Ako mám rodiť, keď som mala prvý cisársky?

seherezada2011
4. nov 2013

mam jedno dieta prvy porod som mala cisarsky bo bol zle otoceny no teraz som v zahranici a tu mi davaju na vyber aky chcem mat porod .tak kto mi moze poradit co je pre mna lepsie mat zase cisarsky ked uz som tak raz mala alebo normalny porod .prosim poradte

seherezada2011
autor
4. nov 2013

prosim najde sa niekto kto mi poradi 🙂

billam
4. nov 2013

@seherezada2011 ak mas na vyber...co je zvláštne....a prvý si mala cisarsky, tak aj druhý by som volila cisarsky /nepises síce koľko si po prvom pôrode/...ale vzhľadom na pretrhnutie počas tlacenia asi aj lekári zvolia cisarsky /nechapem, že ti davaju na vyber/

sveta27
4. nov 2013

@seherezada2011 no lepší je normálny, ale najskôr by musel nejaký odborník zodpovedne posúdiť na ultrazvuku jazvu po prvom cisárskom, či vydrží normálny pôrod. Konkrétne: so mnou bola v pôrodnici mamička, ktorá sa trápila 22 hodín s očakávaním normálneho pôrodu, až nastal pondelok ráno, došiel skúsený docent, tak šup s ňou na ultrazvuk. Docent povedal, že jazva po prvom cisárskom je tenká, nevydrží.... Tak bol z toho za malú chvíľku cisársky a dieťatko na svete 😉

majca1581
4. nov 2013

@billam
@seherezada2011 ako billam pise nepises kolko si po cisarskom a ci je maternica uz schopna dalsieho porodu kedze si bola prvy krat cisarakom...ale zasa nemusis ist zasa cisarakom ked mas teraz druhe babo...oni musia vediet ci je uz maternica ok a ci takto mozes ist druhy prirodzene ..ja som tiez prvy cisarakom a chcem aby pri druhom ak sa podari som mohla prirodzene rodit ..poznam mnoho pripadov co takto rodili ...riziko je , ale to je samozrejme vsade 😀 ja by som volila prirodzeny aj budem ak to bude mozne...ale nech ti zistia ako je na to maternica ... po cisaraku by si minimalne 2 roky nemala byt v druhom stave 😀 drzim palce nech sa spravne rozhodnes

seherezada2011
autor
4. nov 2013

ja to tiz zijem teraz v kanade a tu to tak je ja so po prvom porode 2 apol roka

seherezada2011
autor
4. nov 2013

@sveta27 dakujem pekne za radu tak potom asi ten cisarsky si zvolim

arabeska
4. nov 2013

@seherezada2011 po dva pol roku kludne mozes rodit spontanne,mne nik jazvu nekontroloval,dokonca mi bolo vysvetlovane na ultrazvuku ked som sa na to pytala ze to neni vidiet aka ta jazva je...cize riad sa ty svojou jazvou,ak ta pali,stipe,boli pocas tehotenstva tak do normalneho porodu nechod,ak nemas ziadne tazkosti tak preco to neskusit?

@billam aj mne dali na vyber,najskro za pytali preco bola sekcia,ci su tazkosti a nakoniec ako by som chcela rodit tento krat...

dejnas
4. nov 2013

@seherezada2011 nemyslím si, že fórum je to pravé miesto, kde by ti mali kočky radiť... môžu ti napísať vlastnú skúsenosť, ale rozhodnúť by mal predovšetkým tvoj ošetrujúci lekár, resp. gynekológ, ktorý pôrod povedie...
ak Ti dali na výber, zrejme je predpoklad, že zvládneš aj prirodzený pôrod, potom by som na Tvojom mieste šla asi do toho...
poznám prípady, kedy žena porodila do 2 rokov - prvý pôrod s.c., druhý prirodzený a všetko bolo ok.,
alebo napr. ja mám vlastnú skúsenosť s dvoma sekciami v odstupe 17,5 mesiaca, takisto úplne v pohode... ale tiež poznám prípady, kedy bolo zle nedobre aj po odstupe 7 rokov a došlo k ruptúre maternice....
takže na diaľku - bez medicínskeho vzdelania a bez znalostí tvojho zdravotného stavu Ti tu nik nedokáže 100% poradiť, čo je pre Teba najlepšie
radím Ti - konzultuj radšej s dr. 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
5. nov 2013

@seherezada2011 no ja by som ruptúru maternice neriskovala ,ak k nej príde ,spravia ti hysterktómiu tj.prídeš o maternicu a to je tá šťastnejšia verzia ..takže si to znovu dobre prediskutuj z dr. a daj na jeho názor ,on pozná tvoj zdr.stav a stav tvojej maternice...

cmulinko
5. nov 2013

@seherezada2011 prve dieta som rodila cisarskym kvoli polohe koncom panvovym.druhy krat som otehotnela ked mal prvy syn 14 mesiacov...a rodila som prirodzene a tiez mi davali na vyber- nevidela som dovod na cisarsky rez tak som sa rozhodla pre prirodzeny porod.treti krat som otehotnela 13 mesiacov od druheho porodu a rodila som cisarskym na vlastnu ziadost,lebo som prekonala tazku operaciu a dali mi na vyber ako chcem rodit...oni prekazku na prirodzeny porod v mojej operacii nevideli....ja ano a preto som si vybrala cisarsky rez.

m_ij_ka
5. nov 2013

@seherezada2011 myslím si, že o pôrode by mal rozhodnúť lekár vzhľadom nato, že prvý pôrod bol cisársky, a tiež porovnať ako sa ti jazva zhojila, do úvahy sa berie aj to či teraz máš alebo mala, alebo prípadne nemáš problémy počas tehotenstva, ale rozhodne to konzultuj ty s tvojim gynekológom / pôrodníkom /. Ten vie najlepšie posúdiť čo bude pre teba najlepšie

ichbinich
5. nov 2013

@seherezada2011:
Ja som rodila prve dieta cisarksym - dovod bol, ze sa neotocil a nakoniec uz nemal plodovu vodu, a druhe som mala tiez na vyber. Porodila som prirodzene.
Kedze ti davaju na vyber, z dnesneho pohladu teda nie je dovod na stare pravidlo: raz cisarsky, vzdy cisarsky.
Ja som tiez podpisala paprier, ze sa chcem POKUSIT o prirodzeny porod. A teda som si bola toho vedoma, ze sa vzdy moze nieco stat, co bude vyzadovat cisarsky. Nakoniec sa to vsetko zomlelo rychlo, a 4,5 hodiny od prvej kontrakcie som mala dceru v naruci, bez komplikacii 😀
Riziko ruptury maternice je kdesi okolo 0,5%, ak sa dobre pamatam. Komplikacie mozu nastat vzdy, ci pri prirodzenom alebo cisarskom. To treba mat na pamati a nebranit sa ani jednemu, ani druhemu.

Takze, konecne rozhodnute je samozrejme na tebe, resp. na lekarovi a porodnej asistentke, ktori budu pri porode.
Nech to dopadne akokovlek, vsetko dobre!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre