Zápal ušiek. Máte niekto skúsenosti s homeopatikami?

sisi33
26. nov 2008

Ahojte baby,
chcela by som sa poradiť, malinký má cez mesiac a dva týždne z toho sme mali zapálené ušká. Ten zápal vznikol zo soplíkov, takže odsávame koľko sa dá. Máte niekto skúsenosti s homeopatikami, ktoré sú určené práve na liečbu ušiek? Bojím sa totiž že sa mu to vráti☹ Ten plač bol hrozný...
Ď.

erikaaaa
26. nov 2008

ahoj, my sme tiez mali zapalene usko, sme mali anginu, a nam dal doktor kvapky do uska, ale tie moc nezabrali tak nas poslal usnemu a ten nam usko vycistil a dal dake ine kvapky a chvalabohu to uz preslo 🙂 , ale cele to trvalo asi aj 3 tyzdne 😒 , s homeopatikami Ti ale asi neporadim lebo my sme to takto riesili 😅 A nas maly si daval hlavicku na to pliecko, kde ho bolelo to usko, lebo sme to mali len na jednej strane, ale aj on pritom dost plakal. Ale teoreticky ked sa to normalne vyliecilo, tak by sa to uz nemalo vracat, nie? Ci hej? 😕

sisi33
autor
26. nov 2008

ved práve to neviem, ale každý mi vraví, že ked bábätko má uško "chytené" raz, tak to má tendenciu sa vracať...
ale dúfam že nie, pretože ten plač bol pre mna neuveriteľne ubíjajúci... Ked nemôžeš pomôcť svojmu dieťatku je hrozné...

tutifruti
26. nov 2008

No o homeopatikách neviem... Naša Alžbetka mala zápal stredného ucha "stále", pokiaľ nezačala sedieť... Lekárka nám vyslovene povedala, že je to zo soplíkov, ktoré zatekajú... Bolo to hrozné a som rada, že sme z toho "vyrástli".... Myslím, že skôr hľadaj nejaké homeopatiká na posilnenie imunity, ako prevenciu proti nachladnutiu, pretože z toho tie zapálné uši najčastejšie sú... Môžem ti len povedať, že tie prvé boli najhoršie, lebo kým nám došlo, že niečo nie je v poriadku, tak to bol horor, potom som už vedela príznaky a včas sme "zasiahli"...

saska.t
26. nov 2008

ake su typicke priznaky pri zapale usiek aby som to vedela posudit keby nahodou (aj ked robim tuktuk aby sa nam to zdaleka vyhlo ....

tutifruti
26. nov 2008

No zacalo to tak, ze mi malá nechcela piť z jedneho prsnika... /mala asi 4 týždne/, pri ťahaní totiž bolia uška, lebo vznika podtlak a ju to bolelo, plakala... Na rukach bola v poho... ale nie po ležiačky, ale dohora... A potom bolestivý plač, ktorý ustal a z ničoho nič znovu začal.... najmä v noci, lebo ležala... zvyčajne mala aj teplotu...

sisi33
autor
27. nov 2008

Aj mi sme to dostali so soplikov, ale tie máme uz od pôrodnice... a nie a nie sa ich zbaviť... odsávam, dávam
physiomer, aj antibiotika sme dobrali (kvoli tym uskam) ale nic nepomha

blau
27. nov 2008

Do kelu, tak teraz som doplasena. Maly ma tiez sopliky a tiez bojkotuje kojenie, dnes uz lepsie. Zvalila som to na zubky, lebo aj tie mu idu. Dufam, ze nema nic z uskami. On si brhli celu tvar aj s uskami ,ked ma zapchaty nostek, Inak je v pohode cez den vysmiaty. Ale v noci vykrikuje a tiez taky plac. No nic ideme k doktorovi v pondelok, tak nech sa riadne nanho pozrie. Dufam, ze som nic nezanedbala 😖

luciauk
27. nov 2008

sisi, s homeopatikami v tomto smere nemam skusenost. ale s uskami ich mam viac ako by som chcela. primarom na nosno/usno/krcnom kde sme raz lezali so 7mes dcerkou mi to bolo vysvetlene tak, ze vsetky otvory na hlave su poprepajane a trubice ktore ich spajaju musia byt prevzdusnene. preto je dolezite odsavat soplik. no a tiez mi povedal, ze pri obycajnom prechladnuti to niekomu ide do nosa, niekomu hned na hrdlo, inemu do oci, cela alebo usi. mojim detom do usi. prve tri roky sme mali uska zapalene hadam aj 10x do roka. uz som ani k lekarovi nechodila. mala som doma celu vybavu a vedela co robit. usne kvapky su zaklad. prajem vam aby ste to prekonali a aby sa to uz nevratilo tfuj tfuj

annag
27. nov 2008

pri zápale ušiek zvyčajne dieťatko bolí zatlačenie v okolí ušiek, treba ich jemne prehmatať, ak sa bábo strne, zaplače, tak ho bolia ušká

zuka
27. nov 2008

Aj my mame skusenost so zapalom uska. Mame v rodine doktorku, ktora mi poradila davat vzdy, ked malemu zacnu sopliky kvapky do nosteka, ktore stiahnu opuch sliznice (Nasivin, Olynth), nakolko ten opuch sposobuje, ze bakterie sa drzia v uskach... A samozrejme odsavat... Robim tak a zapal sa zatial nezopakoval, aj ked mal maly sopliky a nadchy...

anet1
28. nov 2008

ahoj, mali sme tento isty problem, brali sme antibiotika UNASYN.

sisi33
autor
29. dec 2008

ahojte,

tak ten zápalnám vôbec neprechádza... malý má stále soplíky - takze stále odsávame aj v noci... a aj napriek tomu sa nám to stále vracia - raz je zapálené ľavé, raz pravé... Dávam mu do nosteka Nasivin 3x denne, pomedzi to Physiomer pred odsávaním, do uska Otobacid 3x denne...

