Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

majaf
1. sep 2006

Ahoj všichni. Vysadila jsem HA a první měsí jsem byla v pohodě. Už je to dva měsíce po vysazení a už budu muset navštívit lékaře. Myslela jsem, že bude vše v pohodě, ale není. Už mám MS 14 dní a v docela nezvyklé formě. Nevím, co stím. Pokoušeli jsme se o mimčo, ale nějak nám to nevychází. Jsem po docela těžké autonehodě a podařilo se mi z toho vykousat. Jsem už víc jak 8 měsíců bez veškerých léků na ředění krve, na sráženlivost, na otoky atd. Máte někdo zkušenosti s tak dlouhou menstruací?

miriamka
1. sep 2006

No ja som teraz 1 mesiac po vysadeni,menzes som dostala na 29 den,cize uplne normalne ako keby som uzivala aj HAK.Trva mi teraz 5 dnom,ale uz citim,ze to konci...

manicka77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petrucha
1. sep 2006

ahoj ja vysadila v cervnu po 4,5 letech a prvni MS byla po 31 dnech a ted uz to je 36 dni a porad nic, bricho sice boli uz tyden jako vzdycky pred ale porad nic 😒 tak nevim nevim jestli nebudu muset navstivit svou doktorku ☹

manicka77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikke
1. sep 2006

manicka, co tak sa spytat na nazor este nejakeho ineho doktora?

petrucha
1. sep 2006

no tak me ani jedno svaraka i skorici sem zkousela vcera a zatim nic 😒 ale snad to behem vikendu prijde

lenuliatko
2. sep 2006

Ahojte, som tu nová, aj keď vaše príspevky si čítam už niekoľko dní. Na túto stránku som prišla úplnou náhodou, ale je to presne to, čo som potrebovala. Aj ja som vysadila HAK. Po 5 tabl. Logest som jednu zabudla, tak som vysadila uprostred balenia. Teraz po troch dňoch som dostala MS. Je to ozajstná MS alebo len krvácanie ako reakcia na vysadenie HAK? A čo mám brať ako prvý deň cyklu? Toto krvácanie alebo to predchádzajúce, keď som dobrala celé balenie? Alebo čakať na ďalšie? Hneď sme začali pracovať na bábätku, tak by som chcela zistiť podľa merania BT, či mám vôbec po 9 rokoch brania HAK ovuláciu.Mám v tom mierny chaos. Ďakujem za rady. 🙂

len
2. sep 2006

Lenul, opravdová MS to určitě není, ale první den tohoto krvácení můžeš brát jako první den cyklu. Pokud už HA znovu brát nebudeš, počítej s tím, že ten první cyklus (obzvlášť když jsi HA v podstatě vysadila v půlce) může být hodně rozházený a asi bych moc nepočítala s MS po 28 dnech (ale nemožné to není). BT klidně můžeš začít měřit a uvidíš, co to udělá, to není žádný zásah do organismu, ale jen sledování toho, co se v tobě zrovna děje, čili ideální způsob k tomu zjistit, jak se tělo vlastně chová, a taky ti to může pomoct "předpovědět," kdy vlastně ta první "opravdová" MS po vysazení přijde 🙂

lenuliatko
2. sep 2006

Ďakujem Len, asi si tiež Lenka ako ja 😎 len ako Login je už veľa možností vyčerpaných. Tak aspoň v tom mám už jasno, od kedy si mám počítať cyklus. HAK už brať nebudem, ideme pracovať na bábätku. Trochu som sa bála, čo so mnou takéto prerušenie brania HAK urobí, ale dá sa. Ešte by som chcela vedieť, približne ktorý deň cyklu ovulácia nastáva a či sa treba snažiť hneď pri zvyšovaní teploty aby sme neprešvihli tých zhruba 12 hodín, čo ovulácia trvá.

len
2. sep 2006

Jojo, jsem taky Lenka, ale jsem tu od loňského dubna, takže jsem si tenhle krátký login zabrala včas 😀
Jinak k tvému dotazu, můžeš mrknout na diskuzi o měření BT (v sekci snažilky), tam jsem to všecko popsala. U "normálního" cyklu ovu nastává cca 11.-15. den, ale snažit byses měla spíš před ovu, ony si spermie na vajíčko počkají i pár dní 😉 Ovulace samotná (opět je tu diskuze jen o ovulaci 😀 ) trvá jenom pár sekund, ale pro tebe je spíš důležité, kdy může být vajíčko oplodněno. A to jest pár dní před ovu (zvýšením teplot), ale to poznáš až po měření několika cyklů, kdy ovu nastává, až cca dva dny po ovu. Při milování před ovu si spermie počkají na uvolnění vajíčka, při milování po ovu naopak vajíčko čeká, jestli ho nějaká spermie neoplodní. Spermie i vajíčko mají omezenou životnost. Takže možnost otěhotnět je cca 5 dní kolem ovu, čím blíž k ovu, tím líp, nejlepší je tedy ten den těsně před nárůstem teplot 🙂

lenuliatko
2. sep 2006

Pekne si mi to vysvetlila. Tak sa do toho pustím. Ešte trošku pobehám po fóre a naštudujem si to. 😀 Ďakujem ti a prajem pekný dník.

