Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

zuzanka26
18. júl 2006

Ahoj bybi, dostanes to pak normalne koncem cyklu za 28 dni. Ja sjem brala miness, ty se berou 28 dni a taky jse mivalajen spineni. Po dobrani posledniho prasku jsem to dostala presne za 28 dni, tak se podle toho ted ridim. To bude ok.

bybi
autor
18. júl 2006

Diki moc, ja som cakala, ze to bude skor, tak mozno do 5 dni... Aj som si nakupila vsetko potrebne, vzhladom na to, ze posldne 2 roky som nic nepotrebovala. 🙂 Moj priatel sa zo mna az smial, ani som vybrat nevedela! 😝

zuzanka26
18. júl 2006

Ja vim, bez toho je pohoda. No ja jsem to pak mela jen 4 dny, ale bylo toho dost, nebyla jsem na to zvykla.

1kaculka
20. júl 2006

Holky a taky na sobě pociťujete změny po vysazení antikoncepce???? Přestala jsem asi po 8 letech brát marvelon a druhý týden mě lehce pobolívá podbřišek a mám hrozně citlivé bradavky.
Jak jste na to vy???

mobina
20. júl 2006

kaculka tak to jsem na tom byla stejně jako ty. Zhruba po 14ti dnech od vysazení mě bolel podbřišek, trvalo to asi 4 dny. Myslela jsem si, že je to ovulace, ale asi ne. Pak už to bylo dobré. A bradavky? To mi trvalo asi měsíc, ale taky se to dá do pořádku. Jinak mi taky víc padají vlasy, mastí se mi obličej a na krku a dekoltu jsem samý pupínek. V pondělí jdu na kožní, protože takhel jsem nevypadala ani v pubertě ☹

1kaculka
20. júl 2006

Mobina: to tak těch pupínků se taky bojím. A úplně nejvíc se bojím toho, až dorazí menstruace a zažiju zase ty příšerný bolesti. To byla taková bolest, že si to ještě do dneška pamatuju. První den jsem zvracela a spala, vždycky jsem si musela vzít v práci volno, protože se to prostě nedalo vydržet a k tomu 5 brufenů. ☹

mobina
20. júl 2006

1kaculka tak mě mensturace přišla až 48. den cyklu. Už jsem se bála, že budu muset jít na vyvolávačku. Mensturace byla v pohodě. Jako při braní HA, ale jsem zvědavá na tu druhou 😕

1kaculka
20. júl 2006

mobina: Tak to ti závidim. Jsem zvědavá jak to budu mít já, doufám, že to bude bez komplikací a dostaví se to samo. Na jednu stranu je to nevýhoda nebrat antikoncepci, páč jsem si to mohla upravit podle dovolený a tak. Teďka holt musim respektovat přírodu 😀

mobina
20. júl 2006

Kaculko já byla ráda, že už to přišlo. Snažíme se o dítě, takže tyhle dlouhé cykly nejsou moc idální. Teď čekám na ovulaci. Jsme zvědavá, jestli se díky HA někam neztratila 😅 Jinak jsem začala měřit aspoň bazální teplotu, abych věděla, kdy menzes dorazí.

1kaculka
20. júl 2006

Tak to já to nechám náhodě a BT si měřit nebudu. Hlavně tedy musim počkat jak to bude s menstruací.

Zatím se měj, končí mi pracovní doba a hurá domů 😀

mobina
20. júl 2006

Já si začala měřit bazálku hlavně kvůli tomu, abych zjistila, zda vůbec ovuluji a jeslti tedy má vůbec cenu se snažit. To, že ti teplota řekne, že to dostaneš je jen příjemný bonus 😉
Hezký zbytek dne.

ivusenka
20. júl 2006

Já to po vysazení dostala za 27 dní a krvácení trvalo necelé 3dny, 2 dny bylo hodně silné a pak se úplně vytratilo. O mimčo se snažíme také, ale měření teploty ještě nedělám.

bubonic
21. júl 2006

tak aby si nebola prekvapená ak si dva roky nemala menštruáciu, ja som podobný prípad a vidím to tak, že ju tak skoro ani mať nebudem 😀 . aby som upresnila. tri roky som mala v ramene zavedený implantát Implanon. Za tie tri roky som mala menštruáciu asi 5 krát, naposledy v marci. na konci mája mi lekár implantát vybral a povedal, že ak chcem inú antikoncepciu, musím počkať na meštruáciu. no a ja menštruáciu síce nemám, ale zato som asi v treťom týždni tehu. čo z toho vyplýva? ovulácia je, ale menštruácia nie.

mobina
21. júl 2006

bubonic "šťastná to žena", gratuluju 😉

bubonic
21. júl 2006

ďakujem a mobina, neboj sa. ono to bolo tak, že ja som za tieto dva mesiace mala tiež bolesti v podbrušku a bolo mi špatne ako kedysi pred menštruáciou, ale tá nejako nechodila. tak som si domyslela a potvrdil mi to lekár na nete, že sa dá otehotnieť, aj keď nemáš menštruáciu, ale len ovuláciu (bože to je ako básničky). takže držím palce. ja idem dnes lekárovi, tak som zvedavá, čo pekného mi povie.

