Akú antikoncepciu používate? Čo mi odporučíte?

katusha
3. aug 2007

ahojte zeny, aku antikoncepciu pouzivate po porode???
ja uvazujem nad antikoncepcnym kruzkom, len nemam takmer ziadne info o nom 😅 . nechcem v ziadnom pripade tabletky, mozno za uvazenie by stala antikoncepcna naplast.
takze ake su vase skusenosti s antikou???

katusha
autor
3. aug 2007

juj, ale nemala som v umysle otvorit tuto temu v spolocnom termine 😅 uuuups ... no snad nevadi 😀

maruschka
3. aug 2007

čaute baby, mam ten istý problém, lenže ja mám už po pôrode...
Takže, ak niektorá z vás má nejaké skúsenosti s antikoncepčným implantátom pod kožu, prosím prispejte svojim názorom, lebo skoro nikde sa o ňom nemôžem dočítať..díky.
inak dobrá téma a mnohé z nás poteší..takže babulky raďte.

katusha
autor
3. aug 2007

maruschka aj ja mam uz po porode 😅 len akosi nikto nic nepise ☹

maruschka
3. aug 2007

z toho si nič nerob,musíme to trocha rozhýbať.vieš toto je stále taká téma, na ktoú sa je niekedy ťažko baviť s niektorými žienkami.veď uvidíme, či sa niektoré zapoja..myslím,že pre všetky na tejto www je to aktuálna alebo bude aktuálna téma a bola by som rada, keby sa podelili so svojimi skúsenosťami.

maca21
3. aug 2007

ahoj žienky ja som si dala hned po prvom menzese po pôrode predpísať tbl a som spokojná 🙂 ja som rozmýšlala nad tyčinkovým implantátom, len môj gyn ma odhovoril, že je na 5rokov a môžu nastať rôzne komplikácie. K tým krúžkom kamoška ich mala a nebola spokojná, vraj za tú cenu čakala viac 😉

maruschka
3. aug 2007

ja mám taký problém,že:tabletky som neni schopná dávať si pravidelne-nerobím to ani s antibiotikami, keď som náhodou raz za sto rokov chorá..krúžok:teda neviem, ale nejako tomu neviem dôverovať.Takže u mňa prichádza do úvahy jedine ten implantát.priklincovať to tam na 5 rokov.Teraz som na druhej materskej a začínam študovať na vysokej škole,takže aj keď veľmi chceme v budúcnosti tretie bábätko, teraz to vôbec neprichádza do úvahy..

maca21
3. aug 2007

maruschka, ale zas môže nastať nejaký problé napr nejaká cysta a tak a bude treba operovať a to ti ho musia vybrať a neviem aký čas počkať kým sa to upraví, tak preto som to nechcela, nikdy nevieš čo sa môže stať a inak existuje taký krém pharmatex volnopredajný si ho strekneš 10 min pred súložou a 10 hodín môžeš sexovať, my sme na tom fungovali skoro rok takže je spolahlivy 🙂

wladka
3. aug 2007

katusha, kukni vo volnej teme, Antikoncepcia nuvaring.. je tam pisane o tom kruzku 😉 ..ten mam uz ja predpisany.. 😀 .. a je tam nieco aj o implantate..

katusha
autor
4. aug 2007

maruschka, mam presne ten isty problem ako ty, ja by som tie tabletky tiez nedokazala asi uzivat kazdy den, presne aj ked mam antibiotika tak na to zabudam 😅 no a ked zabudnes raz uz je to v haji ...
wladka, diky 😉 potom daj vediet ako si spokojna s kruzkom

hasleerka
17. aug 2007

ja by som bola rada, keby ste poradili ktorá ste z akými tabl. spokojná, hlavne žienky čo ste po 30tke ...

ela.masa
18. aug 2007

ahoj ja som uzivala diane bola som velmi spokojna kym som to nemusela zo zdrav.dovodov prestat uzivat atak mame druhe dieta teraz sa neviem k nicomu rozhybat 😅

viktoria
18. aug 2007

ahojte tak ja som po pôrode brala tabletky minisiston, brala som ich aj pred otehotnením, bola som spokojná ale teraz po druhom dietati už boli pre mna slabe, to znamená že som mala mrchu aj 2krat do mesiaca a doktorka povedala že by mi trebalo už silnejšie tabletky...

maruschka
18. aug 2007

dievčatá,ja som sa konečne rozhýbala a v utorok som bola u gynekológa na prehliadke.Dala som si predpísať NuvaRing a tak čakám až si ho dám.Ale som spokojnejšia,že ho už mám doma.Že vraj je to super bomba a tá spoľahlivosť... 😀 Uvidíme 😉

ivka19
25. aug 2007

ahoj dievcata,konecne som objavila nieco na tejto www. o antikoncepcii.mam tiez ten isty problem,nakolko som po porode,mala ma dva a pol mesiaca a ja ju kojim.zijem v anglicku a tu mi nechceli nic predpisat,tak sa vas chcem opytat ci aj vy kojite,kedze beriete antikoncepciu.s kruzkom,neriskujem,kamoska otehotnela prave s nim.

