Skúsenosti s používaním produktov Aloe Vera pre deti?

ibinecka
20. feb 2009

mamičky máte niektorá skúsenosti s používaním prípravkov z Aloe Vera detičkám? 🙂

dadulka19
22. feb 2009

aké prípravky myslíš??..kozmetické alebo vitamínové?

ibinecka
autor
23. feb 2009

dadulka19, myslím vitámínové, existujú také sirupy ktoré sa pijú a podporujú imunitu 🙂

tinax
25. sep 2009

nejak tu tato tema zamrzla a to je skoda. Nas Matusko je stale chori a bolo mi odporucene Aloe Vera na posilnenie imunity. Privitam realne skusenosti. Stale sa neviem rozhodnut. dakujem za kazdy ohlas.

jona74
27. sep 2009

celkom dobra tema ale ani ja nemam osobnu skusenost ale tiez som o tom len pocula ale poznam u nas dobru lekaren teda lepsie povedane dobru lekarnicku petku a ta vzdy dobre a objektivne poradi 😉 tak sa pri najblizsej navsteve skusim popytat a urcite dam vediet.... 😉

chulieta
28. sep 2009

ahojte, dievcata ak mozem poradit, tak aloe vera vyrobene len z duziny, nie aj z duziny a obalu. na trhu je vela pripravkov z firiem ktore ponukaju aloe vyrobky, len nie kazde je len z duziny. pracujem s jednou firmou a mame aj aloe litrove balenie. ak ma niekto zaujem mozem poslat blizsie info cez IP, ale momentalne reagujem len na to aby som poradila dajte pozor na to ako je vyrobene a ci aj obsahuje neake primesy vitaminov a mineralov alebo nie.

a na zaver skusenost co som ani ja nevedela, stretla som sa raz z jednym zakaznikom, ten mal konkretne psoriazu, a chcel problemy liecit aj s aloe, len kupil ani neviem uz ake /ale bolo z lekarne, a prave vyrobene z celej aloe/ a reakciu mal - nutilo ho na zvracanie, a samozrejme uz nemal vobec chut na to to vyskusat s inym pripravkom, neskor si dal vysvetlit aky je rozdiel medzi niektorymi produktami a jemu podla vsetkeho vadila prave ta supa.

ak m ozem este poradit tak na podporu imunity je dobra aj echinacea, ma velmi dobre antibakterialne ucinky, anitivirusove a posilnujuce.

anetina
30. sep 2009

Ja sa práve chystám dávať deťom aloe vera, pretože mi máme problémy okrem zdravotných aj kožné. No a na časté nádchy a s tým súvisiaci kašeľ, ktorý sme akosi od septembra v súvislosti so školou a škôlkou na môj vkus rýchlo začali, im idem dávať kolostrum. Tá menšia máva aj laryngitídy Minulý rok bol akosi v pohode celkom. Ja som mala akurát nádchy a zvýšené FW /sedimentácia, čiže nejaký zápal v tele/, tak som vypila za dva mesiace dve 2l fľaše aloe vera. Bolo to asi v novembri a odvtedy som bez nádchy a vlastne bez choroby. V auguste mi brali krv a sedimentácia je ok, a že to bol dlhoročný môj problém. Tým som chcela povedať, že preto som sa rozhodla dávať aj deťom aloe vera. Uvidíme. Neviem kedy zbadám nejaké výsledky, ak vôbec nejaké budú, ale celkom tomu verím. Potom dám vedieť.

prusakova.maria
1. okt 2009

anetina aj ja to chcem dávať svojím deťom len tých druhov je toľko veľa že si neviem správne vybrať. Poradíš my prosím ťa? Aký je tam vlastne ten rozdiel medzi jednotlivými značkami? Dakujem

anetina
2. okt 2009

No veď práve. Je ich veľa. Tiež som ich vyskúšala asi 4 druhy. Ja som pila aloe vera z lekárne. Žiadne výsledky som však nezaznamenala. Potom som si kúpila cez interner v akcii aloe vera. Taká zelená fľaša. Tiež nič sa u mňa nezmenilo. Potom, keďže mám aj problém s chodením na záchod, mi bola odporúčaná ďalšia značka. Ale ani to mi moc nepomohlo. Lenže ja si tých výrobcov nepamätám. No a ten minulý rok mi moja kolegyňa odporučila aloe vera gel z LR. Ukázala mi katalóg. A keďže to mi zabralo, tak som začala zisťovať v čom je rozdiel, že mi tie iné nepomohli. Tak som sa dočítala, že je asi 300 druhov aloe vera, ale najlepšia je aloe vera Barbadensis Miller. Má najlepšie účinky. Musí to byť gel vyrobený nie z listov, ale z dužiny, ktorá je v listoch. Pretože listy obsahujú látku, ktorá preháňa. A čím vyššia koncentrácia aloe vera v danom produkte, tým lepšie. Aj keď ja som práve z tohto mala strach. A naopak, teraz viem, že to je lepšie a preto mi nepomáhali aloe vera napríklad z lekárne, lebo by som ich musela vypiť litre, aby som dostala tú vyživovaciu hodnotu týchto gelov. A finančne je to potom rovnako. Na internete som teda hľadala aloe vera Barbadensis Miller a sú tam produkty k zakúpeniu.
Tak asi toľko. Ešte sa teda určite ozvem aké máme výsledky.

chulieta
19. okt 2009

nasa obsahuje prave aloe vera Barbadensis Miler.

tulipka
2. feb 2012

ahojte, nie je tu niekto kto ma skusenosti s aloe vera od firmy SASCO (vraj 99,4perc.aloe, obsahuje barbaden.miller)? ja som kupila, a chcem to davat sebe i malej, ale nejak to cudne smrdi - ako silny dezinfekcny prostriedok a ani chut nie je prijemna 😒 je to takej zltej priehladnej farby. Je to ok? akej farby, vone a chute boli tie vase gely? nechceme sa otravit 😕

adamala
4. jan 2013

od ktoreho veku sa moze davat aloe vera detom? je tam nejaka vekova hranica?

smoni
4. jan 2013

@tulipka no neviem, ak to divne vonia,asi by som to nepila. pozri ci to ma certifikat fresenius alebo aspon IASC, ak ano je to v poriadku.
ja som si cez aleo veru, ale od inej firmy vyliecila syna a alergii

tulipka
4. jan 2013

@smoni dakujem za odpoved, aj ked je to uz davno 😀 nakoniec som to pila len ja, dcerke som sa to bala dat...certifikat to nema((ako konecny produkt), ale vraj ta aloe certifikat ma(ten druh ktory pouzivaju). takze mozno je to len zriedene, a preto aj lacnejsie a bez certifikatu...kazdopadne som to pila asi 5 mesiacov a nezda sa mi ze by to malo nejaky ucinok...ale ani mi to neuskodilo...som rada ze vasmu synovi to pomohlo, stale nad tym uvazujem kvoli chorlavej dcerke, napiste mi prosim od akej firmy ste mali vy a kolko trvalo vidiet zmenu...vdaka🙂

ita111
22. jan 2013

Ahojte baby,sledujte pečaťe kvality musia byť štyri,toto je to prave Aloe vera.Aj ja som dlho hľadala no nakoniec som si dala poradiť a konečne mám v tom jasné.Som z Košíc ak by niekto chcel poradiť..riešenie je na dosah a informácie majú cenu zlata. 🙂

ita111
22. jan 2013

Priznám je toho veľa na trhu,ale skúseností ľudí,mamičiek aj moje vlastné hovoria za všetko,nie jedna baba povedala,tým sa už dávno neriadím.A aj malé bábatka majú riešenie bez chémie...a toto má veľmi teší. 🙂

smoni
31. jan 2013

@tulipka
malý bol na tom 9mesiacov, a je tomu už rok čo to neberie a je stále ok, áno sem tam je prechladnutý, ale doteraz (už skoro 2 roky) bez atb a to je pre mňa podstatné. my sme to brali cez nemeckú firmu - LR, ale predtým sme sa radili s ich lekárom, ktoré doplnky a v akej dávke nám pomôžu... môžem len vrelo odporúčať. ak chceš pozri ich web stránku http://www.lr-slovak.com/zdravie/t-103/

tulipka
31. jan 2013

@smoni dakujem ti, ano tuto stranku som uz pozerala, viaceri pisali ze tieto produkty od LR su dobre...pozriem a hadam vyberiem spravne. ja som doma s dcerkou na predlzenej RD zo zdrav.dovodov co je stale chora (okrem ineho), uz sme poskusali rozne a je to sice o kusok lepsie, tj uz neberieme antibiotika, ale kasle sople a laryngitida nas trapia kazdy mesiac...ak ti to neva, posli mi prosim do IP konkretne ktory produkt ti maly pil a ake davky. je skvele ze sa ti z toho dostal, prechladnutia su uplne ok, tesim sa s tebou🙂

