Upraví mi vegánstvo trávenie?

macik34
5. máj 2020

Ahojte. Mate skusenosti? Co jedavate okrem zeleniny, obilnin? Obcas ma boli brucho, tak som citala, veganstvo upravi travenie.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tenerifka
5. máj 2020

ak si doteraz jedla maso, zacni najprv vegetarianstvom, t.j. nadalej jedz vajicka, biely jogurt, nejaky dobry syr, obcas rybu....postupne si okrem zeleniny a obilnin zvykaj na vacsie mnozstvo strukovin, orechov, zarad rastlinne mlieko, tofu, avokado...hladaj inspiraciu na nete. Ked budes mat zmaknute toto, postupne mozes vyradit aj ostatne zivocisne potraviny. My sme s dcerou prave na tom milniku vegetarianstva, ryb sa nechcem vzdat, ona stale je vajicka a obcas syr

ciernysokol
5. máj 2020

Obcas ma boli brucho moze znamenat cokolvek. Z takych beznych napr. Helikobacter alebo intolerancia nejakej potraviny. Ak chces byt veganka kvoli bolesti brucha, tak je isto lepsie prist na pricinu bolesti a potom skusit vegetarianstvo, veganstvo, co ta taha

macik34
autor
6. máj 2020

@ciernysokol
Zacalo mi to po antibiotikach.. Horsie mi travi.. A ano uzivala som probiotika.

simca06022011
6. máj 2020

@macik34 osobne si myslím, že nepomôže, ale ako všetko, najlepšie je vyskúšať na sebe... Ak je to po atb neviem ako dlho... vydržať (mne robili zle aj probiotika, do dnes ich už neberiem ani s atb, ale to je iná téma) a telo sa dá do rovnováhy. Mne práve zelenina a ovocie robili najviac zle, úplne najhoršie listové zeleniny, paradajky, paprika... Skôr si od sleduj co ti zle trávi, a podľa toho sa zariad, niečo MB shrsd, niečo vyrad... Mimochodom vegsnstvo je plne strukovín, obylnin, to ti trávi dobre? Rastlinné mlieka ja napr zvládam len v mini množstve do kávy.. Aby si nešla z blata do kaluze.

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz