Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

marvy
7. aug 2006

Mě vlasy nepadají bohu dík,už tak se zrovna bujnou hřívou nepyšním. S tabletkami mi to také chodilo jako hodinky, před tím jsem to měla sice pravidelně ale s velkýma bolestma(zvracení...).tabletky mi v tomhle směru moc pomohly. Jem zvědavá jak na tom budu teď.

mobina
7. aug 2006

1kaculka to mi povídej. Každý ráno jsem stála před zrcadlem a měla pěknou depku, ale teď už se to zase lepší. Pupínky ustupují a začala jsem víc cvičit a papat zeleninu. Už si připadám zase krásnější 😀 Chce to jen čas, tak se drž.
Jinak mi ale stávkují vaječníky. Zatím nemám ovulaci a cyklus je šíleně dlouhý. Dr. radí vyčkávat, že se to srovná. Tak čekám, ale s manžílkem se snažíme. Co kdyby náhodou 😉

mobina
7. aug 2006

marvy mě přišla první MS po 48. dnech, ale byla naprosto v pohodě. Bez bolesti. Tak jsem zvědavá na tu druhou mršku...

marvy
7. aug 2006

mobina: Ty brďo 48 dní asi bych byla docela na nervy, už teď pořád koukám do kalendáře kdy že to má přijít a můžu si stokrát říkat, že tomu nechám volný průběh a že na to nebudu myslet. Nikdo další to zatím neví, že jme se začali snažit, takže je pro mě moc fajn se podělit s Vámi o pocity.

marvy
7. aug 2006

mobina: Jinak moc držím palečky aby Vám to s maželem co nejřív vyšlo 😉

mobina
7. aug 2006

marvy mi to taky tajíme. Chci se vyhnout těm otázkám, jestli už a kdy už....
No taky jsem z toho byla trochu vyjukaná. Doktorka mi lae říkala, že ta první MS po 6-8 týdnech je vcelku v normě. Jsme aspoň ráda, že do mě nechce zbytečně rvát další hormóny. Cchce to se s tím vnitřně smířit a být trpělivá. Ale přepadlý z toho s manžílkem trochu jsme 😒

1kaculka
7. aug 2006

Mě dorazila MS po 22 dnech, tak jsem byla šťastná, že nemusim na žádný injekce a tak podobně. Docela mi to proběhlo v pohodě, až teda na tu příšernou bolest zad, ale tu jsem měla i při braní HA. Ve středu jdu na gyndu, tak jsem zvědavá jak to bude probíhat, jestli se mnou bude dělat zvláštní věci. Co jsem u té doktorky 9 let, tak mi kromě stěru čípku nic jinýho nedělala. Taky už jsem se rozhodla k přestupu k jinýmu doktorovi. 😎

marvy
7. aug 2006

mobina: Právě těm všetečným otazkám se chceme také vyhnout. Už tak(hlavně moje máma) se všichnipořád vyptávají jestli už. Někdy se s mámou až pohádám. Je mi už přes třicet a ona se už nemůže dočkat. Jinak můj manžel to se mnou asi moc prožívat nebude, ale jsem ráda že se konečně rozhodl, že mimi ano. Asi jen kvůli mě, protože na mě viděl že mě to začíná trápit. Kamarádky už mají skoro všechny děti, některé i dvě a my pořád nic.

mobina
7. aug 2006

1kaculka tak to mě taky nedělala v podstatě nic jiného, neměla jsem do teď žádný problém a vlastně ho nemám ani teď. Jen mi udělala vnitřní ultrazvuk, ale to bylo v pohodě. Spíš se tě asi zeptá jestl bereš nějaké vitamíny.
marvy já to poslouchám od tchýně taky a to je mi 25. Všechny její kámošky už mají vnoučata a ona pořád nic. Před tou to tajíme nejvíc. 😉

ivusenka
7. aug 2006

U nás dělá doktor nakaždé preventivní prohlídce vnitřní ultrazvuk. já po vysazení jsem měla už 2 MS, každá byla přesná jako švýcarské hodinky po 26 dnech. Taky to tajíme hlavně před mojí mamkou, manželova mamka už tuší, že se snažíme, ale ta je v pohodě, jinak u mě v práci to také ví, ale zatím tolik otázek nepokládají

1kaculka
7. aug 2006

mobina: Tak já do teďka taky nemám žádný problém, ale na tu mojí gyndařku jsme slyšela pékné "průsery" a tak bych nerada riskovala až budu těhulka. Stejně bych v Chomutově nerodila, takže mi strejda zařídí gyndu v žatci a tam budu i rodit.
Jinak jsem si koupila baby calibrum (modré)

ivusenka
7. aug 2006

Taky mám vitamíny Calibrum baby-plan, ale beru je nepravidelně. Kaculko, když jsi z Chomutova, slyšela jsem hodně chvály na porodnici v Kadani

mobina
7. aug 2006

Tak to já mám tu svojí už otestovanou od švagrové. Teď bude mít druhé dítě a dr. si moc chválí.
Taky zobu Calibrum. To stačí...

marvy
7. aug 2006

Také jsem se dala na calibrum a je zajímavé že HA jsem si někdy zapomněla vzít ale na tyhle růžové tabletky se každý den těším. 🙂 Jsem trhlá co?

mobina
7. aug 2006

marvy tak to já měla opačný problém. Věděla jsem, že HA musím, ale Calibrum občas zapomenu, protože to není taková tragédie 🙂

ivusenka
7. aug 2006

Marvy chápu to, tyhle tabletky bereme s radostí.