Baby, prosím poradte, ak s tým máte skusenosti...

terkaa
29. dec 2008

uska bolia aj ked idu zubky. nam predpisala dr. kvapky do uska BUROW. Ak to mate dlhodobe, tak ja by som davala vaticku do uska cez den i na noc.
su na to aj ATB amoksiklav.

sisi33
autor
30. dec 2008

a chodite vtedy aj von?

yasmina
30. dec 2008

sisi33 chod na krcne s uskami...nam otobacid nezaberal az kvapky od krciarky...a urobili malemu preplach usiek...

sisi33
autor
30. dec 2008

sme tam kazdy druhy den... ☹
ale zatial nám ziadne kvapky nedala... aj ten otobacid sme dostali na pohotovosti...

yasmina
30. dec 2008

sissi tak to mi je luto...
my sme dostali garasone a antibiotika Suprax...
klop klop pomohlo

sisi33
autor
30. dec 2008

bojim sa, lebo neviem co sa môze stat ked to má takto dlho... ked to vôbec neustupuje...

denisocka
15. feb 2009

ahojte,tak mi mame obojstranny zapal teraz pvy krat,ale ked sa spätne obzriem,tak sople + tie plače v noci a chytanie uška sme mali aj predtým,ale nikoho nenapadlo riešiť cez krčneho. Včera sme išli na pohotovosť,lebo maly 2 dni odmietal jesť, plakaval - a tam nas odoslali na krčne a že zapal. mame suprax a tramal kvapky. Teploty ma do 38.0 a je stale taky jak mechom trafeny,žmuri očka,nechce jesť,všetko ho hned dusi, nevie zaspať-sa hádže a palače , tak neviem kedy asi máme čakať zlepšienie,lebo dnes vyzera podla mna horšie ako včera

denisocka
15. feb 2009

ešte sa chcem optať,može mat z toho zdurene take uzliny za uchom?dala som foto do alba-posledna.ale neboli ho to

junovka
15. feb 2009

deni, a tie kvapky su do ucha??

denisocka
15. feb 2009

nie ,tramal do ust - od bolesti

junovka
15. feb 2009

patam sa preto, lebo ked Timka mala zapal usi, tak sme brali Zinnat a kvapky do nosa nejake, uz presne neviem ake a ked som sa opytala, ze preco do nosa a nie do usi, ked uska ju bolia, tak mi povedali , ze zapaly usi sa liecia cez nos, nakolko usi by si podavanim kadejakych kvapiek zaniesli 😖 😕

denisocka
15. feb 2009

no vidiš,a mne na pohotovosti na krčnom vravela doktrorka,že ak mu z uška vypadnetaka vatička,čo mu ju tam ona strčila,tam mu mam kvapkať do uši kvapky,bežne čo sa davaju do ucha.ja sa ani nespýtala ake,ale kus blbo mi to vravela,ked ani neviem ake a kde by som ich v sovbotu zohnala.ale kazala do nosa určite olynth,alebo ine

junovka
15. feb 2009

to,ako, ze oni ti nedali ziadne???????????? 😲 😕 U nas to neviem ci nebol do nosa Pamycon 😒

denisocka
15. feb 2009

nie nič,len antibiotika Suprax a tramal od bolesti,teda to dal primar detskeho,krčiarka nam nedala nič,kazala prisť druhy den sa ukazať,že potom zvaži atnibiotika

jahodka11
15. feb 2009

denisocka,ja ked mam chripku, mam zdurene uzliny za uchom....ale chuda male, akosi sa mi zda, ze vas odflakli na pohotovosti... 😖 a podloz mu postielku rovnakymi knizkami, neviem teda,ci ma aj sopliky, ale lepsie sa mu bude dychat...ja to tak robim....a ockovany proti penumokokom ste neboli?

rainbow
16. feb 2009

ahojte, ja už neviem, či utekať s malým na ušné, nemá vobec teploty ani sopliky, ani nádchu, idú nám posledné stoličky vzadu, stále si chytá a svrbí ušká, líha si na ne, búcha hlavou a škrípe so zúbkami, dasná sú navreté, už pretrhnuté a trčia hrany stoličiek, možu ho z toho bolieť uši? už nám týžden nespí, v noci sme hore každú hodinu

lucinka1104
16. feb 2009

junovak my sme kvapkali aj do ušiek aj do nosa a do nosa zato by nemal soplíky ktoré vlastne spôsobili ten zápal

denisocka
16. feb 2009

jahodka,neodfkalkli hadam , v Batolatach som napisala kde sme boli dnes- v teme porucha imunity 😒