Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

mishmash
4. feb 2009

nelly, já taky čekala naivně na 28. denní cyklus jako s MS ale je jasné, že když to šlo předtím ztuha, těžko to půjde po braní HA jako po másle. Já bych fakt počkala do 45-50 dní a snažila se to moc neřešit (v hlavě).

andelka
4. feb 2009

Tak to se vůbec nestresuj. To můžeš začít, až to bude 50 dní a MS nikde. Hele, já mám cykly klidně i 42 dní a v podstatě mi nic není, ovuluju a luteální fázi mám taky dost dlouhou, takže s otěhotněním by neměl být problém. Opravdu je spousta holek, kterým přirozená MS přijde za dýl, tělo se prostě musí naučit fungovat samo a nejde na něj spěchat. Já jsem zas opačný příklad. První dva cykly po vysazení pohoda, 29dní, třetí byl anovulační a pak se postupně začaly prodlužovat. Teď je to rok a poslední cykly byly 35-42 dní, ale ovuluju pokaždé. Pochopitelně mě takhle dlouhé cykly nebaví, tak s tím chci něco udělat, ale pokud možno bez léků. Teď právě vyrábím tinkturu z drmku obecného (je tu i diskuze), který by měl hormony trochu nakopnout. Ale je to na dýl, má se brát aspoň půl roku. Opravdu s trpělivostí se nejdál dojde, jen málokdo ji má, což hlavně u snažilek chápu. Ale fakt, nic se nemá lámat přes koleno, nejlepší je dát tělu čas. Ono nemůže za to, že bylo X let utlumováno a teď se po něm chtějí zázraky do tří dnů.

mishmash
4. feb 2009

andělko, proč tě dlouhé cykly nebaví, když s nimi můžeš otěhotnět?Já mám 37-45.

andelka
4. feb 2009

mishmash: No, protože si nemyslím, že by to u mě bylo normální. Zkusím ještě tělo trochu popohnat bylinkama, ale když to nepůjde, nenadělám nic. Půl roku jsem měla cykly 29-32 dní a pak se začaly prodlužovat a znepravidelňovat. Ale stejně už tak jako počítám s tím, že nám snažení zabere víc času. Ono je rozdíl, když má někdo behěm roku 14 cyklů, nebo 9. Ale jako přes koleno to lámat nebudu, to víš, že ne.

nelyy
4. feb 2009

holky když to je těžký.. a navíc sem hrozně netrpělivá.. ted jsem zase objevila přímo kapičky kontryhelu a řebříčku tak nevím jestli si je mám koupit.. taky prý pomáhá sója.. ted tady mám dva jogurty 🙂 ale asi co bych tak mohla očekávat... ale budu aspon doufat... fakt bych vyzkoušela cokoli aby to přišlo.. díky díky za podporu holky 🙂 🙂 🙂

andelka
4. feb 2009

nely: Kapičky si klidně kup, já taky od vysazení preventivně brala Femigard, měla jsem lepší pocit, že pro to něco dělám. Když budeš pokud možno v klidu, tak to taky pomůže. Někdy se MS může zpozdit i ze stresu a to určotě nepotřebuješ.

nelyy
4. feb 2009

andelka:kontryhel piju 2x denně od toho začátku ledna.. beru kyselinu listovou , občas čaj z řebříčku... no a ted tento týden nepiju nic jen tu listovku.. zase mám strach abych si tím kontryhelem neublížila když sem ho pila měsíc... Bud si objednám taky ten femigard přes net, nebo gynex... ještě nevím.. sem na tohle hroznej plašan.. a už ted to vzdávám že to nepříde.. ☹

mishmash
4. feb 2009

Andělko,to víš že já bych taky radši měla klasický cyklus, ale pokud bych fungovala normálně (což nevím, neměřím), škoda do toho zasahovat, navíc mám ted poslední MS dost bolestivé, ale je pravda že s ohledem na otěhotnění je lepší mít víc cyklů.

nelyy
4. feb 2009

Holky a je možné vubec že bych měla ted od vysazení ovulaci?? já to vubec nepoznám cca 10 dní od menstruace v lednu mě hodně bolelo břicho tak jeden den asi 2-3hodky ..... ale asi to ovulace nebyla... jestli to nedostanu do pátka tak si zkusím udělat test.. ale asi dvě tam nebudou ☹ a pak budu čekat do toho 50 dne.. a když nic tak si zajdu k DR.

