Uzlina na hlave

liena21
28. máj 2018

Dcera ma na hlavke v zadu tvrdu hrcku velkosti hrasku. Doktorka tvrdi, ze je to uzlina, lenze ju tam ma uz pol roka a malinko sa zvacsila. Sono nic neukazalo. Neviete co to moze byt? Nemate s tym skusenosti? Za odpovede dakujem.

nika1914
28. máj 2018

Neboj sa.syncekovi som taku nasla ako konci krk a zacina hlava.a tiez bola pohybliva .doki ppvedala ze uzlina.ani na sono sme neboli.nasla som mu ju potom ako prekonal taku vacsiu brusnu virozu.a odvtedy sa mu aj na krku objavovali uzlinky pri chorobach a az tento rok ked mal 5.5 roka mu uz novy doktor zobral krv na tozoplazmozu a mononukleozu lebo pri tych sa uzliny ukazuju a zistilo sa ze baozaj mononukleozu prekonal.urcite sa neboj nic.mozno je to podobne aj u vas.

liena21
autor
28. máj 2018

Ano, ma to v urovni ucha. Malej sa objavila mesiac po narodeni a prave, ze ziadnu chorobu neprekonala.

11mirka22
28. máj 2018

Moja 17 mesačná mala minulý týždeň dva dni dosť vysoké teploty a v piatok som jej nahmatala tiež uzlinku zvacsenu na hlavičke. Myslela som, že tie teploty boli zo zúbkov, idú jej všetky očné, tak teraz neviem....

liena21
autor
28. máj 2018

@11mirka22 Lenze moja to ma skoro od narodenia. Tak vobec neviem co to moze byt.

miriama11
28. máj 2018

@liena21 tie uzlinky v zadu na hlave sa zvecsuju aj pri koznych ochoreniach , kiahne , ekzem .....moja mala tiez par mesiacov zvecsenu , akurat dnes som jej kontrolovala a uz ich tam nema.mala obe zvecsene

nika1914
28. máj 2018

@liena21 ked bola aj na sono a vsetko ok tak sa neboj.urcite je ak pohybliva.mohla nieco kludne schytat aj v nemocnici a ani nemusis vediet.isto sa neboj.pre istotu kontroluj jej velkost ale zasa nestlacaj a neprehmatavaj moc casto.nemalo by sa to robit.ja som to malemu furt skusala a ci sa to hybe a pod.a potom som citala ze sa to nema robit.

sheina1
28. máj 2018

Moja dcerka ich dostala po prvom ockovani, ma ich 5. Su stale rovnake, tiez som mala zo zaciatku strach. TeraZ ma 9r a ma ich stale. Mala robene aj sono pre moje upokojenie ako babatko. Vraj sa to uz stratit nemusi,ale su neskodne.

liena21
autor
28. máj 2018

@sheina1 ano doktor povedal, ze sa to uz nemusi stratit. Da sa to v buducnosti aj vybrat. Teraz ma len 7 mesiacov, tak sa bojim vsetkeho.

liena21
autor
28. máj 2018

@nika1914 Ked mne sa to zda teraz vacsie o kusok. Mozno si to namyslam.

cammille
28. máj 2018

@liena21 Neboj sa, je to u deti uplne bezne, mala pohybliva uzlinka - mali/maju to vsetky moje deti. Pri prvom som sa plasila ako ty😊, pri dalsich to uz vobec neriesim😊 je to bezne, nic sa neboj.

liena21
autor
28. máj 2018

@cammille a moze ju mat tak dlhodobo?

