mobilka
18. mar 2016

@maca_p súhlasím s tebou

tatiana1985
18. mar 2016

@mobilka keď sa chcem nadychst čerstvého vzduchu idem na víkend na pobyt s celou rodinou.

mummy01
18. mar 2016

@tatiana1985 ale tam to funguje ako klimaticka liecba. Ta je najpodstatnejsia a ta ma vyznam. Nie inhalacie ktore mozes robit aj doma. My sme boli v hornom smokovci 3tyzdne,tiez som to brala ako prilezitost a boli sme nonstop vonku. Nespoliehala som sa na inhalaciu,inhalator mam aj doma ale pacilo sa mi cvicenie,to bolo super. Ako aj v hornom smok.by bolo co zlepsovat za tie prachy ale boli sme 3tyzdne v tatarach,nic ine sme nepotrebovali.

mobilka
18. mar 2016

@mummy01 tak tak, presne o tomto to je 😉

tatiana1985
18. mar 2016

Tu človek nemôže mať odlišný názor? Čítate kvôli čomu sme tam šli? Po tak dlhej liečbe na kt dcéra bola, som očakávala nejaké uzavretie toho celého,,, čakala som takisto viac procedúr kt doma v izbe nemám. Preto som šla, aby mi poskytli niečo čo doma nemám.. Tak ma nepresviedcajte že to bolo super lebo nebolo.ráno odber, potom preplach nosa, 15 minút cvičenie a robte celý deň čo chcete.... Niekedy to boli dni bez vyšetrení, bez cvičení... Bolo tam hrozne, zle, o ničom.

martinkastanko
18. mar 2016

My sme boli v novembri na liečení v kúpeľoch v Hornom Smokovci a v máji ideme opäť. Tiež sme nemali veľa procedúr, ale každý deň sme si urobili nejaký výlet. Boli sme nadmieru spokojní, syn mi ani domov odtiaľ nechcel ísť. Aspoň trochu sme spoznali Tatry, keďže som tam dovtedy nikdy nebola. A čo sme nestihli vtedy, doženieme teraz 🙂

didikajka
18. mar 2016

@tatiana1985 aké si to urobíš, také to máš.. My sme boli 2x krát v H. Smokovci a pôjdeme znova. Každý deň výlet s deťmi, dobrá partia a 3 týždne v Tatrách za 300 eur? Že wuááá Chodili za nami návštevy na víkend.. Keby sme sedeli na izbe celé dni tak sa zbesnieme.. A áno klimatická liečba je tá najstaršia najúčinnejšia... 21 dní dýcha moje ukašlané dieťa horský vzduch - na nezaplatenie (doma v meste nič moc) Každým rokom sa náš stav po pobyte zlepšuje.. a nie je to cvičením, inhaláciou, ale dlhším pobytom v úplne inej klíme..

mummy01
18. mar 2016

@didikajka presne,ja som to brala ako dovču a uzili sme si to s deckami. Jedine z coho som mala nervy bola strava ale ja mam neprisposobive deti co sa stravovania tyka takze som tam po veceroch krupicovu kasu varila 😉

martinkastanko
18. mar 2016

@mummy01 Mne strava chutila aj synovi. Len mne to bolo málo, schudla som tam 2 kg, čo som bola aj rada 😀 a syn 200g. A tiež sme mali s toho dovolenku, počasie sme vychytali.

maca_p
18. mar 2016

@martinkastanko ja som nasusila este za kybel peciva pre dedove slipky, co sme to nevladali jest a to som ja nemala ranajky ani veceru a obedy som si dala iba cez tyzden 😉
pre nas strava nic moc, ale teda pobyt prevysoval naroky na stravu.

maca_p
18. mar 2016

@mummy01 nasi ficali na cerealiach s mliekom na ranajky 😀

maca_p
18. mar 2016

@tatiana1985 z hladiska klimatoterapie je opodstatneny pobyt min. 21 dni. tolko vzdy aj vyhandlujem, ked si objednvam pobyt 😉
vikend na horach s rodinou je nic pre dlhodobe hladisko.
deckam ordinujem 10 dni az 2 tyzdne pri mori, 3 tyzdne ta3 a zopar predlzenych vikendov na lyzovanie.
pre teba by bola vhodna naozaj ta lucivna, ale to nie je az take vysokohorske podnebie ako v smokovcoch a susedi dokonca s dialnicou. predstav si, ze ja ako decko som tam chodila sama bez doprovodu na 2 dlhe mesiace 😖, este pred 35 rokmi a bolo to tazke pre decko, ver mi 😉

mummy01
18. mar 2016

@maca_p nasi na ranajky jogurt a rozok,tie natierky som tam iba ja jedla a este som si aj zbalila na veceru. Ale dcera mala rada cez vikend balicek na obed lebo rezen ona mooooze,este aj bratov rezen vzdy zhltla lebo on rezen nie.

tatiana1985
19. mar 2016

@maca_p a vieš ako to s programom vyzerá v Lučivnej? Schválili nám pobyt, tak rozmyslam či sa na to dať. Po tej tatranskej skúsenosti nevem, aký program tam majú, či to bude iné než v tatrách

maca_p
19. mar 2016

@tatiana1985 urcite tam chod. my sme sa tam boli pozriet teraz a maju to tam pekne, neporovnatelne so srobarovym, aj tie kategorie ubytovani su rozne. dostanes rozvrh procedur a budes si to sama manazovat. ale cakaj, ze jedalen je centralna, takze z kazdeho pavilonu budes musiet dochadzat. aj by som ti supla zopar fotiek, ale neda sa mi pridavat na MK. tiez tam maju volejbalove ihrisko, velky playground, bazen aj letny-vonkajsi, pozicovnu bikov, kaviaren. proste kupele so vsetkym, co k tomu atri. myslim, ze organizuju aj rozne fakultativne vylety. v zime maju zasa kratucky vlek, akurat pre nelyziarov, ze sa naucia lyzovat - na nom by moji umreli od nudy 😀 .
vyskusaj, uvidis.

