Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

ekira
27. júl 2006

bybi tak ja som na tom tak isto sice uz mam skoro 7 rocneho syna ale som na tom zle co sa tyka menstruacie brala som ju vyse 6 rokov byvali lekar ma neupozornil ze musim pri tejto antikoncepcii (cerazzete)aj obcas stopnut aby som mala normalnu menstruaciu stopla som zaciatkom februara a menstruaciu som mala dva tyzdne dozadu a to az po hormonalnej liecbe lekar mio poveda ze by som mohla cakat aj 8 mesiacov tak som sa proste rozhodla ze nie uz ma to nebavilo 5 mesiacov behat s bolestami brucha sex nebol mozny koli timto bolestaim tak si vies ako chodil moj muz okolo mna 🙄 nikdy viac ja si myslim ze teda muzi by mali tiez nieco pre nas spravit my sme tehotne my rodime tak oni su teraz na rade mame to s manzelom kazdy den na ""stole""ze co a ako dalej zelam vela stastia

bybi
autor
27. júl 2006

ekira dakujem, ja som ju brala 2 roky, MS by som mala mat asi tak za 2 tyzdne, tak uvidim. Ale som optimista, tak dufam, ze bude vsetko ok. Inak ani mne nikto nevravel, ze by som mala mat nejaku pauzu, ale my sme sa rozhodli pre babo, tak som ju vysadila sama. Mozno aj dobre, kto vie, ako by som dopadla... Lebo urcite by som ju len tak nevysadila... Prajem vela stastia, aby sa vsetko dostalo do normalu

bubonic
28. júl 2006

ináč je zaujímavé ako rozdielny sú lekári. mne keď vybrali ten implantát lekár povedal, že mám čakať na menštruáciu, že veď ona príde sama, keď sa telo zregeneruje a nabehne do starých koľají. a vám lekári dávajú vyvolávačky. tak tomuto vôbec nerozumiem.

hankah
28. júl 2006

ivis: já jsem s tím měla vždycky taky hrozné problémy a bez injekce to nešlo. říkají, že tělo se s tím potřebuje srovnat, každý reaguje jinak a hormony, které v HA jsou působí na každého taky jinak. můj doktor mi řekl, že když by nic nepřišlo ať dorazím znovu - je pravda, že po injekci to bylo dobré.

držím pěstičky!!! jdeme stejný den k doktorovi.......

ivis
28. júl 2006

Hankah : děkuji za podporu, moje tělo se s tím asi nechce vyrovnat(ani ty injekce mi nepomáhají 😠 , to mám z toho, že jsem dětičky nechtěla, a teď když je chci tak to zas nejde ☹
Nic se v životě nedá naplánovat 😒 (r.2006 - svatba, 2007- 1.dítě,2008 1.dovolená v Jugoslávii, 2009-2.dítě - jo jo básníci...) Bráškova holka také nic neplánovala a teď je ve druhém měsíci,tak se aspoň těším na jejich miminko (už aby tu byl březen) 🙂

coxa
28. júl 2006

Bubonic koukám na tvůj pas a na to že čekáte miminko - gratuluju a nedá mi to se nezeptat - ty musíš být někdy na krajíčku těhu, viď? Jak dlouho už jsi?

bubonic
28. júl 2006

coxa, okolo obeda som si tam dala predpoklad termínu počatia, keďže u mňa posledná menštruácia bola v marci a vyšlo mi, že som v štvrtom. no a lekár mi dnes povedal, že podľa ultrazvuku je to 4t + 6 dní. má to 9 mm a od posledného vyšetrenia, ktoré bolo minulý piatok to podrástlo o 7 mm. tak som veľmi happy 😀 😀 😀 😀

romana
28. júl 2006

ahoj holky, tak se taky přidám - prášky jsem přestala brát vloni koncem listopadu a krom pěkných pár kilo nahoru jsem vlastně "žádné" problémy neměla (vzhledem k tomu, že nejsem žádný drobek, to myslím opravdu ironicky) - až doteď. na menstruaci jindy poměrně velmi pravidelnou už čekám víc než týden. test je bohužel negativní, takže je to prý asi od nervů (až do minulého týdne jsem žádné neměla) nebo od toho vedra (minulý cyklus jsme byli na dovolené ve španělsku a přišlo to přesně) nebo od .... vzhledem k tomu, že se snažíme o mímo a nejsem až tak úplně nejmladší, nejsem ze současného stavu vůbec nadšená 😠

amon.rea
28. júl 2006

taky se pridam..po vysazeni mi MS prisla az po trech tydnech, uz jsem chtela jit na vyvolavacku..nastesti to prislo samo 🙂

diddi
28. júl 2006

amon.rea - mala si nejake priznaky po vysadeni?

