Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

makak21
31. dec 2006

Ahoj chechto. Koukni se https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Už se to probíralo 😉

kacenqa
2. feb 2007

ahojte, pripajam sa po prvykrat na modreho konika 😉
mam problem aj ja s MS po vysadeni HAK, skoncila som s tbl tesne pred silvestrom, dobrala som posledne balenie, prva MS prisla tak, ako mala, 2. januara a trvala tak, ako zvykla pocas HAK. Cakala som dalsiu, ze mi pride po 28 dnoch, cize 30.1. ale nic. Dnes mame 2.2., cize mam 4 dni meskanie. Fakt je aj ten, ze sme sa relativne intenzivne 'snazili' aj ked by som nepovedala, ze to bolo umyselne snazenie, proste..bola chut 😀 😀 😀 Skusila som si urobit vcera test, vysla vsak iba jedna palicka. Ja viem, ze mi tu nikto nepovie, aka je sanca, ze test nebol spolahlivy, vzhladom na to, ze som tu citala 10 stran o tom, kolko bab ma po HAK problemy s MS, len som sa chcela podelit o svoje napatie/ocakavanie/nervozitu.... fakt je ten, ze by som sa potesila, kebyze sa nam to zadarilo hned na prvy mesiac a fakt je ten, ze nic nenasvedcuje tomu, zeby sa mi nejaka MS mala blizit (obvykle som sa zvykla vyhadzat, teraz nic, nic ma neboli, akurat mam nafuknute brucho ale to z toho, ze som pribrala po vysadeni-asi?)...takze tak... 😒

megie
6. feb 2007

samozrejme, že šanca tu je... skús si koncom tohto týždna urobiť další testík, alebo už ti prišla MS? Každopádne držím palce 😉

kacenqa
7. feb 2007

megie - test som si urobila vcera a vysli mi 2 palicky 😀 😀 som objednana na krv a cyto na 21. takze az potom to bude 100% ale verim tomu, ze tie testy neklamu. ja som potm nad tym aj rozmyslala, ze ci som ten test nezahodila prilis skoro - myslela som si totiz, ze tie 2 palicky sa urobia hned a mne sa hned spravila iba jedna a potom uz neviem, ako dlho som cakala, ale potom som to zahodila. a vcera som si robila iny test - rapiclear cerveny, a tiez mi hned vysla iba 1 palicka a ta druha az potom...som nechapala...

megie
7. feb 2007

jéééjko, to sa tešim tešim, ale nebudem radšej predčasne gratulovať, aby sme neboli sklamaní... Ja som si robila taký istý a mne tá druhá čiarka začala nabiehať skoro od začiatku ale už sa nepamätám, za ako dlho bola jasná a hrubá... tak držím palčeky. A nebola si na sone???

kacenqa
7. feb 2007

nie. vcera som hned nabehla k dr. ale pozeral na mna, ked som pvoedala, ze posledna MS bola 2.1. ze co tam robim tak skoro a nic mi nerobil iba ma objednal na toho 21.2. a par veticiek povedal, ze co ma bude pobolievat atak...tiez sa velmi tesim, aj ked je to take otaznikove zatim, ale verim, ze sa to potvrdi...dakujem za podporu

megie
7. feb 2007

😉

ivana98
8. feb 2007

jeej, kacenqa, ahooj. teda, po prvy krat na konikovi a uz takto? 😉 gratulujeeem (aj ked mozno predcasne)

mabe
9. feb 2007

Ahoj holky, minulá MS mě skončila 1.1. pak jsem ji čekala 25.1. mela jsem 5 dnů takový špinění a od té doby nic. Že by to nakonec byla MS, co myslíte? Jsem z toho úplně zmatená.Testy zatím negativní.