mony17
19. mar 2016

@tatiana1985 My sme boli min.rok,robia rozne výlety to majú program na mesiac,majú ho aj na Fb stránke,potom poobednajsie aktivity mali a po večeri sa dalo ist do herne.Ihrisko a aj okolie bolo velmi pekné. A sú tam dve jedalne,v liečebnom dome Smrek a pri reštauracií bola druhá jedálen.My sme boli ubyt.v Smreku tak tam sme mali stravu.Nám sa v Lučivnej páčilo.

mobilka
20. mar 2016

a poradili by ste mi, prosím, ohľadom stravovania - konkrétne či ste si aj pre seba objednali stravu a ak áno, či sa oplatí, ak nie, ako ste sa stravovali, ďakujem moc
@mony17
@maca_p
@martinkastanko

maca_p
20. mar 2016

@mobilka ja som si objednavala iba obedy aj to len cez tyzden. cez vikend sme chodili, tak sme sa najedli vonku. chodili sme aj cez tyzden, ale az po obede. je tam obchod, a jednu zastavku elektrickou stary smokovec, kde boli vädsie potraviny. peciva bolo dostatok, 3 ja sme sa najedli z dvoch ranajok a este aj zostalo.

mony17
20. mar 2016

Moja malá je papkáčka,tak ja som mala tiež stravu,bolo vždy na výber z 2-3 jedal už presne neviem.Ale aj v reštauracii podávali každý deň menu.A dá sa aj strava zaplatit iba na týžden na skúšku pre Vás,a potom sa rozhodnete či Vám to vyhovuje.Ja keby že idem teraz tak ja si už nedám stravu bo na mna to bolo veľa tie r-o-v,a chodím len na menu do reštaurácie.

martinkastanko
21. mar 2016

@mobilka My sme boli v Hornom Smokovci. A stravu som mala aj ja, ani neviem, že by sa dala odhlásiť. A ani by som si ju neodhlasovala. Mne strava vyhovovala, aj keď pre mňa malé porcie, ale chutilo mi a nič iné som nejedla a nekupovala.

mobilka
22. mar 2016

@martinkastanko
@mony17
@maca_p
Ďakujem vám 😉

lucy56
4. apr 2016

@majkamojka jej konecne niekto co ide ako ja.zhladuvam info co a ako budeme robit a decka sa hadam vyhraju spolu kolko maju rokov.moj ma4

majkamojka
4. apr 2016

@lucy56 moji 5 a 3 rokov... ja az zajtra zacinam vybavovat co potrebujeme od alergologicky a pod. Tak sa aj uvidime... ta zufala s dvomi loptošmi to budem ja 😀

majkamojka
4. apr 2016

@maca_p ahoj, das mi prisim nejaky typ kde ste s detmi chodili a ako si to naplanovat... mam trosku stres ci to sama s dvomi krpcami zvladnem v cudzom prostredi na 2 tyzdne... dakujem

maca_p
4. apr 2016

@majkamojka tiez mam taky vekovy rozdiel, sice uz maju o 2 roky viac, ale zacinali sme vo veku 3 a 5 rokov v dolnom smokovci. uz vtedy mi zvladli cestu zo strbskeho plesa na popradske a odtial dolu po asfaltke ku zastavke zeleznici. starsi vsetko sam preslapal, mladsieho som mala zapichnuteho v ruksaku z popradskeho plesa.
inak v tatr. lomnici je muzeum TANAPu, lyziarske muzem, cez vikend ked bude slnecno, tak ti odporucam hned rano sa vyviezt lanovkou na skalnate pleso, tam si dajte kolecko okolo skalnateho, vonku je outdoorove ihrisko, sice ma to naj za sebou, ale da sa a este aby ste stihli indoorove ihrisko hoplaland priamo na skalnatom plese, ten maju dokonca zadarmicko a poslednou lanovkou o 16.30 dolu.
potom su dobre prechadzky okolo strbskeho ako taka aklimatizacia, tura na jamske pleso - sem sme ale nedosli,. lebo sa motali, motali a uz bolo kopec hodin, ale je to nenarocna tura. mas tam dalej beliansku jaskynu, tam boli s otcom a ja som si urobila day off, isla som sama na turu na sliezsky dom. potom sa da dobre zamotat na hriebienku, z hrebienka na zamkovskeho chatu, to by ti tiez mohli zvladnut, ked nie teraz, tak o rok.
potom je tam super indoorove ihrisko asi tak 4-5 km za popradom - hozelec Funville, da sa dobre poprechadzat aj po poprade, urobili sme si vylet do lucivnej do detskej ozdravovne - tam som bola ako dieta pred 33 rokmi 😀 .
teraz ideme v maji, planujem hadam vodopad skok, alebo hore vyslapat na chata pod soliskom, nieco co je proste vyssie, kde vyuzijeme aj turu, aj lanovku, nech to maju zaujimavejsie.
da sa vselico, neviem, ci budes mat auto, alebo nie. autom je to take volnejsie, ale vyuzivali sme hodne TEZ. autom skor do lomnice, lebo to je na prestup.
a ked prsalo, tak som im navliekla prasiplaste a hybaj okolo dolneho smokovca prechadzka, inac by clovek z nich zosalel na ubikacii.