Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

horajda
26. nov 2007

ahojte baby,
ja som brala HA viac ako 10 rokov,tiez som sa bala kao to dopadne, ale zatial v pohode,vysadila som ju v juli a v auguste som ju dostala asi po 24 dnoch, teraz mam nepravidelnu, teda kolise medzi 23-28 c je asi v celku v norme.

emjee
27. feb 2008

marrei • Dnes o 12:30
Ahoj, plánujeme, že se budeme snažit o mimčo od léta (koncem června máme svatbu). Přítel by rád, kdybych vysadila HA už teď v dubnu (doberu poslední platíčko), pak bychom to do svatby snad nějak uhlídali. Jenže já se fakt bojím, jak to bude s MS - dokud jsem nebrala HA, mívala jsem i křeče, nic příjemnýho... Nejhorší je, že by se měla dostavit MS pár dní po svatbě, bojím se, že mě zas chytnou ty křeče a celou svatbu protrpím ☹ Takže bych si raději ještě jedno trojbalení nechala předepsat, abych měla svatbu s jistotou.... No prostě, jak se vám srovnala MS po vysazení HA?? Bylo to OK, nebo s problémama??

prettybaby • snž • Dnes o 12:34
no marrei, ja som mala MS vzdy rozhadzanu,chodila kedy sa jej chcelo a len pocas uzivania HAK bola presna ako hodinky. Po vysadeni som dostavala MS castejsie, po 17 dnoch cca, zvykla som si ale, aj ked sa mi to nepacilo. Teraz posledne 2 razy dosla tak normalne. HAK neberiem od 9/2006. Inak - ja som svadbovala s MS, dosla, aj ked nemala - mohli za to stresy, ale voooobec som si to neuvedomovala - lebo to bol najkrajsi den v zivote 🙂

silente • Dnes o 12:37
Ahoj Marrei. Já mám naštěstí jednofázovou HA, takže jsem si teď posouvala MS (zkrátila jsem jeden cyklus o týden) tak, abych měla poslední MS 14 dní před svatbou, takže svatba by měla být v pohodě.... O čištění po HA teda neuvažuju, chceme na to "vlítnout" hned 😉

marrei • Dnes o 12:38
Ahoj Sili 😉 😀

terinda • Dnes o 12:46
Ahoj Marrei, já mám zatím vše ok, jakžtakž pravidelně - i když je to trochu překvápko, kdy dojde 😉 Jen se trochu zhoršila pleť a vlasy. Doporučila bych Ti prášky brát ještě do svatby - abys měla klídek a pak na to můžete hned vlítnout, čišťění po HA není potřeba

eva.konczynova
27. feb 2008

holky tak já po vysazení HA měla menstruaci naprosto rozházenou... a už se nedala do pořádku! Taky před braním HA nebyla bolestivá, a po strašně! Strašně jsem se bála, že budu mít problémy otěhotnět, ale kupodivu se nám to podařilo hned na poprvé (celkově 4 roky po vysazení HA, brala jsem jí 2 roky)

andelka
27. feb 2008

No já na první MS po vysazení teprve čekám. Ovulace proběhla, tak myslím, že všechno naskočí jak má. Bolesti jsem měla před HA tak s nima počítám i teď. Ale je fakt, že nebyly tak hrozné, přeháněla jsem, když jsem se chtěla ulít ze školy.Bylo mi blbě 2 hodiny, ale uhrála jsem to na 2 dny 😀

ba80
27. feb 2008

...ja som vysadila v oktobri a uz sme tehu, takze vobec neviem, aky mam cyklus, lebo mns som mala 2x, aj to po vyvolavacke... 😅 ...ale bolesti som nemala ani pred, ani po... a brala som ju vyse 10 rokov...

marrei
27. feb 2008

Hm, tak vidím, že nebudu riskovat pokaženou svatbu 😖 Počkám s vysazením až po svatbě...

