Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

helenarendlova
8. sep 2006

ahoj holky, no v anglii je to fakt o nicem. Musite jit k obvodnimu a ten vas bude lecit a jen pokud uzna za vhodne tak vam posle doporuceni do nemocnice za gynokologem a to trva tak nejmene 3 mesice nez se Vas dostane rada 😨 no je to des.Ja jsem to ale vcera v noci dostala mam taky pekne krece a asi tak jako to byvalo kdyz jsme tio mela kdysi davno pred HA no ale zaplat panbuh za to ze nemusim litat nikde po doktorech.Tak zatim se mejte 😉

stromboli
8. sep 2006

Ahojky tak se Vám musím pochlubit...na začátku roku jsme vysadila antikoncepci...dostavala jsem menstruaci po dobu 3 měsícu pak mně najednou vynechala a dostávala jsem ji s pomoci vyvolávačky a hormonu a tak to bylo po dobu 5 měsíců ...a teď to konečně přišlo samo od sebe 😵 koupila jsem si v lékarně mastodynon..je to na nepravidelnou menstruaci...takže mě konečně spadl kámen ze srdce jsem zvědavá jak to bude pokračovat 😒

chechta
9. sep 2006

helena: takhle to funguje jako neplacená péče ???- nebo teda jako přes pojišťovny?? Slyšela sjem, že anglie má nejhorší zdravotní péči vůbec, ale kdyby jsi jela keš tak tě přece vezme každej gynekolog ne???

helenarendlova
9. sep 2006

Chechto: je to presne tak - je to pres pojistovnu statni. Porodnictvi a tehotenstvi je tu jedina oblast ktera se soukrom neprovadi, konsultaci u gynekologa ano - ale to je £200 liber za jednu navstevu a to bez testu ci ultrazvuku takze buhuzel celkem nakladna zalezitost ☹ pro normalniho cloveka. No ale snad to nebudu potrebovat. 😉

chechta
10. sep 2006

tý jo tak to je teda síla a 200liber za návštěvu je opravdu pro normálního smrtelníka asi nemožné a jak se to tam dělá když seš těhotná - to snad nechodíš k obvoďákovi, ale už tě pošle na gyn ne?? No opravdu "vynikající" systém ☹ No mě kdysi někdo říkal, že v anglii je to tak, že když si zlomíš nohu a nemáš na soukromou nemocnici tak musíš jít do státnía třeba čekáš 3 měsíce než tě vezmou - říkala jsem si co je to za blaf, ale když to tak poslouchám tak tomu začínám věřit ☹

Včera jsem to konečně dostala,je to děs běs taklhel blbě mi nebývalao ani před HA a při HA to bylo celých 6 let v poho - jo a dostala jsem to po 38 dnech

vero
10. sep 2006

Helen, to je teda hrozný systém. 😖 To už asi přestanu nadávat na naši slavnou nemocnici. 😀

Chechti, tak přece. 😉

helenarendlova
11. sep 2006

ahoj holky, no musim rici ze v cechach je nemocnice na spickove urovni, vubec se to neda srovnat. Tady se chodi k obvodakovi i v tehotenstvi ale on pak posle doporuceni do nemocnice a tam se jde asi 3 za cele tehotenstvi pokud je vse v poradku a z toho je 2x ultrazvuk. No nic moc co a to uz nemluvim o porodu druhy nebo jeste ten samy den uz musis jit dom. V jedne mistnosti kolem 10 maminek.... no jak u nas pred 20 lety fakt des nechtela jsme tomu verit az jsme to videla na vlastni oci. U porodu jen poropdni asistenkta a doktor prijde jedine kdyz nastanou komplikace. No kdyz to tak pisu tak si to vazne nedovedu predstavit jak to tu zvladnu jestli se nam teda zaradi 😵 .Ja chodim doma vzdy k memu gynekologovi takze to bude pokracovat. tak holky hodne stesti. 😉

chechta
12. sep 2006

helen, no to je teda síla - špatný systém - vím, že spousta lidí tady nadává, ale špatně na tom rozhodně nejsme - tady spíš záleží na koho natrefíš - jestli na odborníka nebo na blbce 😉

kalci
13. sep 2006

Taky mě bolel podbřišek a měla jsem citlivé bradavky.Brala jsem taky Marvelon.

