Uvoľňovacie cviky bábätiek. Poznáte nejaké?

maji4
17. jan 2008

Ahojte maminky neviete mi poradiť nejaké uvoľňovacie cviky pre moju dcéru ?
Pretože je stále napätá nevie sa poriadne uvoľniť 😒 Nožičky má stále vystreté ,ručičky privreté...

maji4
autor
18. jan 2008

Tak nikto neviem žoadne cviky???? 😢

lenkalienka4
18. jan 2008

maji, a je aj nejako chora, alebo preco je taka tuha? preco sa nevie uvolnit? 😕

baileysa
18. jan 2008

maji, skusala si babymasaze? tam sa otvaraju aj dlane babatkam...
ja mam knihu babygymnastika, ale to skor cviky na spravny rozvoj svalov a pohybov, ale mozno by to tiez pomohlo, aj ked osobne si myslim, ze masaz by bola asi lepsia 😉

vita1
18. jan 2008

maji, pytala si sa na to doktorky? podobne sa prejavuje aj zvyseny svalovy tonus alebo aj bolesti bruska - kolika, reflux... skus ju nosit v polohe klbko - ta je celkom dobra na uvolnenie

maji4
autor
19. jan 2008

ked bola maličká mala koliky a reflux má ešte stále nosím ju aj tak ale to sa nedá stále 😒

maji4
autor
19. jan 2008

bai nie neskúšala a ako sa to cvičí?????? ona má zvýšený tonus veď chodíme aj neurologičke a teraz v piatok ideme zasa k nejakému doktorovi tak hádam tam sa niečo dozviem .

baileysa
19. jan 2008

maji, ja som chodila na taky kurz a tam sme sa to ucili, ale isto sa to da dakde na nete najst, lebo na vysvetlovanie by to bolo asi na dlho, to sa lepsie tak nazorne, skusim to niekde pohladat 😉
a neurologicka, alebo rehabilitacna vam nedavaju nejake cviky? skus sa ich opytat...

susika
19. jan 2008

maji-malá mi mala tiež zvýšený tonus, ručičky vpäsť, ale ona bola predčasne narodená a cvičíme vojtovku.nie je to nič bolestivé, to len tlačíš na nejaký bod. ale radšej sa spýtaj rehabilitačnej, aby si malej náhodou neublížila.inak nám to pomohlo super.cvičíme od 2 mesiaca s výnimkou po očkovaniach. vtedy 10 dní máme veget.
ale aj tie baby masaže sú super. v porodnici nám ukazovali nejaké cviky.nedostala si náhodou v porodnici taký kufrík? tam to bolo tiež v jednom letáčiku od Nivei

maji4
autor
19. jan 2008

nie ja som nič nedostala ked som odchádzala z pôrodnice ☹ ☹ ☹

maji4
autor
19. jan 2008

bai prosím 🙂

maji4
autor
19. jan 2008

susilka tej Vojtovej sa bojím 😔

Moja sa ani predčasne nenarodila a predsa ☹ ☹

Nie len má poslala zasa k neakému lekárovi ale v piatok uvidím a myslím že tiež na neaké cvičenie 😉

susika
19. jan 2008

maji-tá vojtovka nie je žiadne strašidlo🙂počula som, že detičky pri nej veľmi plačú.no ono sa to drží v jednej polohe, tak asi preto. ale tá moja potvora sa so mnou rozpráva a usmieva sa.má z toho zábavu...ale nechaj to na lekárov.

ak chceš, ja ti tú brožúrku o masážach preskenujem a prepošlem. a možeš sa zabávať.je to úpne super hlavne pri kúpaní. mojej sa to páčilo. máš nejaký mail?

maji4
autor
19. jan 2008

susika IP 🙂 🙂

shela
19. jan 2008

Vojtova metoda je podla mna pre predcasne narodne deticky alebo pre deticky ktore sa nevyvijaju tak rychlo ako ine deticky...na uvolnenie by som urcite nepouzila tu Vojtovu metodu.. ved to je trenovanie..skus masaz babatka.. hlavne po kupkani..ja to robim ked ju olejcekujem

baileysa
19. jan 2008

maji, poslala som ti ip o tych masazach 😉

tina78
19. jan 2008

Ahoj maji,tak musím sa pridať,aj náš malý má zvýšený svalový tonus a to sme ani neboli u neurológa,ale len na rehabilitácii a tam nám primárka doporučila cvičiť Vojtovku,tak sme s tým začali pred Vianocami...malý pri niektorých riadne plače a pri jednom sa mi vyškiera a džavoce...podľa mňa sa nie je čoho báť a vraj to zaručene pomáha. A vraj by to mali cvičiť aj deti,ktoré majú znížený svalový tonus...Ide vlastne o reflexné cvičenie,ktorým sa stimuluje mozog a niet sa čoho báť 😉 Ak chceš, viac cez IP 🙂

maji4
autor
19. jan 2008

susika ĎAkujem 🙂 🙂 už študujem 🙂 🙂

maji4
autor
19. jan 2008

bai aj tebe Ďakujem 🙂 🙂

maji4
autor
19. jan 2008

tina prosím porozprávaj mi o tom viac 🙂

lusynda63
4. júl 2012

ahojte mamicky chcem sa tiez podelit so svojim syncekommy mame teraz 10 mesiacov od 6 mesiaca cvicime vojtovku pomaha to vidim pokroky.hlavne zacnem od zaciatku narodil sa v 36 tyzdni s jednou chorou oblickou ktoru mu vyoperovali ked mal 4 mesiaca musim zaklopat vsetko v poriadku je.uz sme mali ist davno cvicit len sme museli cakat na operaciu a po nej 6 tyzdnou lebo sme nemohli cvicit vojtovku maly ma ochabnute svalstvo brusko aj chrbatik tak cvicime teraz nam zmenila polohy cvicenia aby nakrocoval nozickami praktycky stvornoskoval ale teraz si spomenul ze ako maly robil mostiky tak hadam to zas prestane musi clovek len podctivo cvicit nic mu ine nezostava a to sa z toho clovek tesi ked robi pokroky len nemam take kamaradky v okoli co cvicia vojtovku len kamaratky co maju zdrave deti ked to vidi clovek ze mi mame 10 mesiacov a nevie este sam sediet stvornozkovat a ich deti hej tak to niekedy boli cloveka srdce ale ja si vzdy pomyslim ze maju aj ine deticky chore tak som nesmierne stastna ze mam svoju lasku malinku ked sa na neho pozriete a sa zasmeje na vas to je najkrajsi pocit tak ako pre mna tak aj pre vas zaujimalo by ma ako su na tom vase ratolesti co uz dokazu v ich mesiacoch dakujem 🙂