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
era3331
18. feb 2013

Chcem sa podelit o moju skusenost s aloe vera. Moja 8 rocna dcerka dostala v skole mononukleozu, je to infekcna choroba, prejavuje sa ako virusova angina a ktora pritom postihuje aj pečeň. Samozrejme mala zle vysledky krvi. Od ludi som pocula, ze ako precistit organizmus a samozrejme pečeň je piť aloe vera . Tak som isla do lekarne, kde som si chcela kupiť tento produkt. Vysvetlila som lekarnicke o co ide a ta mi poradila, ze ak chcete pit kavlitne aloe vera, tak ked mate niekoho co predava produkty LR. Ze tie aloe vera gely su certifikovane a velmi dobre. Hladala som kontakty, az sa mi podarilo kontaktovat jedneho znameho. Ten mi poradil, ze vyhodne je si kupit viac flias, vyjde to lacnejsie..ale nakolko nebol z BA, tak som sa ja zaregistrovala do tejto firmy. Dcerke som davala 3 mesiace aloe vera, samzrejme aj lipovitan a flavobion a dieta prisna .Lekarka povedala, ze pecen sa bude liecit aj 6 mesiacov. My sme sa vyliecili za 3 mesiace. Ja som sa zacala tym zaoberat , chodit na prednasky a zistila som ze aloe vera posilnuje imunitny system, ze cisti telo od skodlivych latok, obsahuje velke mnozstvo vitaminov. Ale podotykam, Aloe Vera nie je vhodne pre tehotne mamicky a deticky do 3 rokov. Dalej ked chcete mamicky, dobre je pit preventivne COLOSTRUM. To mozu tehotne mamicky a deti od 6 mesiacov. Je to ciste od kravicky, tekutina ktora tecie pred mlieckom.Ked sa teliatko narodi , kravicke musia odobrat do 12 hodin colostrum a bez toho by teliatko neprezilo a je to velmi dobre na imunitu, silnejsie ako ludske colostrum.Obsahuje vela imunoglukanov..a vitaminov..ak by ste chceli s niecim poradit napiste .. 🙂 😉

elicer
25. apr 2013

,Ja sama užívam Aloe Vera -Forever Living produkts- ten je vhodný pre deti o 3rokov, a velmi dobre pre deti je aloe First- prvá pomoc, je to naozaj pri všetkom, pri bolestiach hrdla, alergie, poštípanie hmyzom,popálenie, odreniny, ale , tiež su vitamininy s ALOE- volajú sa Kidssky ,odporúčam mamičkám, aby sa u mňa registrovali na helac@centrum.sk , môžu si pozrieť stranky www. aloevera.tym.sk , výrobky budu mať lacnejšie, a môžu si aj zarobiť k materskej, robí sa ako ORIFLAME

emily27
26. apr 2013
emily27
26. apr 2013

@emily27 chulieta,elicer múdro radíte aj ja k vám patrím...ste z východu?

elicer
27. apr 2013

elicer, ,milá emily27, , ja nie som z východu, som so stredu, z pod Poľany,určite odporúčam , prečítať
www.aloevera.tym.sk , je podrobné využitie výrobkov z aloe, a niektoré výrobky sú všestranné, napr. Aloe vera s propolisom, je to , krém, ,ktorý môžte použivať na tvár,i na popraskané ruky, boľavé nošteky , a iné odreniny,alergie , je dobrý aj pre detičky,, ak niečo rada poradím na helac@centrum.sk

janyka
4. máj 2013

Ja používam výrobky Forever living produkts (FLP) a som veľmi spokojná! Firma je na trhu už 35 rokov a vlastní niekoľko certifikátov, čo hovorí za všetko! Detičkám do 3 rokov sa neodporúča podávať len preto, že sa im imunita ešte len buduje. Ale ak je treba riešiť akútny problém, nevidím v tom žiadny problém. Nieje u bábätiek nijako kontraindikovaný. Ja som používala výrobky u svojho pol ročného bábätka a nám veľmi pomohlo. Ja môžem len odporúčať. Ak vás zaujíma, poskytnem aj bližšie info, prípadne rada odpoviem na akékoľvek otázky 🙂