bielanevesta
15. sep 2006

Ahoj, tak som tento utorok dostala MS po vyvolávačke. Inak po vysadení HA nie a nie prísť tak to musel riešiť doktor ☹

nevesta
15. sep 2006

Bielanevesta, neboj, buduca uz bude v pohode 😉 Mne tiez prva meskala tusim 10 dni, brala som HAK 9 rokov v kuse...

Inak asi som ti vyfukla nick, ze 😉

bielanevesta
15. sep 2006

Nevesta, neboj nevyfúkla. To bolo tým, že všetky nick čo som si chcela dať boli obsadené. A potom si vravím:"Doparoma, dám si prvú kravinu čo ma napadne..." a z toho nejak vznikla bielanevesta 😅 . A bolo to asi aj tým, že som mala pred svadbou a vedela som že určite chcem byť nevesta v bielom 😉 🙂
A inak Nevesta: len tak medzi nami 😀 😀 , dúfam že budúca MS nepríde a bude meškať aspoň 9 mesiacov 😉 🙂 . A keby nie tak sa to už hádam upraví

nevesta
16. sep 2006

Bielanevesta, urcite a ak nie, aspon budete s muzikom prezivat to snazilkovanie, musis uznat, ze aj to ma svoje caro 😉 😀 😀

bielanevesta
16. sep 2006

Jj, tá príprava je tiež super 😀 . Musíme predsa najprv poriadne pripraviť pec a zamiesiť na cesto 😉 😀 😀 Ostatné už dáko príde 😎

tarika
17. sep 2006

Caute babulky,poradite mi?Uz som tu sice dost toho precitala, ale stale nie som kludna.Brala som jeannine 9 mesiacov, mala som 29 dnovy cyklus, prave som mesiac po vysadeni,je 33. den a stale nic.Je to v norme taketo meskanie?
Aj som mala bolesti v podbrusku tento mesiac, neviem, ci to s tym suvisi...
Mam ist ku doktorke na vyvolavacku? 😒
vopred dikes za rady

moncza
17. sep 2006

Ahoj,
potřebovala bych poradit s bazální teplotou? Rozumí tady tomu někdo?
Moc by mi to pomohlo. Už přes rok se snažíme o mimčo a tak jsem se taky vydala na tuto dráhu BT 🙂

mobina
17. sep 2006

Moncza zkus pročíst tuhle diskusi
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lil
31. okt 2006

Ahojky holky prosím o pomoc,

doktorka mi doporučila vysazení antikoncepce měla jsem nějaké problémy.Teď už je to čtvrtý týden co jsem nedostala menstruaci, tak jsem ji navštívila, podle vaginálního ultrazvuku je všechno v pořádku a těhotná také nejsem, dostala jsem injekci na vyolání menstruace, která by měla přijít do 7 dnů.Dnes je to pátý den a pořád nic...Nemáte stím některá zkušenosti...Prosím o radu...

zanetik
31. okt 2006

Ahoj lil já vysadila z důvodi otěhotnění a 3cykly po sobě jsem dostala injekci jinak bych to asi nedostala. Já to dostala vždy přesně za týden, ale dr. mi říkal, že do 10dnů tak ještě klidně 5dnů vyčkej!

misa1
1. nov 2006

ahoj lil je ked som v minulosti to je 5 rokov vasadila anti tak som mala raz za 60 dni.chodila som na injekciu tak ako ty ze by si mala dostat na siedmy den a nic tak mi pichol dalsiu nejaku olejovu a az po tej som dostala.potom som na jednej stranke nasla tabletky sarapis a uz mi potom meskavali tak tri az styri dni.tie tabletky zabrali hned pri prvom baleni.a podporuje to otehotnenie.ale mne islo o menzes vtedy.