terinda
27. feb 2008

Marrei, není kam pospíchat, nebudeš se zbytečně nervovat a svatbu si víc užiješ 😉

marrei
27. feb 2008

Terinda, no právě s tím pospícháním moc nevím.... je mi 27 (což teda není úplně nejhorší), ale přítel měl nic moc spermiogram, tak se bojíme, že to bude dlouho trvat ☹ ☹ ☹

terinda
28. feb 2008

Marrei, to chápu, mně je 28 a taky jsem o tom uvažovala. Ale pak jsem si řekla, co když se to povede hned, budu mít rizikový a celý svatební den zruším? Tak jsem si ten svůj den užila naplno se vším, dobrala HA, najela na Femigard - jen tak pro jistotu a začneme se snažit. O manželovo spg nic nevím ... zatím.
Rozhodnutí je nakonec hlavně na Tobě 😉

lalisek
5. mar 2008

Ahojky holky,potrebovala bych poradit.Vysadila jsem antikoncepci 16.prosince 2007 a hned 18.prosince prisla prvni menstruace a doted nic a mezi tim jsem 4 dny jen slaboucce spinila.Byla jsem u dr a ta rekla,ze tehu nejsem ☹ ,ale stale mrska neprisla,tak jen cekam 😝 Ma smysl myslet na to co kdyz jsem?Nevim jsem asi naivni ale ja mela ze zacatku tehotenske priznaky.Dekuji za radu 😉

terinda
5. mar 2008

lalisek: zkus si udělat znovu těhu test a rozhodně jdi k doktorce, jestli těhu nejsi, tak Ti aspoň píchne vyvolávačku.

fyalynka
15. mar 2008

Ahojte, neviem ci som sa trafila do spravnej temy, ale potrebujem poradit... Antikoncepciu som vysadila uz pred
rokom, na moje prekvapenie som MS mavala pravidelne, ziadne vynechanie za cely rok. Teraz posledna skoncila
asi pred tyzdnom a pol ale bola slabsia ako inokedy, a co ma prekvapilo, dost ma boleli prsia pred aj cely tyzden
po... 😕 Taky tlak aj bolest, co som mavala len ked som uzivala antik., potom uz nie. A dnes od rana mam mierne ruzovkaste spinenie, myslela som, ze dalsia MS, ale zatial nic viac... 😒 Som z toho znepokojena, neviem co to...a horsie je, ze som v zahranici a nemozem ist k svojmu mudr. ☹
Vie niekto poradit, co by to mohlo byt??? ☹
moooc dakujem!!!

ivana98
15. mar 2008

fyalynka, na tvojom mieste by som najskor slkusila tehu test, uz by mal spolahlivo ukazat 🙂 a potom skus zavolat dr., to sa da aj zo zahranicia 😉

fyalynka
15. mar 2008

ivka, myslis ze by som mohla byt tehu?? 😅 Popravde povedane, napadlo ma to, ale nejako som si to
ako vysvetlenie nepripustala...asi preto, ze som mala MS... 😒 Ale asi ho zajtra skusim a uvidime... Aj tak
dakujem za radu 😉

emjee
3. feb 2009

nelyy • Včera o 20:08
Ahoj všechny budoucí maminky, jsem tu poprvé a tak možná už tu tohle téma někde je.. ale chci začít znovu nové ... každým dnem čekám menstruaci... moc bych si přála miminko jsem měsíc po vysazení, menstruace byla naposledy za tři dny po posledním prášku začátkem ledna a ted čekám co se bude dít... prášky jsem brala 6 let v kuse a tak sem zvědavá jak na to moje tělo bude reagovat předtím jsem měla docela problémy s menstruací, dr. mi ji vyvolával injekcí nebo sem brala proveru... ted piju kontryhel(1den menstruace), baštím kyselinu listovou, koupila sem si i ženský čaj 9 bylin od grešíka, občas si vypiju čaj z řebříčku není teda moc dobrý.. ale co bych neudělala proto, abych otěhotněla... v lékarně mi poradili mastadynon... četla sem je, že je na vyvolání menstruace.. prostě dělám všechno proto abych poprvé dostala přírodní menstruaci a nemusela brát nějaký fuj hormony... a mohla se začít snažit.. tak prosím všechny všecičky co máte nějaké zkušenosti tipy.. cokoli ...mám totiž docela strach ... zítra je den kdybych to měla dostat kdybych brala prášky...

