Ako to je s migrénou pri antikoncepčných náplasťach?

helka101
1. jún 2009

Ahojte migreničky 😉
chcem Vas poprosiť o nazor okolo antikoncepcie a migreny.. Mne začala migrena spôsobovať HA a preto mam otazky či ste niektore skušala antikoncepčne naplaste? Či aj vtedy ste mali tie migreny.. či vam ustupili.. V tabletkovej forme, už nemôžem užívať HA, a tak ma zaujala tato forma... Mala som pred časom vnutromaternicove teliesko, ale dala som si ho vybrať,lebo som planovali surodenca, no zmenilo sa to, a neviem či by bol dr. ochotny mi zase dať teliesko..
dakujem za rady a nazory 😉

patricia1971
1. jún 2009

ahoj, tak ja mávam migrény v okolí menštruácie, a je jedno,či beriem HAK alebo neberiem,takže to nemusí mať na to vplyv....behám aj na neurologiu a zaberá mi na to len jeden liek...takže môj názor a skúsenosť je,že som mávala migrény aj v tehotenstve,aj ke´d som kojila,aj ked som si dala HAK.....takže ja vždy viem,že v okolí menštr.ma to čaká,i ked v niektorých mesiacoch nemávam

helka101
autor
1. jún 2009

Patricia,ja som začala mať migrenu pri používani HA.. zostala mi aj v tehotenstve, aj po nom.. ked somprestala brať HA prišla tak raz za dva mesiace, ked som brala HA chodila pravidelne parkrat cez tyzden.. takže to mam chronicke.. lieky mi nezaberajú žiadne.. Bola som aj u dr..nevedia mi pomôcť.. Ja len chcem vedieť, či su tie naplaste menej škodlive,čo sa tyka vplyvu hormonou na migrenu ako tabletky

dakujem za nazor

patricia1971
1. jún 2009

jaj ,tak to ti neviem poradiť......a mne zaberá iba RELPAX 400, to mi raz dala kamoška na skúšku a zabralo to,tak len to mi pomáha......ale to môže predpísať len neurolog.......ja tiež teraz beriem HAK,ale migrenu mávam tak všelijako,takže tiež neviem,či to mám aj z nej,alebo nie....no je to ťažké.....

helka101
autor
1. jún 2009

No mne to potvrdili viacerí dr. že HAK by som nemala vôbec brať.. ale ma lakajú vyskúšať tieto naplaste.. ale ja už mavam take stavy pri migrene, že mi odchadza zrak, trpnu časti tela.zvraciam.. a tabletku nemôžem žiadnu, lebo sa nedozvraciam.. proste fakt to len pretrpieť, ľahnúť si spať..a hlavne je čudne, že neivem prísť nato čo mi to spúšťa...

minule sme boli s malym na piesku..pohodička,a vyndem z vyťahu a už som citila ako mi trpne lava ruka a leskne sa pred očami.. a do5 minúť som bola K.O

iwuskaaa
1. jún 2009

Helka, ja HAK už neberiem a ani sa ju brať nechystám, pre rovnaký problém a ďalší a to ten, že som mala nezhubný nádor na prsníku, ktorý mohol vyvolať práve HAK 😒 ...
A ak Ti môžem poradiť, vidím, že si z LC, mne na migrénu pomohla jedine homeopatička v LC, predtým som asi päť rokov chodila po všelijakých vyšetreniach, neurológoch, CT...nič nezaberalo a táto lekárka našla liek 🙂 .
Ak budeš chcieť, napíš IP a dám Ti kontakt 😉

bodka13
2. jún 2009

mávala som migrény a preto som musela vysadiť HAK,gyn. mi poradil vnútromaternicové teliesko Mirena-teliesko vylučuje min. množstvo hormonu gestagen z takeho valčeka iba do maternice.V letáku píšu )):že za týždeň sa z mireny uvoľní toľko horm. ako obsahujú dva antikoncepč.tabletky,že vraj je najspoľahlivejšia(aj so sterilizáciou),dáva sa na 5 rokov
http://www.jokagyn.sk/mirena.htm ....tu o tom nájdeš informácie 😉

