Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

manicka77
21. júl 2007

Tak holky, já stále od dubna ještě nic, za 2týdny jdu na gyndu a snad mi s tím něco dr.už udělá... 😒

mimap
21. júl 2007

Ahoj holky, přispěju taky s troškou do mlýna 🙂 Já jsem brala HA 7 let, pak vysadila a v obvyklém termínu MS dorazila, ale strašně silná a trvala 18 dní, což je teda dost vyčerpávající, ale pak cykly naskočily naprosto pravidelně a ovulace taky probíhá. Takže u mě vysazení tabletek proběhlo celkem bez problémů ( brala jsem ale Minisiston s nízkou dávkou hormonů). 😒 Jinak z řad mých kamárádek vím, že musely spíš na vyvolávačku, nebo dost dlouho trvalo, než byla MS pravidelná.

fido
23. júl 2007

ahoj holky, i já přispěji svou troškou do mlýna, také jsem v nedávné době přestala užívat HA (Logest, 5 let), 1. cyklus po vysazení trval 28 dnů (ovulace proběhla), menstruace tedy přišla přesně na den jako při užívání HA, ale trvala jen 2 dny, potom špinění, po přečtení vašich příspěvků mám docela obavu, jak se to bude dál vyvíjet

sophy
25. júl 2007

fido, to je tym, ze sa ti musi zregenerovat sliznica maternice, telo sa proste musi dostat do rytmu,vajecniky a hormony musia zacat pracovat bez pomoci a "dopingu", ja mam problemy so sliznicou este 8 mesiacov po vysadeni, prvy cyklus po vysadeni bol ale tiez ukazkovy, ovulacia i krvacanie, proste vsetko, naivne som si vtedy myslela, ze tiez patrim medzi tie co budu v pohode, potom vsak cele mesiace uplne nic... az som musela dostat vyvolavacku, ale moc to nepomohlo, videla som aj na doktorke podla ultrazvuku, ze nie je presvedcena, ze to zaberie... inak poviem to tak, hned by som sa na mieste vymenila s babami co su presvedcene, ze im ich zdravie tabletky nerozhodia 😠

mabe
25. júl 2007

Ahoj sophy, ja jsem prestala brat anti na vanoce. Pak behem hormonu v breznu otehotnela. V kvetnu potratila. A ted 2 mesice po revizi cekam na MS. Minuly tyden doktorka rekla, ze vajecniky nefunguji a ze me sliznice trosku narustla. Tak pockame 3 tydny a pak se uvidi. Asi hormony. Predevcirem jsem asi tak na 2-3 hodiny krvacela. Nebyl to standardni prubeh MS. Rovnou krev. A potom nic. Zadny spineni, nic. Tak ted nevim, jestli se to da povazovat za MS nebo neco jinyho. Jsu z toho dost zmatena. Co ty nato? Dik za nazor.

albertova
25. júl 2007

Ahojky môžem sa pridať?????

Ja som vysadila HAK minulý rok v júny, a celý rok som mala problémy, a teraz keď už nič nepomáhalo, musela mi doktorka dať HAK naspäť, síce len na tri mesiace, ale uvidíme.... ☹ ☹ ☹

sophy
25. júl 2007

mabe, je mi luto... ano, je to zvlastne, nebolo to po styku?, vtedy sa to obcas stava, neviem, zjavne mas tie hormony dost rozhodene, skus poziadat aby ti spravili endokrinologicke vysetrenie, ked nefunguju hormony, vzdy je za tym stitna zlaza, mozno budu musiet endokrinolog a gynekolog spojit svoje sily, u mna to tak bude... mam len mierne zvysene hodnoty, ale asi bude treba liekmi stitnej zlaze trosku pomoct
albertova - daj si spravit preventivnu prehliadku, kompletko, ci si v poriadku, a tiez skus poziadat o vysetrenie stitnej zlazy, ono gynekolog toho moc nenarobi ked nevie ci ti telo produkuje normalne hormony, len tak na blind skusat lieky ci ant, to nie je podla mna rozumna liecba 😉

jana40
27. júl 2007

Caute, baby.
Ja som vysadila HAK v maji /brala som Cilest asi 10 rokov/...odvtedy som mala 2-krat menzes, ale len velmi slaby-len take spinenie...dokonca ani bolesti neboli....vobec som predtym netusila, ze po vysadeni HAK moze neprist menzes a ovulacia.....Zatial mam v plane zacat skusat otehotniet v novembri....ale zacinam mat strach, ci sa to vobec podari....nemam ist k lekarke?....alebo mam este pockat 1-2 mesiace?
😖