murynka • snž • Včera o 20:12
nelyy možná MS přijde přesně, dost po vysazení HA se stává že menstruace přijde jako s prášky poněvadž tělo je ještě ovlivněno hormonami,mě se tak stalo první MS přišla po 28dnech přesně ně čas,za to druhá si dala na čas a přišla po 35dnech a ta třetí?už nepřišla..takže držím palečky....ono se tělo potřebuje vzpamatovat dej mu čas

karol84 • Včera o 20:15
ahoj, ja uz ted cekam skoro dva mesice na MS, vice nez pul roku po vysazeni prasku (a to jsem mela jen jedno baleni, predtim jsem uz 3/4 roku nebrala)

nelyy • Včera o 20:22
jéé ahoj holky, to jsem ráda že se mi někdo ozval a zkoušeli ste třeba pít nějaký ty čaje?? kontryhel nebo tak...? prý dost pomáhá řebříček.. každé ráno nalačno.. to opravdu ale nezvládám... takže občas přes den... no sem na to zvědavá.. a myslíte že je fakt pravda že když předtím jsem měla problémy s menstruací tak že po vysazení zase naběhne ten samý kolotoč jako před antikoncepcí?? ach jo, jsem na to všechno zvědavá... furt jen počítám dny a sama sebe se ptám jeslti to dostanu.. tohle je fakt hruza.

murynka • snž • Včera o 20:29
nelyy a teprve potom to čekání je hrůza kontryhel jsme začla pít až po revizi.. o mimi jsme přišli ale ted už je na cestě možná jiné jinak jsem tělu nechala oddych uvidíš jak ti to naskočí nic nebere žádné čaje nic a uvidíš třeba se zadaří zrovna hned

nelyy • Včera o 20:36
tak držím pěstičky murynko ať ti to vyjde a tak myslíš abych nic nepila a nechala to jen tak jak to je... ted mě docela trošku pobolívá na pravé straně ,ale zase není to nijak hrozný... spíš cítím takové zvláštní tuhnutí.. no těhulka ale asi nebudu.. nepočítám že by se zadařilo tak rychle... hlavně aby mě ta mrška přišla!!!!

murynka • snž • Včera o 20:40
nelly já po vysazení se cítila mnohem lépe,bolesti hlavy zmizeli,chut na sex se zlepšila o milion procent
já bych nic asi nebrala jen tu kyselinu listovou a být tebou nech proběhnout alespon 3MS a pak se snažte
navíc poznám ted dokonale ovulaci to je také výhoda já si po vysazení nemůžu stěžovat ted čekám na
MS a nic třeba se povedlo kéž by

nelyy • Včera o 20:42
to je fakt, když jsem brala prášky měla sem i občas docela deprese.. zničeho nic sem začala brečet a tak.. bolesti hlavy taky byly.. ted se jinak cítím uplně v pohodě, měla sem strach třeba ze zhoršení pleti ale uplně v pohodě, a chut na sex tak musím říct že mě se teda taky rapidně zvedla a jak poznáš ovulaci?

nelyy • Včera o 20:45
já jsem v tomdle opravdu uplnej nováček..jen hledám na netu a tak.... vubec si ani nedokážu představit jak asi bolí břicho když probíhá ovulace??? myslíš že cca týden po vynechání, jsem měla docela velkou bolest kolem vaječníků tak na střídačku...pořád sem si tlačila na břicho polštář.. myslíš že to mohla být ovu?? jenže zase byl to jen týden...

murynka • snž • Včera o 20:46
v půlce cyklu mě začne bolet ten vaječník ze kterého se uvolnuje vajíčko,pobolívá podbřišek a jde z tebe takový hlen který je jako vaječný bílek a táhne se mám chutě...a tak prostě to poznám

neboj naučíš se poznávat své tělo chce to jen čas
plet se mi také nezhoršila pohoda

nelyy • Včera o 20:48
důležitá věc je, aby se dostavila ta potvora a pak budu poznávat...

