Skúsenosti s detským liečebným domom v Smokovci?

kasami
10. mar 2008

Ahoj maminky,
chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenosti s detskym liecebnym domom v Smokovci
Mala by som tam ist so svojim 3,5 rocnym synom na 3 tyzdne, tak ma zaujima vsetko vseticko co viete
Dakujem 🙂

annabelka
2. okt 2016

@rebesita som veľmi spokojná. Ubytovanie je pekné, máme na izbe 2 postele, skrinu, komodu, stôl, 3 stoličky, 1 nočný stolček, poličku a pri dverách botnik a vešiak. Máme svoju vlastnú kúpeľňu s wc. Na prvom poschodí je herňa, tam sa chodia decka zahrať väčšinou po večeri. Na konci chodby je kuchynka s chladničkou a rychlovarnou konvicou. Personál je veľmi milý, strava ok. Ako to funguje - opýtaj sa konkretne, napisem. Ja som na predĺženej RD, takže voľno z prace som neriešila ale mamičky ty, čo som sa s nimi rozprávala, si väčšinou brali OČR. Niektoré si brali dovolenku a niektoré sa po týždni striedajú s tatkom alebo babkou. Jedna tu je teta s neterou. Nemusí byť jeden sprievodca na celý pobyt. Jediná nevýhoda, ktorú už asi budeš pociťovať keď prídeš v polke októbra je to, že jedáleň je v dome Lúč, takže v Smreku si poobliekas a poobuvas detičky, prejdes do Lúča (nie je to ďaleko, len kúsoček), tam si detičky zase povyzliekas a presunie do papuciek a môžete ísť do jedálne. Ľudia ubytovaní v Lúči to majú všetko pod jednou strechou ale zase nemajú taký komfort wc+sprchu majú spoločné na chodbe. V Lúči je prijímacie kancelária, lekári a sestry, všetky procedúry okrem bazéna, jedáleň, škôlka, škola, sauna a ubytovanie

annabelka
2. okt 2016

Ešte som zabudla, na izbe máme telku s niekoľkými základnými kanálmi ale my ju mic nepozeráme a nachystali nám sem 2 uteráky, 2 osušky, mydlo, 2 hrnčeky, 2 poháre, príbor a plastový podnos.

rebesita
2. okt 2016

@annabelka jéj už sa aj teším....ďakujem za vučerpavajúce informácie

rebesita
7. okt 2016

@annabelka ahoj, môžem sa ešte opýtať? Bolo Vam treba dajake vyšetrenie pred nástupom?

annabelka
7. okt 2016

@rebesita boli sme u detskeho lekara a ten nam dal potvrdenie, ze dieta je zdravé a schopne postupit kupelnu liecbu. Toto potvrdenie nema byt starsie ako 14 dni

didikajka
24. jan 2017

Zdravim, nastupujeme koncom februara. S kym sa vidime? My uz ideme 3 krat.

matja
5. feb 2017

ahojte, kde najdem aktualny program na dany mesiac? Je take nieco v Smokovci? Nejaka organizovana zabava, hry pre deti alebo vylety?

marianinka
5. feb 2017

Dievcata prosim Vas ako postupujete , ked si idete vybavit tieto pobyty, moj maly je kazdy mesiac chory , bude mat 4 r. Prekonal uz mononukleozu so zapalom pluc a nebolo by meaiaca ,kedy by sme neboli chory. Do toho ma este ayopicky ekzem , kazdy rok chodime k moru ale teraz v zime je yo ukrutne ako je v kuse vyhadzany. Ja uz neviem kde s nim, doki mu pchaju len vseliake maste nic mu nezabera a jeho uzastny otec mu neoddrziava liecbu a ked je chory svojvolne mu znizi davky sirupu al mu ich neda vobec . Uz to riesim sudom ale na vsetko sa caka.... poradte mi prosim ako postuovat, veelmi pekne vam dakujem za kazdu odpoved

emilia81
8. feb 2017

Ahojte maminy ideme s malou 1.3. Prvy krat ... idete niektora???🙂

emilia81
11. feb 2017

@didikajka zdravim my nastupujeme 1.marca a ideme prvy krat

zvalka
16. feb 2017

@marianinka treba aby napisal navrh lekar,detský alebo idealne alergolog/imunolog. Podat ziadost. Pri alergo tusim treba byt aspon rok vedený v ambulancii,lieceny.

chtoura_ba
19. feb 2017

Ahojte. Tiez riesime kupele v Hornom Smokovci a chcela by som sa spytat na skusenosti s ubytovanim v dome Sosna kde je wc a kupelna na dve izby:je to v pohode? Tie izby su tou kupelnou prepojene? Lebo neviem potom ci mne s dvoma detmi to bude stacit alebo radsej si dat ubytko v Smreku a mat kupelnu svoju.dakujeem:slight_smile:

zvalka
19. feb 2017

@chtoura_ba ja ti v tomto neporadim, ale ja som uprednostnila Smrek, bola som s 1 dietatom, teraz idem s 2 detmi a mame Smrek opat. myslim, ze je to fajn, ked je ta kupelna samostatne len pre nas..

