Ako skoro dostanem menštruáciu po vysadení HK?

bybi
18. júl 2006

Cafte,
chcela som sa spytat, ci mi nahodou niekto nevie poradit. Rozhodli sme sa pre babo a ja som prestala brat antikoncepciu CERAZETTE. Pocas celych 2 rokoch som menstruaciu nemala vobec, sem tam len spinenie. Po akej dlhej dobe by som mala dostat teraz? Su to 2 dni, co som prestala brat, viem ze je mozno skoro, ale aj tak som nevozna, kedy to pride... Hladala som to aj na nete, ale nemozem to nikde najst, tak neviem.
Dakujem za radu!

andelka
9. feb 2009

rennik: Tak to jsi šťastná žena 🙂 Držím palce, ať se brzy zadaří 😉

blondynka400
9. feb 2009

renník, taky si myslím. Já po vysazení HA sice docela pravidleně menstuuju (zatím 3 cykly), ovu také probíhá, ale teď napsoledy se mi podařilo potratit (5tt) díky nedostatečné sliznici. Která mě trápí v podstatě od začátku od vysazení. Kdyby mi tohle někdo řekl, tak bych Ha přestala brát už dávno a nebo jí alespoň změnila. Po třífázové prý takovéto problémy nejsou, jenže to vám nikdo neřekne 😠

nelyy
9. feb 2009

blondynka
tak na toto právě pomohájá popíjení kontryhelovýho čaje.., roste po něm sliznice 🙂

rennik
9. feb 2009

Andelka: Děkuju moc za držení palců

blondynka400: Ahojky tak to mě moc mrzí, budu držet palečky aby to napodruhé bylo všechno OK. No nevím kdy se nám podaří, já se na mimčo hrozně těším. Máme sice 3 měsíce do svatby ale kdyby se náhodou podařilo snad to nepůjde moc vidět, ale kdoví co nás čeká, třeba se budem trápit. Moje sestra se snaží o mimčo 3 roky a navíc dostala cukrovku takže jim to docela komplikuje. Byli už 3x na umělém, ale nic. Takže doufám že nás to taky nečeká.

blondynka400
9. feb 2009

rennik, taky jsem přestala brát dva měsíce před svatbou. Kdybych věděla, že to taklhe dopadne, asi bych přestala dřív. Ale nazpátek už to nevemu, ono vlastně stejně nic neuteče 🙂 . Kdyby to bylo podle sester, u mne by to bylo fajn, jedna už má 3 a druhá 1. Všechny byli absolutně bez problémů, akorát teda ani jedna nebrala HA tak dlouho jako já 😒 Každopádně Ti přeji také hodně štěstí 🙂

nelvy: už ho skoro měsíc piju, tak uvidíme

monulkab
9. feb 2009

andělka, mám teploty zapsaný na papíru, na webu ne...

rennik
11. feb 2009

blondynka400: Ahojky budu ti držet pěsti aby ti to vyšlo, určitě se těšíš stejně jako já. Užíváš nějaké vitamíny? Já jsem si koupila Calibrum baby plan a snažím se jíst hodně ovoce a zeleniny to mi doporučil doktor ( ikdyž upřímně si myslím že ovoce a zelenina moc otěhotnění nepomůže). Trochu do toho vidím jsem sestřička, o to je to možná horší že vidím v nemocnici jak se maminy trápí když to nejde. Jak dlouho jsi brala HA. Já těch 7 let což je docela dost, zatím ani nevím jestli dochází k ovu ale zhruba v polovině cyklu mě vždycky začne bolest buď na levé nebo pravé straně podbřišku takže snad jo. Zatím se vyhýbám ovu testům ale kdyby se nedařilo tak to asi budu zkoumat. 🙂

blondynka400
11. feb 2009

rennik, akortá listovku, syntetické vitamíny moc nemusim. Já ji brala ještě víc, 12 let 😒 . Tak u mne naštěstí všechno probíhá, akorát ta sliznice zatím zlobí. Tak uvidíme, snad se umoudří.... Jinak bych ovu testy nebrala jako zkoumání, spíš budeš vědět, zda ovu probíhá. Jeden měsíc bych to v kombinaci s bazálkou zkusila, za to nic nedáš 😉

andelka
11. feb 2009

monulkab: Kdybys mi je chtěla poslat, tak můžeš, zkoukla bych to. Není problém si to doma do grafu přepsat, dělávám to tak i u jiných. Ale jen jestli chceš. 😉

rennik
13. feb 2009

blondynka400: Ahojky to je asi fakt že za to nic nedám, uvidíme od toho března 😉

renatalen
5. mar 2009

Tak jak holky? Já už SNAD v normálu. Minulý cyklus jsem si ještě pomohla tabletkama a teď už jedu bez a vypadá to, že je vše v pořádku, graf mi vyznačil OVU, cítím prsa, takže i MS přijde. I když... třeba ne a bude mimi 😀