murynka • snž • Včera o 20:50
jo jo přesně tak držím palečky

nelyy • Včera o 20:54
a co když se nedostaví?? sem hrozná vzdávám to dopředu a to bych neměla takže čekám!!!! zítra at jsi už tu a kdyby nááhodou nepřišla.. mám prostě čekat a čekat.. fakt nechci žádný hormony do sebe... a čekat kdy se prostě objeví..nebo myslíš že bych měla jít za Dr?

murynka • snž • Včera o 20:56
nelyy dr.s tebou stejně nic neudělá jo kdybys meškala více jak 14 dní určo k dr.který ti píchne vyvolávací injekci ale nemysli na nejhorší jasný

nelyy • Včera o 20:58
ok murynko díky moc já dám vědět

murynka • snž • Včera o 20:59
nemáš zač jak říkám chce to čekat a dát tělu čaas cpala si do něj hormony mátla ho a ted musíš ty dát čas jemu
aby se dalo dohromady a miminko přijde neboj se!!!!!!!

nelyy • Včera o 21:01
kéž by moc bych si to přála a to tady asi všici

veronika297 • snž • Dnes o 09:06
nelyy ja ked som vysadila antiku som si kúpila ten mastadynon,ale vôbec mi nezabral.Asi je to u každého iné.Mrchy mi vôbec neprišli.Tak som ho po dvoch mesiacoch prestala aj brať.

nelyy • Dnes o 09:57
Ahoj veroniko, a ta menstruace ti teda vubec nepřišla??? pořád na ní čekáš.. já dnes nebo zítra... ach jo.. jinak vubec nemám žádné příznaky že bych to měla dostat

hypo • snž • Dnes o 10:23
ahojky, tak ja po vysazeni antika (13 let) nedostala MS vubec, takze vyvolavacky pak provera a pak CAR a diagnoza PCO, coz neni zas tak velka tragedie nicmene se snazime stale a stale nic a tak ted cekam na MS protoze si bude zadat o IVF

hypo • snž • Dnes o 10:24
jinak jsem na srovnani pila kontryhel, Femigard a nepomohlo nic......... drzim pesti at vam cajicky kapicky a vse prirodni pomuzou, ja bohuzel skoncila na lecich........
jinak aby byla MS musi narust sliznice tak skuste neco na podporu rustu sliznice

mimakro • 2d • Dnes o 10:32
Prvý menzes po vysadení som dostala na 29 deň, druhý na 37 deň, tretí na 52 deň. Teraz očakávam taký 35 dňový cyklus. O dieťa sa už nesnažíme, ale rada by som mala aspoň 33-dňový cyklus. Taký bol celkom pred prvým otehotnením. Od vysadenia HAK si poctivo meriam BT, tak aspoň viem, v korej časti cyklu som.Nelly, viem, čo prežívaš. Ja som vždy pred menzes nervózna, že či príde, či nie. Pri mojich hormonálnych problémoch tehotenstvo vylučujem (obe deti som počala až po utrogestane resp. duphastone).

sima08 • Dnes o 10:33
Ahoj, tak já vysadila v listopadu 2008 po 10 letech HA a chci tě uklidnit, čekala jsem na moji MS opravdu dlouho, ale nakonec přišla sama, bez pomoci a to až 10.1.2009 ( si po 70 dnech ), potom jsem zase za 14 dní začala trochu krvacet ( si 2 dny ), snad se s tím tělo popere a já se z toho nezblázním. Člověk musí být holt trpělivý a to já nejsem

shaarka • snž • Dnes o 10:52
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

veronika297 • snž • Dnes o 11:03
no teraz som už po vysadení antiky asi rok a pol ..musela som začať brať dufaston aby vôbec chodila..
ale ja som mala vždy problemi ..nikdy nechodila na čas aj ked som brala antiku tak sem tam blbla.

