Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

kacabacka
21. feb 2007

no jak to tady tak čtu, tak to v realitě nevypadá tak, že se ten cyklus hned vrátí ☹

No, tak to se na to teda netěšim, jestli to bude jako před braním, to jsem měla MS asi 7 dní, teď, s HA sotva 4 dny a cyklus asi 36 dní 😒

Jo, to jsem taky četla, že 2 měsíce po vysazení je největší pravděpodobnost, že otěhotníš, ale taky největší pravděpodobnost vícečetného těhotenství, no a pak si vyber ☹

certica
21. feb 2007

tak ja pridavam cerstvu skusenost: HA som brala 10 mesiacov a teraz po vysadeni, som dostala MS presne na 28.den, t.j. dnes

kacabacka
21. feb 2007

certica: řekla bych že 10 měsíců je málo, to si na to to tělo tolik nezvykne...

certica
21. feb 2007

kacabacka: urcite, suhlasim s tebou
este v minulosti, ked som vysadila HAK po 6 rokoch, tiez nebol problem a cyklus nabehol normalne. je to ale samozrejme strasne individualne.
este musim dodat, ze tych 10 mes. som to brala dost chaoticky, tj. bez prestavky medzi cyklami, pripadne len 1,5 cykla (skoda komentovat)... takze som dost prekvapena, ze sa zachovala pravidelnost. je to vsak len 1.mesiac po vysadeni, takze uvidim dalej

deina
21. feb 2007

Nuz, sice dostala som menzes na 31.den, co je fajn, ale akosi sa to uz skoncilo - po styroch dnoch. Ani pocas HAK mi to netrvalo iba 4 dni. Proste - prve dva dni normalne krvacanie, potom slabie a slabsie a koniec. Ale mohlo by to takto zostat. 🙂

lucijda
19. apr 2007

Ahoj snažilky, chtěla byh se zeptat jestli některá nemáte zkušenousti jak je to po vysazení Ha Yadine, čekám na Ms, ale pořád nic. Když čtu vaše zkušenosti po vysazení, tak z toho začínám mít docela hrůzu. ☹

petusaaa
22. apr 2007

Ja som brala trinordiol21 a potom triquilar (dufam, ze sa to tak pise). Dokopy 3 roky. Potom som vysadila (presne na novy rok). Tri mesiace som nedostala, tak som sla gynekologovi a dal mi vyvolavacku. Potom som dostala a teraz cakam na dalsie 😒 ...
A len pekne vysadzujte, aj tak to je nezdrave 😉 Pekny dnik

mabe
24. apr 2007

Ahoj holky, doufam, ze vas trosku uklidnim. Antikoncepci presneji Femoden jsem brala 9 let. Na vanoce jsem je vysadila. MS prisla hned po vysazeni, ale pak uz neprisla. V breznu jsem sla k pani doktorce, rekla me, ze mam zmrzly vajecniky. Dala me na 10 dni Clomhexal. Vajecniky se trosku dali do pohybu, ale stale nic. Potom me dala vyvolavacku. Za 14 dni jsem prisla a pani doktorka me oznamila, ze jsem tehotna. Dost me to prekvapilo. Nejdriv me teda rekla, ze to zatim nevypada, tak jak ma, ale po tydnu jsem ultrazvuk mela v poradku. Takze holky nezoufejte. Drzim palecky.

lenkakr
24. apr 2007

já měla menstruaci po vysazení taky hodně nepravidelnou, tak po6-7 týdnech. ale jinak bylo vše v pořádku. po vyvolávačce jsem to taky nedostala a byla jsem těhotná 🙂 vše je v naprostém pořádku

lenkakr
24. apr 2007

když jsem to nedostala po vyvolávačce tak jsem tušila, že to nebude jen tak. vždycky jsem to dostala nejdéle do 3 dní

leilanni
25. apr 2007

je před vyvolávačkou nutné jít na gyn.vyšetření? Jak dlouho je dobré čekat na ms před návštěvou gynekologa? Já zatím 28.den a nic....jen bříško už týden pobolívá