bodka13
2. jún 2009
helka101
autor
2. jún 2009

Bodka ja som už mala vnutromaternicove teliesko Arianne.. je to teiesko bez hormonou, len zabranuje oplodneniu vajíčka.. No dala som si ho vybrať, lebo sme sa rozhodli s manželom pre druhe mimino,ale situácia sa zmenila, a teraz momentalne babo neprichádza do uvahy.. a zato riešim ako dalej.. Je mi hlupe prísť k dr. a povedať mu aby mi ho znovu predpísal.. a založil..

roasha
2. jún 2009

helka,ale aj naplaste su na recept pokial viem,alebo skus pharmatex cipky,tie kupis na volno. 😉

eliska7
2. jún 2009

ahojte,pridam aj moju skusenosť.migreny som mavala v bežnom životeraz-dva krat do mesiaca,brala som rozne anti-pri každych mi niečo ine bolo,raz som farbila,inokedy prsia,migreny zhoršene a tak,počas tehu migreny ustupili , pri kojeni som brala antikoncepčne,ale migreny sa nezhoršili,no teraz v januari ked som prestala kojiť mi dr.nasadila vraj najmodernejšie pre moj vek najvhodnejšie,najmenej hormonov a ja som mala migreny 10 dni v kuse(5 dni na lavo,5 na pravo)dva dni pokoj a dookola,vracala som,triažka,hnačka-proste des,hroza,tak som sa naštvala vysadila lieky a po 1.5mes sa moje telo dostalo do normalu,momentalne som 2 mes bez migreny(až mam strach to napisať nech nezarieknem)mala som len slabe tlaky do hlavy ale bez typickych migrenoznych stavov,takže na každeho to inač posobi,ale určite su jednym zo spúšťačov migren,nehovorim otom že pri tychto tabletkach som mala aj ine problemy 😖
bodka aj mne dr stale odporuča tu mirenu,lenže ja mam strach,že by som mala zase problemy a musela to dať vybrať(kamoške sa to stalo, po roku jej to museli vybrať a peniaze "vyleteli von oknom")druha pri mirene dostala cysty,tretia krvacala pol roka-ty maš ake skusenosti?

helka101
autor
3. jún 2009

Eliska a prečo si nedaš to teliesko čo som ja spomínala, je to bez hormonou vola sa to Arianne. a ja som sním bola maximalne spokojna a stojí zanedbatelnú položku oproti tomu čo sa vyhadzuje za tabletky,ja som ho mala pred rokom za 1040sk 😉 takže si myslím že je to cena o.k. Aj tak rozmyslam že či nepôjdem k dr. a nedam si ho zase....

klirkad
3. jún 2009

ahojte. Som tu prvy krat. Som v praci a dnesne pocasie tak na mna dolieha , boli ma hrozne hlava, ale kedze som v robote musim sa sustredit na pracu... Tabletka nazaberaaa.... Co s tym?

bodka13
3. jún 2009

eliška ....ja zatiaľ dobré,mám ju od októbra 2008...migrény prestali,ťažšie boli tie prvé tri mesiace...skoč do témyhttps://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... a dozvieš sa viac 😉

eliska7
4. jún 2009

helka o takomto mi dr.vobec nevravela,ona stale len o mirene za cca 6000sk 😖 ,od pondelka menim dr,tak dufam že pochodim lepšie,dik za typ spytam sa jej,potom sa ozvem
bodka prečitala som si,no zrejme na každeho to inač posobi,viac ma zaujalo teliesko čo piše helka ,takže dam vam vedieť