nelyy
4. feb 2009

je prý hodně pravděpodobné že se otěhotnění okamžitě od vysazení jak je to tělo zblblé.... Jinak mě začala trošku svědit jedna bradavka... no, ale to se asi hrozně pozoruju...a myslíte že bych měla pokračovat v popíjení toho kontryhelu? i ted co čekám na MS?

andelka
4. feb 2009

mishmash: No jo, když já bych radši, aby to bylo jako po vysazení. ☹ No, uvidím. Bylinkama si neublížím a třeba mě to nějak srovná.
nely: Od ovulace do další MS uběhne vždy max.16 dní, ale spíš méně, kolem 14 a minimálně 10. Takže pokud bys 10DC měla ovulku, tak už bys Ms měla před pár dny dostat. Takže to spíš uvu nebyla. to spíš si vaječníky zaptotestovaly, že se po nich něco chce a zatím stávkují. Jinak ovu bolesti ani nemusí být. Třeba já je měla 2x, z 11 cyklů a přitom ovuluju.
A pít kontryhel můžeš podle mě, jestli chceš.

nelyy
5. feb 2009

andelka: až mi příde MS poradíš mi prosím jak mám správně měřit bazální teplotu?? nemám s tím vubec žádnou zkušenost... děkuji.

andelka
5. feb 2009

nely: Jasně že jo. Pro začátek si pročti info v mém albu grafy BT, jsou tam základní údaje o STM (jehož je měření a vyhodnocování BT součástí).Funguju na tom rok, takže se v tom už docela vyznám a už jsem si s tím užila psí kusy. Ale jinak ok, na svoje tělo se nemůžu zlobit.

nelyy
5. feb 2009

Andelka: tak už sem na to mrkla, no jinak je opět večer a já na to zase musím myslet víc. ach jo ☹ dnes jsem 30 DC a na menstruaci vubec nevypadam.. no ale co, vždyt ještě může přijít... zase tech 30 dní není uplne tak hrozny.. ted sem si napustila horkou vanu a ještě vařící vodou sem si prohřívala(spalovala) bříško.. hlavně si fakt musím zakazat na to tak myslet.. ještě si jdu si uvařit grešíkův ženský čaj, vezmu kapky mastodynon.. a bude. no přinejhorším co, zajdu si k DR. dostanu vyvolávačku a pak třeba opět jako před lety najedu na proveru... prý se po ní dá taky otěhotnět....?! no ale to opravdu v tom nejnutnějším případě...... Tohle čekání je fakt nesnesitelný.... 😠

andelka
5. feb 2009

nely: Neupínej se na to tolik, však MS přijde, a když ne, u lékaře se to vyřeší. Není nikde dané, že ideální je 28 dnový cyklus. Však ho taky takhle přesně má jen málokdo, nějaký výkyv má snad každý a to ani nemá po vysazení. To víš, že bych ráda měla pravidelné 30 dnové cykly, ale když to zůstane tak jak to je, tak se stavět na hlavu nebudu. Jsem ráda, že funguju a to je hlavní. Taky se dočkáš, uvidíš. 😉

nelyy
6. feb 2009

Ahoj holky, tak pořád čekám na MS ale!!!! dnes ráno jsem si dělala těhu test rapi clear, mrkla sem a byla tam jen jedna čárkai po par minutách.. pak sem odešla do práce a když jsem přišla a znovu se na testík podívala byly tam čárky dvě!!! pod písmenkem C byla tak klasická první a pod písmenem T byla taková trošičku jakoby našikmo čárečka veprostřed nejsilnější a pak jako do pulměsíčku rozmazaná, jenže je hodně u konce toho bílého papíru!?!!prostě je tam jasně vidět na první pohled druhej červenej zatočenej fous. nevím co si o tom mám myslet?? zítra si každopádně pujdu koupit jiný těhu test.. nemá s tím někdo zkušenost? Sem z toho uplný jelen 😨 😨 😨