nika251
27. júl 2007

jana- osobne radim ist k Dr nech ti urobi UZV ci ti vlastne folikuly rastu a ci si v poriadku. Mne MS po vysadeni Jeaninu chodila najskor po 28dnoch, potom30 co sa predlzilo v priebehu 3 mesiacov az na 50dnove cykly a zistili mi ze mam anovulacne cykly. Dr. ma poslal na laparoskopiu kde mi zistili este len miernu formu polycystickych vajecnikov, urobili mi drilling (napichali vajecniky), potom som musela brat hormonalnu liecbu + duphaston na upravenie dlzky cyklu. Nastastie hormony mi po dvoch mesiacoch z neviem akeho dovodu Dr vysadil, potom 2 mesiace frcala aj ovulacia a vysledok je jasny. Takze radim ti ist k Dr a nedat sa odbit s tym ze rok mate skusat lebo ten rok sa potom este moze natiahnut aj na roky ( u nas 15 mesiacov) lebo ani liecba ti nemusi zabrat hned na prvy krat. drzim ti palce.

anamor
27. júl 2007

ja som vysadila hak a mam za sebou styri cykly bez hak, prvy menzes bol na 28 den, dalsi 25, potom 30, 32... dufam len ked toto citam, ze sa o polroka nedostanem na 50 a ze sa to uz stopne...

manicka77
28. júl 2007

Holky, já už vysadila 2x. Poprvé MS za 45 dní a pak nic, na doporučení dr. jsem barala 3měsíce v kuse HA a poté zase vysadila a teď už 4 měsíce nic opět a ve čtvrtek jdu k dr., tak jsem zvědavá.. 😒 .
Mimi zatím nechcem, ale jsem ráda, že jsem vysadila už teď, že se stihnu dát do pořádku do té doby než ho budeme chtít...

sophy
28. júl 2007

no, baby, myslim ze tuto diskusiu a nase skusenosti by si mala precitat kazda baba co siaha po hak, a rozhodne aj tie, ktore ju uzivaju a moc si ju pochvaluju a o ziadne negativne ucinky sa nezaujimaju...

v.ctyrlistek
28. júl 2007

Ahoj holky, hlasim se mezi vas. Ja vysadila HA 10.cervence, protoze jsem uz skoro pul roku asi tyden spinila pred MS. Asi jsem se "predavkovala" antikoncepci, brala jsem ji skoro 7 let. Od posledniho prasku me kazdy den boli hlava. K Dr. jdu 3. srpna, tak jsem zvedava, co mi povi.

anamor
28. júl 2007

ja uvidim, ci na mna moja hak mala negativne ucinky, zatial tuki-tuk dufam, ze nie. Pocas jej uzivania som bola dlhe roky bez jedineho problemiku...

govinda
28. júl 2007

ja som vysadila HAK v novembri 06 a prvá MS prišla po 42 dňoch, potom po 41 a potom po 75 😠 . Hormonálny profil strašne zlý, cykly anovulačné, no proste hrúza. A po vysadení HAK mi začali vypadávať vlasy, ale po troch mesiacoch sa to upokojilo a je to ok. Tento cyklus mám tiež dlhý, teraz som asi 41dc, ale ovulku som mala až 25dc, tak to asi aj preto. Proste HAK už brať nechcem 😉

anamor
28. júl 2007

govinda a predtým si mala cykly ok?

v.ctyrlistek
28. júl 2007

Govinda, nestras. Mne tedy taky zacaly padat vlasy a to jich moc nemam. 😖 V dubnu jsem na mesic vysadila HA a to jsem dostala MS az 41. den. Tak jsem zvedava, kdy tentokrat dorazi. Uz jsem 14 DC a zatim ovulace nedorazila, tak doufam, ze nebudu mit anovulacni cyklus. 😠

govinda
28. júl 2007

anamor, ja som HAK brala pekných pár rokov. Prvýkrát som ich vysadila po 5 rokoch a MS som mala len na vyvolávačku a potom som HAK brala 2 roky, po vysadení zase vyvolávačky. A pred celkovým braním HAK som mala cykly tiež dosť rozhádzané, ale to som mala aj problémy s váhou, tak to bolo asi aj tým.

