Dávkovanie tymiánového sirupu

tinka_9
19. feb 2018

Ahojte. Môj malý ma 1rok a už vyzerá, že soplíky aj kašeľ nám prešiel no stále chrčí, ako keby bol zahlienený. Dávali sme mucosolvan,fenistil no už to trvá dlhšie a stále to chrčanie sem tam je počuť, hlavne ráno. Čítala som že sa dá doma pripraviť tymiánový sirup. Chcela by som sa opýtať na postup a aj v akom množstve a koľkokrát za deň mu ho mám dávať. Ďakujem za odpoveď. 🙂

kostri
19. feb 2018
alobalka
19. feb 2018

Pre tak malé dieťa by som kúpila niečo z lekárne, kde sa predsalen pri výrobe dodržiavajú isté hygienické postupy, nie som si istá, či od roka je napríklad Thymomel. ..

alobalka
19. feb 2018

A tiež ide o dávku. Keby si si ho teoreticky pripravila doma, nevieš odhadnúť množstvo účinných zložiek v istom množstve a preto by som si zvolila niečo bylinne, kde tá dávka je presne určená, zvlášť pre 1r dieťa. Asi si chcela niečo prírodné, ale pri domácej príprave by som bola opatrná, práve kvôli dávke.

maca283
20. feb 2018

Alebo pouzit radsej tymianovy krem (just)natierat hrudnik krk chodidla U nas to zabera pri malej to pouzivam od malicka

lenculka55
20. feb 2018

@kostri ahoj mohla by som ta poprosit odkial mas toto stiahnute? Podtym pise nejaky recept na uvolnenie upchatych dutin nieco zarucene. Nevies mi to odfotit? Dakujem krasne

gab
20. feb 2018

@lenculka55 https://www.mimibazar.cz/recept/10656/zarucene-...
inak zabera to super, akuratik treba opatrne pomalicky s tymi tycinkami

lenculka55
21. feb 2018

@gab dakujem idem hned vyskusat

kostri
21. feb 2018

@lenculka55 ahoj.bohuzial nerobila som to foto.mam to preposlane takze ten druhy recept neviem :(

auriane
22. feb 2018

Keď mala moja malá ešte do 3 rokov a aj potom, neskôr, keď sa v škôlke na ňu lepili dookola soplíky a kašle, vždy som jej vysadila všetko mliečne a sladké. Nikdy tak nebrala antibiotiká, prvýkrát až keď mala 8 rokov a mala vážnejší zápal močových ciest. Vždy sme to vyriešili tým, že sme vysadili všetko mliečne a aj sladké a zvýšili dávku sezónneho ovocia.

radka411
23. mar 2018

@tinka_9 ahoj, určite odporúčam Tymianovy krem z Just. Vyrobky poznám od malička - predavala to moja babka a teraz ja. Ak niečo kľudne pis IP , rada Ti poradim.

popoluska35
23. mar 2018

@radka411 co stoji taky krém. Ozaj pomaha pri chorobe

radka411
23. mar 2018

@popoluska35 ahoj, nam pomaha veľmi. Ja deťom davam len vyrobky Just a Nahrin. Tymianovy krem stačí kusok ako hrasok na potretie hrudnika a pliec, pri zvýšenej teplote na zápästie. Pomaha pri nachladeni, chrípke, laryngytide - to mam vyskusane ori mojej mladšej dcerke. Mava laryngytidu 2x ročne. Stojí 15,90€ Nevravim, ze produktu su lacné, to nie su, ale pomahaju urcite. A sprej Eukasol je fantastický pri nachladeni, moje deti nemali od septembra ziadne spreje do nosa. Jediny sprej im davam a to Eukasol ci do izby kde sa hrajú, na svetrik, bundicku ... kľudne si pozri wwe.justnahrin.sk a v prípade záujmu o vysvetleni a poradeni inych ťažkostí, kŕčové žily, ekzem, imunita rada pomôžem.