Ako predísť tretiemu tehotenstvu?

jarmilka1985
28. máj 2013

Ahojte baby!
Dcerka -ma 2,5 roka pred vyse hodinou zaspala a drobec nedavno docucal a ho hombam aby spinkal - ma 3 mesiace. A ked tak sedim za pc a hombam jednou nohou ma napadla jedna vec... Mame 2 deticky a sme v zahranici cize na vsetko sami... Po 2 rokoch by som chcela ist robit a manzelik sniva o tretom babu ale popravde mna to trikrat nelaka aj ked o 4 roky si mozem povedat ze sa do toho este hodim...hlavne ked teraz pozeram na maleho je to uzasne mat dieta...! Mam 27,5 roka a s malym chcem byt take 2 roky doma - on bude v jaslickach a mala v skolke...a ja chcem ist porobit lebo byt vkuse doma ma nebavi...No zaujimalo ma ako predist tertiemu tehotenstvu...mozno to vyznie divne a mozno ma aj vela z vas odsudi...ale tym ze som veriaca HA neprichadza v uvahu...a nikdy som ju ani nebrala...aj keby som bola neveriaca proste by som to nebrala lebo podla mna je to silny zasah do organizmu a poriadne svinstvo akurat na pribratie a proste...som proti... ani za kondom velmi nie som... a tretie ked mi neprepne by som mozno chcela ale ak tak na 31-32 rokov ked tak rok a pol porobim.... Viete mi poradit?

salamistka
29. máj 2013

fungujeme už 5 rokov na prerušovanej metóde, jedno tehotenstvo už takto bolo...ale keby som nechcela ďalšie deti, tak to radšej neriskujem...HAK nemôžem brať kôli pečeni, spermicídne gély nás štípu a mala som 5 rokov Danu, viac už nechcem...

jaja018
29. máj 2013

@stanislavao tak je pravda ze cirkev vodu káže víno pije. Nepochopím prečo sa katolícky kňazi nemôžu ženiť ked furt kážu o rodine zakazujú rozvody a poď. Aj ja som proti rozvodom ale ked sa partner zmení tak čo potom? Čo ak muž chodí opitý manželku bije míňa peniaze tyra deti. Žena ho ma za to chváliť a trpieť to lebo je veriaca? Ako viera áno ale len odtiaľ potiaľ

amouramour
29. máj 2013

milujem scestne nazory cirkvi...fararik vam zakaze vsetky antikoncepcne metody ale isto ked uz pride na nejake tehotenstvo Vam cirkev nic nepomoze, ze?🙂myslim, ze katolicka cirkev je velmi pochybna institucia, zije si v hojnosnti, tutla kopy sexualnych skandalov a obcas sa fararkovi na farnosti aj nejake to dietatko zadari🙂ja proti viere nie som ale cikrvi ako institucii ano...ak nechces mas tretie dieta chran sa normalnymi metodami, nie tymi ktore vam tlacia do hlavy v naukach, to je jedina cesta, inak treba niest nasledky...

mrva
29. máj 2013

my fungujeme už 10 rokov (medzitým 2 plánované tehu) na prerušovanej súloži a keď poznáš svoj cyklus, tak vieš, kedy si dať radšej namiesto sexu minerálku 🙂 držím palce...

andie25
29. máj 2013

Ono prepacte, nikoho nechcem urazit, ale tak vylucujes akékoľvek možnosti chranenia sa pred otehu, si krestanka ako píšeš. Dieťa je dar. Nie je uz len toto rozmyslanie teoreticky hriechom? Opravte ma, ak sa mýlim.
Teória plodnych a neplodnych dni funguje u žien, ktore maju pravidelný cyklus ako hodinky. Stačí ze jeden mesiac sa to nejako odchyli a uz je tam riziko. Naozaj neviem, co by som poradila, kedže nic neprichádza do úvahy, tak potom asi naozaj ta pohlavna zdrzanlivost.
Apropo je pravda ze farari vodu kazu, víno piju. Aj v mojom blizkom okoli to je tak, ze knazi veru maju potomkov 🙂 A poniektori kvoli tomu vystúpili zo služby.
Takze ci sa budes chrániť alebo nie (alebo tvoj muz) rozhodnutie je na tebe a na mužovi.