len
2. sep 2006

Tobě taky! 🙂

zlatka
2. sep 2006

Ahojky holky,
mám stejnej problém, jenže u mě to už trvá rok. Brala jsem HA deset let asi se dvěma přestávkama.Dnes už to je 54. den bez, pořád stejný-čekání,čekání, doktor, vyvolávačka, opět čekání, chodí mi to i s vyvolávačkou se zpožděním. Teď jsem si řekla, že tam nepůjdu a nechám to tak, uvidím, jestli si s tím tělo samo poradí. Nejhorší na tom je, že se to nelepší.Držím všem palečky, vím, jak vám je. Jste moje spřízněný dušičky. Nikdy jsem si nepřipouštěla, že otěhotnět bude pro mě takovej problém. Zatím pa, hezkej den Zl.

chechta
6. sep 2006

Ahojte holky tak mám dostat první měsíčky po vysazení a pořád nic - bojím se, že budu taky muset jít na vyvolání- zatím je to jen 33 dní, ale přeci jen jsem myslela, že to tak nějak bude bez problému, ale jak je vidět 6let nepřetržitého bráni asi nechává následky

vero
6. sep 2006

Já mám první měsíčky dostat v sobotu, ale už od včerejška cítím, že by to mohlo přijít. Tak jsem zvědavá. 😕

chechta
6. sep 2006

Veru jo tak to já jsem měla úplně stejný pocity minulý týden, ale pak to úplně odeznělo ☹

vero
6. sep 2006

Chechto, já uvažuju, že si dneska koupím kontryhelový čaj a doma si ho uvařím a na to sním ještě jogurt se skořicí, jak tady radily holky. Třeba to pomůže. 😉

zak
6. sep 2006

tak ahooooj mam strasne velku radost.Vcerajší den bol pre mna novým krokom do nového života.Tak vam oznamujem že som v desiatom týždni tehotenstva.Už som ho videla na ultrazvuku.Ma asi tak 4 cm.Ja to nadherný pocit ktorý sa nedá popísat.

vero
6. sep 2006

Zak, to je nádherná zpráva. 😅 Moc gratuluju. Držím palečky, ať je všechno OK. 😉

tundika
6. sep 2006

baby nebojte sa, ja som po 9 rokoch brania HA prvy menzes dostala normalne, ten bol este ovplyvneny tabletkami, ale potom moj prirodzeny cyklus mi nabehaval asi 5 mesiacov. prvy bol 60 dnovy, potom 52,48, 36 a nakoniec moj 30 dnovy. bola som dost nahnevana, lebo ked robia reklamu na HA, vsade pisu ze rychly navrat plodnosti po vysadeni co hlavne pri dlhodobom uzivani nie je pravda.tie vajecniky su tak utlmene, ze im to "chvilu" trva, kym zacnu opat fungovat 😖 . nakoniec sa mimco podarilo na 3 x, ked uz som mala normalny ovulacny cyklus (tie dlhe neboli).

chechta
6. sep 2006

vero asi to to taky zkusím - nikdy jsem se tak netěšila až dostanu menstruaci 😀

vero
6. sep 2006

Chechto, nápodobně. 😉 V týhle situaci je to skoro slavnostní okamžik. 😀

chechta
6. sep 2006

😀 😀 😀

haninkal
6. sep 2006

manicka77, taky se mi stalo, že jsem mela zpozdeni snad 2 měsíce, šla jsem k doktorce a ta mi dala nějaké prášky co se braly asi 6 dni a pak menstruace dorazila..predtim jsem zhubla par kilo a myslela jsem si, ze je to tim..ale soucasne jsem vysadila HA..
Takze jestli nechces, HA uz bych dal nebrala a zeptala se jineho lekare na nejake vyvolavaci pilule..

helenarendlova
6. sep 2006

Ahoj holky, tak jsme taky prestala s naplastmi Evra po 3 letech a ted cekam uz mam 5 den zpozdeni, nejprve to vypadalo ze to prijde ale uz to tak nak odeznelo ☹ No ja jsem to nemela ani moc pravidlne pred tim nez jsem s HA zacala. Ted teda nevim co mam delat. Ziju v Londyne a tady neexistuje ze by clovek mel sveho gunekologa a normalni doktor tu zadne injekce ani prasky na vyvolavani nedava. Kdyz jsme mela ten problem pred tim tak mi tvrdili ze jsem vporadku a ze to vubec nicemu nevadi. No o tom mam ale velke pochybnosti. Tak zatim budu asi jen cekat.Je super ze nejsem sama a ze si o tom vsem muzu precis. Tak hodne stesti vsechny snazilky. 😉

vero
7. sep 2006

Tak dneska to dorazilo. V noci. A s bolestma, jaký jsem mívala před HA. ☹ Takže jsem toho moc nenaspala, ale zato mám radost, že se dostavila. Po 26 dnech po posledním cyklu. 🙂

chechta
7. sep 2006

helen: a jak to tam dělají ženské co potřebují gynekologa??
Veru tiše závidím 😉

vero
7. sep 2006

Taky by mě zajímalo, jak to v Anglii teda funguje. To musí být docela blbý pokaždý chodit k někomu jinému. 😕