Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

babulina
14. aug 2006

ahojky babule, ja uz som z toho jelen, ako sa vlastne rata pocet dni cyklu? od prveho dna menzesu alebo od prveho dna po menzese? ☹

momko
14. aug 2006

manicka77
Prosím ako si zistila ze si nemala ovu?? Lebo aj ja tak dedukujem ze asi nie ale ani niesom tehu.Teplotu som mala 36,4do 36,6 a dnes 17.den cyklu to isté. ☹ ☹ ☹

domcek
14. aug 2006

Ahoj babulina cyklus sa rata odo dna menzesu. 😉

mobina
14. aug 2006

Ahoj holky, já jsem dneska taky už 38. DC a pořád nic ☹ V lékárně jsem si koupila nějaké kapičky na nepravidelnou menstruaci, tak čekám. Bohužel by je neměli těhulky a kojící, tak po menstruaci musím přerušit, protože se snažíme o mimi. Jo jinak jsme taky tenhle vyklus bez ovu 😢

rady
14. aug 2006

ahoj, já to mám s tou MS podobné, minulý cyklus jsem musela na vyvolávačku. BT neměřím, tak nevím jestli u mě ovulace probíhá, ale doufám že ano. Zatím necháváme miminko náhodě 😉 Až když by to rok nešlo, tak na to půjdeme vědecky. Na rodině online jsem vyčetla, že na nepravidelnou MS pomáhá pití čaje z kontyhelu, tak to poctivě zkouším a piju ho 2x denně. Kupodivu není "hnusný" a dá se pít docela dobře. Tak jsem zvědavá jak to bude s MS tento měsíc. Prý je dobrý i pro podporu otěhotnění 🙂

bielanevesta
14. aug 2006

Ahojky babenky. Tak mňa by zaujímalo, či je normálne keď som to mala po vysadení HA následovne: Prvý mesiac som to nedostala, druhý mesiac už hej, a teraz tri mesiace nič!!! Teh.testy som mala zakaždým negatívne. Dnes som volala gynekológovy, ale majú voľno až v septembry. Ach jaj...

emjee
14. aug 2006

tak ja musim tuk tuk odkedy som vysadila (koniec oktobra 2005) mam ms viac menej presnu v rozmedzi 25-29 dni, akurat naposledy to bolo az 32 dni, ale to bolo stresom

zvizatinka
14. aug 2006

Hmm, holky a co se mnou...
Ja jsem bez HA momentalne nejaky 3. mesic, prvni dve MS byly OK, normos ca. tyden krvaceni, ovsem ted ta treti MS trva uz snad 10 dni a ne a ne prestat... ☹ ☹ ☹ Ja tyhle problemy mela uz i pres HA, ze jsem brala tabletky a i pres ne jsem mirne spinila, popr. i krvacela. Na vysetreni jsem byla, nic mi nezjistil (tedy byla jsem jen na UTZ).. Ted je to tu zase. Snad to prejde. Zkusim si vzit Ascorutin... ☹
Mate nejaka z vas zkusenosti???
Dik, Zviza.

vondrule
15. aug 2006

Ahojky, vcera jsem jiz psychicky nevydrzela svuj anovulacni cyklus (51dni) a dosla si na vyvolavacku. Jsem z ni nejaka otekla, ale zatim netrpelive cekam.

grunticka
15. aug 2006

Ahoj holky, já mám taky prosbu...rozhodli jsme se s přítelem pro miminko, vysadila jsem antikoncepci, jen nevím přesně, jak dlouho máme čekat, než se pokusíme počít....někde říkají, že to nehraje roli, někde zase, že by se mělo třeba půl roku čekat....co vy na to?

