Ako ste sa cítili po vysadení antikoncepcie?

etuska
22. jún 2008

zaujimalo by ma ako ste sa citili po vysadeni HAK?Badali ste na sebe nejake pozitivne/negativne zmeny????

arizona
22. jún 2008

🙂 jedine negatívne ☹

najskôr som brala asi 8 rokov, potom asi 2-ročná prestávka a potom som zase brala asi 3 roky...

hormonálne výkyvy (bola som strašná... urevaná, nešťastná,...) nikomu neprospejú 😖 priberanie alebo chudnutie - u mňa nič také nebolo.
keby som nebola blbá, tak by som HAK do seba nezačala zase do seba tlačiť. teraz chceme bábätko a nejde to, lebo moje telo je K.O.

etuska
autor
22. jún 2008

ja zvazujem o vysadeni,lebo som tiez velmi naladova a hrozne unavena-ma niekto skusenosti s unavou pri brani HAK?

arizona
22. jún 2008

ja som bola pri braní O. K., prestala som fungovať až po vysadení 🙂 u teba to bude možno naopak - teraz si K. O. a po vysadení budeš fit 😉 ak si celkovo slabá (unavená a aj celkovo o ničom) nemôžeš mať nejakú anémiu? ale môže to byť aj avitaminózou... aspoň u mňa to malo počas brania HAK takéto dôvody...

etuska
autor
22. jún 2008

preveze krvne testy dopadli OK,aj si myslim,ze sa zdravo stravujem,skor asi skusim vysetrenie stitnej zlazy.lebo mama mala s nou problemy a vtedy je vraj clovek unaveny

arizona
22. jún 2008

hmm, no tá únava môže byť asi fakt z hocičoho (o štítnej som ani netušila 😅 )... bez čerstvej zeleniny a ovocia nemôžem byť a som predsa mala nedostatok skoro všetkých vitamínov ☹

etuska
autor
22. jún 2008

ako ti to zistili, z krvi,mocu????alebo je na to speci vysetrenie?

arizona
22. jún 2008

tú avitaminózu mi zistili z krvi, ale nie z klasického krvného obrazu, ale nebolo nič špéci (myslím, že iba biochemické vyšetrenie)... a anémia trvala dosť dlho, kým mi na to prišli, že je to obyčajná chudokrvnosť, lebo som mala hypochromatickú anémiu.

otrivinkajanka
22. jún 2008

ja som vysadila hak teraz pred 3 mesiacmi,ale som uplne ako mechom prastena boli ma prsnik,ze mam pocit akoby mi isiel vybuchnut a menstruaciu som mala teraz taku hnusnu,ze som skrabala steny bola som aj u gynekologa a povedal,ze je to normalne lebo sa mi obnovila reprodukcia ci co no ale uz to nechcem zazit asi ju zacnem znova brat

fyalynka
22. jún 2008

ahojte, ja som prestala brat HAK pred rokoma to asi po 6 rokoch, dovod bol, ze som sa zacala
citit zle...citila som saako nafuknuta spongia, uplne naliata vodou a celkovo som to nebola ja... ☹
Zacala som sa tak citit az ten posledny rok, predtymto bolo ok. A teraz po vysadeni sa citim fajn,
len sa mi vratili strasne bolesti pri MS 😠 tak ze tiez skriabem steny ako napisala "otrivinkajanka"... 😢
Ale na moje prekvapenieju mam pravidlenu ako hodinky 😅
Takze je to vsetko velmi individulane, kazde telo je ine... 😉

sirinka
22. jún 2008

ja som vysadila pred dvoma rokmi, ked sme chceli babo a kedze som aj takmer hned otehotnela tak som nebadala ziadne zmeny...teraz som brala 10 mesiacov a zacala som z nej krvacat, tak som vysadila a som mozno trochu nervoznejsia...ale to moze byt aj s tepla... 😅 inac nic

rusovcanka
23. jún 2008

Ja som brala HAK asi rok a v poslednej dobe som bola náladová,precitlivená,kričala som na malú pre veci,ktoré som si pred tým ani nevšimla a moja chuť na sex padal hlllboko pod bod mrazu ☹ Tak som si povedala,že stačilo a vysadila som HAK. Sú to len dva dni,takže ešte len čakám,čo to urobí 😎

liana
23. jún 2008

ja cítim náladovosť, podráždenosť a precitlivenosť ako náhle mi dojde posledná tabletka a ja mám 7 dennú pauzu. a keĎ to beriem, tak prvé tri dni mám neskutočne chuť na sex a potom dlho dlho nič 😒 hormony su svine, ale ja to beriem zo zdravotneho hľadiska.

arizona
23. jún 2008

ozaj, to je fakt... chuť na sex sa aj u mňa kvalitne zvýšila, keď som prestala tlačiť do seba HAK 😉 cyklus mám úplne robitý, ale v týchto horúčavách som rada, že nemám mrchu 😅

etuska
autor
23. jún 2008

...no mne je divne ze napr. chut na sex nemam velmi ani pocas ovulacie 😠 ,je to take divne, som podrazdena, nervozna...a tiez sa citim ako ste uz pisali "naliata vodou"

arizona
23. jún 2008

možno to bude aj tým, že HAK znižuje chuť... a keď ešte stále berieš... tabletková ovulácia nie je normálna ovulácia 😅 a vo všeobecnosti hormóny v tabletkách zadržiavajú vodu v organizme.

helka101
23. jún 2008

etuska ja som mala z anti.. migrenu! a maju v takom štádiu že mi už nepomáhali ani lieky, potvrdili mi to aj doktory v BB, že proste ju už budem mať, a musím si to pretrpieť!! takže ja mám na tabletky názor že je to svinstvo, a keby som to vedela skorej, tak ich ani neberem 😠 pretože tie bolesti hlavy sú neznesiteľné a dakedy trvajú aj 3-4 dni 😖

mimakro
23. jún 2008

Mne sa už nikdy neobnovila funkcia vaječníkov tak, ako pred užívaním. Objavila sa u mňa insufisciencia corpus luteum (málo progesterónu). Aby som vôbec otehotnela a donosila dieťa, musela som brať utrogestan resp. duphaston. Po dvoch tehotenstvách, jednom habituálnom potrate a dvoch ročných dojčeniach zostali moje hormóny také pobláznené, že som opäť skončila na HAK. Hlavne kvôli tomu, aby som s vložkou chodila iba 5 dní v mesiaci 😀 Inak chuť na sex počas brania HAK závisí od druhu hormónov, ktoré HAK obsahuje. Ja beriem Lindinette 20 (ethinylestradiolum a gestodenum) a jeden z týchto dvoch hormónov chuť na sex potenciuje (ale neviem ktorý).

etuska
autor
23. jún 2008

mimiakro-ja beriem tiez Lindinette

lentilka
23. jún 2008

Helka101,
stačilo si pozrieť príbalový letáčik a prečítať vedľajšie účinky, ja osobne si nepamätám, že by som brala niečo a malo to dlhší zoznam nežiadúcich účinkov

mimakro
23. jún 2008

etuska, ja nemám žiadne vedľajšie účinky,možno preto, lebo mám hormonálne problémy.Okrem pigmentových škvŕn na tvári. Ale tie som mala aj počas tehu. Lentilka, brala si niekedy antibiotiká?

lentilka
23. jún 2008

mimakro,
áno, ale max. týždeň a teraz sú niektoré aj trojdňové 😉 , hak sa berie dlhodobo, myslím, že je v tom dosť podstatný rozdiel. A ani atb nepapám ak naozaj nemusím. Ale nie to som chcela... len aby si človek zistil plus aj mínus niečoho, ak do toho ide, lebo tie vedľajšie účinky tam nie sú popísané pre srandu králikov.

mimakro
23. jún 2008

Jasné, že je dobré si prečítať vopred, do čoho človek ide. A zvážiť, či pozitíva prevažujú nad negatívami. Ani ja som už HAK nechcela brať a nakoniec musím. ☹

audreyd
23. jún 2008

ja len tak na okraj k tej antikoncepcii 🙂 dnes som bola prvýkrát po pôrode na kontrole u dokyho a pýtal sa, či chcem nejakú antikoncepciu 🙂 a ja že netreba, moja antikoncepcia sedí vonku, má tri roky a volá sa adam 😀 😝 celkom som ho pobavila 😅

mimakro
23. jún 2008

audrey, čert nikdy nespí 😀

alami
24. jún 2008

tak ja som pocítila veľkú zmenu....kým som užívala HAK muž ma musel na sex pomaly nútiť...teraz nútim ja jeho 😀 😀 😀 😀 😀

maybee
24. jún 2008

etuska, aj ja som brala Lindynette, ale už nikdy viac. Keď som ich začala brať tak hneď v prvý mesiac 5 kg hore.. a dopadla som s nimi tak, že mám 10 kg nad váhu, ktorú som mala vtedy. 😠 Cítila som sa celá naliatá, unavená. Prestala som brať asi tak pred rokom a hneď sa cítim lepšie.. kilá mi ubúdajú pomalinky dole, cítim sa dobre, menštruáciu mám úžasnú, ale neviem prečo, zmenila sa mi chuť na sex.. teda tá je skoro žiadna. Tak dúfam, že sa to zmení... takže antikoncepciu nikdy viac.. 😉

etuska
autor
24. jún 2008

Maybee-ja sa teraz pri brani HAK citim presne tak ako to opisujes.Nepribrala som hned,ale postupne za ten 1,5 roka co beriem HAK ☹

helka101
25. jún 2008

lentilka predstav si že ja som ten leták čítala 🙂 ale podla môjho múdreho gynekologa NEEXISTUJE aby som mala také silné bolesti z bratia antikoncepcie, 😠 hľadal, resp. kázal mi hľadať niekde inde a nie v tabletkách 🙄 takže tak!!

stansun
30. jún 2008

Ahojte kocky, ja som uzivala 7 rokov HAK a v januari 08 som ju vysadila pretoze chceme mat baby. Ked som ju brala tak mi bolo super menstruaciu som mala slabucku a ani som nevedela, ze ju mam nic som necitila. A po jej vysadeni mi je dost zle citim uplne vsetko aj ovulaciu a niekedy mam cely mesiac take pychanie v podbrusku. Som stale nafuknuta mam pocit, ze mam hrozne velke brucho a som dost unavena ale to som bola aj vtedy ked som brala HAK. A co som spozorovala, ze mam viac pupacikov na tvari ako ked som ju brala.

lentilka
30. jún 2008

stansun,
čo sa týka pleti a tak, myslím, že telo sa očisťuje.

Helka101,
ja nosím šošovky a mám suché oči. Predtým som nemala, aj keď som šošovky nosila ( i keď nie dlho). Mne stačilo, keď ma očná odkázala na hak, že to môže byť úplne kľudne z toho. Našťastie som to dlho nebrala. A môj nový gynekológ mi hak ponúkal, keďže ju neberiem 😀