Ako ste sa cítili po vysadení antikoncepcie?

etuska
22. jún 2008

zaujimalo by ma ako ste sa citili po vysadeni HAK?Badali ste na sebe nejake pozitivne/negativne zmeny????

lentilka
30. jún 2008

ale aby som bola k téme, hak som brala asi rok aj štvrť (s prestávkami - tie som si naordinovala sama 😀 ) a po vysadení som bola v pohode... aspoň som nijakú negatívnu zmenu nezbadala či neuvedomila si... a čo sa týka očí, stále sú suché, avšak to až tak veľmi necítim, kúpila som si kvalitnejšie šošovky

stansun
30. jún 2008

lentilka,
dufam, ze sa nebude dlho ocistovat 😀 lebo uz je to cim dalej tym horsie 🙄

lentilka
30. jún 2008

stansun,
brali ste ju sedem rokov, takže je možné, že telo sa bude očisťovať dlhšie. Ja by som si kúpila žihľavový čajík na prečistenie krvi.

stansun
1. júl 2008

Dakujem Lentilka, vyskusam 😀

rusovcanka
1. júl 2008

stansun,ja len toľko,že žihľavový čaj sa má piť maximálne tri týždne a potom aspoň2 týždne pauza a prichystaj sa,že na WC budeš každú chvíľu 😉

stansun
1. júl 2008

Ja viem rusovcanka, poznam vsetky tieto bylinkove caje nakolko som mavala caste zapaly mocovych ciest 😢 takze ja som sa ich uz dost napila 😖

snehulienka
1. júl 2008

co bolo divne tak som pocitovala nechutenstvo, asi 2-3 tyzdne. vpodstate kym neprisla MS a dosledok bolo aj pribratie a nepravidelny cyklus, ale ten som mala bez tabletiek vzdy.
to nechutenstvo bolo charakteru ako mam teraz tehu nechutenstvo.

stansun
1. júl 2008

ja som v poslednej dobe zistila, ze velmi malo zjem a niekedy mi je dost tazko od zaludku tak neviem ci je to tym, ze sa odcistujem alebo mam iny problem

radka07
2. júl 2008

Ahojte,
ja som užívala HAK od 17. Užívala som ju pred pôrodom, pri kojení a aj potom. Nebadám na sebe žiadne zmeny na váhe, ani na nálade, ani v ničom. Navyše mi lekár teraz po skončení kojenia predpísal niečo nové, takže som maximálne spokojná a kým nebudeme plánovať ďalšie baby určite na HAK zozstanem. 🙂

stansun
3. júl 2008

ja som bola tak isto velmi spokojna ked som ich uzivala, bolo mi super ale ked som ich vysadila je to divne 😒

martinka16
3. júl 2008

Ahoj vsetky....ja som brala Antikoncepciu asi 8 rokov aj s prestavkami aj dlhsimi ked som nemala priatela . Ked som spoznala manzella a planovali sme babetko tak som vysadila rok dopredu , prestala som fajcit a jest akekolvek tabletky ...myslim od bolesti koli migrenam, ktore som mala mimochodom ci som tabletky brala alebo nie....po skonceni dojcenia mi dal dyndos nejake vraj stvorene pre matky po porode lebo telo sa vraj zmenilo a potrebujem iny druh....no dievcata take stavy ako som si ja s nimi zazila , to bolo nieco strasne....zvracanie , malatnost , stavy na odpadnutie,hnacky....proste hroza...tak som si pytala naspat moje stare oblubene 😉 a nemam ziadny ani najmensi problem a uz to bude aj zec rok co ich beriem ...po vysadeni som mala pravidelnu menstruaciu na hodinu a ked mi 5 min meskala a isla som si do lekarne po test tak bol pozitivny....takze mi nebolo zle ani s tabletkami ani bez nich az na tie jedni

pikino
5. júl 2008

ahojte baby,

ja som brala hak 7 rokov. bez problemov. menzes taky ze som o nom ani nevedela jediny problem bol
ze som nemala absolutne chut na sex. predtym som taky problem nemala.
vysadila som na konci januara a o mimi sa snazime od marca. zrejme som aj otehotnela ale zial nevyslo to.
predlzil sa mi cyklus z 28 na cca 35 dni. menzes taky ze prvy den skriabem steny. ksycht vyhadzany ako pubertiak, neustale ma bolia vajecniky nastastie ovulku mam aspon nieco. zacali mi priserne padat vlasy mam ich uplne suche urobili sa mi lupiny, mam suchu kozu. a pribrala som 5 kg pritom ked som brala hak schudla som dobrych 10 kg. jedine pozitivum je ze sa mi vratila chut na sex. a ked mam ovulku mangel nevladze 😀 uz nikdy viac si hak nedam. je mi uplne jasne ze len vdaka nim cakam kedy konecne otehotniem. je to svinstvo a ak budem mat dceru dufam ze nebude taka hlupa ako ja. radsej ju naucim ratat tyce od radiatora. este som zabudla ze som ovela naladovejsia casto vybuchnem a ked vidim v telke bambiho a ine slzaky revem ako blba. byva mi zle od zaludka a mam chut vracat. snad sa to casom skludni.

