60 dňový cyklus po vysadení HAK. Je to normálne?

vivien22
3. júl 2008

Babenky, nemáte niektorá skúsenosť, že po vysadení antikoncepcie bol dlhý menštruačný cyklus. Viem, že je to normálne ale ja po vysadení mám cyklus okolo tých 60dní a nevyzerá to, že by sa to chcelo upraviť. Chcela by som vedieť či sa Vám to upravilo samé alebo ste museli podstúpiť nejakú liečbu. Podarilo sa niekomu aj otehotnieť s takým dlhým cyklom? ďakujem za odpovede.

och
3. júl 2008

ahoj vivien
ja som po 10 rokoch HAK mala 7 krat cyklus od 28 do 39 dni tento posledny je uz 60 dnovi a to aj po duphastone, a dnes mi oznamili ze nemam ovulaciu preto tie dlhe cykly. Nechcem ta strasit ale utekaj k dr nech ti urobi hormonalny profil, bez ovulacie neotehotnies. Strasne moc drzim palce

gregy
3. júl 2008

vivien ahoj, ja som mala po vysadení asi 55 dňový, ale postupne sa to začalo skracovať na 35, lenže od 13 DC som stále až do konca cyklu špinila. Šla som k dr. ten mi nasadil Duphaston, ktorý mi ale vôbec nezabral. Minimálne tri mesiace ti to môže takto haprovať ale na tvojom mieste by som okamžite šla za dr. nech sa na teba pozrú a poprípde nasadia lieky, ktoré sa môžu uvžívať ked chceš otehotnieť (ako napr. Duphaston), možno že tebe zaberie. Držím place nech si čo najkôr v poriadku.

vivien22
autor
3. júl 2008

ďakujem babenky za odpovede.
akurát som volala s Dr., vravela, že sa na to musí pozrieť, že mám zavolať neskôr, tak som zvedavá čo mi povie. Keď som bola na sone po vysadení HAK, tak tiež zistila, že mám cyklus bez ovulácie a myslím, že som ju nemala ani tento cyklus. je to ešte krátka doba ale aj tak nechcem niečo zanedbať.

bocianka
4. júl 2008

ahojte, mne po vysadeni HAK cyklus vobec nenabehol iba s vyvolavackou. Duphaston beriem teraz treti mesiac a s nim mi pride ms ako ma, uvidime ked ho prestanem brat. drzim palce 🙂

duratlicka__2
21. feb 2010

Ahojte, ja som vysadila antiku v decembri a kedze mi ms neprisla vyse 50 dni a ziadna fazulka v brusku, lekarka mi pichla vyvolavacku, ale menzes bol len 1 den, potom par dni spinenie, tak uvidime, ci nabuduce ms pride aj dobrovolne, nasadili mi Duphaston od polovice cyklu. Ale teplotu mam 37 od tej "ms", tak som z toho jelen.

eninka27
21. feb 2010

Ahojte baby, ja som vysadila Yadine v septembri a odvtedy som mala menzes len raz, aj to po Agolutine . ☹ Som z toho nestasná, cyklus bez ovulky, menzes ziadny ☹ ja chcem mimi strasneeeeeeeee, kto mi poradíí????? 🙂

tinkapn
23. feb 2010

Ahojte, tiez som mala problemy po vysadeni HAK... dlhe cykly a pravdepodobne tiez bez ovulky... ale zacala som uzivat Femigard a vsetko sa upravilo, teraz mam cykly cca 30 dnove a aj ovulku 🙂 Takze ja odporucam Femigard. Su to bylinky a nie hormony, takze nemate co pokazit 😉
Vela stastia prajem 🙂

hrculka
5. mar 2010

Ahojte babenky, ja som vysadila HAK minulý rok v marci, čiže pred rokom, s tým že začneme pracovať na babatku....., ale som sa dobre prerátala ☹, menzes som dostala až na Silvestra prirodzene, bez
Duphastonu a bez vyvolávačky. Prvý mi trval 28 dní, druhý 40 dní no a teraz očakávam tiež. A tiež som tento týždne začala užívať Femigard. Ovulku, no ked som bola na sone v novembri, tak som bala...či mám aj teraz, neviem, ale ešte počkám do apríla a ked sa babatko nezadarí, tak pôjdem Dr. ☹ . Človek si myslí, že aké je jednoduché otehnotnieť...... Strašne závidím (ale tak v dobrom) babám, kt. sa rozhodli zostať tehotné, vysadili HAK a bum, dve paličky na teste. TAk baby, držím nám palce 🙂 , a pekný víkend.