didikajka
19. feb 2017

@chtoura_ba mozem porovnat, nakoljo sme absolvovali pobyt uz dvakrat a boli sme aj v sosne aj v smreku. Izby su porovnatelne, vybavenie uplne rovnake. Je urcite pohodlnejsie mat svoju kupelnu priamo v izbe, ako prebehovat cez chodbu. Ak vsak clovek nie je narocny, tak to nie je problem. Je pravda, ze ja som narazila na super baby, takze sme sa vedeli dohodnut a problem nebol. Je to tiez o tom ci chces usetrit, alebo ti nevadi dat cca. 70 eur navyse za samostatnu kupelnu. Ak nevadi, urcite by som volila smrek. Ale zas to vobec nebola katastrofa. Dve maminy a dve deti, jedna kupelna - uplne v pohode.

chtoura_ba
19. feb 2017

@didikajka ahoj.dakujem za odpoved. A takze ta kupelna nespaja tie dve izby? Ci je uplne zvlast pre dve izby a maju mamicky od nej kluc? No tak uvidim este porozmyslam.mam cas kym mi schvalia pobyt. Predpokladam ze pojdem dakedy april - maj...

alibabaa
20. feb 2017

@annabelka ahoj, a ako je to tam s internetom? nemyslim ci je tam wifi, predpokladam ze ani nie. ale skor aky bol signal. a mohol za vami trebars tatino na navstevu a prespat? a aku ste mali stravu?

annabelka
20. feb 2017

@alibabaa je tam wifi ale boli s ňou problémy, je tam predsa len veľa ľudí, asi to nezvládala. Tatino za nami na návšteve bol ale tatinkovia majú zakázané prespávať v liečebných domoch, čo je pomerne čudné, keďže na izbe sme mali dve postele a jedna z nich mala prístelku. Kapacitne by sa to dalo, tatinovi by sme vysunuli prístelku a liečebňa by si ešte finančne prilepšila, keďže tatino by si to zaplatil. Vedenie liečebne sa vyjadrilo, že je to zakázané a proti ubytovaciemu poriadku ale nedáva to žiaden zmysel. V okolí liečebného domu je pár penziónov, kde sa dá ubytovať. Tatinko by sa mal na svoju ubytovňu pobrať pred zotmením, pretože ten môj po ceste stretol medveďa.
Strava bola taká diétnejšia, ťažko povedať, jedna baba ju v predchádzajúcich komentoch hodnotila, že ako od babičky. Mne teda veľmi nechutilo, ale tak koľko ľudí, toľko chutí. Pripomínalo mi to jedlo zo školskej jedálne na základnej škole.

didikajka
20. feb 2017

@chtoura_ba na niektorych poschodiach su akoby take bunky, dve izby a kupelna a na niektorych su napr. na chodbe styry izby a dve kupelne. Cize pre dve izby jedna kupelna, ktora je na chodbe. My sme ju nezamykali. Klucik bol z vnutra.

alibabaa
21. feb 2017

@annabelka nechapem potom preco v cenniku je spomenuta moznost zaplatit za noclah navstevy

annabelka
22. feb 2017

@alibabaa v tomto prípade zrejme urobili zmenu. Ja som tam bola v septembri/októbri 2016 a situácia bola ako píšem. Najlepšie bude, ak si tam zavolas a spýtas sa.

didikajka
23. feb 2017

@alibabaa navsteva si moze zaplatit izbu - ak maju volne kapacity.

annabelka
23. feb 2017

@didikajka
@alibabaa
V tom prípade beriem späť, ale v októbri to bolo inak. Aj keď mi v septembri volali, či môžem na ten termín, pýtala som sa, či mi ubytujú návštevu a odporučili mi penzión. Je fajn, že zmenili názor

didikajka
24. feb 2017

@emilia81 do akeho domu nastupujete, ktora izba?

emilia81
26. feb 2017

@didikajka nejaka nadstandard s vlastnou kupelnou.

chtoura_ba
6. júl 2017

Ahojte.tak na treti krat opakovanej ziadosti o kupele (prvy raz nam zamietli ze nespravna diagnoza,druhykrat vratili ze nieco chyba v ziadosti) nam ich schvalili a nastup mame 20.septembra. chcela som ist v lete ale tymi pretahovackami sa zatial vsetko obsadilo. Idem s dvoma detmi. Chysta sa niekto vtedy?

sisinka76
20. aug 2017

@chtoura_ba ahoj. Ja idem s detmi od 13.9.,v piatok nam to doslo pisomne potvrdene,uz sa tesime. V ktorom dome budete byvat? My mame Sosnu 🙂

chtoura_ba
21. aug 2017

@sisinka76 ahoj.no my nakoniec uz 12.9.nastupujeme. a tiez je na tom oficko papieri Sosna oznacena.nebudeme mat my tie dve izby co sa delia o kupelnu?😊 s kolkymi detmi ides?

misisami
21. sep 2017

My ideme teraz v oktobri. Na termin sme cakali od aprila.

adulina
27. sep 2017

@sisinka76 prosim ta ty ides s troma detmi? Zaujima ma ubytovanie s troma detmi, dakujem za info

Pripadne aj ine kcoky ak mate skusenosti ubytovanie s troma detmi na akej urovni je. Vdaka za pomoc

adulina
27. sep 2017

@petra122 ahoj mozes mi na pisat ako si to zvladla a hlavne kde ste byvali? Mam asi podobne stare deti tak ma to zaujima, ci sa pustat do vybavovania dakujem