lianocka05
25. aug 2007

ahojte ja som tiez skusila nuvaring a spokojna som nebola len som cakala kedy ho uz mozem vybrat.nevedela som sa s tym zmierit ze to mam v tele stale som na to myslela a hlavne pri sexe.a este som ij za mesiac pribrala 4kg.tymto nechcem nikoho odhovorit ved aj tak kazda sme ina len to je moja skusenost ahojte

ivka19
25. aug 2007

lianocka a aku antikoncepciu mas teraz? kojis?

lianocka05
26. aug 2007

ivka19 ja som kojila len 6 tyz. bohuzial hned potom som mala novynette potom ten kruzok a teraz harmonet s tym som spokojna

hasleerka
26. aug 2007

lianocka a koľko hormonov má harmonet, a s novynete si bola spokojná ... ja potrebujem poradiť taký aby som po nom moc nepriberala, lebo už aj tak ma je dosť

ada78
26. aug 2007

Ahojte. Ja tiez zabudam brat antibiotika, ale na antikoncepciu som mala pomocku. Tabletky som mala v kupelni pri zubnej kefke a kontaktnych sosovkach, takze vzdy ked som sla spat om musela urobit 3 veci. 😀
A fakt som nikdy nezabudla. 🙂

wladka
26. aug 2007

ivka, ja som pri kojeni mala CERAZETTE.. popytaj sa nan.. ten je prave pre kojacie matky.. a mne moc nesedel, krvacala som 2mes v kuse, a priberala...

s kruzkom som ja spokojna, zatial ziadna zmena.. tehotna dufam, ze nie som 😅 ..

lianocka05
26. aug 2007

hasleerka novynette aj harmonet patria medzi tie s najmensim obsahom hormonov teda aspon mi tak bolo povedane.pri harmonete ani eviem ze ho uzivam ziadne zmeny.

maruschka
27. aug 2007

Po porade s 3 gynekológmi-2 na nete a jeden môj.A po porade s vami babulineky som si dala NuvaRing.A po dvoch týždňoch hodnotím-super jednotka.Žiadne vedľajšie účinky,nevypadáva a ľahko sa zavádza.Ktorá by chcela antiku s najnižším obsahom hormónov,tak Yasminelle-najnovšia tabletková antikoncepcia-nezadržiava vodu a nemá žiadne vedľajšie účinky,a sú na ňu len tie najlepšie ohlasy.Pozrite na www.antikoncepcia.com alebo www.antikoncepcia.sk a tam môžete klásť otázky priamo gynekológom a oni vám do 3 dní odpovedia.A na antikoncepcia.com,každý stredu od tuším 20,00 si môžete s gynekológom aj chatovať a popýtať sa na to,čo vás trápi a zaujíma. 🙂

ikke
23. mar 2009

yayaya • Dnes o 09:59
Ahojte babenky,
chcela by som sa s vami poradit. Pred nedavnom som zacala 1x uzivat HAK, lenze par dni som mala problemy so zaludkom. Tak v prvvy den menstruacie som si rano dala 1 tabletku carbocitu (zivocisne uhlie). Hak som vzala s odstupom 14 hodin. Je mozne, ze sa mi znizil ucinok HAK alebo, ze sa uplne vytratil? prosim pomozte. Dakujem za kazdu odpoved.

saska.t • 1d • Dnes o 10:17
yaya ja som mala vzdy 1 tyzden pri brani HAK problemy so zaludkom ale po zvyknuti si prestali, a hlavne sa treba najest.
Cierne uhlie by nemalo znizovat ani znicit ucinok HAK, ale naj sa to dozvies z letaku alebo zavolaj do lekarne aby si mala 100% istotu, ale cierne uhlie je na rastl. baze takze by som sa vobec neobavala 😀

alika54
31. mar 2009

chcela by som sa poradit,,,uz druhy mesiac beriem jasminelle a badam na sebe ze ma zacala dost boliet prava noha-teda aby som bolo presnejsia mam pocit akokeby sa mi tlacila krcova zila,,,aj si nohu stale natieram a stale dost boli 😖 ,,,nemate niektora skusenosti ci to moze suvisiet s antikoncepciou? dakujem 🙂

felixko
1. apr 2009

alika54 podľa mňa to môže /ale aj nemusí/ spolu súvisieť. prewčítaj si príbalový leták od HAK. v každom prípade sa poraď s gynekológom.

katusha - ja som tiež kedysi chcela náplasť, ale gynek.mi povedala, že obsahuje väčšie množstvo hormónov, ako tabletková forma HAK, odporúčam tiež Nuvaring

felixko
1. apr 2009

wladka Nuvaring si mala aj keď kojíš, asi nie?

saska.t
1. apr 2009

Kocky tak ja som na nervy, v pondelok idem na gyndu dat si predpisat antikonc. ale gynekolog mi odporuca vnutromaternicove a teraz neviem ci HAK alebo vnutrom. 😠 Pred tehu som jedla mercilon a bola som spokojna ale mozno by to bolo lepsie bez hormonov 😎

felixko
1. apr 2009

saska ja som presvedčená, že je to lepšie bez hormonov tiež, len vnútromater.nie je vraj také spoľahlivé, lebo môže zostúpiť a tiež je možná alergia na kov

saska.t
1. apr 2009

No ale ja by som nebola velmi spokojna keby bol dalsi prcek na ceste tak skoro, ale niektore kocky si vnutrmat. moc chvalia 😕