peja
28. júl 2006

tak ja som bola asi z tych stastnejsich - bez problemov 😉 po cca 6 rokoch na HAK som to dostala presne na cas ako pocas HAK, presne 28=dnovy cyklus trval asi 7 mesiacov, potom sa to zacalo "kazit", teraz viac-menej pravidelne, ale interval 27-32 dni

diddi
28. júl 2006

ja este neviem aky budem mat cyklus, ale predtym som mala na den presny - 28 dnovy.

amon.rea
28. júl 2006

diddi, po vysazeni mi bylo FAJN :o) krasnej pocit :o), najednou jsem mela spoustu energie a taky hodne velkou žízeň (pri brani prasku jsem nemela potrebu moc pit), zadne pupinky, jak se nekomu stava (ale na ty jsem nikdy netrpěla).. jediny problem byl, ze MS prisla tak pozde..

mozna budes mit trochu delsi cyklus..nez se to vsechno srovna, ale mozna to budes mit v pohode..to uz je pak individualni..

diddi
28. júl 2006

amon.rea, len som sa informovala, pretoze mam priznaky tehotenstva, hned po ukonceni Novynette...a neviem,ci to nemoze byt z tabletiek, ktore som prestala brat

amon.rea
28. júl 2006

diddi, jestli ti to neprijde v terminu, udelej si test.. novynette neznam, brala jsem yadine.. mozna mas takove priznaky,protoze jsi vysadila prasky...

jefima
29. júl 2006

ahoj,
ja brala asi 7 let mercilon, loni o prazdninach jsem ho prestala brat, prvni dva mesice v pohode to prislo jako kdybych brala prasky a pak se mi cyklus srovnal na 29-30, jednou se mi stalo ze jsem spinila uprostred cyklu, a porad to mam malo jako pri praskach

zak
31. júl 2006

ahoj,tak by som sa chcela tiez zapojit prvy krát,všetkých zdravim.Mam asi spoločný problém.Neviem si rady 😒 Vysadila som antikoncepciu Loette na zaciatku júla,ms prisli hned za 3 dni po vysadení.Trvali kratko tak 4 dni od 11.6. no teraz už je pomaly august a ja stale čakam ma druhu ms.A stále nic Neviem či to je tým vysadením alebo,ze by som bola tehotná!!!!!Nechcem zbytočne plašit,aby som to nezakrýkla, ale bolo by to už možné ,tak skoro po vysadení?Mas vyskusat test alebo este počkat.Pa pa

newyorkgirl
31. júl 2006

zak, tak ak ste snazilkovali, tak mozes byt aj tehotna 😝 vravi sa ze po vysadeni sa vacsinou rychlo otehotnie, my sme vysadili ale sme ani nesnazilkovali priamo a zadarilo sa 🙂

govinda
1. aug 2006

ahojte.
Ja som po vysadeni hak (brala som ich s 2 prestávkami) dostala MS normálne, ale len prvýkrát. A potom to už šlo len cez vyvolávačku. Teraz beirem hak opäť, maximálne však 1-2 roky. Ale kvôli tým problémom, keď som MS dostala len po vyvolávačke, mi bol robený hormonálny profil a tam zistili, že mám nízky hormón, ktorý spôsobuje rast sliznice maternice. Teda na ten 28. deň cyklu je tá sliznica tenká a vlastne nemám z čoho krvácať. Užívajú sa na to nejaké špeci hormonálne lieky, ale tie budem užívať až vtedy, keď budeme snažilkovať 🙂

len.tilka
1. aug 2006

Zak, je možné, že jsi opravdu těhotná. Já někde četla, že první 2 měsíce po vysazení je velká šance otěhotnět. 😉

bybi
autor
6. aug 2006

Caute baby, ja mam taku otazocku. Uz tyzden mam strasne citlive prsia, nie ze by ma boleli, ale "viem ze ich mam", bolia iba na dotyk. MS mam mat za tyzden. Myslite si, ze by to mohlo suvisiet aj s tym, ze som prestala brat tabletky?