nelyy • Dnes o 11:34
Holky, tak dobrá já budu čekat..a budu doufat.. čajík kontryhel piju už měsíc... dvakrát denně, takže s narůstem sliznice snad problem nebude... začínala jsem s antikon. pramino, pak sem přešla na jeanine, pak na yasminelle, po které jsem špinila, asi dva měsíce jsem brala yaz ted prosinec leden .. a ted čekám.. jinak s tim mastodynen vubec nevím jeslti ho mám brát... taky jsem četla v jedné knížce o bylinkářce ted nevím jméno.. že poradila jedné holčině co vubec neměla menstruaci , které ani prášky od Dr. nepomohly pít denně nalačno řebříčkový čaj.. a potom už měla cyklus jako hodinky... ten ste tady nikdo nezkoušel?? já si ho občas ráno naločno dám... ale opravdu se mi po něm zvedá žaludek. je divně hořky vubec není dobrý.. kontryhel je prima a ten mi chutná+pak ten čaj 9bylin od grešíka kde je jak kontryhle, měsíček, řebříček, husí nožka. a další... ten je taky výborný....

nelyy • Dnes o 11:38
Jinak ted jsem 28 den od prvního dne menzes,která přišla ještě po dobraní HA. anic.

mishmash • Dnes o 14:19
ahoj nelyy, ani nevíš jak mi mluvíš z duše
Já jsem vysadila prášky v červenci 08(ke konci měsíce jsem vzala poslední piluli), brala jsem je 7 let, předtím 3 roky Proveru a předtím injekce, asi 2x. Přirozeně jsem menstruovala jen jednou, poprvé ve 13 a byla to jen jednodenní záležitost. PO vysazení jsem to dostala 45.den, už jsem ani nedoufala, brečela sjem, že ani nejsem pořádná ženská a pak najednou..cykly mám 37-45 dní, mám pupínky, padají mi vlasy, na MS beru Nurofen jak mě bolí břicho, ale jsem ráda za to, tak ještě počkej a vydrž i kdyby jsi to nedostala, není problém udělat Ti vyšetření, nasadit hormony na vyvolání ovulace nebo podle toho, co by ti bylo a v klidu otěhotnět.

mishmash • Dnes o 14:20
JInak já jsem pod stálým dohledem homeopata, když neberu kapky od něj, užívám Gynex. PO kontryhleu se mi prodloužil cyklus o týden, tak sjem přestala.

nelyy • Dnes o 14:53
Ahoj mishmash Tak to jsi moje spřízněná duše!!!!! Jsem na tom uplně stejně jako ty!!! první menstr. jsem dostala ve 14 a nebylo to nicmoc.. a potom za dlooooouhou dobu nic tak sem navštívila dr. a ten mi píchl injekci.. cca asi tři krát a pak nasadil proveru.. už nevím jak sem ji brala.. ale myslím tak rok určitě!!! pak sem najela na HA a baštila šest let... všechno v klidu cyklus pravidelný bez potíží... Takže si to nakonec dostala?? vydržím klidně i 45 dní hlavně aby přišla sama, a přišla ti když si užívala už gynex?? ten se asi v lekarně sehnat neda vid? musím si ho přes net obejdnat vid.. já přemýšlela o femigardu.. ale tak gynex bych mohla zkusit.. jak často o bereš? zkusím ted ten týden nic nekapat nepít a uvidím .. ach jo mám takový divný strach...

nelyy
3. feb 2009

už jsem tady 🙂

nelyy
3. feb 2009

mishmash čekám tu na Tebe 😵

mishmash
3. feb 2009

ahoj nelly 🙂, já to měla také tak, poprvé ve 13-jen na jeden den, pak za půl roku na vyvolávačku..krom přítele a kamarádek o tom nikdo neví, hlavně teda moje mamka ne, myslí si, že je vše Ok. Já jsem brala celou dobu Novynette a vše v pohodě, ale poslední MS jsem měla takové divné- tmavě hnědá hustá krev a trvala jen 2 dny se vším všudy (předtím normálně5 i barva). Dr. mi tvrdil, že je vše Ok, ale já po poradě s přítelem vysadila, i když dítě ještě nechceme.Pak jsem právě čekala KDY to přijde, pořád jsem koukala do kalendáře, slzy jak hráchy..pak jsem to vzdala a dostala sjem to--moje cykly od začátku června-45,38,37,43,39, přemýšlela co a jak, že nebudu moct mít děti atd, potom jsem ale přojížděla příspěvky tady a opravdu není problém otěhotnět s Proverou nebo léky na vyvolání ovulace, neboj 🙂
Gynex si kupuju v Praze, 3 týdny 3x denně 7 kapek a pak týden pauza.
Já jdu v březnu na cytologii tak uvidím, jestli se mnou bude chtít DR. něco dělat.

