Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

marec76
28. máj 2007

ahoj romana,

volam sa ivana jasne, ze chceme otehotniet, ja mam uz 31 a tiez sme riesili podobne veci ako vy, byt, auto, aspon trochu sa notňrmalne zabezpecit, aby babo malo aspon ten standard a nam sa teiz lahsie dychalo, no a teraz to tiez trochu lutujeme, ze sme sa mohli aj skor pokusat.
ale co uz, musime byt optimistky a verit, ved ked takto citam na strankach, tak sa to vela PCO-ckarkam podarilo, tak sa aj nam 😀 len treba trochu byt trpezlive, inac vajecniky som citila aj ja, ale mne sa ten 1 x s clostilom podaril len 1 folikul, aj to nebol dost velky, takze teraz mi dal 2x denne, tak dufam, ze to pojde lepsie a budu viac rast.
preco si ty sla rovno na uvi?a preco ti dal aj merinal?odkial si? ja z MT.

romaana
28. máj 2007

Aho Ivanka, ja som z BA. Na inseminaciu sme sa rozhodli po rozhovore s lekarom. Navrhol bud budeme skusat /Clostylbegyt, Pregnyl na vyvolanie ovulacie a sup do postele 🙂 / alebo tomu troska pomozeme - rovno sa spermie zavedu do maternice v den ovulacie. Vies, naco skusat, ked to mozno ani nepojde a potom ako druhy krok inseminacia, a ani tam nemusi vyst. Potom uz fakt ostava len umele.
Je to uplna pohodicka, rano odovzda manzel spermie a do 2h Ti ich zavedu rovno do maternice. Vobec to neboli, trva to niekolko sekund a veselo ides domov. Vraj netreba lezat, ale ja som sa isla domov na pol dna kotulat po posteli.
Merional je na to, aby bolo co najviac folikul. Predpisal mi 5 inj, ale po ultrazvuku /vtedy som mala v sebe len 2 inj/ vsetko stopol, ani Pregnyl nebolo treba, z krvi a ultrazvuku uz vedel, ze ovulacia bude o 2 dni.
Urychlili sme to preto, lebo cim si starsia, tym vacsie problemy a komplikacie mozu nastat. A ten vek, aj ked sa citime s muzom na 20, rodny list ukazuje nieco ine.
A ako prebieha tvoje liecenie? Mate tam dobre centrum? Tu v BA su tusim 3, ja chodim do Gin Fiv a fakt pristup aj vsetko je super. A hlavne maximalne verim svojmu lekarovi, ze nam pomoze.
Pa zatim a skoro napis. Zatial som tu registrovana len par dni, ale ty si mi problemom najblizsie.

xsuzzi
28. máj 2007

Oriorin:Já myslim,že takový svinstvo jako je Norethisteron vadí dost 😨 😔
To snad není možný,že Ti na to dr. nepřišel 😖

caira
28. máj 2007

ahojky, tak jsem tady se zeptat na radu, minuly mesic jsem tak nejak flakala brani prasku..vpodstate jsem zhruba uprostred platicka tri prasky zapomela 😅 no a MS jsem mela dostat v sobotu, nicmene dostala jsem MS vcera dopoledne, ale pak od vecera uz zase nic a dnesni cely den taky nic, podbrisek me pobolival jeste dneska rano ale ted uz je to take ok..tak jsem nejak zmatena, myslite, ze bych mohla byt tehu, nebo je to jen nejaka hormonalni nerovnovaha? rikam si, ze na tehu test je nejspis jeste brzo..nevim, kdy by bylo nejlepsi si ho udelat abych mela jasnou predstavu.. Co si myslite vy? stalo se nekomu nekdy neco podobneho??? diky za nazory 🙂

xsuzzi
28. máj 2007

caira:Těhu test určitě ne.e. je brzy a malilinká naděje by mohla být🙂
Spíš si,ale myslim,že jde o rozhození po vysazení 😒

augustovka
28. máj 2007

ahojte mozem sa k vam pridat?potrebovala by som poradit v jednej vecicke

xsuzzi
28. máj 2007

augustovka:jasně,že se přidej,já se taky přidala 😀

maahuliena
28. máj 2007

Ja pridávam tiež svoju skusenosť... brala som HA na úpravu... vysadila som.... tri týždne mi meškali, tri pozit. testy a tehotná som neni 😖 proste mi vynecal cyklus..., ale u každého je to celkom inak 😅

augustovka
28. máj 2007

no chcela by som sa vas opytat na nazor ci som urobila dobre, po siedmych rokov som vysadila antikoncepciu aby som sa vyčistila lebo od augusta by sme sa chceli naplno snazilkovat no menzes nikde a ja som teraz pocula ze je ovela lepsia pravdepodobnost otehotnenia hned po vysadeni tak neviem ci by som si ich zasa na tie 2 mesiace nemala dat predpisat

maahuliena
28. máj 2007

august: no,a koľko ti mešká?nikedy to trvá kým sa telo dostane do normalu, nemaj strach... tbl si už nedavaj predpisovať.

