Adopcia, keď nie sme zosobášení

snazilka12345
25. mar 2018

Dobrý som 26 ročná bezdetná žena priateľ má 28. Chcem sa opýtať keď som rozvedená a s novým priateľom by sme si chceli adoptovať dieťa či nebude problém že nie sme zosobášení. Priateľ je tiež adoptovany má svoje 2 deti ja som tri krát potratila a ďalší potrat by som psychicky nezvládla . Strašné túžim byť mamou a viem že adoptované dieťa budem milovať veľmi. Chceli by sme rómske zdravé dieťa do jedného roka .Myslíte že ak sa bude dať budeme čakať dlho ?(Sme rómsky pár)

eeffka
25. mar 2018

Resp da sa ale dieta adoptuje uradne len 1osoba nie partneri

janickacrazy
25. mar 2018

no uprednostňujú zosobášených ľudí pri adopcii

snazilka12345
autor
25. mar 2018

A ak sa zosobasime tak bude musieť prejsť určitá doba kedy si budeme môcť podať žiadosť

lindusss2016
25. mar 2018

@snazilka12345 myslim, ze mozte hned. Poznam par, co sa vyslovene bral kvoli adopcii.

stanass
25. mar 2018

@snazilka12345 Ako písali baby, tak adoptovať dieťa môže aj jednotlivec. Ale vždy je lepšie, keď si podáte žiadosť ako manželia. Hlavne kvôli všetkým tým ceremoniám, čo vás čakajú... Keď sa zosobášite, nemusí uplynúť žiaden čas, môžete to riešiť hneď po svadbe. Podáte si ako manželia spoločnú žiadosť o osvojenie dieťaťa na príslušnom UPSVAR, spolu absolvujete pripravu v rozsahu 26 hodín a potom vás, zaradia do poradovnika. Poradovnik sa hýbe podľa toho, aké požiadavky na dieťa si uvediete v žiadosti. Na rómske dieťatko by ste nemali až tak dlho čakať, lebo tých je v DD viacej a teda ich je aj viacej právne voľných na adopciu. Ešte je tu aj možnosť vziať si dieťa do pestunskej starostlivosti, tam poradovnik ide oveľa rýchlejšie. Rozdiely medzi osvojenim a pestunskou starostlivosťou si nájdete na internete alebo vám to vysvetlia na UPSVAR. Veľa šťastia na ceste za dieťatkom vám prajem.

lula313
25. mar 2018

A inak sa svadba dá poriešiť rýchlo. Nám volal kamarat vo štvrtok z miestneho úradu, že čo robime v piatok(nasledujúci deň), či mu nepôjdeme za svedkov. On potreboval svadbu kvôli žiadosti na obecný byt, už mali so ženou dve deti, takze to poňali len ako formalitu.

snazilka12345
autor
26. mar 2018

@stanass ďakujem pekne do pestúnskej starostlivosti moc nechcem ísť bála by som sa že mi malé zoberú chcem si adoptovať

dankovicova
26. mar 2018

Myslím, že musíte byť zosobášený

snazilka12345
autor
26. mar 2018

Zasnem nad mojím životom včera som písala že si chcem adoptovať bábätko a dnes si urobím tehotensky test ani neviem prečo a mám tam slabú čiarku neviem čo si mám o tom myslieť

janickacrazy
26. mar 2018

@snazilka12345 no neviem, ja tam vidím len jednu čiarku

cuculiatko88
26. mar 2018

drzim palce aby testik silnel ✊🏻

snazilka12345
autor
26. mar 2018

Naživo ju fakt vidno tak dúfam že ju nevidím len ja

cuculiatko88
26. mar 2018

@snazilka12345 vidim ju aj ja

snazilka12345
autor
26. mar 2018

@cuculiatko88 tak to som rada že ju nevidím len ja