mobina
15. aug 2006

grunticka můžeš hned. Většinou doporučují počkat do první MS po vysazení, aby se lépe určovala doba zplození dítěte, ale v dnešní době už na to mají přesnější metody, takže hup na to 🙂 Popř. se podívej na příbalový leták své HA, tam je to uvedené také. Já tam měla právě počkat jeden měsíc, ale od dr. jsem dostala zelenou hned. 😉

mobina
15. aug 2006

vondrule tak držím palce, aby MS brzy přišla a příští cyklus už byl OK. Mě to bohužel asi čeká taky 😢 Zatím ještě vyčkávám. Minulý cyklus jsem to dostala 48.DC Je to nekonečné. Včera už jsem myslela, že dorazila, ale zase nic ☹ S dr. jsem se dohodli, že pokud se to bude opakovat, tak to asi začneme nějak hormonálně upravovat, takže mám asi pěkné vyhlídky ☹

lubecka
15. aug 2006

Ahojte, chcem sa opytat, co za stane ked prestanem uzivat HAK v polovici balenia? pride mi MC normalne? moze to mat nejaky vplyv? mamte nejake skusenosti?dik

vero
15. aug 2006

Já jsem teda všude četla, že by se mělo platíčko dobrat. Nevím, jaký to má vliv, ale já jsem to radši tak udělala a zítra beru poslední tabletku.

mobina
15. aug 2006

lubecka taky doporučuji dobrat. Mohlo by ti to asi pěkně rozházet cyklus. 😕

lubecka
15. aug 2006

vdaka

bam
15. aug 2006

bielanevesta, ja som uz rok potom,ako som vysadila HAK a stale mi nenabehol normalny cyklus, tiez som mala aj vyse 2 mesiacov pauzu. "Chvilu" to bude trvat,kym to znovu naberie normalne obratky 🙂

bielanevesta
15. aug 2006

Bam, ďakujem. 😉

manicka77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manicka77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mobina
16. aug 2006

manicka77 jestli pořád čekáš na MS zkus kontryhelový čaj a skořici třeba do jogurtu. Mě ta skořice už po druhé pomohla. 😉 Jinak být tebou počkám ještě další cyklus a pokud bude takhle dlouhý, tak bych šupajdila k dr. na hormonální úppravy cyklu. Normální délku cyklu uvádí lékaři 28-35 dní. Mě to asi čeká taky ☹

lubecka
16. aug 2006

Mobina, kontryhel je alchemilka? lebo ja ju pijem, za par dni idem vysadit HAK, a verim ze mi pomoze dat doporiadku cyklus...

mobina
16. aug 2006

lubecka ano alchemilla. Držím palce, aby všechno šlapalo jak má. 🙂

lubecka
16. aug 2006

mobina, ty mas odskusane jej ucinky? je to pravda o tejto bylinke, ze pomaha na vsetky zenske trapenia?

mobina
16. aug 2006

lubecka nemám, znám jí odsud. Pár holek se tu o ní zmínilo. Včera mě ale ukrutně bolelo v podbřišku a po vypití to bylo lepší. Těžko říct, jestli po čaji 😀

rady
16. aug 2006

holky, já ten čas z kontryhelu zkouším měsíc a zdá se mi dobrý. Minulé cykly jsem měla hrozné, poslední MS vyvolaná agolutinem. Po měsíci pití kontryhlelu se cítím fajn a myslím, že zafunguje.

rady
16. aug 2006

Jinak já na bylinky dost věřím a včera mi zrovna došel ten kontryhel, tak jsem naběhla do bylinkárny a objevila jsem tam přímo směs na nepravidelnou menstuaci a jiné ženské potíže, který kromě kontryhele obsahuje ještě hluchavku, mochnu husí a kuzlík.

mobina
16. aug 2006

Já jsem si ještě koupila v lékárně kapičky. Teď si za boha nemůžu vzpomenout na název, ale je to něco jak Mastodyon. Zatím užívám oboje jen krátce, abych mohla říct, zda je to dobré.
Ke kontryhelu jsem našla ještě tohle:
http://www.lekarna.cz/p/potravni-doplnky/herba-...

tatiana
16. aug 2006

No ja som pred casom vysadila HAK pred operaciou a cca 3 mesiace som nebrala a cyklus som mala uplne ako predtym. (Akurat som mala bolestivejsiu menstr.)
Ale ono je to mozny tym, ze aj pred zacatim brania HAK som ho mala ako hodinky 🙂

Ak mal niekto preblemy pred zacatim brania,myslim, ze to aj zostane tak :(