1kaculka
6. aug 2006

bybi: 100%, teda u mě to tak aspoň bylo. Vysadila jsem HA a bolel mě podbřišek a měla jsem citlivé bradavky. Tedy do té doby než se mi dostavila první ms.

lucous
6. aug 2006

1kaculka a bybi: tak přesně toto mám nyní já. Vysadila jsem před 3 týdny,bolel mě podbřišek cca 5 dní kolem ovulace a mám hodně citlivé bradavky. MS očekávám až za 12 dní. Tak uvidíme 🙂 jeslti se dostaví nebo ne.

lara1znk
6. aug 2006

Bybi, u mna to iste. Tiez som si uz namyslala ze som asi tehotna ale MS prisla o tyzdne. Tiez ma prsia nehorazne boleli.

bybi
autor
6. aug 2006

Vidim ze som neni sama... Ja mam tiez 3 tyzdne dneska od vysadenia HAK a nevedela som, ci je to normalne, alebo nie. No sranda, co to dokaze s telom narobit. Ja som rozmyslala aj nad moznym tehotenstvom, ale sa mi nezdalo, ze by priznaky prisli tak skoro a aj tak okrem tych prs ziadne ine nevidim, tak si pekne krasne pockam na MS.

marvy
7. aug 2006

Ahoj zdravím všechny snažilky. Jsem na tom zhruba stejně jako Vy, po 12 letech užívámí HA jem vysadila(Marvelon) a příští týden bych měla dostat svou první MS. Je to snad poprvé co se na ni těším. 😉 Mám také bolesti v podbřišku a citlivá prsa. Doufám že moje vaječníky za tu dobu nezlenivěly.
Jinak je to moc hezký pocit to těšení se na miminko.

zab_ka
7. aug 2006

no tak ja uz buduci tyzden by som po spravnosti mala dostat, ale kedze som vysadila tabletky, som velmi zvedava, kedy prekvapi, ja som mal vzdy velmi dlhe a nepravidelne cykly

co sa tyka tych prs aj ja som mala velmi napate a bolave,a si dva tri tyzdne po vysadeni, ale uz to ustupilo, my to pripomenulo bolesti, ked som s tabletkami zacinala, mesiac mi bolo zle a prsia boleli napatim

kubko
7. aug 2006

Mne to prislo prvy krat po vysadeni tabletiek v aprili po 24 dnoch a teraz mi to chodi ako hodinky az ma to rozculuje, lebo vzdy dostanem v sobotu a milacik prave v sobotu chodi po tyzdni domov 😠 S tabletkami sa to lepsie planovalo, ale co uz... Inak ziadne bolesti, ako pri tabletkach pred nimi som niekedy mavala, ale nie moc. Niekde som citala, ze po vysadeni tabletiek padaju vlasy... Mne padaju ako keby som mala leukemiu cele hrste... Vam vlasy nepadaju?

mobina
7. aug 2006

kubko taky pozoruju, že mi padají víc vlasy, ale hrstě to určitě nejsou. Je jich o trochu víc. Taky se mi mastí hodně pleť a o akné na dekoltu a krku už jsem tady psala.
No a taky hodně přibírám na váze. A to musím říct, že mám menší chuť na jídlo, ale mám pocit, že cokoliv sním, se mi ukládá pod kůži 😠

1kaculka
7. aug 2006

mobina: Jsem na tom stejně, už se mi taky víc mastí vlasy a o akné ani nemluvě. Připadám si jako 17-ti letá puberťačka (kde že jsou ty časy 😀 ). No hrůza a k tomu jsem ještě přibrala po vysazení HA, připadám si sama sobě totálně nechutná.
Ode dneška jsem vlítla na dietu, ale i tak budoucí mimi bude mít z čeho brát 😀