Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

kuko7
25. jún 2007

rada by som napisala svoju skusenost s vynechanim tabletiek a menstruaciou...po vysadeniii som 4 mesiace nedostala menzes a uz by som tabletky nikdy nebrala... 🙂

dulinek
25. jún 2007

kuko, tak ja jsem na tom podobně, po vysazení jsem neměla MS dva cykly, a už bych je taky nebrala. Na upraveni cyklu je vyborny čaj na strankach www.oroverde.cz, jmenuje se canchalaqua a je fakt super. upravil mi cyklus a nemam ani žadny PMS syndrom jako dřív

dulinek
25. jún 2007

sophy těžko říct, ale myslim, že ovulace neproběhne. ono jednou mi gynekoložka říkala, že úspěšnost vyvolávací injekce záleží i na tom jak moc je zduřelá sliznice, takže MS ti nemusí vyvolat ani v tom cyklu, ve kterém ti chybí ,ale třeba až v tom dalším. Asi je to jen kopa hormonů, které spustí zaražené krvácení, ale jestli to chceš vědět přesně, tak si zavolej svoji/ému Dr.

lucinecka
25. jún 2007

Ahoj holky, tak i já mám za sebou první MS po vysazení HA a musím to zaťukat, páč je úplně ok. Cyklus byl 31 dní, pak dorazila MS sice s většími bolestmi břicha, ale byla krátká, jen 3 dny a pak špinění 😉

dulinek
25. jún 2007

lucinečko jsi šťastná to žena! co jsi brala za HA.?

lucinecka
25. jún 2007

Dulinku, brala jsem Cilest, 4,5 roku 😉 Ale když jsem zalovila ve svých vzpomínkách, tak i před HA byl cyklus pravidelný, kolem 30 dnů 🙂

dulinek
25. jún 2007

já měla před užíváním HA taky pravidelná cyklus. Brala jsem pět let Miness a poslední rok Jeanine a ty mi pořádně pohnojila. I když jsem vysadila třeba během těch pěti let Minesse, tak jsem to hned v dalším cyklu dostala max. se dvoudením zpožděním ,ale tahle Jeanine mě teda dostala.
Teď nemám nic a jsem v pohodě. Dokonce mě netrápí ani kandida, která mě provázela celým mým HA obdobím, ale nějaká kočka to tu už taky psala, že výtoky ji způsobovala právě HA.

lucinecka
25. jún 2007

Já jsem taky bez HA spokojená a doufám že cykly budou pravidelné i nadále a podaří se nám brzy to naše vysněné miminko 🙂

dulinek
25. jún 2007

myslím, že když už se jednou ustálily tak snad už u té pravidelnosti zůstanou? jak dlouho se snažílkuješ? já to zatím nechávám osudu a měřím si jen BT, ale to spíš jen proto, abych vůbec v budoucnosti o tom mém cyklu něco věděla. Do nedávna pro mě byla BT a děložní čípek španělská vesnice 😀

lucinecka
25. jún 2007

😀 Souhlas, taky jsem do nedávna o takových věcech neměla ani páru. No my ještě nesnažilkujeme v pravém slova smyslu, prostě spíš pokoušíme osud, ale chceme se začít snažit v srpnu, to je za chvilku. A když mimi přijde už tento měsíc, zlobit se nebudeme 🙂 Manžílek se chtěl dokonce začít snažit už teď, ale nakonec jsme se rozhodli že počkáme až na ten srpen, páč začátkem září dělám Bc.státnice, tak aby mi třeba nebylo moc blbě... Takže měřím už 2.měsíc BT a zatím se se vším seznamuju a prostě uvidíme, kdy se k nám mimískovi zachce 🙂

dulinek
25. jún 2007

Já to beru tak nějak podobně. prostě tomu dávám volná průchod a když to přijde tak to přijde. No nic, jdu něco ukuchtit, ať mi neumře manžílek hlady.
Tak hodně štěstíčka a tuleníčka a zatím pa

lucinecka
25. jún 2007

Díky, ať i vám to vyjde podle představ 😉 Pa

sophy
25. jún 2007

ja som vysadil hak po 8 rokoch zac. decembra, cyklus absolutne nepravidelny, verila som ze sa to nejako zrovna, ze si to telo da nejako doporiadku za pomoci vitaminov a homeopatik, zatial nic, a kedze uz tiez pomaly po rokoch zaciname pracovat na babatku, tak sa do toho budem musiet pustit na ostro a aj s lekarskym zasahom.... ☹

lucinecka
25. jún 2007

Sophy, to mě moc mrzí, ať k vám brzy miminko najde svou cestu 🙂

makinka.1
25. jún 2007

Luci,tak jsem te predbehla.Dnes // 😉 😉 😀

sophy
25. jún 2007

lucinecka, vdaka 🙂 verim ze ano, ono, cas este mam, takze na babatko rada pockam par mesiacov i rocik, ak bude treba, hlavne nech sme nakoniec vsetci zdravi, makinka.1 blahozelam! ked pride ten den a ja uvidim dve palicky na svojom teste, tak asi vazne odpadnem a bude to pre mna velky sok 😎 ale v dobrom samozrjeme