eliska7
9. jún 2009

no dr.som zmenila uplne iny pristup,aj rady-teraz som spokojna

radiookeytn
12. jan 2010

Ahojte...budem mať teraz 50 rokov. S migrénou sa trápim už 7 rokov. objavovalo sa to tak raz za dva mesiace...teraz to mám každý mesiac, trvá to 48 hodín, vtedy potrebujem ticho a spánok...No dnes ráno to znova prišlo...bolela ma pravá strana hlavy...mala som pocit, že aj vlasy...tentokrát som zvracala a teraz som si namerala aj teplotu, 37,4stupna.
Dlhodobo sa liečim na bolesti chrbtice, môže to byť z toho? Alebo ako píše čitateľka, že z hormonálnej antikoncepcie...mám teliesko piaty rok...teraz o dva mesiace si mám dať vybrať...
Ak máte takéto skúsenosti...poraďte, budem vďačná...

vinifera
12. jan 2010

radiooketn.

Ja som musela HAK vysadiť pretože mi spôsobovala otrasné migrény (hrozná bolesť polovice hlavy, prestávala som vidieť - alebo nevidela veci čo som mala v zornom poli a videla len rozmazane to okolo zorného poľa, do 5 min po začiatku migr. zachvatu som vyzerala ako keby som vypila fľašu tvrdého alkoholu,, trpla mi polka tela, polovica tváre, nutkanie na zvracanie...)
Žiadna hormonlálna antikoncepcia u mna neprešla - skúsila som asi 4. Dokonca aj jednohormonálnu Cerazzete.

Teraz som si dala zaviesť vnútromaternicové teliesko - Mirenu. Žiadne migrény sa doteraz nedostavili a to ho už mám druhý mesiac. Je to len lokálne vylučovanie hormonov. Aj podľa toho čo mi povedal gynekolog by to na migrény vplyv nemalo mať. Lebo som sa ho na to vyslovene pýtala.

bodka13
12. jan 2010

môžem potvrdiť,čo napísala Vinifera 😉
...pre migrény som nemohla brať HAK a môj gynekológ mi odporučil teliesko MIRENA - mám ho od októbra 2008 a žiadnu migrénu som nemala 🙂 🙂 🙂

radiookeytn ...aké máš teliesko? ...prečo si to(migrénu) neriešila skôr?

benkovamartina
31. aug 2011

Migrénu mávam od 16 rokov, začali mi užívaním antikoncepcie, aj ked som prestala užívať, migréna ma trápi doteraz, Tabletky od neurologičky nezabrali nikdy,a ni nezlepšili tie stavy. Počas tehotenstva sa skoro vytratila čím som bola bližšie k porodu slabla a niektorým po porode úplne zmizne, mne nie, po porode sa stupnovala až zase som mávala silné ako pred tým.
Najprv zle vidím, potom mi to prejde a začne ma ukrutne bolieť hlava, potom vraciam a celý den som mimo. Ešte dva dni ma potom pobolieva hlava.
Ale našla som POMOC u pani Kopáčovej. Je to bylinkárka, je tu o nej téma v "snažilky" lebo pomáha hlavne ženám otehotnieť a donosiť ale zaoberá sa vlastne všetkým s čím za nou prídu ludia.
Ja som jej napísala list a dala navyše obálku a známku aby mi odpovedala. Tak to robí, nechce za to nič.

Ona mi poradila čaj Gotu-Kola "pupečník azíjský" v čajovni mi ho objednali lebo cez net bo drahý za poštovné. Postupne sa mi migrény zmiernovali, beriem ho asi 3 až 6 mesiacov a migrény polavili natolko, že nevraciam a aj hlava ma prejde do 3-4 hodína som skoro fit. Mám malinké dieťa, preto je pre mna velmi potrebné vedieť sa o neho postarať a som pani Kopáčovej nesmierne vdačná za pomoc. Za velmi velkú pomoc lebo len ten kto vie čo je migréna vie pochopiť ako vie potrápiť.