oriorin
26. apr 2007

Ahoj holky,
taky se přidávám, už jsem o tom psala v tématu „když se mimi nedaří“ ale možná pár z Vás názorem mé doktorky uklidním (když opravdu přemýšlím, že ji změním). Od ledna neberu prášky (po 10ti letech). MS byla hned po práškách, pak už ne. Takže v únoru u doktorky, udělala sono, řekla že je to po vysazení normální, ať přijdu za měsíc, v březnu udělala zase sono, zase zkonstatovala, že se vaječníkům moc nechce a že sliznice ještě není dostatečně vyvinutá, že se teda nic neděje (o vyvolávačce nemluvila) a že teda ať zase přijdu za měsíc. V dubnu jsem tam tedy byla, ona jen zkonstatuje, že teda od ledna nebyla žádná menstruace a udělala mi sono. A ptá se mě, jak moc chci být těhotná, čumím na ní a říkám, že asi dost, když tam pořad lezu, ne?! No a ona, že by jako mohla ty vaječníky pošťouchnout, ale že si myslí, že by tomu dala ještě čas, ať to nechám na přírodě, že tou stimulací vaječníku by je zbytečně moc zatěžovala. O.K. já to klidně nechám na přírodě, ale jak to, že jí jako nevadí, že vůbec nemenstruuju??? Ptám se jí jako co s tím a ona mi říká, „to že nemenstruujete vůbec nevadí“!!! No možná to nevadí, ale jde o tu ovulaci, která očividně asi neprobíhá. Takže co s tím?

leilanni
26. apr 2007

ori - změnit doktorku!

oriorin
26. apr 2007

Leilanni,
rozkaz zněl jasně!!!

oriorin
26. apr 2007

Leilanni, napsala jsi to výborně pořád se tomu směju – jdu do toho.
Ale kdyby jste některá z Vás vědela o nějaký super doktorce (doktora taky beru) v Praze, tak sem s ní! Diky.

kisska
26. apr 2007

1kaculka - ahoj, ja som v januari vysadila mercilon po 7 rokoch a uvazujem nad zalobou vyrobcu. Po vysadeni sa mi sice nepodarilo schudnut (ako som dufala), ale strasne sa mi zmenil sexualny "apetit". Z chuti raz za mesiach (pred MS) sa mi moj manzel zacal posmievat, ze som vevericka... takze sa nemusim rozvadzat z dovodu frigidity. Okrem toho mam silnejsi predmenstruacny syndrom (aj ked nie az taky ako v puberte)... Okrem toho sa zaradujem medzi snazilky a dnes rano mi bolo prvy krat zle (ale len dvihanie zaludka bez vracania) a odvcera mam "divnu" MS, alebo skor len spinenie, takze dufam, ze som nababatkovana, aj ked test este chvilku pocka a v stredu mam aj tak pravidelnu kontrolu, tak som straaasne zvedava 😉

certica
26. apr 2007

kisska, prakticky vsetky kombinovane HA sposobuju znizenie sex. apetitu. sposobuje to horm.zlozka estrogen. cim vyssie davky ma HAK, tym to viac posobi, aj ked samozrejme kazda sme trosku ina...

jamaica77
25. máj 2007

ja by som chcela pridat do tejto temy moj problem, vysadila som antikoncepciu po 3 rokoch uzivania zaciatkom decembra 2006, normalna menstruacia sa nedostavila dodnes a to je uz koniec maja. Samozrejme ze som zasla na gyndu, povedali ze hormony zaspali, takze ich treba prebudit. tak ked som uz dva mesiace nedostala menstruaciu, tak mi ju vyvolali, potom som dostala normalnu 4 dnovu, samozrejme dalsia sa nedostavila zase, tak po dvoch mesiacoch mi ju vyvolali zase, zase som ju mala 4 dni, a teraz mi uz zase meska tyzden a pol, tak som si vypytala vyvolavacku zase. Takze som na tretej vyvolavacke, otehotniet sa snazime tri mesiace, ale zialbohu asi neovulujem. Ako dlho to takto este pojde? Uz som z toho na prasky. O pokoske ani nehovoriac, celo mam vysypane s vyraskami, v zivote som vyrasky nemala, ani ked som bola v puberte a brucho mam nadute ako keby som velky hrniec fazul ziedla...haha. Tehotna nie som, urobila som si strasne vela testov za posledne mesiace, stale len jedna ciarka.

jamaica77
25. máj 2007

ja by som chcela pridat do tejto temy moj problem, vysadila som antikoncepciu po 3 rokoch uzivania zaciatkom decembra 2006, normalna menstruacia sa nedostavila dodnes a to je uz koniec maja. Samozrejme ze som zasla na gyndu, povedali ze hormony zaspali, takze ich treba prebudit. tak ked som uz dva mesiace nedostala menstruaciu, tak mi ju vyvolali, potom som dostala normalnu 4 dnovu, samozrejme dalsia sa nedostavila zase, tak po dvoch mesiacoch mi ju vyvolali zase, zase som ju mala 4 dni, a teraz mi uz zase meska tyzden a pol, tak som si vypytala vyvolavacku zase. Takze som na tretej vyvolavacke, otehotniet sa snazime tri mesiace, ale zialbohu asi neovulujem. Ako dlho to takto este pojde? Uz som z toho na prasky. O pokoske ani nehovoriac, celo mam vysypane s vyraskami, v zivote som vyrasky nemala, ani ked som bola v puberte a brucho mam nadute ako keby som velky hrniec fazul ziedla...haha. Tehotna nie som, urobila som si strasne vela testov za posledne mesiace, stale len jedna ciarka. ☹