halintoa
5. mar 2009

Ahojček, pridám sa so svojimi skúsenosťami po vysadní. Brala som 6 rokov Logest a v septembri som vysadila. Cyklus: 30dní, 30dní, 34 dní(svadba a s tým spojený stres a schudnutie) , 33 dní, 27 dní a naposledy 28 dní. Pijem alchemikový čajík, aloe a užívam kyslinu listovú. MS mávam 5-6 dňovú, bolesti sú silnejšie, ako keď som užívala HAK, ale inak v pohode. Tak snáď sa čoskoro zadarí. BT nemeriam, ale ovulku vždy cítim (alebo si to aspoň myslím 😀 ).

flyangel
5. mar 2009

Halintoa a ako pociťuješ ovuláciu?

halintoa
5. mar 2009

Pichanie v pravom alebo v ľavom vaječníku, mávam to 12 DC, samozrejme každý mesiac na inej strane 😀 .

krista
15. máj 2009

kokakola • 1d • 9. červen 2007 v 15:59
Ahoj holky, jaký byl u vás návrat MS po vysazení HA? Slyšela jsem něco o častém prodlouženém cyklu ...

kalo • 1d • 9. červen 2007 v 17:02
Kokakola, určitě jak u koho a podle toho, jak dlouho si HA brala. Ja měla v užívání HA přestávky asi 3x. Když jsem vysadila poprvé, tak jsem MS nedostala 3 měsíce! Pak mi to museli vyvolávat a pak dobry...normálně. Je fakt, že je to najednou pro to tělo změna...

zusma • 9. červen 2007 v 17:27
Ahoj holky, už je to sice delší dobu,co jsem vysadila HA,ale myslím, že mi MS přišla uplně normálně-max. o pá dnů pozeji. Potom jsem ji měla normálně každý měsíc s maximálně 6 denním zpožděním. Řekla bych že tak po roce se to ustálilo na 28-30 dnů. Ale jsem přesvědčená, že to může u každého být velice individuální.

katarina82 • 1d • 9. červen 2007 v 19:51
Já jsem taky dostala MS úplně normálně, pak jsem ji půl roku dostávala přesně po 28 dnech a pak se to prodloužilo na 32-33 dní. Ale jak říká zusma, to má každý jinak. Někdo po vynechání třeba neovuluje. To naštěstí nebyl můj problém.

paja123 • 13. červen 2007 ve 13:28
ahojky ja dostala menstruaci skoro normalne, ale mam ji slabsi a taky v prubehu cyklu spinim, coz me stve, nikdy nevim zda uz jde o menstuaci nebo ne.vzdy tak 3-4 spinim pak nic a pak prijde opet par dni spineni nebo slaba menstruace.Takze vlastne dvakrat za mesic -jednou jen kratke spineni, podruhe slaba mentruace. Je to naprd.a zhorsila se mi vyrazne plet.

mobina • 1d • 13. červen 2007 ve 13:34
kokakolo já jsem první MS po vysazení dostala až po 50 dnech a postupně se to zkracovalo na nějakých 30-35. Jelikož jsem měla anovulaci, pouze jsem špinila. Normální MS mi naběhla až když jsem po 7mi měsících začala konečně ovulovat. MS je první den trochu bolavější a délka asi 6-7 dnů.

paja123 • 13. červen 2007 ve 13:42
muze tedy to spineni znamenat ze neovuluji? Ja se omlouvam, ale moc tomu nerozum 🙂

mobina • 1d • 13. červen 2007 ve 14:28
Pájo já na sobě vypozorovala, že špinění přišlo tehdy, když ovulace nebyla, ale u tebe to tak samozřejmě být vůbec nemusí. Špinění v průběhu cyklu může způsobit i ovulace. A hlavně, když jsem se na to ptala dr. tak prý to záleží na tom, jak ti sestupuje děložní sliznice a prý nezáleží ani tak na síle krvácení jako spíš na nějaké pravidelnosti cyklů 😉

paja123 • 13. červen 2007 ve 14:41
ja mela spineni uprostred cyklu i pri HA a doufala jsem ze to po vysazeni prejde, ale uz jsem pul roku bez a nic,stale spinim i mimo.

martina.k. • 14. červen 2007 v 11:28
Ahoj holky, brala jsem HA 13 let. Pak jsem dostala MS za 20dní a následně za 37. Tak to asi nějakou dobu potrvá než se to srovná. Jen mě bolí vaječníky více než dřív.

listicka77 • 1d • 14. červen 2007 v 11:52
Mně po vysazení HA trvalo rok, než se cyklus trochu ustálil, za ten první rok jsem měla MS jen 9x, délka cyklu od 28 až po nějakých 46 dní. Ono to někdy trvá, než se to tělo srovná.