1kaculka
21. júl 2006

Bubonic: taky Ti blahopřeji 🙂
Já jsem si test dělala v pondělí a bohužel těhotná nejsem ☹ , ale co není může být (tedy doufám) a s manželem na tom pilně pracujem 😀

bybi
autor
21. júl 2006

no, najprv som sa zlakla, co ma caka, ale kedze si tehotna, tak hadam to aj som mnou bude casom podobne... Ja som 2 roky nemala vobec, zatial stale nic, ale je este asi aj skoro. A ako to je s ovulaciou, este neviem, ale som si kupila ovulacny mikroskop, zajtra, alebo v pondelok by mal prist, tak potom uvidim... Ale sa bojim, som citala kadeco, co tabletky robia, az som bola vystrasena. Dufam ale, ze bude vsetko ok... Pozitivne mysliet, mozno pomoze.. Ale aj tak dik

lara1znk
21. júl 2006

Caute kocky, tak ja tiez teraz cakam na moju prvu MS po vysadeni tabletiek. Pocas HAK som mala pravidelny cyklus tak som zvedava ake to bude teraz. Predtym som to zvykla mat dost rozhadzane.
A na testik sa este nechystam, prvy mesiac to bolo len take praktizovanie a priprava na poriadne snazilkovanie. 😀

miriamka
21. júl 2006

Baby...ja HAK prave vysadzam a ideme sa hned snazilkovat.Uvidime ako dlho nam to bude trvat,lekar povedal,ze nie je problem otehotniet aj hned,lebo vajicka budu mat zelenu 🙂

snemcurka
21. júl 2006

ahojte.
ja som uzivala HAK trinordiol tri roky (predtym som mala MS velmi nepravidelnu). Prve snazilkovanie bolo neuspesne, takze snazilkujeme dalej o sto sest...

bybi
autor
21. júl 2006

My sa uz snazime, zatial este neviem, ani neviem po akej dobe od oplodnenia by som si mala vsimnut nejake tie priznaky... Inak som zacala uzivat kyselinu listovu a strasne som od nej hladna, mate nejake skusenosti??? Aspon myslim ze je to od nej, ale som citala, ze podporuje chut do jedla... Tak u mna to plati 100%ne...

ivis
24. júl 2006

Ahojky ženské, prášky jsem vysadila v dubnu (DIANE - po 6-tiletech) a doteď jsem nedostala menstruaci, byla jsem na 2 vyvolávačkách a ani ty nepomohli. Máte s tím některá zkušenosti???

bubonic
24. júl 2006

s vyvolávačkami skúsenosť bohužiaľ nemám. ale ak ti ich lekár pichol, predpokladám, že ťa prezrel a všetko je v rámci možností ok. mimochodom ako je možné, že si brala Diane (ide o Diane 35?) tak dlho? mne ho dal lekár na 9 mesiacov na úpravu pleti a potom som ich menila, nakoľko boli príliš "nadupané" hormónmi. nemôže mať táto skutočnosť vplyv na tvoj problém? 😒

ivis
24. júl 2006

bubonic - a já jsem si myslela, že Diane je jedna z nejšetrnějších HA, nikdy mi doktor neřekl nic,že je beru dlouho a stále mi předepisoval nová balení, vyvolávačky mi může dát max 3 posobě (s odstupem 14dní) a já jsem již lehce nervózní co se bude dít dál, když ani ty vyvolávačky nepomohou ☹

katerinaant
24. júl 2006

Holky nemáte někdo zkušenosti s antikoncepcí Triqular?

lubka1
25. júl 2006

katerinaant, ja som brala Triquilar 4 roky... len neviem, čo konkrétne by si chcela vedieť 🙂

katrin
25. júl 2006
1kaculka
25. júl 2006

ivisku a neptala ses doktora co se bude dít, když nedorazí měsíčky ani po třetí vyvolávačce????
Taky pořád čekám na měsíčky a zatim nic. Na gyndu jdu 9 srpna a poradim se doktorkou co a jak.

ivis
25. júl 2006

1kaculka : právě že jsem neměla odvahu se ho zeptat, takže asi budeme čekat, čekat. ☹ Na rodině jsem četla příspěvek a holčina nedostala po vysazení HA menses dokonce rok. To bych se z toho zbláznila. Já jdu k doktorovi 4.8. tak se ho asi zkusím optat.

teri
25. júl 2006

Já jsem menzes dostala po vysazení HA až 51DC. Už jsem byla na cestě na vyvolávačku 😉 - můj gynekolog říká, že není pro tělo dobré a zdravé na menzes čekat do nekonečna (za těch 51 dní mě fakt nepochválil - prý jsem měla přijít dřív) a že cca okolo 35DC (podle normální délky cyklu) když nic, tak šup na vyvolávačku.
Od té doby funguju normálně, takže jsem na té vyvolávačce nakonec vůbec nebyla ...