bielanevesta
25. máj 2007

Ja som mala presne problém ako Jamaica77. Po vysadení 4 mesiace nič, MS neprišla. Tak som dostala vyvolávačku a do týždňa sa MS dostavila. No a budúci mesiac zas nič. Ale to malo inú príčinu 😀 😀 😀 . Skrátka začala mi v brušku rásť moja princezna 😎

jamaica77
25. máj 2007

blahozelam a drzim palce az dokonca. Ja dufam ze na dalsi mesiac aj ja budem ta stastna osoba a na tehotenskom teste budem mat dve ciarky.

bielanevesta
25. máj 2007

Ďakujem a budem držať palčeky nech ti to vyjde 😵 !!! Je to ten najkrajší pocit na svete a dopriala by som ho fakt každému. Posielam tehu abcila nech sa zadarí 😵 😵

mabe
25. máj 2007

Ahoj jamaica77, tak přidám svůj zážitek. Na vánoce jsem vysadila antikoncepci. První MS se dostavila, ale pak další nic. Taky jsem si dělala testy a nic. Tak jsem šla v březnu na gyndu. Udělala mě ultrazvuk a řekla, že mám zamrzlý vaječníky. Dala mě Clomhexal na 10 dní. Poté mě udělala zase ultrazvuk a řekla,že už se tam něco děje. Tak mě dala vyvolávačku. Za 14 dní jsme šla znova na gyndu - pořád nic. No a zjistila, že jsem těhotná. Šlo to rychle, ale bylo to vyhoněný hormonama. A před týdnem jsem byla na revizi dělohy kvůli zamlklýmu těhotenství. Škoda. Nevím, čím to bylo. Doktorka říkala, že se to stává i bez příčiny v prvním těhotenství,ale je možný, že to bylo těma hormonama a vyvolávačkou. Teď budu čekat 3-4 cykly a pak to zkusíme znova. Doufám, že MS naskočí sama. Doktorka říkala, že teď je jiná situace. Vaječníky už začli reagovat a teď jako v šestinedělí. Tak uvidíme. Toto je teda moje zkušenost po vysazení antikoncepce po 10 letech.

Neboj MS naskočí uvidíš. 🙂

oriorin
25. máj 2007

Ahoj holky,
tak já jsem změnila gynekologa (po třetí) no a ten se teda dost divil, když mu řikám, že od ledna po vysazení po 9ti letech MS vůbec žádná nepřišla a že ti předchozí doktoři se shodli, že tomu mám dát čas. No tenhle teda řikal, že čím později se to začne řešit, tím hůř se pak organismus nastartovává a lupnul mi teď na 10 dní Norethisteron, pak by měla přijít MS (ale jsem si už dost jistá že ani potom nepřijde) no a pak 17-26 DC Proveru. Ale jak jsem tak četla, tak ani s ní není jasný jestli je ovulace, takže moje půl roční snažení asi jen tak u konce nebude. Máte někdo zkušenosti s tou Proverou?

jamaica77
26. máj 2007

Mabe to je mi luto ako si dopadla. Hlavu hore, urcite sa to raz podari a bocian prileti aj ku vam. Ja nanho cakam tiez.ale nechce sa mu ku nam prist. Ja som antikoncepciu uzivala necele tri roky a neviem sa dat spet na normalnu kolaj. Posledny krat beriem vyvolavacie tabletky (cize 10 dni), potom ked to dostanem, skusime zase, neviem ci budem ovulovat a ked potom sa mi nepodari dostat menstruaciu alebo otehotniet tak si vypytam od gynekologicky aby mi urobila hormonalne testy a zistila preco sa toto vsetko deje a ako sa to da napravit a dat do normalu. Ved toto sa uz taha 6 mesiacov.

leilanni
27. máj 2007

oriorin - tak co je nového? já jsem najela na relativne pravidl.cyklus, jupí!

romaana
28. máj 2007

Ahojte,
pridavam sa aj ja. Po vysadeni tabletiek /brala som ich 13 rokov/ mens. neprisla. Cakala som asi 2 mesiace, potom k lekarovi. Povedal, aby som cakala, vraj sa to da do normalu, ale moze to trvat aj 3-4 mesiace.
Tak som cele leto cakala a nic. Potom mi lekar dal Norethisteron a konecne som dostala. Ale lekar sa mi zdal divny, ziadne vysetrenia mi nespravil,tak som zmenila. Od januara chodim do GYN FINu. Za cely minuly rok som mala mens. 3x, vyvolavacky nezabrali na mna, len ten Noreth.
Teraz konecne viem, aspon na com som. Novy gyn mi porobil vsetky vysetrenia, mam polycysticke vajecniky, inac vsetko o.k. Asi bez Clostylbegytu by som vobec nemala mens a ani ovulaciu.
Tak teraz skusame IUI, mam za sebou druhy pokus. A cakam. Zatial nic necitim, ale aj tak dufam.