mirettim
8. mar 2010

ahojte baby..ja som tento mesiac vysadila hak.Zacali sa mi zapalovat bradavky a bolelo ma dost v podbrusku...ale neviem ci to je problem, alebo ovulka...nemavala som take to priznaky pri ovulke, tak som sa zlakla ci mam ist k dr. alebo sa o samo upravi. Brucho prestalo boliet, no prsia este nie...
drzim palce nech sa vam co najskor podaria dve ciarky 🙂 ...dufam potichucky ze aj mne 🙂

jurkina
9. mar 2010

Ahojte kocky, tak ja som vysadila HAK v oktobri 2008. V minulom roku som mala len 7x MS s priemernou dlzkou 45dni. V oktobri a novembri som chodila na akupunkturu a decembrova MS bola presne 28dni!!!Doktor povedal ze by sa mi to malo coskoro upravit, ale uz je marec a mam len druhu MS tento rok☹(. Skusam brat Agnus Castus na upravenie hormonov, ale vidim to coskoro na doktora☹(

eninka27
10. mar 2010

tinkapn tie Femigrad sa daju normalne kupit v lekárni? 😉

tinkapn
10. mar 2010

eninka nie, maju to len v lekarni niekde v BA, ale da sa to normalne objednat cez internet a o dva dni to mas doma 😉

eninka27
10. mar 2010

tinkapn, fiiiha, no dakujem za info, idem hned kuknut a snad to aj objednať 😉 a da sa to aj kombinovať s Duphastonom? 😵

tinkapn
10. mar 2010

Eninka to neviem, ale zda sa mi, ze hej 😉
Ale neviem to isto 😅
Ale kedze su to bylinky, tak asi hej 😉

eninka27
10. mar 2010

tinkapn, už som si ich objednala 😉 tak teraz sa budem tešiť, že snáď pomozu , dakujeeem 🙂

tinkapn
10. mar 2010

Nemas zaco eninka, dufam, ze ti pomoze 😉

hrculka
22. mar 2010

Ahoj Eninka27, ja som tiež objednala Femigard, začala som ho užívať 1. marca, no či ma nejaký účinok, ešte neviem posúdiť, bo moj cyklus skáče od 40 do 30 dní. Ale strašný paradox, na jednej strane sa strašne teším, že som to dostala, a na druhej strane som sklamaná ☹ . NO ale objednala som sa k Dr. na folikulometriu, nech mi odsleduje tento cyklus, či je všetko ok, pevne verím, že ano, no a potom bude na rade môj drahý s vyšetreniami. Tak drzím ti palec 😉

meilai
24. júl 2010

Ahojte!
Ja som vysadila HAK vlani v maji, prva MS prisla po 3 mesiacoch, potom 3x bol 40-45 dnovy cyklus, potom som otehotnela, ale potratila, MS prisla za 35 dni, potom zase za 40-43 dni. Dokedy to moze takto byt? Lekara mam hrozneho, hned po vysadeni HAK mi chcel dat dalsie hormony, aby som mala MS ale ja som chcela ocistit telo od chemie. Teraz mi chce dat zas lutein, lebo vraj ten sa mi netvori. A to podotykam ze mi nerobil hormonalny profil, iba sono, kde teraz uz nic nebolo (hoci v marci som mala cystu). Okrem toho ma boli lavy vajecnik pri vysetreni, inak nie. Lekar mi vlastne nic konkretne nepovedal, len stale spominal ze moja mama mala endometriozu, tak ju budem mat aj ja. Navyse mi vysiel CA 125 zvyseny na 50, vraj mam prist na kontrolu koncom roka. Otehotniet teraz uz nechcem. Co mam robit? Brala som YAM, zenske caje, teraz mam Gynex, ktory mi odporucil tento lekar, ale neviem ci nie iba preto, ze prave spolupracuje s firmou co ho vyraba. Chcela by som ist k inemu gynekologovi v auguste do Ba kde mam uz aj obvodnu ale neviem ako na to??

eninka27
24. aug 2010

@hrculka dakujem hrculka, aj ja drzim palce a potom daj vediet, ako ste dopadli 😉