irenastang
7. feb 2009

Ahojky holky, jsem tu dnes poprvé, tak snad se nebudete zlobit, že jsem se mezi vás vloudila. Když jsem si pročítala nějaké příspěvky v této diskuzi, přesně jsem si vzpoměla na můj problém zruba tak před rokem a půl... To jsme se rozhodli s manželem pro miminko. Po vysazení antikoncepce se mi naprosto vše rozházelo, menstruace se dostavila vždy v jiný den než měla, a především byla hodně slabá, ze začátku skoro vůbec, jen špinění. Po konzultaci s mým gynekologem mi po půl roce neúspěšného snažení mi nasadil nějaké hormony na úpravu ovulace a také jsem každý měsíc musela chodit na injekce abych dostala silnější menstruaci. Vždy jsem se hrozně radovala, že jí mám už 3 dny- a to byl v podstatě můj rekord, pak vždy přišlo už jen 3 dny špinění a zase měsíc čekání na výsledek.... a také nervy.... a opět nic.Po 14 měsících jsem ale řekla dost, nechtěla jsem už blbnout své tělo nějakými hormony a injekcemi, tak jsme si s manželem řekli, že to necháme úplně na přírodě, pouze jsem brala kyselinu listovou. Po dvou měsících pořád nic, a pak mi známá doporučila jeden přírodní produkt, který má docílit zesílení menstruace (což v mém případě bylo nutné pro zdárné otěhotnění) Nejdříve jsem tomu nevěřila, ale nedalo mi to a manžu jsem za týden poslala hned pro 4 balení (jelikož se to bere 3x za den). A hned následující cyklus byl ukázkový - 4 dny silnější menstruace a bez jakéhokoliv špinění! Nějak jsem se z toho ale raději neradovala, protože jsem si říkala, že je to třeba jen náhoda, nebo je to psychický... Pokračovala jsem v užívání i další měsíc, ale ejhle, následující cyklus se menstruace vůbec nedostavila, tak jsem to probrečela, že jsem se nechala zase něčím ukecat - ty vitamíny byli totiž docela drahé ale já jsem chtěla vyzkoušet prostě všechno, protože jsem už byla dost zoufalá. Tak jsem se raději objednala k doktorovi, a hodně jsem se bála že mi vynadá, co jsem to brala. Řekla jsem mu že to hned přestanu brát a že bych zase chtěla ty injekce... A jak jsem blbá, že jsem si sama takhle něco "naodrdinovala".... a ta slova co mi tenkrát doktor řekl po vyšetření mi v uších znějí ještě teď... Nejste blbá, jen těhotná....! Asi minutu jsem seděla a nevěděla absolutně jak reagovat, pak jsem se konečně zeptala doktora, jestli je možné že by to bylo po těch práškách a on mi řekl že příroda je naprosto nevyspitatelná a pokud jsem měla slušnou menstruaci, tak je to docela dost možné. Teď už jsem v pátém měsíci těhotenství a vše se vyvíjí v pořádku... Omlouvám se za ten román, ale také jsem za celou dobu snažení zkoušela vše možné co někdo v diskuzích doporučil, nebo co jsem kde vyčetla, tak jsem si řekla, že když se nám to konečně povedlo, tak tím třeba také někomu pomohu. I když se nedá přesně určit, že mi pomohlo právě tohle - ale tu menstruaci mi to určitě upravilo. Pokud máte nějaká stejný problém jako jsem měla já, můžu vám napsat co je to za přípravek a kde se prodává (také odkaz na jejich stránky). Přesně jsem si v pravidlech nepřečetla zda se to sem může vložit rovnou, aby to nebyla reklama, nebo tak něco. Také mi zbylo ještě třičtvrtě kuliček z posledního balení, tak když byste měla nějaká zájem tak vám ho můžu poslat.

pici
7. feb 2009

ahojte. ja som brala HAK skoro 7 rokov, a teraz som mesiac bez. na mrchu som cakala asi ako nikdy v zivote, kedze planujeme s manzelom babatko.. mrcha prisla o den skor ako mala. predtym som mala 28 dnovy cyklus +- 1 den. takze som ostala uplne prekvapena ze dosla tak ako mala. mrchu mam silnu. bolesti. ale myslim, ze je to stale lepsi pripad ako keby nedorazila...

blondynka400
7. feb 2009

irenastang: myslím že to určitě rovnou napsat můžeš 🙂

irenastang
7. feb 2009

Takže jsou to čínské přírodní kuličky, u nás pod názvem Jemnost nebeské víly - 052.
http://www.prirodauzdravuje.cz/alternativni-med...
Manžel mi je kupoval někde v Praze v centru ve speciálním krámku, ale koukala jsem že se dají už sehnat i v několika internetových obchodech.