jamaica77
29. jún 2007

Mne moja gynekologicka povedala a tvrdila pocas vsetkych mesiacov (6 mesiace som bez vlastnej menstruacie)ze nie je mozne ovulovat ked nedostavas vlastnu menstruaciu. ja som si zadovazila mikroskop na urcenie ovulacie, a ovulovala som na 10 den po zacati vyvolanej menstruacie a trvala ovulka 4 dni. Tak som bola strasne rada ze aspon nieco. Takze sa doktorka mylila,ked som isla o par dni na gyndu, tak bola velmi prekvapena, a mi povedala ze uz mi menstruaciu nebudu vyvolavat, na druhy tyzden mi robia krvne testy ak nebudem tehu. Drzim vsetkym snazilkam palce.

jamaica77
19. júl 2007

No a som tu zase, ale tentokrat uz s lepsou spravou. Konecne som dostala menstruaciu svoju vlastnu, bez pomoci vyvolavacky, takze presne po siedmich mesiacoch po vysadeni antikoncepcie prva! Konecne. Pred dvoma tyzdnami mi robili aj krvne testy a vsetko bolo v poriadku. takze dufam ze to uz bude teraz pokracovat normalne ako ma. 😉

sophy
19. júl 2007

jamaica77 blahozelam, ja po osmich mesiacoch od vysadenia mam celkom neutesenu statistiku - jedna vlastna MS, jedna vyvolana... co bude dalej uvidimee....

mabe
19. júl 2007

Ahojte holky, taky pripeju s troskou do mlyna. Ja jsem brala anti 10 let Pramino, Femoden. Po skonceni jsem dostala jednu MS a pak nic. Po 3 mesicich vyvolavacka, pak otehotneni a pak revize a ted 2 mesice zase nic. Cekam jeste 3 tydny a potom asi vyvolavacka. Muj zaver: je to svinstvo. Skoda, ze jsem to nevedela driv. 🙂

sonana
19. júl 2007

Holky, nestrašte mě. Až doteď mě nenapadlo, že je HA takovej hnus - ale asi je, když je tolik holek, které mají takový potíže po vysazení 😠 Jen by mě zajímalo, proč o tom víc nemluví dr - mě ji předepsal v 16letech, ani nemrkl. Myslím, že kdybych věděla,co to způsobí, tak do toho nikdy nejdu.
Jinak ji brala sedm let,před rokem mě dr vyděsila, že má podezření na leiden.mutaci (vlivem dědičnosti několikrát zvýená pravděpodobnost trombozy)-tak mi napsala Cerazette - brala jsem to tři měsíce a děs - beďary na obličeji,zadech i dekoltu, tak jsem se vrátila k té předchozí (Belara)- s tím, že ta to zlepší, protože jsem s ní měla pleť jak dětskou prdelku. No,ale tak se to nějak rozhodilo, že prd, jen za půl roku šest kilo nahoře!!! (Přísahám,že jsem nezačala ndměrně jíst- prostě tak jak předtím). Teď se dr na kontrole zhroila,jak to,že beru zas Belaru, že mě to může zabít (nadala sestře, která a to nemohla).Poslala mě na vyšetření, kde mě objednali až napříští měsíc a výsledky se dozvím za dalších 7 týdnů. Haha. A bez té doby ez jakékoli HA 😒 Tak jsem se rozhodla, že pokud to půjde,tak už ji nikdy nezačnu brát.Akorát nevím, kolik teda ve finále budeme mít dětí🙂))

Sorry, že jsem se tak vykecala, ale jsem z toho taková napružená, bo mě to fakt nenapadlo, že s tím pak budou takový problémy. Teď mám teda prvn bezpráškovej měsíc a zatím ok, ale jestli to má přijít za 2-5 měs, tak mě klepne...

sonana
19. júl 2007

Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli z vašeho okolí znáte spíš případy, kdy se po vysazení muselo na vyvolávačky nebo jestli je to spíš míň častý jev.(Jde mi o to, jestli sem písnou názor spíš ty, co měly pak problémy, nebo jesti by se tahle anketa dala brát jako hodnotnej vzorek populace). CHtěla jsem se začít snažit o mimčo později (rok,dva,tři),ale jak to tak vidím, možná by bylo lepší hned, ať se do těch tí let dočkáme 😝
A poslední otázka: když po vysazení nedostanu MS a ještě nechci potomstvo 😉 , mám s tím něco dělat, nebo můžu být třeba rok bez a řešit to až pak? Díky za odpověď...

kuratenko
19. júl 2007

ahoj sonana, urcite by som rok necakala bez MS, ale isla na vyvolavacku...aj ked este nechces mimco, znamena to ze nieco nie je v poriadku, proste MS je prirodzene, zacne Ti to po par mesiacoch uplne chybat, mne to chybalo po 6 tyzdnoch. Aj ked este nechces mimco.... je to ocista 🙂

sonana
19. júl 2007

kuratenko: díky. Asi by mi to taky přišlo divný, ale napadlo mě, jestli by to mělo nějaký dopad na zdraví.