augustovka
28. máj 2007

no len par dni ale mam strach ze nam to potom v tom auguste akosi nepojde!

mabe
28. máj 2007

Ahoj augustovko, ja jsem treba vysadila v prosinci a 3 mesice MS neprisla. Mela jsem "zamrzly"vajecniky, proste byly liny fungovat bez prasku. Takze jsem je musela nakopnout hormonama. To je moje zkusenost. Ty mas mozna neco jinyho. Ale asi bych je nebrala a kdyztak se sla domluvit za nejakou dobu s doktorem.

marec76
29. máj 2007

cav romana,

naozaj mame dost podobne problemy a aj ten vek myslim.
no, ja chodim do centra tu v MT, pristup tiez super, totalne maju zaujem, aj ked maju dost vela ludi, vraj mali za minuly rok najlepsie vysledky, ale najma ten pristup je naozaj fain.
ked som tam ja bola, tak doktor mi povedal, ze skusime 3x clostil s pregnylom a ak by to nevyslo, tak 3x inseminaciu a ak ani to nie, tak umele. on to takto riesil preto, ze moj drahy mal velmi dobry spermiogram, tak ze to skusime co najprirodzenejsie pokial sa bude dat, ak nie, tak tie ostatne varianty vzhladom na moj vek a PCO.
ale ako som uz pisala, minuly mesiac mi clostil az tak suuper nezabral, najskor sa zdalo, ze vobec, potom nakoniec 1 folikul narastol, ale asi nebol dost velky a aj mi praskol skor, takze sme asi zle nacasovali tulenie.
tak, teraz som zacala znovu brat clostil, ale 2x denne, tak dufam, ze budu rast lepsie a ak nie, tak mi mozno tiez daju ten merional, asi to je silnejsie.
inac, snazim sa na to vsetko nemysliet, ale akosi sa mi neda, aj doktor mi povedal, ze sa musim dostat do pohody a nestresovat, ale akosi podvedome to tam mam a stale na to musim mysliet, ty si ako na tom?
takze teraz si mala 2x inseminaciu?

inac mozme si pisat aj na nase interne posty ak chces, poslem ti to aj tam.
neviem ako casto si na nete, ja skoro kazdy den, teda podla roboty. inac ako som na tejto stranke, aj roboty mi stoji, co je hrozne.

romaana
29. máj 2007

Ivi, prisla Ti interna posta odo mna?

lenkabu
29. máj 2007

Oriorin: Noretisteron vadí ☹ Je to celkem svinstvo. Ale zase to automaticky neznamená, že musí mít miminko problémy. Už to neber a utíkej k doktorovi.Držím palce

marec76
29. máj 2007

romi,

ano prislo mi to od teba, tak ti aj ja napisem na internu
pa

gilly
31. máj 2007

ahojte,
neviem ci sa to tu uz preberalo (lebo sa mi nechce citat vsetky strany), ale chcela by som sa opytat, ci ste po vysadeni HAK mali MS rovnako silnu ako pred HAK. Ja som vysadila po dvoch rokoch a prva MS je taka silna s takymi bolestami ake som nemala nikdy predtym. Je to OK, alebo nieco nie je v poriadku?

frenchie
31. máj 2007

gilly, ja som po vysadeni pri prvej MS aj zvracala a mala teploty. Krvacala som tiez uplne desne. Poznam viac takych pripadov, ono sa to postupne ustali, kym si telo zvykne. Drzim palce 😉

sophy
19. jún 2007

mam otazku, stalo sa niekomu, ze po vysadeni HAK dostal prvu MS s malym meskanim a potom uz nic, myslim teraz niekolko mesiacov, tehotna nie som, robim si pravidelne testy, ale uz su to dobre tri mesiace a moje telo akosi spi, aj pred HAK som mala nepravidelne cykly takze som to vlastne cakala, ale chcem vediet ci ma niekto podobnu skusenost, stale verim ze sa telo preberie a najde vlastny prirodzeny rytmus bez vyvolavaciek a podobnych lekarskych zasahov, uzivala som HAK osem rokov 😖