lil
1. nov 2006

Misa 1: O to mi právě také jde, miminko bych chtěla ale spíše později je mi teprve 21 😉 Děkuji moc za radu, určitě to vyzkouším.... 🙂

lubecka
2. nov 2006

misa1, prosim ta tie tabletky SARAPIS dostat kupit bezne v lekarni? Ja mam totiz problemy s cyklom, no popri sa snazime aj otehotniet, mna by zaujimalo, kebyze ich zacne uzivat a som nahodou tehu, neublizi to? totiz za tyzden cakam MS ale mam taky pocit ze to zas nebude tak ako ma, mozem ich zacat uzivat hocikedy v priebehu cyklu? Diki

valhali
2. nov 2006

lubecka, mna to tiez zaujima, co to ten Sarapis je, tak som kukla v googly a dostat ho v lekarni a stoji 1020sk, 30tbl 😒

lubecka
2. nov 2006

valhali, diki za info... no teda, ta cena ma troch prekvapila.. 😒 no ale ked to ma pomoct... ja pockam ci s ami cyklus tento mesiac neumudry a ci pirde normalne, ak nie, tak si ich asi kupim... len ma zaujima vplych tych tabliet v pripade tehotenstva (ak nebudem vediet ci som v tom), ci to moze ublizit..

valhali
2. nov 2006

lubecka, tak na nete som si prestudovala o tom sarapise viac, tak nemalo by to uskodit. Pouziva sa to na podporu pri otehotneni, pri uprave cyklu...Ale vraj su aj akcie, kde 60tbl stoji 950sk. Ale berie sa toho viac, takze 60tbl vyberies ani sa nenazdas. Malo by sa to brat pol roka, 3tbl denne. Ale niektore babenky brali iba 1tbl.
Ja mam tiez problem s cyklom, tak ma to zaujima

lubecka
2. nov 2006

diki, ulahcila si mi, ze nemusim o tom zhanat info .. vlastne informacie by mi mala poskynut aj lekrnicka, no nie? tak pockam tak to vypali s MS tento mesiac..a ak nebudem ani tehu a ani nepride MS, tak investujem a kupim si to, ked nevyskusam tak sa nedozviem ako to funguje a ci to funguje... mozno mi to pomoze.

misa1
2. nov 2006

ahojte ja som ho kupovalala v lekarni,maju dva druhy.nazov je len sarapis,lebo maju aj sarapis soja,ale ten nie.90 tabletiek stoji 11OO sk a je ktomu aj salka.uzivala som ho dvakrat denne a zacala som v strede cyklu,a dostala som z dvojdnovym omeskanim.tesila som ako keby mi vysiel teho test.a bol to len mz.pred tym mesiac mi meskali nejakych 40 dni.takze vysledok hned pri uzivani prveho balenia.zacat sa moze hoci kedy.nema ziadne vedlajsie ucinky a ani sa nepribera a dokonca je to na vlasy nechty atd.pripravuje sa tym aj vystelka maternice na uhniezdenie,super ovulacia.

valhali
2. nov 2006

ja sa pokusam teraz pit od zaciatku tyzdna alchemiku, tak som zvedava, ci pomoze aspon zmiernit PMS

lubecka
2. nov 2006

valhali ja pijem alchemilku uz treti mesiac, a co som mala MS po poslednej tabletke, ani som nevedla ze mam, a pritom pretym som sa trapila s krizami hrozne ma boleli, aj brucho..krce.. a teraz nic, potichucky prisli...
misa1, dik za info.. super.. hlvane miide o to, ze ked ich zacnem terza uzivat a cirou nahodou by som uz bola tehu, aby to neposkodilo babo...

laura.
5. nov 2006

ahoj holky, v lednu jsem po skoro 7letech vysadila cilest. Menstruaci jsem dostala po 34dnech, pak po 33dnech a pak se to upravilo na normál 26-29dnů..