monulkab
7. feb 2009

Přiznám se že bych to klidně zkusila, ale mám strach, jsem hroznej hypochondr a bojím se aby mi to neublížilo, když to není lék z lékárny... 😒

monulkab
7. feb 2009

já mám vysazeno už 6 měsíců a moje ms je stále pouze "nepatrná". Spíš bych to nazvala jen jako špiňění, s tím že druhý den ze mě vyjde tmavá sražená krev, ale další dny zase jen hnědé špiňění. teď po ms se chci objednat k doktorovi, a snad ho donutím aby mi na to něco napsal. máte s nějakými léky od doktora na zlepšení ms zkušenosti???

irenastang
8. feb 2009

monulkab : Tak takhle podobně jsem to měla já, menstruace skoro žádná, hlavně špinění. Doktor mi tohle začal řešit až po půl roce, nejdříve se zaměřil na sledování ovulace. Také jsem se někde dočetla, že pokud nepřijde pořádná menstuace ale jen špinění, tak se vajíčko nemá kde uchytit - protože nedorůstá pořádně děložní sliznice.... A to byl asi také můj problém.

renatalen
8. feb 2009

Ahoj holky, já jsem na tom podobě. Po mimi jsem si nechala píchat antikoncepční injekce, takže jsem menstruaci neměla. Pak když jsme se rozhodli pro druhé mimi, tak byl problém. Menstruace nechtěla přijít, přišly vyvolávačky, dvě, pak nasazení orgametrilu, což už je čtvrtý měsíc. Všechno šlo v pořádku. Když jsem teď vysadila, tak se tři dny po ovu objevila MS. Já se radovala, že mám konečně aspoň ovulaci. Teď nemám ani ovulaci a vypadá to, že ani menstruace nebude, protože mi haprujou teploty a přes 36,8 se nedostanu. Jsem z toho zoufalá, už jsem se tolik těšila, že vše bude v pořádku ☹

pici
8. feb 2009

ja musim povedat, ze som prekvapena ze po takej dlhej dobe som dostala prakticky nacas. intenzita omnoho vyssia.. snad nebudem mat dva tyzdne.... ako niektore zeny spominaju....

monulkab
8. feb 2009

renatalen
no právě, já teď taky začala měřit BT a přes 36,8 jsem se taky nedostala, nic, zítra zavolám na gyndu a objednám se. nemám nervy čekat na to jestli se moje tělo vzpamatuje samo...jsem z toho pěkně rozhozená, páč jsem si myslela že ovulaci mívám, uprostřed cyklu mě pobolívá břicho a i od doktorky jsem měla 1 měsíc po vysazení ovulaci potvrzenou přes ultrazvuk, šla jsem tehdy na pohotovost páč jsem si myslela že mám nějaký zánět vaječníků, po dobu braní HA jsem něco takového nikdy nezažila. Takže mi udělala ultrazvuk a viděla folikul...ale teď je to asi jen taková nějaká neúplná ovlulka... ☹

nelyy
8. feb 2009

Ahoj holky, tak jen chci říct že jsem si včera koupila nový test a bohužel byla tam jen jedna.. co bych taky čekala že. jinak jsem v 33 DC a na menstruaci pořád čekám ach jo...Jinak jak jsem koukala tak bych taky zkusila ty čínské přírodní kuličky.. ale nevím jestli mě pomůžou když nemám ani to špinění??? 😢 Rozhodla jsem se, že pokud MS nepříde ani do začátku března tak si pujdu pro injekci ach joo ☹

renatalen
8. feb 2009

Já měla začátek cyklu ukázkovej, pak se to nějak podělalo 😖 . Teď strašně lituju, že jsem si tu antikoncepci vůbec dávala... Poznala jsem, že něco neni v pořádku, že sem začala 16 DC špinit a pak nic. Teploty se nezvedly. Zkusím počkat měsíc a pak jdu taky na gyndu. Tohle už neni normální! Přece nemůžu být do konce života na práškách nebo injekcích!

andelka
8. feb 2009

nely: Já myslím, že přijde, dej tomu čas. 🙂
monulkab:A máš ty hodnoty v grafu?
renatalen:U mě taky bylo zpočátku všechno ok a pak se to začalo kazit a taky si za HA teď nadávám, no co už. Do injekce bych ale nešla, některé ženy po ní nemají MS i rok a půl. To bych neriskovala.

rennik
9. feb 2009

Ahoj holky tak moje zkušenost s vysazením HA byla taková že jsem dostala MS přesně za 28 dní a další Dvě MS taky na den přesně a to jsem jedla HA 7let, teď se budeme pokoušet o mimi tak snad se to podaří.