anamor
28. júl 2007

ja som brala hak vyse sest rokov, som 5 mesiacov po vysadeni a cykly som mala od 26 do 32, uvidim co bude dalej, ale dufam, ze to bude ok. predtym ako som zacala hak brat som mala cykly tiez pravidelne.
a to ako viete, ze mate anovulacny cyklus? /blba otazka, ale v tomto sa nevyznam/

v.ctyrlistek
28. júl 2007

Anamor, da se to zjistit, pokud by jsi si merila bazalni teplotu. 😉 Jinak Ti to zjisti jedine doktor.

anamor
28. júl 2007

myslela som si to... dakujem, kym nemusim, tak merat nebudem, to bude az to konecne stadium 😒

v.ctyrlistek
28. júl 2007

Anamor, ja bych to prave rada zjistila, jestli mam OVU nebo ne, abych zbytecne nelezla za Dr., jestli se se mnou vse v poradku. Ale ja uz tam pres rok nebyla, tak jsem se objednala jeste driv, nez jsem vysadila HA. Chtela jsem az na 3.srpna,neee,ze by byla u Dr. tak douha cekaci doba. 😉

anamor
28. júl 2007

jasne, rozumiem, ja sa chystam na jesen a uvidim, chodim pravidelne, na tom mi dost zalezi

v.ctyrlistek
28. júl 2007

Ja taky chodim pravidelne kazdy rok, ale ted jsem byla 2 roky v Anglii a jeste par dni jsem, tak mi to nejak nevyslo. Vzdycky jsem chodila v zime a nadavala jsem, ze musim v tom mrazu k Dr. Ted jsem si to posunula, tak budu chodit v lete, kdy je teplo. 🙂

p.p.
28. júl 2007

ahoj jsemtady poprve ..ja je brala jen rok a ted jsem vysadila MS prisli po trech dnech ale ted uz me MS cekam 33 dni..tak nevim

sophy
29. júl 2007

baby, odporucam, hlavne ak vam padaju vlasy, ale po vysadeni hak vseobecne, doplnat hlavne horcik a b vitaminy, lebo tie z tela hak vo velkom mnozstve odburava... len stravou sa to doplnit a vyrovnat neda, hlavne ten horcik, citala som nejake studie a odporucaju to aj lekrai, hlavne ak potom planujete otehotniet

v.ctyrlistek
29. júl 2007

sophy, tak dekuji za info. Protoze tohle me nedavno napadlo, jestli HA obsahuje vitamin B. Z niceho nic jsem mela 3 afty, ktere mam tak jednou za 5 let. A mela jsem praskly koutek rtu. Takze se budu ladovat beckem a horcikem. Snad to pomuze na ty vlasy, fakt jich moc nemam. 😒
p.p., pokud do 50ti dni nedojde MS, urcite bych mazala za Dr.

sophy
29. júl 2007

v.ctyrlistek, ja mam taky problem, ze som pravdepodobne v dosledku problemov so stitnou zlazou (v kombinacii s hak)prisla o vlasy nad celom, mam ich velmi riedke, vidno mi pokozku akoby som uz bola dochodkyna, je to znacne viditelne a tie vlasy mi tam uz nikdy nedorastu, co je dost neprijemne, takze chapem ake mas asi pocity... je to fakt na zlost, ze ziadny gynekolog zenu neupozorni, ze by pri hak mala uzivat aj umele vitaminy, lebo ani tou najzdravsou stravou ich zvysenu potrebu nepokryje, u niekoho sa to prejavi malymi problemami, u ineho vacsimi, ale vacsina zien to hak vobec nepripisuje...

asmk
30. júl 2007

ahojte, prosim vas a mali ste aspon niektora normalny cyklus po vysadeni HAK, ja prave doberam posledne balenie a chcem si dat tak 2-3 mesiace pauzu(tak min 2-3MS)a potom sme chceli s manzelom zacat pracovat na baby ale ked tak citam tieto prispevky tak mam normalne strach ze ci vobec daku MS dostanem... ☹ ☹

certica
30. júl 2007

asmk,
ja som mavala vzdy normalny cyklus po vysadeni - aj v minulosti (to som uzivala HAK 9 rokov), aj teraz po roku uzivania (vysadila som zaciatkom t.r.) cyklus vzdy 26-28 dnovy