lenkabu • 1d • 15. červen 2007 v 16:06
Já jsem brala 2 roky Lindynette, před HA jsem měla cyklus 21-23 dní. Po vysazení přišla po 26 dnech a dost silná, víc než před HA. Měla jsem pocit že se tam sliznice 2 roky střádala ☹ Teď čeká druhou, tak trochu doufá, že se už nedočkám 😉

krista
15. máj 2009

orchidejka • 11. únor 2009 ve 13:33
Ahoj holky, mám na vás snažilky dotaz. Za jak dlouho po vysazení antikoncepce se vám upravil pravidelný cyklus MS??? Při užívání antikoncepce jsem měla pravidelný cyklus 28dnů. Antikoncepci jsem jedla 10let, teď jsem vysadila, jsem 34 DC a MS nikde....stalo se vám, že po vysazení byl cyklus tak dlouhý?Včera jsem si dělala těhu test a negativní.

hypo • 9tt • 11. únor 2009 ve 13:59
ahojky, tak u me se treba neupravila vubec ☹ bez vyvolavacek /Agolutin/ jsem MS vubec nedostala
klidne zajdi k dr. at ti pichne vyvolavacku
nekomu nabehne cyklus hned nekomu pozdeji i 40 DC a nekomu vubec jako me

luckamb • snž • 11. únor 2009 v 16:53
Ahoj, já měla kliku a prvních asi půl roku mi chodila ms v podstatě jak hodinky, pak jednou nepřišla, byla jsem na vyvolávačce no a od té doby v tom mám dobrej zmatek. Ale spíš mám cykly hodně krátký než dlouhý.
Jinak přeju hodně štěstí.

renat2 • 16tt • 11. únor 2009 ve 20:23
Ahoj, tak já mám ms ukázkově, dostavuje se na den přesně, jen mě trápí špinění pár dní před ní...☹ Ale já zas doufám, že už taky nepřijde 😝

spagatice • snž • 11. únor 2009 ve 20:25
Ahoj, já už neberu HA 10 měsíců a zatím se nic neupravilo. Dokud jsem brala HA, MS chodila jak hodinky, no a teď, škoda mluvit. Ale neboj, určitě se ti to srovná a nebo jsi už třeba těhu, jen test zatím nic neukazuje 😉

andelka • 11. únor 2009 ve 21:50
Ahojky, já jsem na tom podobně jako spagatice, rok po vysazení a škoda mluvit. Prvních pár měsíců pravidelnost i délka celkem ok, až na jeden anovulační cyklus a teď posledních pár měsíců se začaly cykly prodlužovat a znepravidelňovat až to pěkné není. Zatím jdu na to bylinkama.

pikusa • 1d • 11. únor 2009 ve 22:18
Tak já kdysi po vysazení asi rok v poho.....jako hodinky.Pak se to začalo protahovat a dostala jsem se až na 60 dní od MS do MS.....síla.
A pomohl mi Femigard,cyklus upravil...ne ideál 28,ale tak 33 dní.

jovi • 1d, snž • 12. únor 2009 v 08:57
ahoj, tak mě se ani po roce a půl cyklus neupravil (rozmezí 40-60! dnů) a to jsem pila jak femingard, tak i kontryhel... no na každýho to půdobí jinak 😉

ivanalysonkova • snž • 12. únor 2009 v 09:27
ahoj, já jsem ji po 7 letém užívání vysadila. Po cca roce a nějaký měsíc se mi cyklus upravil na 28-29 dní 🙂

len • 12. únor 2009 v 09:28
Mně naskočil okamžitě cyklus jak hodinky a už ho tak mám bez výjimky několik let 🙂 Akorát to těhu se zatím nekoná 😉 Je to individuální, někdo nemá problémy žádné a někomu se neporovná ani v řádu let...

wobludka • snž • 12. únor 2009 v 09:55
Dr. mě upozorňovala, že je velmi časté, že po vysazení MS vůbec nedojde - pak je potřeba dojít pro vyvolávačku 😉 mně se cyklus srovnal do 3 měsíců, první 2 hormony haprovaly i během cyklu. Dneska jsem zase jako hodinky 🙂 je to hrozně individuální 😉

orchidejka • 12. únor 2009 ve 13:32
holky dík za odpovědi, tak já zatím zkusím bylinkové čajíky a pak uvidím. K dr. se mi moc nechce 😖 ...ať to nevypadá, že dělám paniku 😲 ...nebo si zkusím udělat další testík 🙂 .