jamaica77
20. júl 2007

kocky, nemyslim si ze kazdy ma tento problem, skor to mensie percento zien sme tie ktore maju problem, ja som bola na antikoncepcii vyse 10 rokov, ale stale s prestavkami, asi kazde dva roky som si dala rocnu pauzu a vysadila tabletky, stale som bez problemu dostala menstruaciu a vsetko islo ako malo, az teraz poslednykrat ked som vysadila tabletky v decembri lebo sme chceli planovat baby na tento rok tak som sa nenastartovala po vysadeni, mam za sebou 3 vyvolavacky, vsetky krvne testy v poriadku a konecne tento tyzden svoju vlastnu menstruaciu po 7 mesiacoch. Mam zname ktore beru tabletky par rokov a za kazdym ked vysadili nemali ziadny problem. Ja si myslim ze je to skor tak, ze ten kto chce hned otehotniet po vysadeni ma problem a ten kto len si chce dat pauzu na chvilu nema problem, takze zakon schvalnosti. 😵

sophy
20. júl 2007

sorry jamaica77 ale nemozem suhlasit s tvojou teoriou o zakone schvalnosti, mnohe baby maju problemy, len si to mozno neuvedomuju, mozno maju pseudocyklus, ale bez ovulacie, nakoniec po mesiacoch co si mysleli ze su po vysadeni ok zistuju,ze otehotnenie sa nedari, alebo sa pridaju ine problemy, diskusia ich tu je plna, jasne ze lekari o tom nehovoria - ved profituju z toho ze beries HAK a potom profituju z toho, ze chodis kazdu chvilu do ordinacie s problemami, az ti nakoniec popredpisuju kopu super liekov, ktore im dodavaju tie iste farmaceuticke firmy, ktore ti pchali HAK a tak dokola... no nie je to vyhodny biznis? jasne ze su zeny ktore nemaju po hak problem, ale skutocne ho nemaju? vies povedat, ze ta a ta babenka s perfektnou menstruaciu nema poruchu endometria, a ze kvoli tomu dva krat potrati, alebo sa jej narodi kvoli tomu postihnute dieta? a nebude postihnute fyzicky, ale inak - vaznejsie a v siestich rokoch jej zomrie na leukemiu... to nikdy nevies, takze reci o tom ako sa ma niekto po vysadeni HAK dobre a ako je ok, ja neberiem...

jamaica77
20. júl 2007

No mas pravdu, lebo ja som brala do uvahy len statistiku okolo seba, komu sa podarilo okolo mna otehotniet do 3-4 mesiacoch po vysadeni antikoncepcie bez problemov tento rok poznam 3, a minuly rok 4, to je len z mojho okolia znamych, takze statistiky su dost vysoke tu. Ale ja uz viem ze uz nikdy nepojdem na antikoncepcne tabletky, je to pliaga. Tak som zvedava ako ja dopadnem. 😢

hanela
20. júl 2007

takze pridam sa aj ja, ja som vynechala HAK po troch rokoch a menzes dva mesiace nic, tak nasledovalo sono a vyvolavacka na sone zistil ze mam polycisticke vajecniky co som pred tým nemala, tak mi nasadil znova hak ze inak to nejde liecit tak teraz beriem rok a chystam sa vysadit no uvidime ci to pomohlo, co dost pochybujem

kuratenko
20. júl 2007

sonana, iste zdravotne riziko tam asi bude, min. hormonalna nerovnovaha, cim dlhsie cakas, tym dlhsie sa to bude davat do poriadku, len myslim...
jamaica77, tiez to beriem dlho podobne ako ty- momentalne posledne balenie, potom uvidime, babo planujeme na buduci rok,preto teraz koncim,aby prisla akasi ocista... myslim ze po dlhych rokoch s tabletkami (zohladnim aj vek), bude asi tazsie nabehnut na normalny cyklus. Naposledy ked som vysadila pred rokom, menzes prisel tazko, meskal a byvalo mi cely cca tyzden tazko: bolesti krizov, brucha, napuchnuta, napatie v bruchu, na prsiach. Niekolkokrat som musela ist na vyvolavacku, aby som sa zbavila toho cudneho napatia, nastastie zabrala ale keby nie, tak neviem. Urcite tie lieky nie su v poriadku. Keby som to vedela ako mladsia, tak ich neberiem, aspon nie tak dlho. Moze trvat kludne aj rok, dva, tri, ... kym sa nastartuje cely cyklus ako ma, a podari sa baby. A zase: u kazdeho je to individualne. niekomu sapodari ani to necaka, niekto kto velmi chce, nie ani za svet, tiez je potrebna psychicky pohoda oboch partnerov... co je tiez dost tazke v tejto dobe, kedze je privela stresov

nunyna
20. júl 2007

Když někdo vysadí HA, nemusí mít měsíčky klidně půl roku až rok, ale když to nepřijde do půl roka, je lepší navštívit doktora, píchne vyvolávačku, ale nic příjemnýho, měsíčky pak můžou být klidně ob 14 dní jsou s tím hrozné problémy, HA je pěkný svinstvo.