olejka
29. máj 2013

@jarmilka1985 jej to je sympaticke co pises...ked manzel chce este babo....asi nebol pri porode co? 😀
jasne ze tu kazdy bude nadavat na cirkev...lebo je proti potratom teda takmer vsetkym formam atk lebo su abortivne..tak hak ako vnutromaternicove teliesko...uz nevravim o tabletke,,po"

.Nicit it zivot nenarodeneho cloveka to je dnes zakonom dovolene a kto iny ak nie cirkevny predstavitelia by sa mali ozvat...hmm..mam presne opacnu skusenost...ja som tuzila po tretom a manzel sa bal lebo lekari mi odporucali sterilizaciu , mala som dve deti tak po sebe ako ty a bolo to fakt narocne...a este prisiel tlak od mudrych ludi ze zodpovednost a ked treba tak aj zaplatit...len si to dat do bezpecia...uz som pisala v teme o sterilizacii ze ani sterilizaciou sa stopercentne neochranis pred pocatim je tam riziko mimomaternicoveho tehotenstva teda takmer isty predpoklad na potrat...a zasa ta cirkev..co zakazuje,,slobodu"

U mna presny opak jedine knazi mi dali nadej ze lekar sa moze mylit a ak tuzim po babatku treba to vlozit do Bozich ruk...takisto ako strach otehotniet...obavy ze budem riskovat zivot....financnu neistotu ak nahodou je...nejednotu v manzelstve...atd...
na vsetko je sposob...odovzdat to Panovi...neuveritelne to funguje...a co sa ,,spracovania" manzela tyka, aj toto sa da jasne ze na to treba vela trpezlivost a dovery....je to dlhy proces...aby sme mali spolocne tuzby a jeden druheho nestavali do nezelanej situacie a po tlak svojich predstav...aj za to sa da modlit...fakt super navod ako na to...Stormie Omartian ,, Moc manzelkinej modlitby" 😉

kittynnkaa
29. máj 2013

aj farári su silne veriaci a maju deti.....

chymenitta33
29. máj 2013

.................nešvácajte a nemusíš si lámať hlavičku! 😅

Hriech je už len to že ta to napadlo 😉

sirinka
29. máj 2013

@jarmilka1985 neporadime... Lebo HAK je svinstvo, co chvalabohu vies, prezervativ odmietas... Mozes si nechat zaviest teliesko, pozor, niektore obsahuju tiez hormony a navyse ide o cudzie teleso v tele, moze sa zachovat vselijako. Existuju este menej spolahlive metody, nejake kremy, prerusovana suloz.... Mozes si pocitat ovulku, pozor na stres, vynimocne situacie a podobne, kedysa ti ovulka posunie atd....

denisafono
29. máj 2013

nesexovat. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cecil36
29. máj 2013

Kedze si krestanka ako sama pises a odmietas akukolvek spolahlivu antiku, tak hold musis prijat tolko deti, kolko ti Boh nadeli 😉 Lebo ak by existovala metoda, ktora by podla krestanov nebola abortivna (podla mna väcsina z nich nieje, teda okrem tabletky po) tak uz by ju vsetky krestanky pouzivali a urcite by ta na to informovali na nauke pred sobasom 😀 P.S. podla RKC je aj kondom v podstate abortivny lebo po a) zabranuje splynutiu vajicka a spermie a po b) zvycajne je natrety niecim co spermie zabija. Ty musis vediet kolko deti zvladnes, nie cirkev 😉

ocko78
29. máj 2013

nesexovat 😀 😀 😀 ochrana ista 😀

igiana
29. máj 2013

@jarmilka1985 ahoj, tu je to myslim ze super napisane http://www.elep.sk/symptotermalna-metoda-v-obdo...