chaala • 1d, snž • 12. únor 2009 v 19:45
Ahoj, u mě to trvalo skoro 10 měsíců. Musela jsem chodit na vyvolávačky, pak i brát prášky. A cyklus jsem měla přes 40dní. Pak jsem začala bylinky a už je pravidelný cyklus zpátky. 🙂

elana • 12. únor 2009 v 19:51
Já to mám jako Len: pravidelný ovulační cyklus mi pokaždé naskočil ihned....(poprvé jsem vysadila kvůli operaci, podruhé prostě proto, že už jsem HA brát nechtěla, dalších asi 5 let jsme se chránili jinak), ale těhu se zatím taky nekoná🙂

Je to fakt strašně individuální a vůbec to neznamená, že při nepravidelném cyklu po vysazení nemůže dojít k početí, stejně tak to, že ovulační cykly naskočí ihned, není zárukou toho, že jsme vzorně plodný 😝

rennik • 13tt • 13. únor 2009 ve 13:55
Ahojky moje zkušenost je taková že jsem HA užívala 7 let teď ji 3 měsíce nejím a zatím MS dorazila vždy přesně na den, je sice bolestivá ale pravidelná. 🙂

orchidejka • 18. únor 2009 ve 13:03
Tak už se MS dostavila - bez Dr., bez podpůrných čajíčků...41dnů 😠 ..
Tento měsíc začnu pít kontryhel a uvidím, co příští cyklus 😒

chal • 20. únor 2009 v 09:17
Ahoj, já neberu 3 měsíce, dva měsíce v pohodě, ten třetí se mě to rozházelo. Píla jsem kontryhel na upravení. Lékař mi injekci nepíchnul. Mělo by se to upravit jinak. Zkouším testovat ovulaci, ale zatím nebyla. Prostě za 3 měsíce se mimi nepodařilo.
chal

polesuvka • snž • 26. únor 2009 v 10:21
Ahoj tak já se přidám . Taky neberu 4 měsíce HA, menstruace dorazila za dva dny a chodí pravidelně den dva. Měřím BT a asi k nám nechodí ovulace, teplata se mi nechce zvýšit nad 37. Dva dny piju kontryel tak uvidíme co to se mnou udělá. Jinak holky hodně stěstí všem 😉
Miminko si moc přejem

maryah
15. máj 2009

ahojte, ja som brala tri-regol... po vysadeni mi prisla ako vzdy - po 4 dnoch a nasledujuci mesiac prisla ako normalne a nastastie mi chodi pravidelene...

karol84
16. máj 2009

maryah, tak to ti závidím... pravidelná ms po vysazení prášků se už asi nevydí moc často. přeju, aby to i nadále chodilo tak pravidelně 🙂

kamiz
21. máj 2009

Ahoj, tak já taky přidám svou zkušenost! HA jsem brala jedenáct let, vysadila jsem v lednu 09 a MS do dnes ani náhodou! Absolutně nic se neděje, žádné špinění, prostě nic! Abych byla upřímná, děsí mě to den ode dne víc a víc! ☹

karol84
21. máj 2009

Ahoj Kamiz,uz jsi byla u gynekologa?

zabka81
22. máj 2009

Ahoj, ja som tiez brala hak cerazette, po vysadeni som hned mala menstruaciu, dalsiu som zatial nedostala a meska mi 2 tyzdne. Vysli mi 2 pozitivne testy, v piatok idem lekarovi tak som zvedava, ale okrem vynechania nemam ziadne ine priznaky tak uvidim 😎 🙂

zuzanockamt
22. máj 2009

ja som mala po vysadeni HAK MS uplne pravidelna ako pred uzivanim, ziadna zmena, len sa opät vratili bolesti 🙄

nathali
22. máj 2009

je normalne ze po vysadeni anti mam strasne bolesti vajecnika a v podbrusku???ako keby som to mala dostat ale ja mam po MS a som nafucana ako balo :(

zuzanockamt
22. máj 2009

nat ... je to normalne ... ja mavam take bolesti vtedy, ked mam ovu ... predsa len pocas brania HAK boli vajecniky v klude, ziadne vajicka nedozrievali a zrazu musia byt zase aktivne, takze sa to da predpokladat tie bolesti

nathali
22. máj 2009

zuzanockamt :myslim ze u nas by bolo lepsie ist dakam na kavu a pokec nez behat z temy na temu 🙂ale dakujem
😀

zuzanockamt
22. máj 2009

nat ... 😀

nathali
22. máj 2009

no nemam pravdu ???? 😵 😉 🙂

zuzanockamt
22. máj 2009

asi jo 😀

nathali
22. máj 2009

😀 😎

sssssss
23. máj 2009

Ahojte baby,chcem sa niečo opýtať.........tabletky som vysadila pred pol rokom,menštru mi chodievala 4mesiace pravidelne 30-33 dnový cyklus,no odvtedy nič-68 den cyklu už mám a nič!(robila som si testy a tehu nie som) chcem ísť k dr.,ale zatial nemôžem,pretože mám zápal krčnej chrbtice.
No to čo sa chcem opýtať je to,či aj ked nemám menštru mám ovuláciu????