megie
9. feb 2007

A kedy si si robila naposledy testík??? 😕

deina
14. feb 2007

Ako vidim, HAK vie obcas pekne rozhadzat cyklus. Ja som ju brala asi rok a pol (Jeanine), prestala som pred mesiacom. Teraz cakam, ci a kedy dostanem menzes. Pred HAK som mala kratke cykly - tak okolo 25 dni, dokonca niekedy aj skor. Teraz som 29 dni od poslednej (hned po HAK) menstruacie a stale nic a zda sa mi to strasne dlho. A nezda sa mi, ze by chcela prist (ale zase ani pred HAK som nie velmi vedela, kedy ma prist, mala som vzdy uplne bez problemov menzes, bez bolesti). Aj sme sa snazili o babo, ale velmi sa tesit nechcem, ked vidim, ze prvy taky prirodzeny menzes u niektorych bab prisiel o dost neskor. Kolko vam trvalo, kym sa vam cyklus vratil do normalu? Nechcela by som kazdy mesiac cakat 40 dni, ci sa podarilo, kedze uz snazilkujeme. 😖

kila
14. feb 2007

Deina ja som vysadila hak pred 4 mesiacmi, odvtedy som mala cykly raz 31 dňový, raz 28, raz 30... a teraz čakám, lebo dnes už mám 26. DC... 😉 Pred hak som mala takto isto, len mi mrcha vtedy trvala aj 7-8 dní, dnes je to už len 4 dni, takže mi hak ešte aj pomohol... 😉 neboj sa bude všetko OK... 😉 počkaj 28 + 5 dní a skús test... 😉

deina
14. feb 2007

Jeden som uz skusala, ten bol negativny, ale ten bol len taky asi... na vylakanie penazi, ale neodolala som (nezda sa mi, ze by test fungoval uz 5 dni pred menzesom, aj ked to na nom bolo napisane). Mne pred HAK tiez menstruacia trvala dlhsie ako 7 dni, aj ked tie posledne dni to bolo len take "kvapkanie", pocas HAK to bolo kratsie a aj cyklus bol dlhsi (28 dni).

nnika
14. feb 2007

Ahojte , aj ja sa s Vami podelím o skúsenosť : HAK som brala 10 rokov. Koncom septembra som ju vysadila a MS mi prišla asi za 4 dni, potom som ju dostala za 21 dní potom za 20 - ďalšia za 14 dní ! Viete si predstaviť ako som začala panikáriť. Doktor mi oznámil, že mám hormonálny výkyv a bábätko môže prísť až za pol roka rok - tak som bola nešťastná ale nejak som sa s tým zmierila a prestala sa na to upínať - no a v decembri // paličky 😀

deina
14. feb 2007

To je skvele, nnika, gratulujem ti! 🙂

kila
14. feb 2007

Nnika, gratulujem! 🙂 Ty si dôkazom toho, že sa aj lekári môžu mýliť a šéfom je tu len a len Matka príroda! 🙂

nnika
14. feb 2007

kila presne tak,ale ja si myslím že troška pomohlo aj to že som prestala na to tak intenzívne myslieť - psychika vie byť hnusná .

kacka2
15. feb 2007

ahoj, koukam ze snad jen ja jsem abnormalni případ ☹
Vysadila jsem HA(Mercilon po 6ti letech) a od ty doby nic.
doktorka řikala že je to stresem (statnice mi dali zabrat)tak uvidim, zatim se dostavilo jen jednodeni spineni.
Momentálně se na to taky snažim nemyslet, jen měřim bazální teplotu.

deina
15. feb 2007

Kedy si ju vysadila, Kacka?