lucinecka
19. jún 2007

Sophy, 3 měsíce je už hodně, myslím že tělo to samo nezvládne, to už je rozhodně na vyvolávačku. Konzultuj to s gynekologem 😉

ivana98
19. jún 2007

gilly, moja prva MS po vysadeni bola tiez s hroznymi bolestami, ale druha uz nie, bolesti skoro ziadne, resp. normalne 😉 akurat, ze je predsa len trochu silnejsia a trva trochu dlhsie 😝 tak snad to u teba bude podobne 😉 😀

sophy, vyvolavacka ti k pravidelnemu cyklu nepomoze, ale aj tak by som zasla k lekarke...najma ak sa snazite..po vysadeni HAK sa to stava, ale snad sa to coskoro zlepsi 😉 mozes zacat meriat BT, budes mat o svojom cykle lepsi prehlad 😉 😎

sophy
19. jún 2007

vdaka, ten cyklus je uz teraz skor necyklus, takze tu BT si zacnem merat az po najblizsej MS,mam taky pocit ze to uz bude coskoro 😉

jamaica77
24. jún 2007

No a som spet s dalsimi spravami, sice neviem ci si ma pamatate, pisla som tu asi v maji o svojom probleme, ale v rychlosti to shrniem. Minuly rok v decembri som vysadila antik.tabletky, dodnes som svoju vlastnu menstruaciu nedostala. Kazde dva mesiace mi ju museli vyvolat 10 dnovym bratim tabletiek. PO vyvolani som mala strasne silnu a bolestivu menstruaciu, nikdy predtym som taku nemala. Tento mesiac som zistila ze aj ovulujem(podla mikroskopu)a strasne ma boleli vajecniky, ovulacia prebehla 4 dni. Bola som aj na gynde, doktorka mi povedala ze uz mi menstruaciu nebudu vyvolavat, ze mi urobia krvne testy aby zistili co sa deje v mojom tele, hlavne hladinu hormonou a stitnu zlazu...takze este tyzden a robim si tehotensky test, ak nic, tak idem na krvne testy a da mi nieco na silnejsiu ovulaciu. Tak dufam ze krvne testy uz nebudem potrebovat, ze budem tehu. 😅

sophy
24. jún 2007

ahoj, som na tom podobne, v najblizsich dnoch sa chystam k lekarke a uz len cakam co mi povie... ☹

makinka.1
24. jún 2007

Ahoj.Ja vysadila HK v lednu,MS byla presne 28 den bez bolesti.Vsechno naprosto nornalni az do kvetna,to prisla MS az 33 den,uz jsem se tesila,ze jsem tehu,ale nebyla.A ted se to opakuje,dnes 32 den cyklu,MS nikde a test negativni.Mate nektera zkusenost s nahlym prodlouzenim cyklu?

kath
24. jún 2007

Ahoj,
já jsem vysadila HA ke konci dubna. MS se pořád neobjevovala, myslela jsem si, že jsem těhu, ale testy byly negativní. MS se dostavila po 44 dnech. V brzké době by měla druhá MS po vysazení HA dorazit. Snažíme se o mimi, tak se uvidí, jestli se dostaví nebo ne. Abych pravdu řekla, tak by nemusela 🙂 .

elenita
25. jún 2007

No ja som po vysadeni HAK dostala menzes okamzite, no ale to je len ta pseudomenstruacia (taka, ktoru ste predtym dostavali v 7dnovej pauze), a dalsia prisla na 28. den, ani predtym som nemala take pekne cykly........ 🙂

elenita
25. jún 2007

makinka, aj ja som asi 4. menzes po vysadeni dostala az na 32. den....ale nerobim si z toho nic, nikdy som nemala cykly pravidelne....ovulaciu mam, to je hlavne...len ta lutealna faza sa mi strasne lisi......

ivkaj
25. jún 2007

Ahoj snažilky, nejste tu některá z Prahy? Potřebovala bych tip na nějaké šikovného doktora či doktorku. Jsem v Praze krátce a jelikož se za pár měsíců chceme začít snažit, přeci jen už bych tu ráda měla svého Dr. 😉

sophy
25. jún 2007

mam taku otazocku, ked da gynekolog injekciu tzv. vyvolavacku - tak dojde aj k ovulacii, alebo na akom principe funguje tak injekcia? je to len kopa hormonov ktora spusti vyslovene len krvacanie?