igiana
29. máj 2013

@jarmilka1985 Ak si budes merat bazalnu teplotu, je dobre spat spolu s dietatkom, aby si nechodila, ked sa zobudi na kojenie. Samotne kojenie ani sedenie pri kojeni teplotu neovplyvnuje. Nemusis sa stresovat a merat presne v tu istu hodinu, meraj rano podla toho, ako sa ti babatko zobudi. Napr. Ak sa v jeden den zobudi na kojenie o 6.00 a odmerias si a zaznacis teplotu, a na druhy den sa zobudi uz o 5.00, tak k nameranej teplote pripocitaj 0,1 stupna. Ak sa zobudi o 7.00, tak odpocitaj 0,1 stupna. Ja som si to overila tak, ze som si odmerala o 6.00, potom som na hodinu zaspala a po prebudeni som znovu merala, a teplota bola o 0,1 stupna vyssia ako o 6.00. Znacila som si to do grafov na fertilityfriend.com a mala som pekne prehladne grafy, bolo pekne vidiet ovulaciu.

ywet72
29. máj 2013

vela žien má problémy aby neotehotnelo či veria alebo nie

my sme 5 r frčali na prezervatíve bolo pár nehôd ale otehotnela som až po 5 r používaní, HAK tiež nechcem, kondom síce nie je nič moc ale VDAKA že mám fajn muža ktorý si radšej nasadí kondom ako keby mi ,,odporúčal" aby som sa chránila nejako ja

čo si žena môže vybrať????bud hormony alebo hru na šťastie ;)

porad sa s gynekologom alebo pohladaj na nete pretože tá čo berie 10 r HAK ti bude odporučať HAK tá čo ide na prerušovanej tak tu - musis vyskusať a zariadiť sa podla seba ja tiež čakam či niekto niečo nevymysli :D

mima4
29. máj 2013

@cecil36 len taka minipoznamocka: odmietanie ochrany (napr. kondomu) nie je preferovane krestanstvom ale iba katolickou cirkvou 😉

k_a_j_k_a
29. máj 2013

@jarmilka1985 ja to vidim tak, ze bud budete verit a nebudete sa nijako chranit a tym padom budes moct otehotniet, alebo sa nejako chranit budete a budes mat aku-taku istotu, ze neotehotnies. len ak sexujete, tak vzdy je moznost, ze tehotna budes. ved nemusis brat tabletky, alebo pouzivat kondom, ak Vam nevyhovuje. existuju aj ina antikoncepcia - ci uz hormonalna alebo nehormonalna. inak, podla mna aj pocitanie plodnych a neplodnych dni a prerusovana suloz je zabranovanie otehotneniu, cize ani tie by sa potom pouzivat nemali. ale to je asi uz moc pritiahnute za vlasy. ja neviem, ja veriaca nie som, i ked mam vsetko, co sa dalo.

@ywet72 ak nechces brat tabletky a vadi Vam kondom, skuste pesar. u nas sa sice neda zohnat, ale cez ebay alebo z ciech sa kupit da. na zaciatku je trochu zlozite, ale ked sa naucis to pouzivat, tak je to super. mozem len odporucit 🙂

pollyanna
29. máj 2013

@jarmilka1985 skus si pozriet stranku www.lpp.sk pripadne im napisat. mozno ta to nasmeruje co a ako 🙂 urcite sa da planovat rodicovstvo aj bez HAK a prirodzene metody ak sa pouzivaju podla pravidiel maju presne taku istu uspesnost ako HAK a funguju aj pri nie uplne idealnych cykloch. Ich vyhoda je, ze budes poznat svoje telo, co moze znova pomoct , ak sa rozhodnete neskor mat dalsie babatko 🙂A rozmyslanie o pocte deti a ich planovanie urcite nie je hriech ako to tu niektore uvadzaju. Drzim palce, aby si natrfila na spravnych ludi a prezivala planovanie rodicovstva radostne a nie v strese a vycitkach ako sa to tu snazia niektore vyprovokovat. Ak by si potrebovala s niecim konkretne poradit, alebo len napisat, kludne do IP

evening_star
29. máj 2013

Ja som nikdy HAK neužívala, a ani sa nechystám. My fungujeme na symptotermálnej metóde - je to kombinácia merania bazálnej teploty a sledovania hlienu. Pregúgluj internet, je toho kopu, organizujú sa dokonca aj kurzy, my sme s manžou boli na kurze Billingsovej metódy. Ja si toto neviem vynachváliť. V podstate nás to s manželom ešte viac spája, lebo nie je to len o tom, že ja denne zjem tabletku a hotovo. Manžel presne vie, kedy mám aký deň, kedy som plodná, kedy nie, proste spolupráca.