omary1
25. máj 2013

Ja zas užívam produkty od firmy LR a nemôžem sa naozaj sťažovať na ani jeden ich výrobok, Či už je to kozmetika, alebo výživové doplnky. Po využívaní jednej dávky AVgelu a colostra sa moj zdravotný stav natoľko zlepšil, že som nasadila colostrum deťom a keď im prešla alergia, som sa radšej registrovala aby som mala výrobky lacnejšie. Odvtedy berie odo mňa sestra a kopec známych colostrum, ktoré je moja srdcovka. Máme ho v tekutom stave, a ten zaberá do 24 hodín pri vírusových ochoreniach a colostrum v tobolkách, ktoré sa užíva ako prevencia. Avšak kto má problém s tým ako chuti tekuté colostrum, poradím vám. Tobolku stačí otvoriť a nasypať si prášok pod jazyk a má taký istý účinok ako tekuté. Myslím, že je to top produkt spoločnosti LR čo sa týka chrípky, rôznych alergií, atopického ekzému, psoriázy a neviem čoho ešte. AV gel detoxikuje telo a colostrum spraví taký "ochranný múr" a vy môžete pekne fungovať na plné pecky🙂.. Ak potrebujete niektorá pomoc pre svoje dieťatko, alebo seba, alebo si pekne privyrobiť, napr mamičky na materskej, alebo šikulky, ktoré majú stále málo peňazí, tak mi napíšte na mail ivajustinakova@gmail.com..

adeli79
28. máj 2013

cenovo velmi prijatelne aloe najdete aj tu http://www.vitaminex.eu/vitaminex/eshop/31-1-AL...

betati
28. máj 2013

Aloe používam viac ako 10 rokov..... používame na všetko z vonka aj z vnútra 🙂
Je veľa výrobkov a výrobcov, odporúčam kupovať tie kvalitné! Chutnala a testovala som rôzne výrobky a verte mi, je medzi nimi rozdiel!
Ako sa vyznať v ponuke a čo je dobré vedieť o aloe si prečítajte napríklad aj tu: http://pridajtesa.blogspot.sk/search/label/aloe...

blue99
31. máj 2013
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

pozor nie každé aloe má správnu technológiu spracovania a potom účinok za tie peniaze,ktoré za to zaplatíte.Myslím,že kvalitné aloe nie je nikdy lacné,lebo sa ho veľa nepestuje.A hlavne musí mať celosvetové pečate kvality,ak ho nemá 😀 😒

dada97
2. jún 2013

blue99 mas pravdu, venujem sa produktom z Aloe Vera, samozrejme su dolezite aj certifikaty kvality, lebo nie je aloe ako aloe....Omary1 taktiez pracujem v LR a je tak ako pises...je senzacne, ze s tak kvalitnymi produktmi si vieme pomoct a vyhnut sa antibiotikam, ktore takmer kazdy lekar trepe do drobcov. Colostrum, aloe, je neuveritelny zazrak

valuskova
23. júl 2013

ahojte, tiež robím LR a mám s výrobkami výborné skúsenosti. Kto by mal záujem z okolia ZH, BŠ, ZC prípadne aj ďalej. Rada poradím, odpoviem, prídem. mob.: 0905 223 691.
Výrobky sú super, najmä SOS sprejík prvej pomoci, Aloe vera gel, Colostrum, zubná pasta,....... tiež parfémy sú krásne.
Keď mal môj syn 2,5 roka, zistili sme že ja ASTMATIK- ALERGIK. To boli časté choroby, mnoho liekov a sprejov. Keď išiel do škôlky, bolo to : 1 týždeň v škôlke = 3 týždne doma. Po 1 roku som to vzdala a ostala s ním doma. Pár mesiacov na to som sa cez známu dostala ku Aloe vera gelu. Pil to asi 3-4 mesiace (už presne neviem), a pomohlo. Do predškolskej triedy už šiel v pohode, žiadne choroby. Dnes má už 14,5 roka, lieky žiadne, spreje dááááááávno po záruke 🙂 🙂 🙂 , a chorí býva možno raz do roka slabá chrípka. Imunita sa mu super upravila, dokonca je neskutočne otužilý, až sa sama čudujem.
Určite len odporúčam !!!