marec76
28. máj 2007

ahojte,

pridavam sa aj ja, aj ked ja uz som aj v inej rubrike, ale ked vas tak citam, tak som na tom v podstate bola rovnako.
10 rokov HA,potom MC chodil, ale coraz viac ssa predlzoval, 28,30, 35, 45, atd dni. doktorka to stale riesila vyvolavackou, co ma uz nastvalo, lebo vobec nesla po pricine, len mi vyvolala menzes.
sla som teda do centra, a tam mi na 1. vysetreni zistili, ako tebe Romana, polycysticke vajecniky. v podstate nebolo mozne aby som otehotnela, lebo som vobec nemala ovulaciu, no a moja doktorka, stale len aby som pockala, ze netreba nic nahlit, to sice pravda je, ale co unahlim, ked nemam ovulaciu, ze?
teraz som 2. mesiac na clostilbegyte a konecne som minluly mesiac mala ovulaciu, konecne nejaky uspech po asi pol roku.
jamaika, a to robenie testov poznam, spravila som ich staasne vela, a nakoniec som zistila, ze nemam ani ovulaciu. paradox, ze?
jamaika, skus sa pozriet do temy syndrom PCO, alebo Liecba closilbegytom.
nie som doktor, mozno je to u teba uplne ine, ale mala som dost podobne priznaky ako ty. skus sa na to aspon doktora spytat.
romana, prajem vela uspechu pri UVI, kolko si sa liecila clostilom?

romaana
28. máj 2007

Cauko marec76,
urcite sa inac volas, ale ked neviem....
No tak v skratke: presla som k novemu lekarovi, vsetky vysetrenia mi porobil, chybal len hormonalny profil a potrebovala som mens. Nedal mi Noreth. ale 2x vyvolavacku. Nereagovala som. Tak mi nasadil HAK - Mercilon na jeden mesiac, mens prisla a isla som na hormony. Vsetko o.k., tak sa spytal, ci chceme riesit pravidelnu mens alebo hned otehotniet. Jasne, ze chceme uz babo, mam uz 30r. a najvyssi cas. /Teraz lutujem, ze sme tolko cakali, ale vies - najprv byt, hypoteka, auto + uver .../
Tak mi hned dal Clostylbegyt, potom kontrola, injekcia Pregnyl a IUI. Nepodarilo sa, tak tento mesiac to iste, len pridal Merional 2 injekcie a po kontrole uz nemusel byt ani Pregnyl.
Cize len druhy mesiac fungujem ako zena - ovulujem. A teraz cakame .....
A ty uz chces tiez otehotniet? Citis, teraz ked uz mas ovulaciu vajecniky? Ja totalne, co som doteraz neposzanala.

oriorin
28. máj 2007

Ahoj holky, takze mam zajimavou zpravu. Ja jsem byla minulou stredu na krvi, pac si to pral ten mu druhy gynekolog, jako ze uvidime jak se hybe hodnota progesteronu, protoze z tech prvních vysledku pred mesicem jsem ho mela hrozne moc nizkej. No tak minulou stredu jsem sla zas na ten odber a v deset jsem sla zase k tomu dalsimu gynekologovi, ne k tomu co chtel odber, ale k jinymu. Docela zmatek, co?! O nem jsem taky uz psala, no a ten mi udelal sono a vsechno a nasadil mi ten Norethisteron, kterej beru dvakrat denne, rano a vecer a vzdy si po nem beru ibuprofen, pac me pak silene boli bricho, fakt jako desne, budi me to v noci, ale ibuprofen pomaha. No a to ma byt ted jako 10 dni tenhle Norethisteron a pak mi ma po trech dnech prijit MS (po pul roce). No a pak mam vzdycky 17 den brat zase 10 dni proveru. No, takze plnim rozkaz a ted mi vola mama, ze ma ty moje stredecni vysledky (dela na poliklinice, tak mi je vyzvedla) a ze tam mam HCG 375. Takze co to znamena???? Jsme zrejme tehotna a laduju se z plna hrdlala nakyma hormonama na upravu cyklu!!! Fakt super. Sobotnich 10 piv ani nepocitam. Ze ja krava nezustala u ty Krenkovy, ktera nic neresila!!! Myslite ze ten Noretisteron vadi jako nak hodne??? No dneska si ho uz nevemu a zitra rano klusu na gyndu. Tak na me myslete.