Zápal ušiek. Máte niekto skúsenosti s homeopatikami?

sisi33
26. nov 2008

Ahojte baby,
chcela by som sa poradiť, malinký má cez mesiac a dva týždne z toho sme mali zapálené ušká. Ten zápal vznikol zo soplíkov, takže odsávame koľko sa dá. Máte niekto skúsenosti s homeopatikami, ktoré sú určené práve na liečbu ušiek? Bojím sa totiž že sa mu to vráti☹ Ten plač bol hrozný...
Ď.

andrea78
16. feb 2009

ahojte
s boľavými uškami (dcéra - obojstranný zápal stred. ucha v 4. rokoch a odvtedy precitlivelé uši, problémy pri takmer každom ochorení) máme bohaté skúsensti....

super sa mi osvedčili ušné kvapky otobacid, sú gélovitej konzistencie, fantastické, máme ich stále doma, používame v prípade potreby všetci, takmer okamžite zaberú,obsahujú lokálne anestetikum, úľava od bolesti je fantastická (mám odskúšané aj na sebe)...kto zažil zápal stred. ucha, alebo silnú bolesť uší vie, aké je to strašné
.....vyskúšajte, sú drahšie, no výhodné sú na lekársky predpis (predávali sa aj voľne, no naposledy mi ich odmietli v lekárni vydať, že už sú len na predpis, tak neviem naisto)
pozrela som príbalový leták, nie je tam zmienka o tom, že by ich nemohli použiť aj malinké detičky, dojčatá

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/o...

pammy
18. feb 2009

Ahojte,
mamicky, prosim vas, ako ste zistili, ze deti maju bolave uska / zapal ???
Moj Maxik ma 37.9C, je nestastny, stale mrnka, az placka. Sopliky zatial nema... Ma 3.5mesiaca, kojeny.

denisocka
18. feb 2009

andrea,otobacid nam dali,je to kortikosteroid,ale krčiar vravel na druhy den,že to nemam davať,že je to zbytočne.škoda 2€ .-lebo sa to musi do 10 dni vyhodiť, a ja som to 1x kvapla 🙄

rainbow
18. feb 2009

ahojte, tak stoličky sa už na stranách prerezávajú, malý nespí, v noci každú pol hodinu hore,od 1,00 hore do 4.00, mrnčí, nervozny, bez teploty, chytal si ušká, tak som s ním predsa dnes šla ušnému, má na oboch uškách prekrvené, zatial dal len kvapky, povedal že to može byť z tých zubov, ved ja nechápem z čoho iného, ved nemáme vobec sople, ani nádchu

može byť zápal ušiek aj bez teplôt?

denisocka
4. mar 2009

aj ja by som chcela vedieť,či može byť zapal bez teplot,lebo maly si zas chyta uška ,ale papa pekne,spí štandartne.... len si dava prsty dio ucha- ale už 2.den mu davam cesnakovu kuru 😝

pastuska
5. mar 2009

denisocka, môj malý robí to isté, tak neviem, či má či nemá zápal. Už som z toho jeleň. Má soplíky už týždeň, ale odsávam a dávam homeopatiká na soplíky, ale len tretí deň a pomaly ustupuje. Ale ušká si chytá, aj keď neplače, ani keď stlačím. Asi zúbky idú. Dostali sme pamycon minulý týždeň, ale nedala som mu do uška, keď krčná zápal nepotvrdila...tak teraz neviem, či tam zas ísť, či nie - keď si chytá ušká, ale inak nič.

denisocka
9. mar 2009

ja som dnes skoro išla na ORL,od 3.00 plakal,zaspal po Panadole, ale rano som si zosumarizovala,ake to je,ked som mala zapal ja...je to bolest jak svina, a aky bol,ked ho mal on-mal zdurene uzliny za uchom,nejdel absolutne,spal po 20minut denne ,v noci to bol des,teploty,bol malatny a nevedel poriadne chodiť - a kedže nema teraz take stavy,tak asi to budu zubky,ale nepokoj bo očkovani Prevenarom

betka1
10. mar 2009

nam vcera doktorka zistila zapal usiek. Isla som tam kvoli kaslu a soplu, lebo kvoli tomu nemohla mala spat. Ani som netusila, ze su to uska. Dala nam antibiotika. Vravela, ze uz par dni tak velmi zapalene uska nevidela, ale nie je to nic nezvycajne. Vraj ked si tym prejde teraz, tak ziska imunitu a bude mat pokoj potom. Tak dufam, ze mala pravdu a nebude to chroinicke.

Ked tak citam, co bolo pisane na predoslej strane, tak mi zacina davat zmysel preco mala nevydrzala dlho pit z praveho prsnika. Som myslela, ze tam mam menej mliecka, alebo co a ono ju asi pri sani bolelo lave usko. A tiez sa vecer casto budila, som mysela, ze as kvoli plnemu nosu, ale zrejme to bolo kvoli uskam. Ale vobec si ich nechyta.

ivettfff
16. mar 2009

my máme tiež nejaké problém len neviem, či s uškom alebo so zúbkami. Nemáme soplíky ani kašel, ani teplota len slintá, strká si pestičky a pršteky do úst a všetko možné. V noci sme hore každú hodinu a niekedy aj pol hodinu. A väčšínou keď ju kojím (iba po ležiačky) tak si chytá a brnká po pravom ušku a niekedy aj keď ju držím na rukách, tak ju to uško omína. Tak fakt neviem, čo to je... Cez deň je trošku nepokojná ale neplače. Čo si myslíte, by to mohlo byť

kamilka12
8. aug 2009

Vo štvrtok sme boli u detskej lekárky, bo malý mal veľa soplíkov a vysoké teploty a prštekami si pichal do ušiek, no neplakal pri tom. Poslala nás na ušné, a zistili mu obojstranný zápal ušiek, nasadili nám antibiotiká Augmentin DUO a antib. kvapky do nosa Pamycol. Na ušnom nám dr. vravela, vraj o taký deň až dva by s

kamilka12
8. aug 2009

pardon ..rýchle prsty 😀

takže pokračujem:

že o deň či dva by sa mu malo výrazne polepšiť. Je pravda že teplotu už nemá, ale je soboty, ATB berie už 3 dni a je veľmi plačlivý a ušká si chytá stále. Ale neplače pri tom ako si ich chytá,...iba stále si tam strká pršteky...všeko ho hned rozplače, je taký malátny. A teraz neviem...či radšej zajsť na pohotovosť, ale nie. 😒 Ako píšem, teploty už ustúpili...

zuzana.hlavacova7
9. jan 2010

moj maly nechce pit už 4 dni mliečko.ma 1 rok a tiež si stale chyta uško aj ho mal červene ale ked som mu ho skušala potlačit či ho boli tak vobec nereagoval tak teraz neviem či ho to boli alebo nie možem mu dat preventivne kvapky burow???

vejinka
9. nov 2011

moj starsi syn dostal v nedelu nadchu do skolky sme v pondelok nesli ale dnes v noci sa stazoval na bolest v usku.pockali sme do rana a sup k doktorke vraj to ma zatial len okrajove ale dala kvapky do usi otobacid.po aplikacii velmi plakal ze ho to stipe. Moze to stipat? Teraz spi a ma aj teplotu. Predpisala aj pamykon. Reve prakticky stale uz aj zachripol z placu.ked idem len na moment do inej izby zacne srdcorvuco nariekat. Uz zacinam byt zufala nevyspata a nervozna. Bezradna lebo neviem ako by som mu pomohla. Poradite?

vejinka
9. nov 2011

vejinka
9. nov 2011

@samiana prosim ta vedela by si poradit ako mu pomoct?

martinkamm
9. nov 2011

veji ahojky,aj my sme to mali minuly rok rovnako tiez v skolke nadcha a v noci si stazovala na bolest uska tak sme sli k usnemu,mala tiez zapal okrajovy dala nam kvapky neviem uz teraz nazov alebo boli hnusne huste ako sopel lepkave davali sa pomocou kvapkadla neviem ci to nebol Octobcid ale niesom si ista a nechcem klamat, a ja na "RADU ODBORNIKA" som jej ich kvapala,a jej bolest neustupovala tak sme sli po tyzdni opat a jej sa to chudatku tak upchalo od tych kvapiek hnusnych ze jej musela obe usi prepichovat ihlami,taky krik a plac si este nezazila, a potom cim sme presli a ako si tam vytrpela by som jej uz V ZIVOTE ak by boli tie kvapky hustej lepkavej konzistencie nekvapla-NIKDY, uz pouzivame teraz preventivne ked ju sem tam zabolia uska lebo zapaly sa casto opakuju bud BUROW alebo UNIFLOX

martinkamm
9. nov 2011

@andrea78 my sme zazili uplne opacny efekt dcerka i otec!!!!usi sa im od tych kvapiek upchali uplne a obaja si prelsi prepichovanim a stacilo nam!!!!ale sto ludi sto nazorov,kazdy ma inu imunitu a ine veci mu zaberu a pomozu

samiana
9. nov 2011

ahojte, na kurze domácej homeopatie sme preberali bolesti uší a aj pomoc, ale na každý typ bolesti ucha treba iný liek, nestačí jeden druh na bolesti

Dám sem aspoň takýto "recept"

Ak sa dieťa v noci zobudí a vrieska od bolesti, buď vraví, že ho bolí uško alebo je to zjavné, že bolí uško, postupujeme takto:
pripravíme si tri lieky,

Belladonna 9 CH
Capsicum 9 CH
Cantharis 9CH

dáme po jednej guličke do 3 pohárov s vodou, označíme si poháre a podávame plastovou lyžičkou postupne a dookola po 2 minútach, až do úľavy.

ak príznaky ustupujú, predlžujeme intervaly medzi liekmi

je dosť pravdepodobné, že bude potrebné doliečiť uši homeopatikom podľa konkrétneho stavu. Toto je len prvá pomoc.

Rada: ak ste boli niekde na prievane, fúkal studený vietor a dieťaťu mohlo do uška nafúkať, preventívne, po príchode domov, podajte Aconitum 30CH aspoň 3-4 dávky po pol hodine. zabráni rozvinutiu prechladnutia, bolesti uší.
Prípadne, ak už aj uško bolí a viete, že dieťa mohlo dostať nejaký prievan, je to liek 1. voľby, prípadne sa dieťa zľaklo, malo šok, aj vtedy zaberá Aconitum

nikolapaucinova
16. sep 2014

Dávkování Otobacid N
Obvykle se do zevního zvukovodu vkapávají 2-4 kapky 3-4krát denně. Před aplikací by se měl
přípravek zahřát na tělesnou teplotu. Obvyklá doba léčby 6 dnů, neměla by překročit 10 dnů.
Po každém použití musí být lahvička s přípravkem dobře uzavřena.

Tu nepisu ze sa ma po desiatich dnoch vyhodit,ale ze sa desat dni uziva max pokud som dobre pochopila....a nam ho doktor kazal davat kedykolvek zacne maleho bolet usko...
@andrea78
@denisocka