mishmash
3. feb 2009

nelly a podívej se na profily zakladatelek této diskuze na str. 1 a další, všechny (nebo skoro) jsou maminy 🙂 i přes potíže.

nelyy
3. feb 2009

ahoj mishmash, no ono je to taky možná v té psychice.. slyšela jsem že pomáhá taky skákání a dělat dřepy... 😀 nevím už mi z toho asi hrabe...ale všechno je možné...a tak ta menstruace se ti ted dostavuje myslíš po tom gynexu? pujdu si ho taky koupit.. moc moc díky za podporu 😉

mishmash
3. feb 2009

nelly já vůbec nevím po čem se dostavuje 😒 úplně nejdřív jsem šla k tomu homeopatovi, ke kterému chodím už od 17ti, píchnul mi injekci na bázi přírodních hormonů a dal mi kapičky. Po nich jsem měla ovulaci i MS, jenomže jsem jaksi neznala své tělo (ehm, fakt se stydím), prostě jsem měla při ovulaci ten plodný hlen, koukakal jsem na to, co to je, myslela jsem že nějaká předzvěst MS a když pak nic tak jsem to hrozně ořvala. Až potom jsem zjistila co je to ovulační hlen a že MS přichází cca po 14 dnech po ovulaci, což odpovídá mému tehdejšímu cyklu 45 dní.
Pak po dobrání jsem začla brát ten Gynex, nevím - podle mě na menší poruchy stačí, ale přece jen je to "jen"bylinky a kde není hormon, ani bylina nepomůže. Ale je to lepší než nic. Nebo je možný, že mi ty vaječníky dozrály, ale nevím z čeho, když x let chrápaly vlivem pilulí. Každopádně neztrácej hlavu, i když vím jak je to těžké, já se cítila mizerně a koukala třeba na holky v metru a říkala si ta je určitě v pohodě a proč ne já.. ☹
POčkej do těch 45-50 dní a pak si zajdi k DR. na krev a uvidíš, bude to dobré.

karol84
3. feb 2009

Ahoj,ja premyslela o tom femigardu,mam dnes 59DC a zadne vyvolavacky nechci.kontryhel piju od zari a zadny pozitivni efekt jsem nepozorovala.zaujal me ten rebricek-ten pomuze sliznici narust,nebo znate i neco jineho?

nelyy
3. feb 2009

mishmash, já bych možná taky raději zašla k tomu homeopatovi, chci zatím zkoušet všechno na přírodní bázi.. nechci ted už hormony, .... ty přírodní hormony to je docela příjemné...než ty klasické.. no uvidím budu čekat a pak se uvidí... Gynex se v lékárně nedá koupit?

mishmash
3. feb 2009

bohužel ne, jukni na wé wé wé ...energy.....sk, tam je seznam center, nebo přes net, nevím kde bydlíš...

nelyy
3. feb 2009

Ahoj Karol, já bych zkusila zase ten gynex...jinak rebricek nevim jeslti pomuze narust sliznice,ale každopádně v té knize o té bylinkářce se psalo že to jedné 19leté holčině vyvolalo menstruaci.. každý den denně nalačno... nevím.

nelyy
3. feb 2009

tak jo já se na to mrknu objednám si ho přes net.. budu tu ještě večer zatím se měj 🙂

karol84
3. feb 2009

Nelyy,diky.ja ten rebricek urcite vyzkousim,at uz si chutna(nebo spis nechutna)jak chce

nelyy
4. feb 2009

tak pořád nic.... ☹ ☹ ☹ ach jo.

andelka
4. feb 2009

nely: A kolik máš teď dní už? Já jen, jestli se zbytečně nestresuješ. Po vysazení může tělo dělat všelijakou neplechu, ale čato se srovná samo, jen mu dát čas. A ani s delšími cykly nebývá problém otěhotnět.

nelyy
4. feb 2009

Ahoj andelko, 7.1. jsem dostala menstruaci ještě po vysazení.. takže jeslti správně počítám ted je to 29 den??