Akú antikoncepciu používate? Čo mi odporučíte?

katusha
3. aug 2007

ahojte zeny, aku antikoncepciu pouzivate po porode???
ja uvazujem nad antikoncepcnym kruzkom, len nemam takmer ziadne info o nom 😅 . nechcem v ziadnom pripade tabletky, mozno za uvazenie by stala antikoncepcna naplast.
takze ake su vase skusenosti s antikou???

felixko
1. apr 2009

saska a ake chces teliesko? kedy ides na zavadzanie?

felixko
1. apr 2009

jááj v pondelok ides na gyndu, prepac.

janinah
1. apr 2009

alika,hak vplýva na cievy,môžeš mať aj zápal ciev,potrebuješ vayšetrenie

alika54
1. apr 2009

dakujem za rady 😉

alika54
2. apr 2009

tak baby,,,bola som u dr,,,a zrusila mi akukolvek hormonalnu antikoncepciu 😒 ,,,no neviem co teraz 😕 ,,,

jarula25
2. apr 2009

alika tak no nic ine vam neostava len davat si pozor alebo kondom alebo je este krem a aj cipky ktore sa zavdzaju pred sexom ale nenapadne ma ako sa to vola..ja tiez nemozem brat vobec ziadnu HAK 😖 takze u nas je to o tom davat si pozor 😒

jarula25
2. apr 2009

vola sa to PHARMATEX...a doktorka ti to neodporucila?????

alika54
2. apr 2009

jarula ano,,,presne toto mi odporucila,,,no ked som sa spytala ci je to aj ucinne tak mi povedala ze ak sa sto-percentne dodrzi navod tak by mala byt ucinna,,,no moc ma to nepotesilo,,,ale nechapem tomu,,hormonalnu antikoncepciu som brala a teraz zrazu ne 😕 ,,,som myslela ze skusi mi dat nieco ine ale ne,,,

jarula25
2. apr 2009

no to je kvvoly tej nohe ze si mala pocit ze ako keby sa ti vystrcila krcova zila..je to nebezpecne ja som tak dostala plucnu emboliu tak bud rada ze ti zakazala brat HAK.lebo to nemusela dobre skoncit..urcite ti brala krv nie???

alika54
2. apr 2009

to vazne??? a ja ze to je len taka banalita,,,este som cakala ci sa nebude tvarit ze- ved to nic nieje,,,ale ona ne,,,vadia mi hormony a rozhodne ju nebrat 😖 ,,,teraz cakam ze sa mi isto cely cyklus rozhadze bo este som mala tabletky na tyzden uzivania,,,ale kaslem uz nato,,,dnes si ju uz nedam 🙄

alika54
2. apr 2009

ale krv mi nebrala 😕

felixko
2. apr 2009

alika prečítaj si príspevky na stránke www.lpp.sk, ja som dnes tomu venovala dlhý čas, poviem ti mám dosť, ale aspoň ma to presvedčilo, že HAK nikdy nebudem brať. nebudem to tu rozpisovať, baby fakt si to prečítajte a rozmýšľajte, ide o váš život.
čo sa týka toho Pharmatexu, ja tiež nad ním uvažujem, už ho mám dokonca aj kúpený, na ich inter.stránke je napísané, že má 99,3% spoľahlivosť. jeden gynekolog mi ho odporučil ako druhú najspoľahlivejšiu metódu ochrany, keďže kojím, HAK mi neodporučil, lebo vraj nie je presvedčený, že hormony neprechádzajú d o maters.mlieka a tým nenarušujú vývoj dieťatka. čo vy na to?

alika54
2. apr 2009

felixko idem kuknut 😉

alika54
2. apr 2009

som myslela ze to neaka konkretna forma antikoncepcie bude,,,ja ale prirodzenemu planovaniu rodicovstva neverim 😔 ,,,pri mojom stasti by som hned tehu ostala 😅 ,,,

alika54
2. apr 2009

felixko ale dik,,, 🙂

felixko
2. apr 2009

alika ved to aj je antikoncepcia, je to spermicíd, je tu na koníkovi o tom aj diskusia, baby s tým majú dobré skúsenosti, nemusíš počítať plodné a neplodné dni...