kisska
5. júl 2008

Ahojte, ja som brala 7 rokov Mercilon a prestala som, ked sme chceli zacat skusat baby. Okrem toho, ze poslednych par rokov som bola takmer frigidna (najvacsiu chut na sex som mala, ked som mala 7-dnovu pauzu, cize cez mrchu 😒 ) a tento pocit sa zmenil takmer okamzite po vysadeni, tak to bolo jedine pozitivum. PMS som mala aj s aj bez HAK, len po vysadeni mi tak lietali nalady a depresie cely mesiac, ze som bola zrela na psychiatriu. Nastastie som sa obabatkovala o 6 mesiacov, tak sa drahy nestihol so mnou rozviest 😉

piki ja som uz tiez rozmyslala, ze sa dam po druhom porode podviazat (drahy slubil, ze aj on), lebo nemam uz chut na dalsie umele hormony (mam dost vlastnych), latex neznasam, pocitat dni a merat teplotu sa mi nechce (absolutne neromanticke), telieska su teiz nespolahlive, prerusovanie nie je bezpecne a vzdat sa milkovania len kvoli tomu, ze uz mam "dost" deti sa asi nemienim 😎 . Nemate niekto este inu metodu?

slnecnica79
6. júl 2008

ahojte, ja som zacala brat HAK teraz rok a pol po porode, 3 mesiace od konca kojenia. Na moje prekvapenie od prvej tabletky az po 21. poslednu som si neuzila jediny den bez vlozky. Vraj take spinenie mava polovica zien.. lenze je rozdiel dve-tri kvapky a rozdiel 3 plne vlozky denne, nie? Teraz rozmyslam, ci mam vobec zacat brat druhe balenie... neviem odhadnut, co sa stane. Nemate s tym niekto skusenosti? Nechcem brat dalsie balenie a opat cely mesiac "trpiet", ale zase neviem, co urobi taketo nahle vysadenie hned po prvom baleni. A beriem Jeanine.. dik za rady!

janyy
8. okt 2012

ahojte ja som brala anty 1 rok lindynetee 30 teraz som ju vysadila bola som z nej unavena a hrozne ma bolievala hlava a teraz ju neberiem uz mesiac a cakam na druhy menzes a nic mi nechodi je to nornalne alebo sa mam obabat otehotnia i keby to nemalo byt

mimi21mimi
8. okt 2012

Mne po vysadeni HAk strasne padali aj padaju vlasy.... a neberiem ju cca od maja... inak sa citim lepsie.

niikoletka
11. okt 2012

Ja som mesiac po vysadení a pribrala som 10 KG.. ďakujem pekne teda ☹ 😢

iwusca
11. okt 2012

@janyy ak bol sex tak kludne mozes byt tehu, teraz neviemci je to dobre alebo zle 😅
ja som HAK brala len par mesiacov ked som mala 18-19 rokov a bolo mi z nej strasne zle 😝 normalne som mala ranne nevolnosti 😀 unavena som bola, chut na sex nulova tak som ju vysadila a bolo vsetko ok, ziadne priberanie ani naladovost sa u mna nekonali, takze je o velmi indivindi 🙂 odvtedy HAK do mna nikto nedostane ani za svet 😝

oliinka
23. máj 2013

ahoj potrebovala by som poradit tri roky som brala triquilar a teraz som v marci vysadila po vysadení som v sedem dnovej pauze dostala menzes začal 6.4. a potom ked už som nebrala antiku dalšiu som dostala 11.5.trvala tri dni a teraz 23.5. som rano krvácala a cez den len tak špinila čo to može znamenat?prosím poradte mi.dakujem

dastien
5. feb 2019

Ahojte.potrebujem poradit.vysadila som hak pred 5 mesiacmi .asi pred dvoma mesiacmi sa mi zacali robit strasne take male hnisave pupaciky v oblasti dekoltu.ani nie na tvary ako som citala ze vacsine sa robia ale mne v dekolte.myslite ze to moze byt z toho ze som vysadila Hak?

nuni11
7. feb 2019

@dastien Myslim si, ze kludne, predsa len je to zmena hormonov a to robi svoje. Ono sa to upravi, len to chce viac casu, kym sa telo akoby spamata 🙂

darina05
4. júl 2021

@arizona ahoj môžem sa spitat chudla si po vysadení hak

darina05
15. júl 2021

@stansun ahoj keď si vysadila hák tak aj ja mam pocit zle od žalúdka aj chudnem 6kh schudla za 2mes a ci sa ti potom upravil žalúdok telo sa čistí teraz mne je tiež úplne zle jak vysadila unavená podráždená náladová už neviem čo ci treba nejaké vitamíny ci ísť aj na gastro úplne mi nechuti aj jest a predtým toľko veľa jedla keď brala hák už ani sladké mi nechuti.

darina05
15. júl 2021

@arizona ahoj ja mam taky istý problém po vysadení hák úplne ko a ktomu schudla 6kg ako si sa dala do poriadku..

darina05
31. júl 2021

@stansun ahoj ako si sa dostala s toho keď si do brala hák tie divne pocity lebo ja vysadila. A úplne zle mi je schudla všelijaké depresie nechuť všetkému

darina05
31. júl 2021

@kisska ahoj jak sa zbaviť tých depresii analad po vysadení hák ja mam to iste už 3 mesiac výkyvy nechcem brat hák co iné sa dá úplne zrelá na psychiatriu