Skúsenosti s detským liečebným domom v Smokovci?

kasami
10. mar 2008

Ahoj maminky,
chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenosti s detskym liecebnym domom v Smokovci
Mala by som tam ist so svojim 3,5 rocnym synom na 3 tyzdne, tak ma zaujima vsetko vseticko co viete
Dakujem 🙂

didikajka
27. máj 2016

@janula2511 Ahoj, boli sme už 2x a chystáme sa aj tretí krát. Ubyotvaní sme boli raz v Sosne a tento rok v Smreku. Doplatím si, aj keď mám poisťovnou doprovod schválený. doplácala som okolo 300 eur. Lúč ohodnotiť neviem. Strava nie je bohviečo, ale keďže nemáme žiadne alergie na potraviny, dá sa to prežiť. Chodím hlavne dýchať horský vzduch a preto radšej tam ako do Lúčivnej aj keď tam je to trošku na vyššej úrovni a stravu si nevedia vynachváliť, ale pre moju astmatičku je HS ozdravovňa sama o sebe. Chodíme v zime a vždy jej to veľmi pomohlo... Každý deň iné miesto, iný výlet... nám je vždy super.

janula2511
27. máj 2016

@didikajka ahoj ja som rozhodla pre srobarov ústav.tam ste neboli?to mas dobre ked len 300euro si doplacas,ale ako neschvaleny doprovod by to bolo vela už trocha.a v akej si poistovni? Ja som vo vszp.a ta neschvaluje.

didikajka
27. máj 2016

@janula2511 Do šrobárovho ústavu by som po skúsenostiach kamarátiek nešla. Je to vyslovene diagnostický ústav a funguje ako nemocnica... presné harmonogramy, hodne odberov a vyšetrení. Ak má dieťa vážnejšiu diagnózu, alebo ak sa nevie čo mu je vtedy by som volila. My sme obe aj s dcérkou v Dôvere a s doprovodom nie je problém.

veronicka12
28. máj 2016

Ahojte maminky no uz nam prislo schvalene aj na mna Horny Smokovec .Ideme na konci septembra asi 23.9 s kym sa stretneme?

janula2511
28. máj 2016

@didikajka ano mame problem ze sa mu nevie prist na diagnozu.takze tak.a dôvera každému schvaľuje doprovod?alebo len do 6rokov?

didikajka
29. máj 2016

@janula2511 Schvalujú aj starším deťom ak tam dr vypíše a potvrdí, že dieťa má mať doprovod. A veru by som tam nepustila samé ani 10 ročné decko...

alexwarring
29. máj 2016

Ahojte maminky, ja som tam bola ešte ako dieťa aj s mladším bratom, ja som mala tuším 9-10 a on 4-5, boli sme sami a vedeli sme to zvládnuť bez rodičov. Strávili sme tam asi mesiac, možno o čosi dlhšie. S maminou sme volali takmer každý večer a deti si to užijú, lekári a vychovávatelia dávajú na deti pozor a vymýšľajú pre ne rôzne programy. Mne pobyt v Smokovci veľmi pomohol v tom čase.

nektar_inka
29. máj 2016

@veronicka12 ahoj. S nami...este mi nepovedali presný termín, že to až mesiac do predu sa dáva..ale mali by sme ísť niekedy v októbri
.

veronicka12
29. máj 2016

@nektar_inka treba si tam zavolat a dohodnut termin🙂

janula2511
30. máj 2016

@nektar_inka a do horneho smokovca idete?a volala si tam?

veronicka12
30. máj 2016

@janula2511 ano jasne do prijimacej kancelarie a povedia ti priblizny termin

nektar_inka
30. máj 2016

@janula2511 áno volala a povedali mi,ze predný en nástupu mi buď vedieť povedať mesiac dopredu... tak že zatiaľ sa mám chystat tak na polku októbra.

nektar_inka
30. máj 2016

@veronicka12 áno volala a povedali mi,ze predný en nástupu mi buď vedieť povedať mesiac dopredu... tak že zatiaľ sa mám chystat tak na polku októbra.

zvalka
7. jún 2016

Ide niekto teraz do Horneho Smokovca?

tatulienka
18. jún 2016

Idete niekto do horneho smokovca v auguste? My nastupujeme 15.8.. a este sa chcem opytat..da sa tam dakde prat?neviem ci mame oblecenie na 3 tyzdne..

martinkastanko
18. jún 2016

@tatulienka Veci operu, detom zadarmo, dospeli za 1€

tatulienka
18. jún 2016

@martinkastanko super..dakujem

rebesita
5. aug 2016

Ahojte, nam schvalili Horny Smokovec obaja sme s malym v UNION-e. Neviete kolko doplaca sprievod s touto poistovnou?

tatulienka
5. aug 2016

Prosim vas,plati sa predom,ci az na konci pobytu?dakujem

zvalka
6. aug 2016

@rebesita na stranke maju cennik,podlla. Toho ktory mesiac a ktore ubytko

zvalka
6. aug 2016

@tatulienka do 3 dni od. Nastupu sa vyplatit musi

annabelka
15. sep 2016

@veronicka12 Idete do Horného Smokovca 23.9.? My ideme 27.9.

veronicka12
16. sep 2016

@annabelka ano 23.9 t.j.v piatok odchadzame do 14.10.

rebesita
16. sep 2016

@annabelka
@veronicka12 ako vam dali vediet datum nastupu?

annabelka
17. sep 2016

@rebesita zavolali mi, ale neviem či je to bežný postup, myslím, že sa im niekto odhlásil a potrebovali to miesto obsadiť.

rebesita
18. sep 2016

@annabelka my mame ust v novembri a tiez sme aj ako nahradnici

rebesita
1. okt 2016

@annabelka nám prišiel v piatok list, že 18.10. nastupujeme do LD Smrek....vy ste kde ubytovaní

annabelka
1. okt 2016

@rebesita smrek aj my.

annabelka
1. okt 2016

@rebesita my v ten deň odchadzame, tak sa akurát míňame

rebesita
1. okt 2016

@annabelka a ako ste spokojní? Ak sa smiem opýtať ako to tam funguje? Si ešte na MD či už pracuješ? Ja neviem či si vybaviť OČR, alebo ako