alika54
2. apr 2009

myslis ten pharmatex? o tom som dost pocula,,,asi si musim o nom kuknut viac,,,,

felixko
2. apr 2009

mna to dosť presvedčilo, tá spoľahlivosť a pritom si bez hormonov. dosť som si o tom našla diskusií na internete, zatiaľ všetko pozitívne a nikto "bez 9mesač. úrazu", len ho treba správne používať, teda žiadne mydlo, môže sa len Saforelle, dostať to kúpiť v lekárni, je to intim gél, ide o výťažok z rastlín, gélik je dokonca liečivý, neobsahuje mydlo

alika54
2. apr 2009

som citala aj ja diskusiu tu na koniku teraz a same pozityva,,,

felixko
2. apr 2009

vraj je spoľahlivejší ako vnútromaternicové teliesko 😀

alika54
2. apr 2009

hej???? tak to som nikdy nechcela 😝 - mi to akosi proti chuti je 😅

felixko
2. apr 2009

ani ja som o tom nikdy nerozmýšlala, tiež mi je to proti srsti, len ked si predstavím na akej báze to funguje.
zaujímavé ale je, že o tom Pharmatexe sa tak málo píše a nevenuje sa mu toľko pozornosti ako HAK, že by ho výrobcovia HAK zatláčali do úzadia, aby mali obrovské zisky?

alika54
2. apr 2009

ja ti poviem pravdu ze neviem na akom principe to funguje no nepacilo sa mi aby som tam cosi trvalo mala 😝 ,,,inac mne ten pharmatex odporucala uz pri kojeni no akosi som ho neskusila ,,,mala som evru-naplaste po kojeni a bola som spokojna,,,potom mangel siel na dlho prec tak som vysadila a teraz ze skusim nieco nove,,,yasminelle vsetci chvalili a mne nesadla-no a teraz uz hormony vobec ziadne 😖 ,,,som ju teraz do kosa vyhodila 😅

jarula25
2. apr 2009

alika skus ist doktorke nech ti zoberie krv ked ta tak nohy boleli mne to tiez tak zacalo a potom z toho bola ta spominanan plucna embolia 😖 spravily my rozne vyetrenia a napokon zistily vrodenu trombofiliu ale to je uz ina tema ja som ti len toklo chcela ze to neber na lahku vahu a daj si zobrat krv nech ti spravia vsetky vysetrenia co sa tyka zrazanlivosti 😖 ja som tiez rozmyslala nad tym pharmatexom ale potom po rozhovore s muzom som povedala nie....ale zase nikdy nehovor nikdy..mozno raz vyskusame 😉

pipi1211
22. máj 2009

ahojte chcem sa spytat ci mi nahodou neviete poradit.... beriam HAK Logest pravidelne kazdy den (obcas sa mi stane ze pozabudnem ale vzdy v ten den si ju dam ide len o par hodin) nikdy som nemala problem az teraz sa mi stalo, ze v strede cyklu som dostala kramy a to som tabletku nevynechala 😒 stalo sa to aj vam?

pipi1211
22. máj 2009

??? 😕 😉

weronnka18
28. okt 2009

čaute baby, možno to je trapne, ale mam problem - uživam antiku už dva roky, ale ešte sa mi to nestalo :D
totiž uživam ju o šiestej rano a vzdy uzijem tabletku v poradi, ale včera rano som si všimla, že mi chybaju dve tabletky, ktore som mala spapať az buduci tyžden 😖 asi som ich zjedla v noci :D neviem či som bola namesačna alebo čo, ale proste mi chybaju...
tak prosim vas, neviete mi niektora povedať, že čo teraz? dakujem 🙂

lifiatko
9. nov 2009

nejako sa to tu nehybe, ale predsa len nebudem zakladat novu temu...HAK beriem asi 2,5 roka a 2x som vyuzila to, ze som si posunula menzes (pred dvoma rokmi aj toto leto kvoli dovolenke), cize som brala 2 platky po sebe, bez 7-dnovej pauzy. teraz by som potrebovala zase posunut, len si nie som ista, ci po tych 3 mesiacoch mozem. nechcem to zneuzivat prilis casto... co myslite, mozem? ale ak by ste sa mohli vyjadrit co najskor, hoci len aky mate nazor... ak by som mala brat, tak dnes o osmej vecer... cize dovtedy "hlasujte" 🙂 dikes

micifuzik
9. nov 2009

ahojte, aj ja pridám svoju skúsenosť.
Po pôrode som sa tiež rozhodovala pre antikoncepciu, rozhodla som sa pre krúžok Nuvaring.
Ten sa ,,vkladá,, raz za mesiac. ani som s tým nemala najprv žiadny problém, všetko bolo v poriadku, vôbec to nie je cítiť ale asi po 3-mesiacoch ma strašne začala bolievať hlava. skúšala som všetko možné, kým som si to dala do súvisu až som to vysadila. a odvtedy ma hlava neboli. nemusíte to mať každá takto, ale u mňa tá bolesť hlavy bola neznesiteľná...

lanka.km
19. nov 2009

ahojte.som po porode a rozhodla som sa pre antikoncepciu,ale mam otazku.doktor povedal,ze s prvym balenim mam zacat v prvy den menstruacie.ale menstruaciu mam dostat az o dva tyzdne.teraz som 10 DC. mozem ju zacat uzivat uz teraz?ma s tym niekto skusenost?