1kaculka
7. aug 2006

Tak to já holky na tabletky taky nezapomínám, člověku se hnedka po ránu dobře vstává 😀 😀 jak se na ně těší.

Ivusenka: Taky jsem na Kadaň slyšela chválu, ale i na Žatec. Zase mi přijde zbytečný mít gyndu v Žatci a rodit v Kadani, vezmu to jedním vrzem.

Taky mi to mimi začíná líst na mozek 😀 , ještě nic nečekáme a už rešim, kam půjdu rodit. Ale člověk musí být připraven na všechno no nééééé???? 😀

lubecka
7. aug 2006

Ahojte, chcem sa aj ja zapojit do diskusie, teraz beriem posledny mesiac HAK a uz neplanujem pokracovat. Chcem sa vas opytat, kebyze otehotniem hned po menzese po vysadeni HAk, moze to mat nejake negativny vplyv na zdravie dietata? MOj doktor mi vravi, ze ak chcem dieta tak mam skusat hned po vysadeni. Ja sa len bojim, ze ked zacnem tak rychlo snazilkovat ze riskujem so zdravim dietata (postihunutie).

ivusenka
7. aug 2006

Lubecka, urcite nijak neriskujes, pokud se snazite hned od vysazeni.

lubecka
7. aug 2006

Ivusenka, diki za odpoved. Ja chcem snazilkovat hned po vysadeni, len manzel trva na pauze aspon mesiac dva, ze vraj aby som sa ocistila od HAK. Z jednej strany by som sla "hned na vec", ale ak by sa nam zadarilo a dietatko by nebolo zdrave tak by som si to potom vycitala.

mobina
7. aug 2006

lubecka určitě se nebojte a klidně paracujte hned. To je i větší pravděpodobnost otěhotnění. HA dokonce nasazují na 3 měsíce ženám, které mají s otěhotněním problémy. Takže hurááá do toho 😉

lubecka
7. aug 2006

Mobina, to ma uistuje aj moj doktor 🙂 tak mi asi neostavanic ine a pustit sa do toho 😉 uz len dobrat posledne balenie pojdem hned na to...

ivusenka
7. aug 2006

Lubecka, hodně štěstí 😉

katerinaant
7. aug 2006

Lubecka, je to pravda.
Nemusíš na nic čekat. Já jsem se ptala na to svého doktora, prý je to vážně i největší pravděpodobnost otěhotnět.
Jinak prý když tělo ještě nebude připravené, neotěhotníš, vysvětloval mi to. Já jsem stejný případ jako Ty, beru tento týden pslední platíčko z antikoncepce a pak děj se vůle boží...

kaciatko81
7. aug 2006

lubecka, mne tiez povedal, ze ziadna pauza nebude potrebna 🙂 u mna by mohol byt problem a preto povedal, ze ked vysadim mame skusat hned (len u mna to este nie je aktualne)

lubecka
7. aug 2006

Ved prave, nechcem si nechaj ujst moznost otehotniet, tak to asi budem skusat hned po vysadeni, pretoze u mna je moznost ze budem mat problemy s otehnotnenim... Katerinaant, no sme na tom podobne, ale ja som sa dlho rozhodovala ci este vobec zacnem brat poslednu davku.. tak si este pockam dva tyzdne.. a potom nech sa tane co sa ma stat

katerinaant
7. aug 2006

přesně tak, pak mi dej vědět, já dobírám prášky v neděli, pak 23.8.letíme na dovolenou a je mi jedno kdy otěhotním, nic neřeším, nechám tomu volný průběh.
Lubečka, kolik máš rokov?

lubecka
7. aug 2006

Katerinaant, tak ty koncis s tabletkami prv ako ja, ja som len tuto nedelu zacala brat posledne balenie, cize skoncim v 26.8. BUdem rada, ak mi das potom vediet, cisa vam zadarilo, ked ides nechat tomu volny priebeh...
Mam 23. a ty?

katerinaant
7. aug 2006

Lubecka, ja končím s tabletkami po 12ti letech, ještě mám doma2 platíčka, ale už brát nebudu, přítel si to nepřeje, jsme spolu 2 roky. Já končím v neděli. A určitě Ti vědět dám neboj se. Já mám 28 let, takže stará baba?
Já se nebudu stresovat či otěhotním nebo ne, doktor hovoril ze kdo stresuje , je to prvá cesta k neúspěchu.
Můj přítel je tiež Slovák, vychodniar ako remen.

lubecka
7. aug 2006

Katerinaant, ani moj manzel nebol nadseny, ze som sa dala na HAK, ale zvykol si.. ja neviem sice ako to este spravim a neviem ci bnebudem nutena este jeden mesiac (okrem tohto) brat HAK (robim si este skolu a keby sa zadarilo, porod by bol rovno cez skuskove)... no a vek mas super... ako stvorene na babo..