U mna je to uz 30-ty den a stale nic. Viem, ze to este nie je vela, ale pre mna je to nezvyk, kedze som mavala kratsi cyklus. Ale asi je ten cyklus trochu rozhadzany po HAK. Fakt na to radsej nemysliet...

kacka2
15. feb 2007

vysadila jsem koncem listopadu a spineni se dostavilo tyden po statnicich takze pred 14ti dny. Ale musim podotknout ze u nas v rodine je to docela bezny, pred HA jsem to mela taky dost nepravidelne.
Bala jsem se ze budu mit cystu jako sestra, ale nastesti je vse v poradku, doktorka rekla jeste mesic pockat a pak se uvidi.

megy
15. feb 2007

taky trošku přidám do mlýna. Já ji vysadila v prosinci. A dostala jsem ji po 38 dnech. Málem jsem se nezvedla z postele pro křeče. Věřte, že se budeme snažit teď intenzivně. Dokonce se zásobuji ovulačními testy🙂 Tak to snad výjde. Byly bychom moc rádi

mabe
15. feb 2007

Ahoj holky, tak ja vysadila prasky na stedry den. Na silvestra jsem mela MS a od te doby jsem poradnou MS nemela. Sem tam nejaky spineni, ale jinak nic. Jsu z toho celkem nervozni, nevim jestli mam vubec ovu nebo ne. Jelikoz je to mesic a pul, tak jeste chvilku cekam. Pockam jeste mesic, dva a pak pujdu k doktorce.

deina
16. feb 2007

U mna to vyzera dnes tak, ze konecne sa nieco deje. To nie je zle, na 32. den po vysadeni, aj ked zatial to vyzera len ako dake spinenie, velmi slabe. Mozno sa to este rozbehne. Aj predtym sa mi stavalo, ze prvy den bol este taky "nerozbehnuty". Uf, ale som si vydychla. Ked som citala, ze dievcata tu cakali na menzes po vysadi aj 40 a viac dni, tak uf uf, som rada, ze je uz tu (aj ked som v kutiku duse dufala, ze by to mohlo byt aj tehotenstvo, ale nevadi, musim byt rozumna).

Mabe, nebolo by lepsie ist k doktore hned? Vsak to su uz snad dva mesiace od tej poslednej.

manicka77
16. feb 2007

U mě po vysazení HA se konala jen jedna MS po 8týdnech a pak nic a nic až mi dr. znova na 3měsíce nasadila zase HA, ale pak už ji nechci ani vidět, snad už to pak bude lepší..

simus
16. feb 2007

tak já uživala antiko 10let a po vysazení jsem to nedostala asi 40 dní a pak 3 za měsíc, děs trvalo skoro půl roku než se to srovnalo a otehotněla jsem s clostilbegytem skoro po 2letech.Tak vám všem držím palečky

lucian
16. feb 2007

Ahojda, mám také problémy s MS, HA jsem přestala brát koncem srpna a od té doby jsem měla MS pouze 2x, z toho jsem poprvé musela na injekci a teď podruhé, se mi to sice opět se zpozděním, ale rozjelo už bez doktora. Mám možná hloupý dotaz, ale zajímalo by mne, zda nepravidelná MS má velký vliv na otěhotnění a zda někdo neví, jak by se to dalo srovnat..

ka.te1
17. feb 2007

Tak MS se dostavili přesně 15 dní po injekci 😉 Už jsem v to ani nedoufala a jsou tu...sice strašně slabé oproti normálu, ale jsou 🙂 Tak teď uvidíme, jak se bude chtít tělíčku otěhotnět 😉

mabe
20. feb 2007

Ahoj holky, tak jak to vidim, tak antikoncepce je svinstvo. Ach jo. Od zacatku ledna akorat spineni tak dva dny - jinak nic. Doufam, ze to staci, ze je to aspon nejaka. Prave premyslim, kdy k doktorce?

kacabacka
21. feb 2007

simus: já sice beru HA 6 let, ale tak za rok se chceme začít snažit a teď teda nevim, jestli mám vysadit už teď, aby se cyklus v klidu srovnal, nebo vysadit až za ten rok...

Taky by mě zajímalo, jestli se dá otěhotnět i při nepravidelném cyklu

vendulka
21. feb 2007

kacabacka:cyklus by se měl tak nějak srovnat....doktorka mi říkala, že jak vysadm, tak se cyklus hned vrátí tak jak byl před HA,dá se prý také otěhotnět ihned po vysazení,takže myslím, že i při nepravidelném cyklu..... 😉