taga
28. máj 2018

Aj nas maly mal zdurene uzlinky snad od narodenia stale,viackrat som sa pytala dr a nikdy to neriesila,ze to moze byt z hocicoho,trosku sople,trosku kasel, zuby,mozno nejaka mala afta v puse a hned tie uzliny pracuju... uz ich nesledujem a myslim ze uz aj zmizli.. neboj,ked ak vysetrenia boli ok, nehladaj za tym zbytocne nieco hrozne

cammille
28. máj 2018

@liena21 ano samozrejme😊 ja mam na krku tri take od detstva, vlastne cely zivot a stale su tam😊

liena21
autor
29. máj 2018

@taga asi mas pravdu, mala by som to prestat riesit

pininka
29. máj 2018

@liena21 ja by som to na tvojom mieste riesila, nas maly to mal od narodenia, cysta bola na spanku, stale sa zvacsovala, ked mal 5 mesiacov, isli sme na plasticku chirurgiu, tam som mala kamarata a ten mu to vybral. A dobre ze sme islo, lebo cysta rastla ovela viac do vnutra a uz mu deformovala lebku, doslova mu to museli vyseknut. Tiez sme absolvovali sono aj utz niekolkokrat a nic vidiet nebolo. Operacia trvala asi 15 minut, a vsetci sme to zvladli uplne v pohode.

jana_eyre
29. máj 2018

@liena21 moja dcera ich mala zvacsane dlhodobo, vsimla.som si ich vzadu na hlavke mala cca 2roky a mala to aj viac ako pol roka ak si pamatam.. mala ich malilinke, pohyblive.. dr len sledovala hmatom ani na sono sme nesli a casom jej to.zmizlo.. ak sa ti zda ze sa zvacsila, tak skus sa spytat svojej dr, ale pokial viem, pokial je pohybliva nic sa nedeje.. ale nemalo by sa to kontrolovat prilis casto, nedrazdit.. neboj a drzim palce..

liena21
autor
29. máj 2018

@pininka To naozaj? Prave ze nik to nechce riesit. A na akom vysetreni sa to zistilo, ze rastie do vnutra. Ja som bola zatial na sone a na chirurgii.

liena21
autor
29. máj 2018

@jana_eyre Na sone mi povedali ze je to neprekrvene a dalej to neriesili. Hneva ma ten pristup lekarov, ze to dalej neriesia. Nezistuju co to je, preco to je.

liena21
autor
29. máj 2018

@liena21 Aj to som sa ja musela toho dozadovat. Nikto ta nikam sam od seba neposle, popritom sa vie o tej hrcke.

danielahamar
29. máj 2018

môj pubertiak ich má už hodnú chvíľu zväčšené, vzadu na hlave, raz menej a raz viac, podla "počasia"

pininka
29. máj 2018

@liena21 to sa zistilo az pri operacii, ale on uz mal tu cystu tvrdu a v podstate sa nehybala. Mna tiez stvalo to,ze uz v porodnici to mal a nikto ani tuk ohladom toho, ze co to je, co s tym mam robit. Po operacii to dali na rozbor,tak to bola dermoidna cysta, ale mal tam napr vlas a este nejake ciastocky a ja som sa fakt zhrozila, ci to nebolo cast dvojcata. A doktor vravel ze moze sa to stat, ale nakoniec ze nie, ze to bolo z jeho tela.

liena21
autor
29. máj 2018

@pininka A kolko mal maly, ked podstupil zakrok? Na zaklade coho si sa rozhodla pre operacii? Mne tiez povedali, ze sa to da vybrat, ale v takomto veku to nedoporucuju.
Prave neviem na koho sa obrat este s tym. Nikto ti nechce poradit, nikoho nic nezaujima.

miriama11
29. máj 2018
pininka
29. máj 2018

@liena21 mal 5 mesiacov ked mu to robili, nic si nepamata. Ma uplne miniaturnu jazvu. Ja som isla za znamym doktorom, nie obycajnym chirurgom, ale plastickym, aby to mal pekne. Mne povedal ze to treba vybrat, dohodli sme termin a islo to.

liena21
autor
29. máj 2018

@pininka Opytam sa doktorky nasej co povie. Ale tiez by som bola rada, keby to slo von. Mala by som pokoj a nesledovala ci rastie a pod.

pininka
29. máj 2018

@liena21 uvidis, no je rozdiel ci je to cysta, alebo len uzlina.

liena21
autor
29. máj 2018

V sprave mam napisane dermoidna cysta. Takze tak ako vy.

pininka
29. máj 2018

@liena21 tak to by som urcite riesila potom.

liena21
autor
29. máj 2018

V auguste ideme po pol roku na kontrolu.